Skocz do zawartości

Zagwozdka z OC po sprzedaży


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zagwozdkę z OC po sprzedaży auta.

Nowa polisa ruszyła 4 marca. Zakup online via mBank

 

Wiedziałem, że auto idzie już na sprzedaż więc najtansze OC a jakims mini AC w AXIe

Tereaz chchiałem dac znać Towarzystwu, że sprzedałem.

 

Okazuje się, że w formularzu na stronie  AXy

https://form.axa.pl/ui/moto/resignation

Mam opcje:

1.nie przedłużam

2.wypowiadam bo kupiłem w innym po okresie

3.kupiłem pojazd z polisą Axa i rezygnuję

4. i ta zaciekawwiła mnie najbardziej:"

Możesz to zrobić jeśli zawierałeś polisę przez telefon lub internet. Dotyczy art. 40 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

 Rezygnuję z polisy w terminie 30 dni od jej zawarcia

 

Teoretycznie 4 opcja  pozwala rozwiązać "problem", że OC przechodzi na kupującego.... 😉

Tyle, że nowy nabywca mógłby zostać w ręką w nocniku...bez OC i nawet o tym nie wiedzieć - tego byśmy nie chcieli....

 

Ktoś wypowiadał polisę w AXA  ostatnio? Gdzie im wysłać kopię umowy KS?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę z OC po sprzedaży auta.
Nowa polisa ruszyła 4 marca. Zakup online via mBank
 
Wiedziałem, że auto idzie już na sprzedaż więc najtansze OC a jakims mini AC w AXIe
Tereaz chchiałem dac znać Towarzystwu, że sprzedałem.
 
Okazuje się, że w formularzu na stronie  AXy
https://form.axa.pl/ui/moto/resignation
Mam opcje:
1.nie przedłużam
2.wypowiadam bo kupiłem w innym po okresie
3.kupiłem pojazd z polisą Axa i rezygnuję
4. i ta zaciekawwiła mnie najbardziej:"
Możesz to zrobić jeśli zawierałeś polisę przez telefon lub internet. Dotyczy art. 40 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta  Rezygnuję z polisy w terminie 30 dni od jej zawarcia
 
Teoretycznie 4 opcja  pozwala rozwiązać "problem", że OC przechodzi na kupującego....
Tyle, że nowy nabywca mógłby zostać w ręką w nocniku...bez OC i nawet o tym nie wiedzieć - tego byśmy nie chcieli....
 
Ktoś wypowiadał polisę w AXA  ostatnio? Gdzie im wysłać kopię umowy KS?
 
 
Ty nie masz wypowiadać ubezpieczenia OC tylko zgłosić fakt sprzedaży auta...
Ubezpieczenie może wypowiedzieć właściciel a Ty już nim nie jesteś ;)
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz wypowiadać ubezpieczenia OC tylko zgłosić fakt sprzedaży auta...
Ubezpieczenie może wypowiedzieć właściciel a Ty już nim nie jesteś default_wink.gif
Ale ja to wiem. Znajdź kontakt mailowy na stronie AXY....tylko formularze online a w nich brak opcji sprzedałem auto chce poinformowacTU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz sprzedaż, skan umowy wysyłasz mailem. OC przechodzi na nowego właściciela, AC powinni Ci rozliczyć do dnia sprzedaży.
Panowie ja schemat działania znam. Spróbujcie znaleźć mail do kontaktu na stronie AXY.... ;-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fili_P napisał:
1 godzinę temu, sherif napisał:
Zgłaszasz sprzedaż, skan umowy wysyłasz mailem. OC przechodzi na nowego właściciela, AC powinni Ci rozliczyć do dnia sprzedaży.

Panowie ja schemat działania znam. Spróbujcie znaleźć mail do kontaktu na stronie AXY.... ;-))))

Wyślij poleconym i po sprawie :)

 

Edit. Po 2 min szukania wyszło to: [email protected]

Edytowane przez prawoimotoryzacja
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Fili_P said:

Ale ja to wiem. Znajdź kontakt mailowy na stronie AXY....tylko formularze online a w nich brak opcji sprzedałem auto chce poinformowacTU.

