Skocz do zawartości

Scenic Gr. 1.4 16V TCE Expression


Bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, muszu said:

Rozglądam się za większym samochodem, i wpadł mi w oko Scenic jak w tytule. Jak sprawuje się silnik 1.4 tce? Kłopotliwy? Na osiągach mi nie zależy, ma być duży, wakacyjny.

 

Poczytaj bo te silniki mialy chyba jakies problemy z uszczelka pod glowica, ktora jesli nie byla w pore zauwazone to skutkowala peknieciem bloku.

Z tego co widze, to uzywane silniki na allegro chodza po 6.5-7kPLN, wiec raczej popyt przewyzsza podaz.

Sa tez oferty wymiany na 1.6 16V, wiec zalecalbym ostroznosc ;]

https://allegro.pl/oferta/megane-scenic-iii-1-4tce-wymiana-na-1-6-16v-montaz-7889466651

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Poczytaj bo te silniki mialy chyba jakies problemy z uszczelka pod glowica, ktora jesli nie byla w pore zauwazone to skutkowala peknieciem bloku.

Z tego co widze, to uzywane silniki na allegro chodza po 6.5-7kPLN, wiec raczej popyt przewyzsza podaz.

Sa tez oferty wymiany na 1.6 16V, wiec zalecalbym ostroznosc ;]

https://allegro.pl/oferta/megane-scenic-iii-1-4tce-wymiana-na-1-6-16v-montaz-7889466651

 

Dzięki, problem się rozwiązał- grand scenic 3 ma zbyt wysoki próg w bagażniku pod boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, muszu napisał:

Dzięki, problem się rozwiązał- grand scenic 3 ma zbyt wysoki próg w bagażniku pod boxa.

 

ale tak czy siak napiszę- szwagier ma od roku zwykłego SC3 z tym silnikiem. Cichutki i kulturalny motor, ale raczej dla lekkiej nogi jeśli zależy na oszczędności. Często razem latamy w trasy w PL, jak nam się spieszy to później on zawsze płacze ;]

 

edit: aha, dodam, że ma jakoś koło 260kkm nalotu ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomecki napisał:

 

ale tak czy siak napiszę- szwagier ma od roku zwykłego SC3 z tym silnikiem. Cichutki i kulturalny motor, ale raczej dla lekkiej nogi jeśli zależy na oszczędności. Często razem latamy w trasy w PL, jak nam się spieszy to później on zawsze płacze ;]

Kolega _jedrek_  pomógł mi podjąć decyzję. Myślałem, że jak w salonie to będzie git... niekoniecznie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tce jak dci,szczegolnie 1 5.
Niby kupa luda tym lata, niby po 300-400tysia nawet nakulane, ale opinie ma fatalną

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał:

Tce jak dci,szczegolnie 1 5.
Niby kupa luda tym lata, niby po 300-400tysia nawet nakulane, ale opinie ma fatalną

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Ja tam na dci nie nażekam. Aktualnie mam 100 konny z 2004 roku, czyli najbardziej awaryjny. Jeździmy nim już 9 lat. Teść zrobił takim 200000km, a jak kupił to miał już 100000 nakulane. W sumie w domu było/jest 5 renówek z 1,5 dci i z żadnym nic się złego nie działo- nie zapeszając oczywiście ;]. A na licznikach grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.