Skocz do zawartości

używacie na koła śrub antykradzieżowych ?


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wujek napisał:

Ktos je namalowal... Jak mieszkalem na Wlochach to wszedzie stawali :hehe: Przejsc sie nie dalo.

Tylko tłumaczę żeby nie było że w trakcie jazdy to zdemontowali ;) Wiem że ktoś wziął na weekend i podczas parkowania taka niespodzianka. Co ciekawe, jakiś idiota to zrobił bo te felgi są mocno rozpoznawalne i sprzedają tylko do Mirai. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał:

Tak przy okazji zapytam. Spotkał się ktoś z kołpakami z otworami pod śruby? Jak to się sprawdza?

Ma dwie zalety, fajnie wygląda i nie ma możliwości zgubienia czy kradzieży. Niestety rozwiązanie spotykane chyba wyłącznie w przypadku kołpaków fabrycznych. Mam takie w KIA ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
22 minuty temu, Maciej__ napisał:


Na grupie Ursusa tez widzialem ostatnio 2 Toyoty bez kol...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masakra, niektórzy teoretyzują, że to z powodu bliskości obwodnicy (co prawda w kontekście całych aut), ale z takich Jelonek to znów nie taki rzut beretem, bo to jedno zdjęcie jest z Puszczy Solskiej. Czekam, aż jakoś sensownej połączą z obwodnicą Ursynów, jak tam @PawelWaw, kiedy w najlepszej dzielnicy będą mogli wystartować złodzieje? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bartekm napisał:

Masakra, niektórzy teoretyzują, że to z powodu bliskości obwodnicy (co prawda w kontekście całych aut), ale z takich Jelonek to znów nie taki rzut beretem, bo to jedno zdjęcie jest z Puszczy Solskiej. Czekam, aż jakoś sensownej połączą z obwodnicą Ursynów, jak tam @PawelWaw, kiedy w najlepszej dzielnicy będą mogli wystartować złodzieje? ;]

 

 

Niestety nie czekają na pow...

 

https://www.haloursynow.pl/artykuly/zostawiaja-auta-bez-kol-plaga-kradziezy-na-ursynowie,13994.htm

 

https://www.haloursynow.pl/artykuly/kolejne-kradzieze-kol-na-ursynowie-straty-siegaja-nawet-50-tys-zlotych,17187.htm

  • Haha 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PawelWaw said:

Ja pamiętam bardzo dobrze, wcale nie tak dawno nie było to nic niezwykłego, gdzieś pewnie w latach 2000-2005, potem dość szybko się uspokajało, żeby wrócić ze dwa lata temu. Kryzys pandemii, rządzący dzięki którym zaraz będzie dwucyfrowa inflacja i wzrost biedy. I efekty mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AstraC napisał:

Ja pamiętam bardzo dobrze, wcale nie tak dawno nie było to nic niezwykłego, gdzieś pewnie w latach 2000-2005, potem dość szybko się uspokajało, żeby wrócić ze dwa lata temu. Kryzys pandemii, rządzący dzięki którym zaraz będzie dwucyfrowa inflacja i wzrost biedy. I efekty mamy.

 

A ja myślałem że brexit i sebki które wróciły ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AstraC napisał:

Ja pamiętam bardzo dobrze, wcale nie tak dawno nie było to nic niezwykłego, gdzieś pewnie w latach 2000-2005, potem dość szybko się uspokajało, żeby wrócić ze dwa lata temu. Kryzys pandemii, rządzący dzięki którym zaraz będzie dwucyfrowa inflacja i wzrost biedy. I efekty mamy.

 

Pytanie co oni robią dalej z tymi kradzionymi oponami i dlaczego policja nic o tym nie wie. Sprzedają legalnie na allegro i olx? Udowodnij skąd je masz. Sprzedają przez warsztaty? Jeszcze łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wladmar said:

 

Pytanie co oni robią dalej z tymi kradzionymi oponami i dlaczego policja nic o tym nie wie. Sprzedają legalnie na allegro i olx? Udowodnij skąd je masz. Sprzedają przez warsztaty? Jeszcze łatwiej. 

Jak dasz dobrą cenę to szybko znika.

Więc albo do ludzi dotrze, że jak kupują używane tanie to potem mogą kupować swoje, i przestaną tak robić, a w sytuacji kiedy im ukradną kupią tańsze rzeczy ale z pewnego źródła, albo to co kradną potanieje do tego stopnia, że będzie to nie opłacalne.

Tak było z radiami, były drogie, nagle pojawiły się tanie marki po 100-150, i ludzie się przekonali że lepiej nowe z MediaMarkt niż stan i pochodzenie nieznane z bazaru i kradzieże się skończyły. Potem kradli fabryczne nawigacje, to pojawiły się chińskie na Androidzie i znów nikt tego oryginalnego kupować nie chciał, a do tego logowanie do samochodu i też ucichło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AstraC napisał:

Więc albo do ludzi dotrze, że jak kupują używane tanie to potem mogą kupować swoje, i przestaną tak robić, a w sytuacji kiedy im ukradną kupią tańsze rzeczy ale z pewnego źródła, albo to co kradną potanieje do tego stopnia, że będzie to nie opłacalne.

