Skocz do zawartości

30 dni na rejestracje auta,w praktyce


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2021 o 16:58, Prami napisał:

Wystarczyło zgłosić zakup pojazdu przez internet. Kara nie jest za nieprzerejestrowanie a za brak zgłoszenia zakupu.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8077392,2021-zgloszenie-zbycia-nabycia-pojazdu-samochodu-termin-formalnosci-procedury.html

 

I w sumie wyczerpuje to temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zglosilem (chociaz kupione w okresie bez-karnym) ale i tak jak wejde na epuap to widze to auto u siebie :) odkrylem przypadkiem, jak chcialem przez internet zglosic sprzedaz innego, wchodze a tam na liscie ten nieprzerejestrowany. Zglaszajac sprzedaz trzeba podac dane kupujacego. I jak widac jakos ten obieg informacji funkcjonuje bo podpieli to auto pode mnie

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Filipfm said:

Ja nie zglosilem (chociaz kupione w okresie bez-karnym) ale i tak jak wejde na epuap to widze to auto u siebie :) odkrylem przypadkiem, jak chcialem przez internet zglosic sprzedaz innego, wchodze a tam na liscie ten nieprzerejestrowany. Zglaszajac sprzedaz trzeba podac dane kupujacego. I jak widac jakos ten obieg informacji funkcjonuje. 

 

To raczej znaczy, ze ten co kupil to go jeszcze nie przerejstrowal ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To raczej znaczy, ze ten co kupil to go jeszcze nie przerejstrowal ;)

 

 

Auto kupilem ja - nie przerejestrowalem go na siebie, ba, nawet nie zglosilem nabycia. Ale po zalogowaniu na epuap widze je u siebie na liscie pojazdow.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Filipfm said:

 

Auto kupilem ja - nie przerejestrowalem go na siebie, ba, nawet nie zglosilem nabycia. Ale po zalogowaniu na epuap widze je u siebie na liscie pojazdow.

 

 

 

Myslalem, ze sprzedales auto i dalej wisi na Twoim koncie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Myslalem, ze sprzedales auto i dalej wisi na Twoim koncie ;]

 

 

nie. Fakt przypisania do mnie tego auta odkrylem sprzedajac swoje. I w formularzu zgloszenia mialem opcje wyboru tego nieprzerejestrowanego :) i zrobilem duze 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Filipfm napisał:

 

nie. Fakt przypisania do mnie tego auta odkrylem sprzedajac swoje. I w formularzu zgloszenia mialem opcje wyboru tego nieprzerejestrowanego :) i zrobilem duze 8]

Czyli sprzedający zgłosił, a system zadziałał tak, jak powinien. Budzi zdziwienie, że działa jak powinno. 😄 W PL to nie jest normalny stan 😄 😄 😄 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ghost2255 napisał:

Czyli sprzedający zgłosił, a system zadziałał tak, jak powinien. Budzi zdziwienie, że działa jak powinno. 😄 W PL to nie jest normalny stan 😄 😄 😄 

 

Dokladnie tak 😄 szok i niedowierzanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Art. 78 ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym

2.  Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

 

Art. 140mb ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym

Kto będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu
– podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.

 

Ale czy w praktyce nakładają, to nie wiem 😉

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.