Skocz do zawartości

używacie na koła śrub antykradzieżowych ?


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kordirko napisał:

trochę off topic - korzystałem kiedyś z usług https://www.wlamywacz.pl/ na otwarcie auta, bo na wycieczce w górach 200 km od domu 

 

Cóż, u mnie było jakieś 1400km do domu :hehe: Znaleźliśmy w polskiej gazecie ogłoszenie "awaryjne otwieranie itd.", przyjechał gość godzinę później... 

 

11 godzin temu, kordirko napisał:

zatrzasnąłem sobie kluczyki w środku auta, i widziałem jak to robią profesjonaliści.

 

i nic nie widzieliśmy, ponieważ kazał się odwrócić. Nie trwało to więcej niż 30 sekund. 

 

11 godzin temu, kordirko napisał:

Pod górną krawędź przednich drzwi wsadzają nadmuchiwaną poduszkę wielkości 5 x 5 cm, pompują ją gruszką, 

ta poduszka odpycha górną krawędź drzwi, robi się u góry szpara między drzwiami a karoserią,

przez szparę wsadza się specjalny wężyk, tym wężykiem ciągnie się za bolec od zamka, i drzwi otwarte. 

 

W wielu samochodach tak się nie da, ale są inne metody ;]

 

11 godzin temu, kordirko napisał:

Całość operacji zajęła 30-40 sekund, nic nie zostało uszkodzone czy wygięte, na lakierze nie ma śladów.

 

Audi też na kobyłkach zostawili, by nie uszkodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, el_guapo napisał:

Ojej, znowu "niepotwierdzona" informacja z jakiegoś FB.

Aaa, sory przecież nie dot. kół tym razem i być może wcale nie jest z Warszawy...

 

obraz.png.c3fd73583d08e5e40c44c952e997babb.png

 

Ale że co, tylny tłumik ukradli? Bo katalizator to jest gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, el_guapo napisał:

Dupą w krzak :ok:

Wydech wycięty/wylamany spod auta i wrzucony po kastacji pod auto. 

 

Widać, że urwany jest tylko tył, a przód nadal tam na czymś wisi. A katalizator jest właśnie bliżej silnika, po co odcięli tył? Dziwne. Zazwyczaj po kradzieży katalizatora nic nie wisi, wycinają sam katalizator, reszta pozostaje na zaczepach, dowiadujesz się o tym, że kata nie ma po odpaleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam uwagi, najczęściej mam razem z kupionym samochodem. Staram się nie przeciągać śrub i oszczędzać nasadkę i jakoś to działa. Moim zdaniem to nie jest takie złe rozwiązanie ale wymaga jakiejkolwiek kultury w użytkowaniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To musiałby cały samochód. Z rozbitym przodem
Poza tym jak zauważyłeś na zdjęciu na górze strony - takich nie kradną 
U mnie w zeszłym tygodniu połaszczyli się na zwykłe stalówki z C3.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 11:32, sherif napisał:

Miałem kiedyś i największy problem to miały zawsze serwisy z odkręceniem. Oczywiście mówiłem, że końcówkę kładę w środku. Rekordzista przetrzymał auto cały dzień i nic nie zrobił, chyba mu się darmowe minuty w tel skończyły :phi:.

 

Aut na cegłach to już z 15lat nie widziałem ;).

 

śruby nic nie dają, a w Warszawie jest PLAGA kradzieży kół. Ostatnio jakieś Audi straciło także układ hamulcowy - zostawione na kobyłkach na chodniku. Zapisz się do WheelHoldSelfie na FB. Taka grupa warszawska @sherif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

 

śruby nic nie dają, a w Warszawie jest PLAGA kradzieży kół. Ostatnio jakieś Audi straciło także układ hamulcowy - zostawione na kobyłkach na chodniku. Zapisz się do WheelHoldSelfie na FB. Taka grupa warszawska @sherif

 

Śruby o tyle coś dają, że odstraszą amatorów. Ja je stosowałem jeszcze w czasach CC, gdzie pod blokiem miałem 6 x CC, 4x Polonezy i 2x Golfy. Jak chcieli ukraść felgi od CC to mieli wybór i była duża szansa, że jak zobaczą takie zabezpieczenie to wezmą od sąsiada :).  Zapewne teraz kradną pod zlecenie, więc jak stoi auto na konkretnych 18" to biorą nie patrząc co jest.

Plaga może jest ale ja tego nie widzę na ulicach, FB nie mam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sherif napisał:

 

Śruby o tyle coś dają, że odstraszą amatorów. Ja je stosowałem jeszcze w czasach CC, gdzie pod blokiem miałem 6 x CC, 4x Polonezy i 2x Golfy. Jak chcieli ukraść felgi od CC to mieli wybór i była duża szansa, że jak zobaczą takie zabezpieczenie to wezmą od sąsiada :).  Zapewne teraz kradną pod zlecenie, więc jak stoi auto na konkretnych 18" to biorą nie patrząc co jest.

Plaga może jest ale ja tego nie widzę na ulicach, FB nie mam :).

Zdjęcie z "teraz".

