Skocz do zawartości

Utrata wartości w praktyce - kronikarsko


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Fili_P napisał:

Tak kronikarsko tylko.

 

Insignia kombi ON 160KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  93'200 PLN

sprzedaż marzec 2021 - 22'250 PLN przy przebiegu 171'585km

 

Autocentrum wypluło (a wpisuję wszystkie nawet najdrobniejsze pierdoły)

Wydatki ogółem 111 944,62 PLN
paliwowe ON 59 306,35 PLN
Serwisowe 20 619,75 PLN
Pozostałe

32 018,52 PLN

Średnie spalanie 7,17 L

Koszt 1km: 0,66PLN

 

 

2k rocznie serwis to nie w kij dmuchał :O 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Fili_P napisał:

Tak kronikarsko tylko.

 

Insignia kombi ON 160KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  93'200 PLN

sprzedaż marzec 2021 - 22'250 PLN przy przebiegu 171'585km

 

Autocentrum wypluło (a wpisuję wszystkie nawet najdrobniejsze pierdoły)

Wydatki ogółem 111 944,62 PLN
paliwowe ON 59 306,35 PLN
Serwisowe 20 619,75 PLN
Pozostałe

32 018,52 PLN

Średnie spalanie 7,17 L

Koszt 1km: 0,66PLN

 

 

 

Nie wiem ile wydałem na paliwo i serwis, ale zakup i sprzedaż bardzo podobnie (przebieg też jakoś ze około 150 było)

2007 zakup pancerwagen za około 80 koła

2015 sprzedaż za 25 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Fili_P said:

Tak kronikarsko tylko.

 

Insignia kombi ON 160KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  93'200 PLN

sprzedaż marzec 2021 - 22'250 PLN przy przebiegu 171'585km

 

Autocentrum wypluło (a wpisuję wszystkie nawet najdrobniejsze pierdoły)

Wydatki ogółem 111 944,62 PLN
paliwowe ON 59 306,35 PLN
Serwisowe 20 619,75 PLN
Pozostałe

32 018,52 PLN

Średnie spalanie 7,17 L

Koszt 1km: 0,66PLN

 

 

 

Czyli z utratata wartosci wyszlo ok 1.1PLN/km, calkiem przyzwoicie.

Aczkolwiek 70kPLN utraty wartosci to dosc sporo, bo to jednak 7kPLN rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majkiel napisał:

Tylko pytanie, jak się ma to 93200 do czasów dzisiejszych. Dziś, w tej cenie kupi się kompakta ;)

jeśłi wziąc inflację 3% rocznie to 93200 z 2011 to 68700 dzisiaj

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fili_P napisał:

Ja wiem...Powiedziałbym w normie

 https://omnipret.com/pl/rpl/eval

Kolega miał Avensis z okolic twojego rocznika. Przebieg pod 200kkm, jak popatrzyłem to większość chce sporo ponad 30kzł. Ta stronka też podaje ok 35kzł. 10 lat temu pod 100 kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mPh napisał:

2k rocznie serwis to nie w kij dmuchał :O 

w tym serwisie jest wszystko

żarniki xenonowe 400

pompa commonrail 1466

2xopony w sumie 5420

rozrząd

klocki

tuleje

akumulator

itd...

 

Wizyty w ASO z olejem co 15kkmto średnio 1000/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sherif said:

Kolega miał Avensis z okolic twojego rocznika. Przebieg pod 200kkm, jak popatrzyłem to większość chce sporo ponad 30kzł. Ta stronka też podaje ok 35kzł. 10 lat temu pod 100 kosztowały.

 

Z drugiej strony to przy calkowitym koszcie na poziomie 180kPLN za 10 lat, to kilika kPLN wiecej czy mniej to jzu wiekszej roznicy nie robi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Kolega miał Avensis z okolic twojego rocznika. Przebieg pod 200kkm, jak popatrzyłem to większość chce sporo ponad 30kzł. Ta stronka też podaje ok 35kzł. 10 lat temu pod 100 kosztowały.

Ciekawe za ile sprzedał finalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Z drugiej strony to przy calkowitym koszcie na poziomie 180kPLN za 10 lat, to kilika kPLN wiecej czy mniej to jzu wiekszej roznicy nie robi ;)

 

Jasne, tylko jakoś tak sporo mi się wydało. Ostatnio słyszy się, że auta używane coraz droższe ;).

