Skocz do zawartości

Passat B8 - alarm w czasie jazdy


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

kolega miał wczoraj pierwszy raz dziwną sytuację. Odpalił auto, ruszył i po 10 sekundach włączył się alarm.

Wył przez ~15 sekund, przestał. Po chwili znowu na ~15 sekund zaczął wyć. I tak z 5min to trwało.

 

Kolega jechał dalej ;] I tak po 5min jazdy koniec atrakcji alarmowych.

 

Ktoś, coś? Autem jeździ 2 lata, nic sam nie dokładał. Antynapady inaczej będą działały. Więc obstawiam jednak jakąś usterkę :nie_wiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w Golfie jest na słupku od kierowcy taki przycisk do dezaktywacji alarmu, w przypadku gdy jesteś w środku, albo zostawiłeś w aucie kota, czy tygrysa i chcesz żeby drzwi były zaryglowane, może u niego też jest taki przycisk ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomy napisał:

Przynajmniej w Golfie jest na słupku od kierowcy taki przycisk do dezaktywacji alarmu, w przypadku gdy jesteś w środku, albo zostawiłeś w aucie kota, czy tygrysa i chcesz żeby drzwi były zaryglowane, może u niego też jest taki przycisk ;]

 

no ale co by to wnosiło do tematu w sumie? Jak w czasie jazdy włącza się alarm? ;]

 

Okej, można ewentualnie spróbować go tym wyłączyć, ale przyczyna i tak nieznana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomecki napisał:

 

no ale co by to wnosiło do tematu w sumie? Jak w czasie jazdy włącza się alarm? ;]

 

Okej, można ewentualnie spróbować go tym wyłączyć, ale przyczyna i tak nieznana :)

Mi to wygląda na jakąś usterkę związaną z alarmem, tak czy siak trzeba zdiagnozować pod kompa podłączyć

Alarm się włącza, bo koleś jest w środku i rusza się, chyba... ;]

Z przyciskiem może spróbować, może zdezaktywuje alarm w czasie jazdy,  bo na takiej syrenie trochę głupio jeździć :czujnik:

Może jeszcze słaba bateria w kluczyku :hmm:

Edytowane przez tomy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomy napisał:

Z przyciskiem może spróbować, może zdezaktywuje alarm w czasie jazdy,  bo na takiej syrenie trochę głupio jeździć

 

szybki gugiel powiedział, że w B8 chyba nie ma przycisku, a jakieś opcje w kompie do wyklikania. @Elephant - wiesz coś na ten temat? ;]

 

I druga sprawa, gdzieś mi mignęła informacja, że i tak trzeba to dezaktywować przed zamknięciem auta. Imo taki przycisk w czasie jazdy by nie pomógł ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helołłł.

Nigdy nie miałem takiej akcji.

Z tego co kojarzę to w kompie brak możliwości wyłączenia alarmu. U mnie na słupku środkowym z lewej strony jest przycisk deaktywacji alarmu, właśnie jak zostawiasz psa czy na chwilę kogoś w aucie i chcesz zamknąć go w środku gdy automatycznie włączyłby się alarm. Ale chyba ani razu nie korzystałem z niego, więc nie mam pojęcia czy da się również wyłączyć w trakcie jazdy, choć śmiem twierdzić że raczej nie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=132668]tomecki[/mention]Trzeba pod kompa podłączyć, powinien być zapis, że alarm był aktywny i z jakiego powodu. Podeślij do mnie.
To ten kolega co B6ką srebrną do Ciebie jeździł. Dam mu znać :oki:

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.