 

4DE63E73-BB0F-4E18-8CE5-89FF14033E8C.png

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już używać to co kilka sezonów wymieniać, ja już nie założę bo zarówno VAGa zestaw jak i nie fabryczny ledwo odkręciłem przed zimą... Koła głównie zmieniałem ręcznie, więc traktowałem kulturalnie. Nasadka się wyrobiła i już ich nie założyłem na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cendra napisał:

Jak już używać to co kilka sezonów wymieniać, ja już nie założę bo zarówno VAGa zestaw jak i nie fabryczny ledwo odkręciłem przed zimą... Koła głównie zmieniałem ręcznie, więc traktowałem kulturalnie. Nasadka się wyrobiła i już ich nie założyłem na zimę.

Kolega miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 11:32, sherif napisał:

Miałem kiedyś i największy problem to miały zawsze serwisy z odkręceniem. Oczywiście mówiłem, że końcówkę kładę w środku. Rekordzista przetrzymał auto cały dzień i nic nie zrobił, chyba mu się darmowe minuty w tel skończyły :phi:.

 

Aut na cegłach to już z 15lat nie widziałem ;).

Zdarza się coraz częściej ostatnimi czasy, prawdziwi wolacy wracają z zagranicy... :spy:

Radia, listwy, szczególnie w oczy kolą jak masz ciekawsza wersję popularnego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 11:18, kordirko napisał:

teraz to już kół nie kradną

Z nowych aut kradną, zwłaszcza drogie akcesoryjne koła. 

U mnie na osiedlu nowy auris stał na cegłach, pamiętam że miał jakieś ładne oryginalne 18tki chyba. Teraz jeździ na jakichś zwykłych enzo, tych raczej już nie zdejmą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, iwik napisał:

Z nowych aut kradną, zwłaszcza drogie akcesoryjne koła. 

 

 

 Ja tylko.

Kolejna sytuacja ode mnie z wczoraj.

https://www.facebook.com/groups/1855586424658990/permalink/2889755804575375/?app=fbl

 

Felgi dziadowskie 16cali zajęte z passata b6.

 

Jak tam futrzaczku twoje statystyki, wg których problemu nie ma?  :smirk:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 11:11, el_guapo napisał:

 

 Ja tylko.

Kolejna sytuacja ode mnie z wczoraj.

https://www.facebook.com/groups/1855586424658990/permalink/2889755804575375/?app=fbl

 

Felgi dziadowskie 16cali zajęte z passata b6.

 

Jak tam futrzaczku twoje statystyki, wg których problemu nie ma?  :smirk:

 

 

 

 

Private group - nic nie widac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, el_guapo said:

P.S. - faktycznie stoi na cegłach :smirk: jakby się futrzak czepiał, że na FB to różne rzeczy ludzie wypisują.

 

Ciekawe czy tak kradna w calej Wawie, czy moze zmienili rejon i sie przenieslu z innej dzielnicy, wlasnie na Bemowo/Bielany.

Z tego co obserwuje grupy na fejsie, to w Ursusie poki co spokoj :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

Z tego co obserwuje grupy na fejsie, to w Ursusie poki co spokoj

 

Na Bielanach był problem już w 2020, ale w okolicy wakacji namierzono sprawców i przyskrzyniono ich na gorącym uczynku - przez chwilę był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, el_guapo said:

 

Na Bielanach był problem już w 2020, ale w okolicy wakacji namierzono sprawców i przyskrzyniono ich na gorącym uczynku - przez chwilę był spokój.

 

No wlasnie to moze tak byc, ze kradnie jakas jedna grupa na danym rejonie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 dni temu Warszawa ul. Toruńska - kradzież u mnie we flocie nowe opony całoroczne i nowe alusy Toyota CHR .... auto na cegiełkach.

 

Najgorsze jest to, że jest uszkodzone podwozie przez te cegły. Auto 7 miesięcy ledwo.

Edytowane przez slon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marcindzieg napisał:

Z tego co czytałem Toyoty są na pierwszym miejscu pod względem kradzieży aut. Czyli jest duże zapotrzebowanie na części.

Skoro się nie psują to skąd zapotrzebowanie na części? :phi:

Gdyby jeszcze jakieś eksploatacyjne kradli typu klocki czy tarcze ale koła:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, volf6 napisał:

Skoro się nie psują to skąd zapotrzebowanie na części? :phi:

Gdyby jeszcze jakieś eksploatacyjne kradli typu klocki czy tarcze ale koła:hehe:

Sprowadzone trzeba naprawiac to samo z Mazda orginalne czesci drogie to kupuja "uzywki" a da sie to prosciej ogarnac wystarczy ograniczyc import.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, volf6 napisał:

Skoro się nie psują to skąd zapotrzebowanie na części? :phi:

Gdyby jeszcze jakieś eksploatacyjne kradli typu klocki czy tarcze ale koła:hehe:

Właśnie się nie psuję i ludzie nie mają co robić z kasą to kupują felgi i akcesoria:phi:. Przerabiałem to przy Subaru :skromny:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.