Za miesiąc ojciec Kiłe będzie sprzedawał, ma już umówionego klienta. Jak pójdzie za ponad 50% 9letnie auto to będzie przegięcie w drugą stronę, ale taki rynek podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał:

Jasne, tylko jakoś tak sporo mi się wydało. Ostatnio słyszy się, że auta używane coraz droższe ;).

Za miesiąc ojciec Kiłe będzie sprzedawał, ma już umówionego klienta. Jak pójdzie za ponad 50% 9letnie auto to będzie przegięcie w drugą stronę, ale taki rynek podobno.

Pisałem  tu już jakiś czas temu o Teściu co to zdaje się 7 letnią beznynową Astrę J 140KM sedan (co prawda z przebiegiem chyba 70kkm) sprzedał praktycznie w cenie możliwego do kupienia wtedy schodzącego "classika" (czyli astry jego generacji, przy będącej już w sprzedaży Astrze K)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kenickie napisał:

 

Wymieniałeś pompę w aucie z 1xx kkm?

 

Regeneracja włącznie z wałem mimośrodowym

Żeby było śmieszniej 90% tankowań Orlen  z dużym obrotem do tego jedna stacja i prawie non stop ten sam dystrybutor.

Mniej więcej co 5kkm pól baku Vervy było

Zgryz...nie :-//

Edytowane przez Fili_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sherif napisał:

Jak pójdzie za ponad 50% 9letnie auto to będzie przegięcie w drugą stronę,

No to ja też kronikarsko, bo idealnie zgadzają się daty produkcji i zakupu z autem z wątku:

Kia Venga PB 90KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  46 100 PLN

sprzedaż marzec 2021 - 24 800 PLN przy przebiegu 91 901km

 

Kupując to auto myślałem, że za 25 000 to je sprzedam po 5 latach, bo tyle miałem zamiar nim jeździć...

A tu taka niespodzianka, że Kia ma mniejsza stratę wartości niż np. Polo kupione w tym samym roku w rodzinie. No kto by pomyślał.

Wychodzi tylko 46% straty, jakiś kosmos normalnie😲

A mógłbym nawet jeszcze trochę drożej sprzedać, ale trafili się fajni, normalni klienci, więc dostali rabat :)

 

Edit: W zeszłym roku przy zakupie Forda dealer też mi dawał 18k. Ale im powiedziałem wtedy, że za 25k to bez problemu ją sprzedam. I rok minął, a cena się utrzymała.

 

 

 

Edytowane przez rallyrychu
Uzupełnienie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fili_P napisał:

prawie non stop ten sam dystrybutor.

8]8] masz twardą psychikę. Ja z tą samą stacją mam problem ;).

2 minuty temu, rallyrychu napisał:

Wychodzi tylko 46% straty, jakiś kosmos normalnie😲

A mógłbym nawet jeszcze trochę drożej sprzedać, ale trafili się fajni, normalni klienci, więc dostali rabat :)

Znacznie tansze auto niż tytułowe co prawda ale utrata robi wrażenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Jasne, tylko jakoś tak sporo mi się wydało. Ostatnio słyszy się, że auta używane coraz droższe ;).

 

Im nowsze używki, tym lepiej trzymają cenę. Kiedyś już po roku była spora utrata wartości, a po trzech można było kupić prawie nowe auto w dobrej cenie. A dziś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Majkiel said:

 

Im nowsze używki, tym lepiej trzymają cenę. Kiedyś już po roku była spora utrata wartości, a po trzech można było kupić prawie nowe auto w dobrej cenie. A dziś?

 

A dziś w 3 latku po 2 latach więcej stracił i był tańszy niż po 3 - taka wycena do ubezpieczenia. Strata to około 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rallyrychu napisał:

No to ja też kronikarsko, bo idealnie zgadzają się daty produkcji i zakupu z autem z wątku:

Kia Venga PB 90KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  46 100 PLN

 

Koreanczycy z tego okresu, to chyba nie najlepszy przykład do porównania utraty wartości 

Jak dobrze kojarzę gdzieś właśnie 2009-2011 bardzo mocno ceny poszły do gory

W 2009 kupowaliśmy sonatę za okolo 65kPLN, a po 2 latach podobnie wyposażony nowyi40 kosztował już pod 100 ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fili_P napisał:

sprzedaż marzec 2021 - 22'250 PLN przy przebiegu 171'585km

 

tanio poszła jak na 1 właściciela i nieduży przebieg.. coś do roboty było na już czy dopiero się szykowały wydatki?

