Skocz do zawartości

100.000 km w EV


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie sukces, bo nie spłonął, a baterię udało się zutylizować w pobliskim lesie.

Zbieram na nową jakby co ☺️
 

 

E2129E26-D1B5-4ECF-99FA-3F2BAAAC4249.jpeg
 

Sypło dzisiaj zaś 🙃

C8E36863-FA0A-4B6B-A72D-33E7A4D80F05.jpeg

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 6
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zinger napisał:

To 14.5 to z calych 100kkm?

Nie ale prawie tak ;) 

 

Te widoczne 14,5 z ostatnich kilku setek pewnie. 
A z całości liczone ze stratami z gniazdka to: 14,93 kWh/ 100 km aktualnie. Do jesieni trochę spadnie, bo w tym zużyciu są 3 zimy/2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrBEAN napisał:

Nie ale prawie tak ;) 

 

Te widoczne 14,5 z ostatnich kilku setek pewnie. 
A z całości liczone ze stratami z gniazdka to: 14,93 kWh/ 100 km aktualnie. Do jesieni trochę spadnie, bo w tym zużyciu są 3 zimy/2 lata.

To imo b.ladny wynik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zinger napisał:

To imo b.ladny wynik.

W tej kwestii Ioniq to majstersztyk. 

A jeżdżony dynamicznie i nie wolno.

 

Już zaczyna mieć łatkę „efficiency king” ;) 

 

Tylko baterię ma 2x za małą i byłby ideał. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mrBEAN said:

Na razie sukces, bo nie spłonął, a baterię udało się zutylizować w pobliskim lesie.

Zbieram na nową jakby co ☺️
 

 

E2129E26-D1B5-4ECF-99FA-3F2BAAAC4249.jpeg
 

Sypło dzisiaj zaś 🙃

C8E36863-FA0A-4B6B-A72D-33E7A4D80F05.jpeg

 

Imponujące. 

Mi właśnie stuknęło 20 kkm w BMW i 7 kkm w Kia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
W dniu 17.03.2021 o 16:15, mrBEAN napisał:

W tej kwestii Ioniq to majstersztyk. 

A jeżdżony dynamicznie i nie wolno.

 

Już zaczyna mieć łatkę „efficiency king” ;) 

 

Tylko baterię ma 2x za małą i byłby ideał. 
 

 

Byla by dwa razy wieksza to by nie bylo takiego zuzycia. Dodatkowe kilogramy musza sue wyzywic.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Ja się chyba jednak złamie i zamówię nową S’ke... Ale to za rok jak będzie czas wymiany Volvo. 

😎

Długo nie trzeba było czekać 😜

Zuch 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, HanYs said:

Poczekaj, jeszcze w drodze ma zamówioną nową Vette :hehe:


Kupuje to na co w danym momencie mam ochotę. Chciałem chwile pojeździć Porsche w przerwie między Vette, bo kupienie Vette graniczy z cudem a poprzednia miała 6 lat a ja nie lubię starych samochodów.  Z Teslą nadal nie wiem, to trudna decyzja, jak nie patrzyć jakieś dłuższe trasy będą problemem. A trzy samochody w domu sensu nie mają.  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Florydziak_Florydziak_Flor said:


Kupuje to na co w danym momencie mam ochotę. Chciałem chwile pojeździć Porsche w przerwie między Vette, bo kupienie Vette graniczy z cudem a poprzednia miała 6 lat a ja nie lubię starych samochodów.  Z Teslą nadal nie wiem, to trudna decyzja, jak nie patrzyć jakieś dłuższe trasy będą problemem. A trzy samochody w domu sensu nie mają.  

 

W jakie dłuższe trasy jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, HelixSv said:

 

W jakie dłuższe trasy jeździsz?


W zeszłym roku było kilka. W sumie najważniejszy wymóg to możliwość obskoczenia bez niepotrzebnych przerw lotniska w Miami. Czyli 400 mil. Drugi to podobny problem ale z możliwością zostawienia samochodu na parkingu na tydzień. Te dwa wymagania praktycznie pozostawiają Tesle Model S LR bo każdy inny wymaga ładowania. 
 

W zeszłym roku zrobiliśmy trzy duże wycieczki - jedna do Natahana Wilderness w NC, jedna do Atlanty i jedna do okolic Charlotte, NC. Poza Atlanta gdzie był hotel, w pozostałych przypadkach wynajęte były domy w całkowitej dziczy, dojazd tylko SUV, sedan by raczej się zawiesił. Zero szans na ładowanie samochodu na miejscu. Możesz liczyć ze każda taka wycieczka to 1200-1500 mil. 
 

