Skocz do zawartości

Dzialka rolno budowlana co to za twor ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.otodom.pl/pl/oferta/okazja-dzielka-rolno-budowlana-nowodwor-powryki-ID49XMv.html

 

Czyli rolna ale zgodnie z mpzp mozna przeksztalcic calosc na budowlana ? 

 

Co sadzicie o dzialce ? 

Jak to pisze @Tomo wagon kolejowy ale wiado ze ogrodzi sie jakies 2000 m2 a reszta bedzie stala i zarastala. No chyba ze bokiem dam droge i dojazd do 3 pozostalych dzialek po 2000 m2 dla letnikow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/okazja-dzielka-rolno-budowlana-nowodwor-powryki-ID49XMv.html

 

Czyli rolna ale zgodnie z mpzp mozna przeksztalcic calosc na budowlana ? 

 

Co sadzicie o dzialce ? 

Jak to pisze @Tomo wagon kolejowy ale wiado ze ogrodzi sie jakies 2000 m2 a reszta bedzie stala i zarastala. No chyba ze bokiem dam droge i dojazd do 3 pozostalych dzialek po 2000 m2 dla letnikow. 

Szerokość 32 m - to dużo :ok:

To na brązowo można przekształcić z budowlaną, reszta musi pozostać rolna?

Słabe zdjęcia. Sprawdź w MPZP ile od drogi może pójść na budowalne.

Znajomi u mnie mają taką działałkę, to ileś m od drogi jest pod zabudowę, reszta rolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

dodam tylko ze obok jest tartak, czyny w tygodniu do 15.

moze ktos ma doswiadczenie czy mozna sie do tego halasu przyzwyczaic ?

Można, niektórzy się 50 m od torów kolejowych (magistrala węglowa) budują albo od drogi krajowej (tiry cała dobę śmigają) i nie narzekają:)

Edytowane przez volf6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał:

Szerokość 32 m - to dużo :ok:

To na brązowo można przekształcić z budowlaną, reszta musi pozostać rolna?

Słabe zdjęcia. Sprawdź w MPZP ile od drogi może pójść na budowalne.

Znajomi u mnie mają taką działałkę, to ileś m od drogi jest pod zabudowę, reszta rolna.

 

mam mpzp, liczy 199 stron ;l

kompletnie nic nie moge tam wyszukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volf6 napisał:

Można, niektórzy się 50 m od torów kolejowych (magistrala węglowa) budują albo od drogi krajowej (tiry cała dobę śmigają) i nie narzekają:)

 

w sumie tak, mi nie przeszkadzaja samoloty jak lataja.

po pol roku sie wysle kilka anonimow ze tartak przeszkadza z wnioskiem o zlikwidowanie ;]

albo ze maja tylko biale deski a czarnych nie i jakas bojowka lgbt szybko go zlikwiduje ;l

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temat działki wrzucę pytanie o swoje trzy grosze.

Działka przez która leci "nitka" z wodą(niebieska kreska) i gaz (żółta)pobrane.jpeg.44062c1da264825c281ffa706b868341.jpeg jak na zdjęciu. Drogie i czy w ogóle opłacalne jest aby przenieść do granicy te przyłącza? Robi się to z swoich pieniędzy czy na prośbę Tauron czy wodociągi zrobią w geście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał:

Jak temat działki wrzucę pytanie o swoje trzy grosze.

Działka przez która leci "nitka" z wodą(niebieska kreska) i gaz (żółta)pobrane.jpeg.44062c1da264825c281ffa706b868341.jpeg jak na zdjęciu. Drogie i czy w ogóle opłacalne jest aby przenieść do granicy te przyłącza? Robi się to z swoich pieniędzy czy na prośbę Tauron czy wodociągi zrobią w geście?

 

Ja ciągnąłem wodę za własną kasę. Wniosek o warunki przyłącza  projekt, uzgodnienia, wykonanie  inwentaryzacja podwykonawcza, umowa licznik. Musiałem też zrobić kawał wodociągu do działki.

Z prądem to wnioski, warunki przyłączenia, do licznika oni wykonywali, od licznika mój elektryk i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temat działki wrzucę pytanie o swoje trzy grosze.
Działka przez która leci "nitka" z wodą(niebieska kreska) i gaz (żółta)pobrane.jpeg.44062c1da264825c281ffa706b868341.jpeg jak na zdjęciu. Drogie i czy w ogóle opłacalne jest aby przenieść do granicy te przyłącza? Robi się to z swoich pieniędzy czy na prośbę Tauron czy wodociągi zrobią w geście?
 