 

Albo policja w końcu zacznie pracować (tak, wiem, utopia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Fatalnie :( u nasz ;] to nawet jakieś spotkania były z policją i obiecali coś z tym zrobić, efekt widać :] poważnie to jakichś złapali, ale to chyba czubek góry lodowej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, bartekm said:

Masakra, niektórzy teoretyzują, że to z powodu bliskości obwodnicy (co prawda w kontekście całych aut), ale z takich Jelonek to znów nie taki rzut beretem, bo to jedno zdjęcie jest z Puszczy Solskiej. Czekam, aż jakoś sensownej połączą z obwodnicą Ursynów, jak tam @PawelWaw, kiedy w najlepszej dzielnicy będą mogli wystartować złodzieje? ;]

 

Widac jest mocne ssanie na te felgi na rynku.

Chociaz znajomemu ze Zdunskiej Woli ostatnio podprowadzili cala Toyote w trakcie meczu Polski z Wegrami z okolic stadionu 😕

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Widać, że urwany jest tylko tył, a przód nadal tam na czymś wisi. A katalizator jest właśnie bliżej silnika, po co odcięli tył? Dziwne. Zazwyczaj po kradzieży katalizatora nic nie wisi, wycinają sam katalizator, reszta pozostaje na zaczepach, dowiadujesz się o tym, że kata nie ma po odpaleniu. 
Mi jak wycięli pod domem w Outlander I to nie tylko kata ale cały wydech i musieli go ciąć na kawałki bo rura przechodziła pomiędzy podwoziem a belką. Zajęło im to 1min 20sec. Zabrali cały wydech, razem z tłumikami. Wcześniej przyszli i rzucili coś psu i uśpili go

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Skonfundowany 1
  • Smutny 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 14:22, el_guapo napisał:

Chcesz coś więcej błyskotliwego napisać, radę dać jakąś, skłamać...  :dziekidzieki:  ja w tym miejscu kończę moją "misję" demaskowania twojej (nie)wiedzy i egocentryzmu :papa:

 

W końcu ktoś tego egocentryka wypunktował ;] Dziękuję bardzo ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.12.2021 o 22:50, Mike_wwl napisał:

Chyba trzeba się przeprosić ze stalówkami albo jakieś kołpaki na alusy zakładać :(

 

Swoją drogą to już kolejny od dealera, można odnieść wrażenie, że takie występują w równej proporcji do prywatnych ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, bartekm said:

Swoją drogą to już kolejny od dealera, można odnieść wrażenie, że takie występują w równej proporcji do prywatnych ;]

 

Ostatnio na potege tez podobniez gina znaczki Mazdy w wersjach pod radar.

Uzywki na allegro po 1000PLN+ za kawalek plastiku:

https://allegro.pl/oferta/mazda-6-2019-2020-znaczek-pod-radar-emblemat-9048095601

Pewnie w ASO nie wystepuje jako czesc zamienna tylko komplet z radarem za kilkakPLN ;] 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ostatnio na potege tez podobniez gina znaczki Mazdy w wersjach pod radar.

Uzywki na allegro po 1000PLN+ za kawalek plastiku:

https://allegro.pl/oferta/mazda-6-2019-2020-znaczek-pod-radar-emblemat-9048095601

Pewnie w ASO nie wystepuje jako czesc zamienna tylko komplet z radarem za kilkakPLN ;] 

Pamiętam jak pod koniec lat 90' i na początku tego wieku kradli światła przeciwmgłowe w Renault Clio :bzik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 00:12, Filipfm napisał:

Moze to hybryda?

W hybrydach i elektrykach hamuje rekuperacja.  Holtzwagen ID 3 ma bebny z tylu :totalszok:

Nie jest to reguła. 

Yaris tyloo w wersji hybrydowej ma tarcze z tyłu(i GR oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sowik85 napisał:

Poprzednia generacja tak samo, zawsze mnie to zdziwiło, że do wielkiej budy zakładają tarcze wielkości spodeczków pod filiżanki. 

Ciekawe co ile trzeba toto wymieniać.

 

Teraz jest taka tendencja. Wymieniasz co 30-40 kkm razem z klockami. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rwIcIk said:

W moim tak było - komplet z przodu po 45 kkm 8]

 

To słabo - Grand 73kkm fabryczne 4 tarcze, przy wymianie klocków przód przy 60kkm nikt nawet nie napomknął o wymianie, wręcz przeciwnie - powiedzieli że do 120kkm dojeździ jak tak dalej pójdzie, a klocki tył do wymiany przy 80kkm. Nie jest źle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.