Skocz do zawartości

[KzAK] narzędzia ogrodowe - przycinanie roślin, cięcie gałęzi


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w ogrodzie trochę drzew i krzewów, które co roku potrzebują przycinania. Chciałbym sobie sprawić jakiś komplet narzędzi, które mi ułatwią tę robotę. Najfajniej, gdyby to były narzędzia napędzane jakimś silnikiem - elektrycznym bądź spalinowym.

 

I właśnie tutaj potrzebuję porady i polecenia narzędzi. Co chcę nimi robić:

- przycinać i formować żywopłot bądź temu podobne niewysokie krzaki

- przycinać gałęzie będące poza zasięgiem moich rąk, gdy stoję na ziemi bądź na drabinie

- ścinać grube gałęzie na wysokości 4-5m nad moją głową, ewentualnie jestem w stanie wejść trochę na drzewo, o ile gałęzie się pode mną nie zarwą

 

Oferta jest bardzo bogata i trochę się zaczynam gubić. Widzę wiele narzędzi z "przedłużkami" po 2-3 metry i to mi się podoba. Fajnie by było, gdyby znaleźć jakiś silnik i do niego dołączane końcówki - coś takiego widziałem u mojego ogrodnika, ale to był komplet Stihla i nieco mnie przygięło do ziemi, jak zaczął wyliczać, ile co kosztowało.

 

Nie jestem profesjonalistą, będę tego potrzebował pewnie raz bądź dwa razy w roku. Ale miło by było mieć takie "pomagadło". Nie chcę rzucać się na najdroższy sprzęt, bo tylko wywalę niepotrzebnie kasę a wykorzystam 15% możliwości.

Sekator ręczny mam, mały i duży do gałęzi, nożyce również mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w ogrodzie trochę drzew i krzewów, które co roku potrzebują przycinania. Chciałbym sobie sprawić jakiś komplet narzędzi, które mi ułatwią tę robotę. Najfajniej, gdyby to były narzędzia napędzane jakimś silnikiem - elektrycznym bądź spalinowym.
 
I właśnie tutaj potrzebuję porady i polecenia narzędzi. Co chcę nimi robić:
- przycinać i formować żywopłot bądź temu podobne niewysokie krzaki
- przycinać gałęzie będące poza zasięgiem moich rąk, gdy stoję na ziemi bądź na drabinie
- ścinać grube gałęzie na wysokości 4-5m nad moją głową, ewentualnie jestem w stanie wejść trochę na drzewo, o ile gałęzie się pode mną nie zarwą
 
Oferta jest bardzo bogata i trochę się zaczynam gubić. Widzę wiele narzędzi z "przedłużkami" po 2-3 metry i to mi się podoba. Fajnie by było, gdyby znaleźć jakiś silnik i do niego dołączane końcówki - coś takiego widziałem u mojego ogrodnika, ale to był komplet Stihla i nieco mnie przygięło do ziemi, jak zaczął wyliczać, ile co kosztowało.
 
Nie jestem profesjonalistą, będę tego potrzebował pewnie raz bądź dwa razy w roku. Ale miło by było mieć takie "pomagadło". Nie chcę rzucać się na najdroższy sprzęt, bo tylko wywalę niepotrzebnie kasę a wykorzystam 15% możliwości.
Sekator ręczny mam, mały i duży do gałęzi, nożyce również mam.
Szukaj jakiegoś nac a 5w1, możesz szukać spalinowych lub elektrycznych (każde ma wady i zalety). https://allegro.pl/artykul/ogrodowe-narzedzia-wielofunkcyjne-porownanie-E7djMd66RhW?bi_c=KOSA%20SPALINOWA%20WIELOFUNKCYJNA%205w1&bi_m=cat.search-artTeaser&bi_s=internal

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś akumulatorowe  nożyce + pilarka NAC, coś takiego https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-akumulatorowe/pily-akumulatorowe/pila-akumulatorowa-nac-phcb18-b15-s2-18v-2w1

 

Mam też sekator teleskopowy, który uruchamia się ciągnąc za sznurek, coś podobnego

https://allegro.pl/oferta/sekator-teleskopowy-do-galezi-pila-dlugi-trzonek-9935235238

 

Z obu urządzeń jestem zadowolony, w zasadzie wszystko da się tym załatwić, no do ścięcia całego drzewa raczej się nie nada... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, CRAZY_Wroc napisał:

do takich zastosowań kupiłem sprzęt aku w Lidlu - okrzesywarka na wysięgniku, nożyce do żywopłotu na wysięgniku, i nowy nabytek - piła szablasta.

 

I jak Ci się sprawuje ten sprzęt lidlowy? Dużo już nim pracowałeś? Na jak dlugo wystarczają baterie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartłomiej napisał:

 

I jak Ci się sprawuje ten sprzęt lidlowy? Dużo już nim pracowałeś? Na jak dlugo wystarczają baterie?
 

 

akumulatorów mam kilka - 2Ah i 4Ah - więc niespecjalnie zwracam uwagę na czas pracy - parę grubych gałęzi piłą z 2Ah dało się uciąć bez problemu. Przycięcie 20 m żywopłotu z 2Ah też nie było problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CRAZY_Wroc napisał:

akumulatorów mam kilka - 2Ah i 4Ah - więc niespecjalnie zwracam uwagę na czas pracy - parę grubych gałęzi piłą z 2Ah dało się uciąć bez problemu. Przycięcie 20 m żywopłotu z 2Ah też nie było problemem

 

To jest sprzęt marki Parkside, tak?
Czy te akumulatory pasują też do innych elektronarzędzi, np. wkrętarki bądź innych warsztatowych wynalazków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartłomiej napisał:

 

To jest sprzęt marki Parkside, tak?
Czy te akumulatory pasują też do innych elektronarzędzi, np. wkrętarki bądź innych warsztatowych wynalazków?

 

 

tak to cała seria akumulatorowych narzędzi X20V Team. Ostatnio widziałem akumulatory pasują też do elektronarzędzi NAC - po drobnej przeróbce ogranicznika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.