 

Masz do tego specjalny formularz, jakas minuta szukania w google ;)

https://www.uniqa.pl/pomoc-i-obsluga/ubezpieczenia-komunikacyjne/obsluga-polisy/zglos-sprzedaz-lub-kupno-samochodu/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maciej__ napisał:

Może założymy jakąś spółkę,  skoro  jest zapotrzebowanie na tego typu usługi? ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te formularze online można sobie w pupę wsadzić za przeproszeniem. Miałem Golfa ubezpieczonego w Uniqa, 2 tyg temu zmieniłem ubezpieczalnię i chciałem na tym formularzu wypowiedzieć na kolejny rok. Automatycznie przekierowuje na formularz AXA, tam wpisując dane nie zgadza się format numeru polisy i dalej nie można nic zrobić. Telefonicznie dostałem informację, że nie mogą wypowiedzieć umowy i mam wysłać skan wypowiedzenia taki wydrukowany z internetu i podpisany. Tak zrobiłem w przeddzień ostatniego dnia obowiązującej umowy. Dostałem późnym wieczorem odpowiedź na maila, że to jednak nie przejdzie i muszę im wysłać odręcznie napisane wypowiedzenie. Zaznaczam, kilka godzin później już byłoby za późno i musiałbym przyjąć podwójną polisę OC. Napisałem im wieczorem na kartce papieru słowo w słowo to samo, co wysłałem wcześniej wydrukowane i podpisane i wtedy z łaską przyjęli wypowiedzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, kaczorek79 said:

Dostałem późnym wieczorem odpowiedź na maila, że to jednak nie przejdzie i muszę im wysłać odręcznie napisane wypowiedzenie. Zaznaczam, kilka godzin później już byłoby za późno i musiałbym przyjąć podwójną polisę OC. Napisałem im wieczorem na kartce papieru słowo w słowo to samo, co wysłałem wcześniej wydrukowane i podpisane i wtedy z łaską przyjęli wypowiedzenie. 

 

Przeciez to jakas bzdura, jedyne co musi byc odrecznie to podpis na takim wypowiedzeniu...

Ja zawsze wysylam 7-10 dni przed koncem i pozniej jeszcze dzwonie, zeby sie upewnic, ze dotarlo i sie nie przedluzy :ok;

Nie wiem po co ludzie czekaja do ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:
10 godzin temu, Maciej__ napisał:
Ty nie masz wypowiadać ubezpieczenia OC tylko zgłosić fakt sprzedaży auta...
Ubezpieczenie może wypowiedzieć właściciel a Ty już nim nie jesteś default_wink.gif

Ale ja to wiem. Znajdź kontakt mailowy na stronie AXY....tylko formularze online a w nich brak opcji sprzedałem auto chce poinformowacTU.

 

Mam dokladnie tak samo z Link4. 

Sprzedalem auto i chcialem to zglosic do TU, mimo, ze nie oczekuje zwrotu to trzeba wybrac i tez nie wiem co zrobic. Bo nie chce zwrotu.

 

image.png.871d8df56d9f7e9eb5c42e1d52a03d60.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Filipfm said:

 

Mam dokladnie tak samo z Link4. 

Sprzedalem auto i chcialem to zglosic do TU, mimo, ze nie oczekuje zwrotu to trzeba wybrac i tez nie wiem co zrobic. Bo nie chce zwrotu.

 

image.png.871d8df56d9f7e9eb5c42e1d52a03d60.png

 

Wybierz cokolwiek, przeciez jak masz samo OC to nic nie zwroca ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Wybierz cokolwiek, przeciez jak masz samo OC to nic nie zwroca ;]

Chyba, ze nowy właściciel wykupi własne OC.

Jest to mozliwe jeśli odezwie się do obecnego ubezpieczyciela (lub ów ubezpieczyciel do niego), by dokonać rekalkulacji składki-co ciekawe czasami każą słono dopłacać mimo maks. zniżek8]

i jeszcze druga sprawa-jak stary właściciel wykupił OC w ratach (np. miesięcznych w Mbanku) to teraz te raty będzie płacił już nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, volf6 napisał:

Chyba, ze nowy właściciel wykupi własne OC.

Jest to mozliwe jeśli odezwie się do obecnego ubezpieczyciela (lub ów ubezpieczyciel do niego), by dokonać rekalkulacji składki-co ciekawe czasami każą słono dopłacać mimo maks. zniżek8]

i jeszcze druga sprawa-jak stary właściciel wykupił OC w ratach (np. miesięcznych w Mbanku) to teraz te raty będzie płacił już nowy...