Z chęcią bym taką przytulił jak będę szukał ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rallyrychu napisał:

No to ja też kronikarsko, bo idealnie zgadzają się daty produkcji i zakupu z autem z wątku:

Kia Venga PB 90KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  46 100 PLN

sprzedaż marzec 2021 - 24 800 PLN przy przebiegu 91 901km

 

Kupując to auto myślałem, że za 25 000 to je sprzedam po 5 latach, bo tyle miałem zamiar nim jeździć...

A tu taka niespodzianka, że Kia ma mniejsza stratę wartości niż np. Polo kupione w tym samym roku w rodzinie. No kto by pomyślał.

Wychodzi tylko 46% straty, jakiś kosmos normalnie😲

A mógłbym nawet jeszcze trochę drożej sprzedać, ale trafili się fajni, normalni klienci, więc dostali rabat :)

 

Edit: W zeszłym roku przy zakupie Forda dealer też mi dawał 18k. Ale im powiedziałem wtedy, że za 25k to bez problemu ją sprzedam. I rok minął, a cena się utrzymała.

 

 

 

 

ja mam Rio rocznik 2014 zakupione w styczniu 2015. Przebieg aktualny 104 tys. km. Kupione za 47 tys., w tym roku wartość na polisie 24 tys, rok wcześniej 22 tys. Poczekam jeszcze ze trzy lata, może wartość dojdzie do ceny zakupu :hehe:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli z utratata wartosci wyszlo ok 1.1PLN/km, calkiem przyzwoicie.

Aczkolwiek 70kPLN utraty wartosci to dosc sporo, bo to jednak 7kPLN rocznie...

 

Czysto teoretycznie zakładam, że można by wyjść lepiej na interesie z zakupem benzyniaka pod LPG, te auta są droższe niż diesle przy odsprzedaży i tańsze w zakupie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Im nowsze używki, tym lepiej trzymają cenę. Kiedyś już po roku była spora utrata wartości, a po trzech można było kupić prawie nowe auto w dobrej cenie. A dziś?

 

To efekt wzrostu cen w ostatnim czasie :) mniejszy spadek wartości to pochodna tego. Najbardziej to widać na autach młodych bo w ujęciu rocznym spadki były największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kenickie napisał:

 

Wymieniałeś pompę w aucie z 1xx kkm?

 

Ja wymieniałem przy 150 kkm w S-max'ie. Kosztowała ok 5 kPLN. Dobrze że miał Ford Protect G12 i zapłaciłem tylko za obudowę filtra paliwa :phi: Podobno TTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maro_t napisał:

 

ja mam Rio rocznik 2014 zakupione w styczniu 2015. Przebieg aktualny 104 tys. km. Kupione za 47 tys., w tym roku wartość na polisie 24 tys, rok wcześniej 22 tys. Poczekam jeszcze ze trzy lata, może wartość dojdzie do ceny zakupu :hehe:

Jak mi ostatnio na FB reklama Rio w wersji bez silnika wyskoczyła z ceną 68k to masz duże szanse 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, komor napisał:

 

Czysto teoretycznie zakładam, że można by wyjść lepiej na interesie z zakupem benzyniaka pod LPG, te auta są droższe niż diesle przy odsprzedaży i tańsze w zakupie ;]

:totalszok:

eeee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fili_P napisał:

Tak kronikarsko tylko.

 

Insignia kombi ON 160KM/rok produkcji:2010/

zakup marzec 2011 -  93'200 PLN

sprzedaż marzec 2021 - 22'250 PLN przy przebiegu 171'585km

   
   
   
   

Co z nim było nie tak, że tak tanio poszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli z utratata wartosci wyszlo ok 1.1PLN/km, calkiem przyzwoicie.

Aczkolwiek 70kPLN utraty wartosci to dosc sporo, bo to jednak 7kPLN rocznie...

 

Mały przebieg to i wynik kiepski w przeliczeniu na km.

Utrata nieprzyjemna IMHO jak na 10 lat i ogólną inflację w cenach samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fosfor napisał:

niedawno zmienialem auto, brałem pod uwagę też diesla i nie zauważyłem, żeby były tańsze od benzynowych odpowiedników. Poważnie, wydaje mi sie dość tanio.

Od 14.000 zł zaczynają się na otomoto...

Kończą na 34.000 zł.

I z roczników 2010/2011 jest ich tylko 455 sztuk do wyboru ;]

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/opel/insignia/od-2010/?search[filter_float_year%3Ato]=2011&search[filter_enum_fuel_type][0]=diesel&search[filter_enum_damaged]=0&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=&page=15

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fosfor napisał:

niedawno zmienialem auto, brałem pod uwagę też diesla i nie zauważyłem, żeby były tańsze od benzynowych odpowiedników. Poważnie, wydaje mi sie dość tanio.