W tym roku planuje więcej pojeździć bo mi się to spodobało. 

Edytowane przez Florydziak_Florydziak_Flor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


W zeszłym roku było kilka. W sumie najważniejszy wymóg to możliwość obskoczenia bez niepotrzebnych przerw lotniska w Miami. Czyli 400 mil. Drugi to podobny problem ale z możliwością zostawienia samochodu na parkingu na tydzień. Te dwa wymagania praktycznie pozostawiają Tesle Model S LR bo każdy inny wymaga ładowania. 
 

W zeszłym roku zrobiliśmy trzy duże wycieczki - jedna do Natahana Wilderness w NC, jedna do Atlanty i jedna do okolic Charlotte, NC. Poza Atlanta gdzie był hotel, w pozostałych przypadkach wynajęte były domy w całkowitej dziczy, dojazd tylko SUV, sedan by raczej się zawiesił. Zero szans na ładowanie samochodu na miejscu. Możesz liczyć ze każda taka wycieczka to 1200-1500 mil. 
 

W tym roku planuje więcej pojeździć bo mi się to spodobało. 

To trudno się z żoną na auto wymienić ?

U nas auta są podzielone funkcjami: główne (noPb), miejskie (EV) i weekendowe -  niezależnie od kierowcy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 14:48, mrBEAN napisał:

Na razie sukces, bo nie spłonął, a baterię udało się zutylizować w pobliskim lesie.

 

U mnie dzisiaj wskoczyło 11111 :skromny:

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, sherif said:

To trudno się z żoną na auto wymienić ?

U nas auta są podzielone funkcjami: główne (noPb), miejskie (EV) i weekendowe -  niezależnie od kierowcy :).

 

U mnie podział jest taki:

Główne - ev2

Miejskie - ev1 / ev2

Weekendowe - ev2

 

ev1 - i3

ev2 - e-Niro

 

Nie ma żadnego podziału na moje i żony, tym bardziej, że oba są w sumie firmowe. 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


roku zrobiliśmy trzy duże wycieczki - jedna do Natahana Wilderness w NC, jedna do Atlanty i jedna do okolic Charlotte, NC. Poza Atlanta gdzie był hotel, w pozostałych przypadkach wynajęte były domy w całkowitej dziczy, dojazd tylko SUV, sedan by raczej się zawiesił. Zero szans na ładowanie samochodu na miejscu. Możesz liczyć ze każda taka wycieczka to 1200-1500 mil. 
 

 

Na zadupiach są miejsca w które jeżdżą ludzie pod namiot, a więc są miejsca dla RV i znajdziesz tam 50A gniazdka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Kupuje to na co w danym momencie mam ochotę. Chciałem chwile pojeździć Porsche w przerwie między Vette, bo kupienie Vette graniczy z cudem a poprzednia miała 6 lat a ja nie lubię starych samochodów.  Z Teslą nadal nie wiem, to trudna decyzja, jak nie patrzyć jakieś dłuższe trasy będą problemem. A trzy samochody w domu sensu nie mają.  

Litości. :hehe:  dwie już jadą do Twojej miejscowości. Kolejnych 287 możesz sobie sprowadzić za czapkę gruszek.

Nie mówiąc o tym, że skoro zamówiłeś to musiałeś dać zadatek więc nie sadzę, że jesteś taki rozrzutny tylko popłynąłeś z wypisywaniem legend na HP.;]

 

https://www.chevrolet.com/locate-inventory/corvette#?radius=1000&models=Corvette Stingray&years=2021&customertype=GC&makes=Chevrolet&filterconfigkey=Chevrolet-2021-Corvette-Stingray&requestedPostalcode=32901&postalcode=32901

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2021 o 05:23, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Kupuje to na co w danym momencie mam ochotę. Chciałem chwile pojeździć Porsche w przerwie między Vette, bo kupienie Vette graniczy z cudem a poprzednia miała 6 lat a ja nie lubię starych samochodów.  Z Teslą nadal nie wiem, to trudna decyzja, jak nie patrzyć jakieś dłuższe trasy będą problemem. A trzy samochody w domu sensu nie mają.  

Jeszcze gorzej nie spróbować imho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 05:23, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

Z Teslą nadal nie wiem, to trudna decyzja, jak nie patrzyć jakieś dłuższe trasy będą problemem.


Jak już kupisz będziesz pisał, że będą/są przygodą i odkrywasz motoryzację na nowo 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.