Skocz do zawartości

Nowy Peugeot 308


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Francuzi juz oficjalnie pokazali fotki nowej 308-ki :ok: Kolejny ich model, ktory wg mnie wyglada naprawde swietnie.

https://francuskie.pl/nowy-peugeot-308-ujawniony-kompletna-odmiana/

Ale pewnie  wycenia go tak, ze nie bedzie tego za wiele na ulicach w PL.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

Francuzi juz oficjalnie pokazali fotki nowej 308-ki :ok: Kolejny ich model, ktory wg mnie wyglada naprawde swietnie.

https://francuskie.pl/nowy-peugeot-308-ujawniony-kompletna-odmiana/

Ale pewnie  wycenia go tak, ze nie bedzie tego za wiele na ulicach w PL.

sie uparli na te zegary ponad kierownice, ostatnio na żywo widziałem nowego C4, fajna mała X6... no ale też koło 100k trzeba wyłożyć żeby się wozić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bielaPL said:

sie uparli na te zegary ponad kierownice, ostatnio na żywo widziałem nowego C4, fajna mała X6... no ale też koło 100k trzeba wyłożyć żeby się wozić

 

Dla mnie to nowe C4 jest przekombinowane, nie podoba mi sie.

A juz te tablety zamiast zegarow, to w ogole nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design Peugeota  w ostatnich modelach to wg mnie sztos. Bardzo ładne auta. Chociaż są wysoko wycenione, i benzynowe motory pozostawiają sporo do życzenia. Z tego co wiem nadal 1.6 Puretech, który jest tak naprawdę lekko zmodyfikowanym 1.6 THP (okrytym niesławą) nadal są mega problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sailor_p napisał:

Design Peugeota  w ostatnich modelach to wg mnie sztos. Bardzo ładne auta. Chociaż są wysoko wycenione, i benzynowe motory pozostawiają sporo do życzenia. Z tego co wiem nadal 1.6 Puretech, który jest tak naprawdę lekko zmodyfikowanym 1.6 THP (okrytym niesławą) nadal są mega problematyczne.

w tej nowej nie widać 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dla mnie to nowe C4 jest przekombinowane, nie podoba mi sie.

A juz te tablety zamiast zegarow, to w ogole nie moja bajka.

tablety to już wszędzie ładują, jak są klasyczne zegary to brzydkawe i takie żebyś dopłacił 10 klocków do tabletu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bielaPL said:

tablety to już wszędzie ładują, jak są klasyczne zegary to brzydkawe i takie żebyś dopłacił 10 klocków do tabletu :) 

 

W tym przypadku to bym raczej doplacil, zeby nie miec bo wygladaja fatalnie ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

Ale pewnie  wycenia go tak, ze nie bedzie tego za wiele na ulicach w PL.

 

Ładny, podobny jak 508.

I na pewno będzie go tyle co 508 na drogach ;]

 

Właśnie z powodu cen 508 musiałem je odrzucić a kusiło, ale fajna wersja 150 k PLN ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komor napisał:

 

Ładny, podobny jak 508.

I na pewno będzie go tyle co 508 na drogach ;]

 

Właśnie z powodu cen 508 musiałem je odrzucić a kusiło, ale fajna wersja 150 k PLN ;l

 

Ceny niektórych francuskich aut są niestety mocno odjechane. Co do modelu 508 to jest ich ostatnio całkiem sporo na drogach, ale pewnie dzięki importowi używek z Francji i Niemiec. Utrata wartości takich aut jest całkiem spora i taki 4-5latek ma atrakcyjną cenę za dobry samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

Francuzi juz oficjalnie pokazali fotki nowej 308-ki :ok: Kolejny ich model, ktory wg mnie wyglada naprawde swietnie.

https://francuskie.pl/nowy-peugeot-308-ujawniony-kompletna-odmiana/

Ale pewnie  wycenia go tak, ze nie bedzie tego za wiele na ulicach w PL.

Ewolucja nie rewolucja , dziwne to nowe logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kiwal said:

Poszaleli z silnikami.
Tylko hybryda z tego nadaje się do jazdy w naszym regionie....

 

1.2 130KM tez sie w zupelnosci nadaje o ile nie jestes przedstawicielem handlowym i nie latach non stop 160-180km/h po autostradach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kiwal said:

W.EU zachodniej gdzie jezdzi się normalnie to pewnie tak,.ale nie w PL 🙂

 

To moze jednak Ty jezdzisz nie do konca normalnie? ;]

Kilka razy robilem w PL trasy Fiatem 500 bez zadnego problemu.