Dostatek na rynku, taka sobie opinia i każdy woli starszego VW niż Insignię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Dodałem dwa filtry, dwa auta tańsze, 17 droższych. Uważam, że poszedł tanio i ciekawi mnie dlaczego. Nie jest to dla mnie jakoś mega ważne, mogę żyć bez tej wiedzy. ot, zainteresowało mnie to.  Niedawno sprzedawałem starszego forda i był droższy. fakt, że był fajny i miał LPG i 2 komplety kół.

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/opel/insignia/od-2010/?search[filter_float_year%3Ato]=2011&search[filter_float_mileage%3Afrom]=125000&search[filter_float_mileage%3Ato]=200000&search[filter_enum_fuel_type][0]=diesel&search[filter_enum_damaged]=0&search[filter_enum_registered]=1&search[filter_enum_original_owner]=1&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
tanio poszła jak na 1 właściciela i nieduży przebieg.. coś do roboty było na już czy dopiero się szykowały wydatki?
Z chęcią bym taką przytulił jak będę szukał ;] 
Wisiała na giełdzie opla z tydzień
Komplet tarcz i klocków był do roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dodałem dwa filtry, dwa auta tańsze, 17 droższych. Uważam, że poszedł tanio i ciekawi mnie dlaczego. Nie jest to dla mnie jakoś mega ważne, mogę żyć bez tej wiedzy. ot, zainteresowało mnie to.  Niedawno sprzedawałem starszego forda i był droższy. fakt, że był fajny i miał LPG i 2 komplety kół.
 
https://www.otomoto.pl/osobowe/opel/insignia/od-2010/?search[filter_float_year%3Ato]=2011&search[filter_float_mileage%3Afrom]=125000&search[filter_float_mileage%3Ato]=200000&search[filter_enum_fuel_type][0]=diesel&search[filter_enum_damaged]=0&search[filter_enum_registered]=1&search[filter_enum_original_owner]=1&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=
Moja też poszła z dwoma kompletami kół ;-))).
Dobra chciałem się szybko pozbyć. Kupił pierwszy oglądający ;-))) i tak poszła za więcej niż bym dostał w odkupie jakbym ja zostawil
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisiała na giełdzie opla z tydzień
Komplet tarcz i klocków był do roboty.
No nie, musisz na ogólną giełdę wrzucać przede wszystkim...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez i tak bys nie kupil ;]

 

ja raczej nie, ale sporo osób giełdę ogląda pomijając kącikowe giełdy, może ktoś by wziął, albo dał cynka jakiemuś znajomemu co szuka akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ZUBERTO napisał:

:totalszok:

eeee?

 

To nie wiesz, że im starsze auto tym łatwiej sprzedać z benzyniakiem niż z dieslem??

 

13 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Dostatek na rynku, taka sobie opinia i każdy woli starszego VW niż Insignię.

 

Insignia od dawna jest dość mocno niedoszacowana. W zasadzie zaczęła ostro tracić na wartości jak zaczęły krążyć o niej legendy jak o lagunie swojego czasu ;]

Nawet w komisie jeden gość się przyznał że ściągają diesle do 150 kkm albo tylko benzyniaki bo to ciężko sprzedać za dobre pieniądze.

 

Nawet jak chcesz młodą insignie z końca wypustu to jest zazwyczaj ok. 10 k PLN tańsza niż konkurencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, komor napisał:

To nie wiesz, że im starsze auto tym łatwiej sprzedać z benzyniakiem niż z dieslem??

Ja się pytam dlaczego auta z LPG są droższe od diesli przy sprzedaży i tańsze w zakupie?

Przynajmniej tak poniższy wpis zrozumiałem.

 

15 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Czysto teoretycznie zakładam, że można by wyjść lepiej na interesie z zakupem benzyniaka pod LPG, te auta są droższe niż diesle przy odsprzedaży i tańsze w zakupie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, ZUBERTO said:

Ja się pytam dlaczego auta z LPG są droższe od diesli przy sprzedaży i tańsze w zakupie?

 

Chodzi pewnie o zakup jako nowe, a pozniejsza sprzedaz juz jako uzywke. Diesle byly na start ok 10kPlLN drosze niz noPB.

LPG mozna pominac, bo w tej klasie nie bylo zadnych aut z fabrycznym LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.