 

W tym wypadku nawet nie chodzi o to, ze licze na zwrot ok 120 zł 😄 ale o to, zeby nowy wlasciciel nie zostal niepostrzezenie bez polisy na bude, ktora pewnie wyjedzie na drogi dopiero w kolejnym sezonie - o ile w ogole bedzie rejestrowane :) bo mozliwe, ze pojdzie np do GSMP. No nic, wyslalem zgloszenie do TU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fili_P napisał:
13 godzin temu, sherif napisał:
Zgłaszasz sprzedaż, skan umowy wysyłasz mailem. OC przechodzi na nowego właściciela, AC powinni Ci rozliczyć do dnia sprzedaży.

Panowie ja schemat działania znam. Spróbujcie znaleźć mail do kontaktu na stronie AXY.... ;-))))

Sprzedałem miesiac temu auto ubezpieczone w axa. wchodzisz na stronę 

Panel Klienta AXA (axadirect.pl)

 

logujesz sie nr rej pojazdu i swoim peselem 

tam masz swoje polisy wchodzisz w auto którego dotyczy i klikasz zgłoś sprzedaż 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez to jakas bzdura, jedyne co musi byc odrecznie to podpis na takim wypowiedzeniu...

Ja zawsze wysylam 7-10 dni przed koncem i pozniej jeszcze dzwonie, zeby sie upewnic, ze dotarlo i sie nie przedluzy :ok;

Nie wiem po co ludzie czekaja do ostatniej chwili.

Dla mnie to też bzdura, dlatego wysyłając im po raz kolejny wniosek napisany odręcznie, dodałem odpowiedni komentarz. 

Z wypowiedzeniem czekałem do końca, bo tak mi polecił miły Pan z rankomatu, z którym rozmawiałem z miesiąc wcześniej. Mówił, żeby 2 dni przed końcem wypowiedzieć aktualną umowę, bo jak zrobię to wcześniej, to mogą mi od dnia wypowiedzenia zakończyć i zostanę bez OC kilka dni. Tak też zrobiłem, ale jak widać, TU lubi robić problemy, żeby tylko klienta zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wybierz cokolwiek, przeciez jak masz samo OC to nic nie zwroca ;]
No właśnie nie. Ponieważ u mnie zakup online i nie minął termin kiedy mógłbym jeszcze odstąpić od umowy wklikniecie wersji nr 4 z pierwszego posta powodowałoby to co Toost opisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem miesiac temu auto ubezpieczone w axa. wchodzisz na stronę 
Panel Klienta AXA (axadirect.pl)
 
logujesz sie nr rej pojazdu i swoim peselem 
tam masz swoje polisy wchodzisz w auto którego dotyczy i klikasz zgłoś sprzedaż 
 
 
Nie bo nie kupowałem przez Axa Direct. "Nie poprawne dane/ niema takiej polisy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Fili_P said:

No właśnie nie. Ponieważ u mnie zakup online i nie minął termin kiedy mógłbym jeszcze odstąpić od umowy wklikniecie wersji nr 4 z pierwszego posta powodowałoby to co Toost opisał.

 

Ale to nie byla odpowiedz na Twoj post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze nowy właściciel wykupi własne OC.
Jest to mozliwe jeśli odezwie się do obecnego ubezpieczyciela (lub ów ubezpieczyciel do niego), by dokonać rekalkulacji składki-co ciekawe czasami każą słono dopłacać mimo maks. zniżek8]
i jeszcze druga sprawa-jak stary właściciel wykupił OC w ratach (np. miesięcznych w Mbanku) to teraz te raty będzie płacił już nowy...
A to ciekawe co piszesz. Bo wiedząc że auto idzie na sprzedaż celowo wziąłem 12 rat. Powiem Wam w praktyce jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten formularz jest zatytułowany zgłoszenie sprzedaży. Wg mnie to wcale nie musi oznaczać że wypowiadasz umowę ( Ass i mini AC- akurat mnie interesuje)... Stąd kopiąc dalej trafiłem na formularz jak w pierwszym poście "Wypowiedzenie umowy"... i tu zdziwko bo klasycznie jak przy każdym zakupie na odleglosc a że jeszcze nie minęło 2 tygodnie to mógłbym wypowiedzieć OC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Fili_P said:

Ten formularz jest zatytułowany zgłoszenie sprzedaży. Wg mnie to wcale nie musi oznaczać że wypowiadasz umowę ( Ass i mini AC- akurat mnie interesuje)... Stąd kopiąc dalej trafiłem na formularz jak w pierwszym poście "Wypowiedzenie umowy"... i tu zdziwko bo klasycznie jak przy każdym zakupie na odleglosc a że jeszcze nie minęło 2 tygodnie to mógłbym wypowiedzieć OC

 

A zamiast tak kombinowac to probowales moze do nich zadzwonic? ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.