A to, ze bede 15-30 min pozniej to who cares...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda bardzo fajnie. Żeby jakiś ciekawy silnik dali jeszcze. Ale pewnie benzyniaki to będzie max 130KM, a potem może zrobią wersję GT z betonowym zawiasem i kosztującą 200 tys. zł. I nic pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał:

wygląda bardzo fajnie. Żeby jakiś ciekawy silnik dali jeszcze. Ale pewnie benzyniaki to będzie max 130KM, a potem może zrobią wersję GT z betonowym zawiasem i kosztującą 200 tys. zł. I nic pomiędzy.

Daliby jakis męski slinik 300KM to bym zamienił z cupry. A takto :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, iwik said:

No przecież to marka "premium", więc trzeba się cenić :hehe:

 

Nie wiem czy miales okazje siedziec w jakims nowym Pugu (208, 2008, 3008), ale to juz nie sa te same auta co kiedys.

Jakosciowo wnetrza bija na glowe takiego Golfa, Focusa czy Megane :ok: Z zewnatrz wg mnie tez sa jedne z ciekawszych.

Mozna sobie smieszkowac, ale chyba w zachodniej EU sprzedaz im systematycznie rosnie.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To moze jednak Ty jezdzisz nie do konca normalnie? ;]
Kilka razy robilem w PL trasy Fiatem 500 bez zadnego problemu.
A to, ze bede 15-30 min pozniej to who cares...
Ja to mam.wrazenie że wszyscy chcą mnie zabić na drogach w PL...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam.wrazenie że wszyscy chcą mnie zabić na drogach w PL...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

A czym jeździsz?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maro_t napisał:

wygląda bardzo fajnie. Żeby jakiś ciekawy silnik dali jeszcze. Ale pewnie benzyniaki to będzie max 130KM, a potem może zrobią wersję GT z betonowym zawiasem i kosztującą 200 tys. zł. I nic pomiędzy.

Była wersja GT i miała coś koło 200KM, GTI fakt było betonowe. 

Dla tego warto  mieć regulowany zawais 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

Jakosciowo wnetrza bija na glowe takiego Golfa,

Siedziałem w 208 i nie potwierdzam zachwytów odnośnie jakości wnetrza. Miałem wrażenie, że poprzednia wersja 208ki była z ciekawszych, bardziej zróżnicowanych materiałów (w nowej bardziej plastikowo i czarno - mocno przytłaczające i ciasne miałem wrażenie). 

Aktualną 308 jeździłem, też bez szału, a w cenniku już była droższa od Golfa.

(oglądałem wersje drugie od dołu, czyli takie wybierane najczęściej - już nie "zaślepka", ale jeszcze nie ponad 90 koła z opcjami) 

Nowa pewnie wskoczy na jeszcze wyższy poziom abstrakcji. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wujek napisał:

Daliby jakis męski slinik 300KM to bym zamienił z cupry. A takto :phi:

 

Jest szansa na 300km, ale w hybrydzie. Układ taki jak w DS7 czy 508. 4x4 takie troche naciągane, ale zawsze pomoc przy starcie. Tylko masa tego będzie średnia jak na GTI. 

A benzyn ma być jeszcze 1.2t w wariancie 155km, ale już 130 z AT bardzo fajnie jeździ w obecnej budzie, w nowej pewnie będzie podobnie śmigał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olas1 napisał:

 

Jest szansa na 300km, ale w hybrydzie. Układ taki jak w DS7 czy 508. 4x4 takie troche naciągane, ale zawsze pomoc przy starcie. Tylko masa tego będzie średnia jak na GTI. 

A benzyn ma być jeszcze 1.2t w wariancie 155km, ale już 130 z AT bardzo fajnie jeździ w obecnej budzie, w nowej pewnie będzie podobnie śmigał. 

Szkoda bo oglądałem testy 508 i to bez szału jechalo. No ale takie czasy nic się nie poradzi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wald0 napisał:

 

A to jakaś zbrodnia?

Skoro sprzedajesz cos co jest drozsze od najlapiej sprzedajcego sie kompakta w EU to powinno byc lepsze. A jak bylo... no coz warto zobacyzc na wyniki sprzedazy. Mam nadzieje, ze nowy model bedzie sie lepiej sprzedawal bo jest bardoz ladny,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wald0 napisał:

 

A to jakaś zbrodnia?

Jak dla mnie może kosztować nawet 3x więcej. Niech sobie producent ustala cenę jaką sobie wymarzy. :hehe:

Ja bym więcej nie zapłacił, bo jeździłem oboma i Peugeot nie dawał nic więcej, za co bym chciał dopłacić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj 308 "na żywo" a nie na fotkach. Muszę przyznać, że zaopowiada się jako najładniejszy kompakt
 
 
 
No i przy okazji nowe logo Peugeota naprawdę fajnie im wyszło.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:

Dokładnie, fajnie wyszło emoji38.png

Z cena premium bedzie tak samo widoczny na ulicach jak inne Pezoty no ale my jestesmy bidnym krajem i nikt nie bedzie plakal. Z Francy to tylko Renault zostalo z normalnymi cenami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szczerze mówiąc, mnie to mało interesuje. Po półtorej roku ludzie nadal się obracają na ulicy albo zawieszają na przejściu. A, że może straci więcej na wartości niż Insignia- mam to w poważaniu. Po to pracuję, żeby jeździć takim autem, jakim chcę a nie jakim muszę. Bardzo podoba mi się ten design i jakość wykonania, a w założonym budżecie  sprawdziłem chyba wszystko, co jest na rynku. Jak będzie tak, jak do tej pory, to za rok idę w ciemno po DS9.
1411665639_20210103_144410(1).jpg.9a74d13f31c08b1fb5dcd373a75221a5.jpg
Jestes wyjątkiem. Masz ten przywilej, że spłacasz to z pieniędzy firmowych.
  • Lubię to 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rado_ napisał:
4 godziny temu, Przypal napisał:
 
Szczerze mówiąc, mnie to mało interesuje. Po półtorej roku ludzie nadal się obracają na ulicy albo zawieszają na przejściu. A, że może straci więcej na wartości niż Insignia- mam to w poważaniu. Po to pracuję, żeby jeździć takim autem, jakim chcę a nie jakim muszę. Bardzo podoba mi się ten design i jakość wykonania, a w założonym budżecie  sprawdziłem chyba wszystko, co jest na rynku. Jak będzie tak, jak do tej pory, to za rok idę w ciemno po DS9.
1411665639_20210103_144410(1).jpg.9a74d13f31c08b1fb5dcd373a75221a5.jpg

Pokaż więcej  

Jestes wyjątkiem. Masz ten przywilej, że spłacasz to z pieniędzy firmowych.

2/3 aut jest rejestrowanych na firmy. :old:

1/3 albo musi odłożyć cała sumę, albo wziąć kredyt, którego nie wrzuci w koszty.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/19/2021 at 8:18 AM, iwik said:

Siedziałem w 208 i nie potwierdzam zachwytów odnośnie jakości wnetrza. Miałem wrażenie, że poprzednia wersja 208ki była z ciekawszych, bardziej zróżnicowanych materiałów (w nowej bardziej plastikowo i czarno - mocno przytłaczające i ciasne miałem wrażenie). 

Aktualną 308 jeździłem, też bez szału, a w cenniku już była droższa od Golfa.

(oglądałem wersje drugie od dołu, czyli takie wybierane najczęściej - już nie "zaślepka", ale jeszcze nie ponad 90 koła z opcjami) 

Nowa pewnie wskoczy na jeszcze wyższy poziom abstrakcji. 

 

No i prosze, po pierwszych 2 miesiacach 2021 mamy dwa modele Puga w czolowce sprzedazy w EU:

https://magazynauto.pl/wiadomosci/peugeot-208-najpopularniejszym-nowym-autem-w-europie,aid,888

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Pojawil sie w koncu polski cennik nowej 308:

https://francuskie.pl/nowy-peugeot-308-na-polskim-rynku-cennik-wersje-wyposazenie/

Niestety wyglada na to, ze bez 100-110kPLN nie ma co podchodzic do tematu ;]

Raczej nie bedzie zbyt czestym widokiem na naszych ulicach, a szkoda bo wyglada naprawde swietnie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

Pojawil sie w koncu polski cennik nowej 308:

https://francuskie.pl/nowy-peugeot-308-na-polskim-rynku-cennik-wersje-wyposazenie/

Niestety wyglada na to, ze bez 100-110kPLN nie ma co podchodzic do tematu ;]

Raczej nie bedzie zbyt czestym widokiem na naszych ulicach, a szkoda bo wyglada naprawde swietnie :ok:

 

 

przyzwoita wersja z silnikiem 130KM to około 100 tys. Niby dużo, różnica jest taka, że np. w Hyundaiu i30 w tej cenie jest czterocylindrowy silnik 160KM. Ale za to wyposażenie nawet podstawowej wersji jest bogate imho: automatyczna klima, bezkluczykowy dostęp, elektryczny ręczny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, maro_t said:

 

przyzwoita wersja z silnikiem 130KM to około 100 tys. Niby dużo, różnica jest taka, że np. w Hyundaiu i30 w tej cenie jest czterocylindrowy silnik 160KM. Ale za to wyposażenie nawet podstawowej wersji jest bogate imho: automatyczna klima, bezkluczykowy dostęp, elektryczny ręczny itd.

 

To prawda, ale w sumie za niewiele wiecej mozna juz miec nowe DS4 :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
NIby slabo, a z drugiej strony dla 95% ludzi pewnie wystarczajaco...
Jak byla Astra 1,6T 200KM to sprzedaz byla wlasnie na poziomie kilku % i wycofali
 
Brakuje czegoś chocby 150 km, dziwne bo 1,2 tez jest w wersji 155 KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.