Jak są służebności wpisane w księgę wieczystą, to będziesz musiał zrobić na własny koszt. Jak nie, to można próbować walczyć, ale wydaje mi się to raczej skazane na porażkę.
Czy opłacalne to zależy od kosztu działki lub tego jak bardzo Ci na niej zależy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofercie sprzedaży prezentujemy Państwu działkę o pow. 2420 m2 położoną w Lędzinach w powiecie bieruńsko – lędzińskim

 

 

 

W rejestrze gruntów działka ma łącznie 2420 m2 z tego 376 jest zajęte pod drogę. 

 

 

 

Teren nie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Lędziny. 

 

Działka w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lędziny ma przeznaczenie jako tereny mieszkaniowo – usługowe (Mun – zabudowa mieszkaniowa z usługami towarzyszącymi o niskiej intensywności).

 

 

 

Nieruchomość uzbrojona w prąd, wodę oraz gaz.

 

 

 

Wymiary działki 111 m x 22 m

 

Na mapie nie jest zaznaczona żadna droga. W kw nie jest też wpisana, to samo z wodą i gazem jak pisałem wcześniej. Sprzedają jako budowlana a w kw jest napisane "sposób korzystania - ROLA". Co to znaczy?

 

Kto chętny abym podesłał na pw numer kw aby rzucił swoim ,bardziej fachowym okiem?

Edytowane przez szpyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 12:36, PawelWaw napisał:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/okazja-dzielka-rolno-budowlana-nowodwor-powryki-ID49XMv.html

 

Czyli rolna ale zgodnie z mpzp mozna przeksztalcic calosc na budowlana ? 

 

Co sadzicie o dzialce ? 

Jak to pisze @Tomo wagon kolejowy ale wiado ze ogrodzi sie jakies 2000 m2 a reszta bedzie stala i zarastala. No chyba ze bokiem dam droge i dojazd do 3 pozostalych dzialek po 2000 m2 dla letnikow. 

To może być wszystko, w zależności od fantazji autora ogłoszenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, rwIcIk napisał:

Z prądem to wnioski, warunki przyłączenia, do licznika oni wykonywali, od licznika mój elektryk i ja.

W przypadku kolegi to warunki usunięcia kolizji i na swój koszt przebudowa.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szpyrek napisał:

Sprawdzę jeszcze co na to same wodociągi i będę decydował. Miała być działka podzielona na trzy ale skoro rury lecą przez działkę jak chcą to będzie bieda da domy ustawić.

O której Ty działce piszesz, bo na tej dużej to ja jeszcze gaz widzę w poprzek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szpyrek napisał:

ofercie sprzedaży prezentujemy Państwu działkę o pow. 2420 m2 położoną w Lędzinach w powiecie bieruńsko – lędzińskim

 

 

 

W rejestrze gruntów działka ma łącznie 2420 m2 z tego 376 jest zajęte pod drogę. 

 

 

 

Teren nie objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Lędziny. 

 

Działka w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lędziny ma przeznaczenie jako tereny mieszkaniowo – usługowe (Mun – zabudowa mieszkaniowa z usługami towarzyszącymi o niskiej intensywności).

 

 

 

Nieruchomość uzbrojona w prąd, wodę oraz gaz.

 

 

 

Wymiary działki 111 m x 22 m

 

Na mapie nie jest zaznaczona żadna droga. W kw nie jest też wpisana, to samo z wodą i gazem jak pisałem wcześniej. Sprzedają jako budowlana a w kw jest napisane "sposób korzystania - ROLA". Co to znaczy?

 

Kto chętny abym podesłał na pw numer kw aby rzucił swoim ,bardziej fachowym okiem?

Jest studium, prawdopodobnie w nim jest przewidziana ta droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ZUBERTO napisał:

O której Ty działce piszesz, bo na tej dużej to ja jeszcze gaz widzę w poprzek?

Tak, jest woda i gaz. Nie wiem jakie mogą być koszta i jakie trudności z przesunięciem tego. Czy ja robię wszystko w swoim zakresie czy wodociągi i gazownia przekopują a mi fakturę wystawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szpyrek napisał:

Tak, jest woda i gaz. Nie wiem jakie mogą być koszta i jakie trudności z przesunięciem tego. Czy ja robię wszystko w swoim zakresie czy wodociągi i gazownia przekopują a mi fakturę wystawia?

Gdy robiłem wodociąg w drodze gminnej i przyłącze do domu, firma zaprzyjaźniona ze spółka wodociągową załatwiała wszystkie papiery i wykonywała. Ja płaciłem.

Z prądem było różnie. Część robiły firmy wybrane przez rejon energetyczny, część załatwiałem przez elektryków związanych z rejonem. 

Musisz rozpoznać lokalne układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, szpyrek napisał:

@rwIcIk ja cię rozumiem tylko mi chodzi nie o podłączeniu mediow do domu tylko o ich przesunięciu na działce np do jej granicy a nie przez środek podwórka

Tak. Ale i tak wszystko musisz załatwiać lokalnie. Ja stronach dostawców mediów powinny być kroki postępowania i wymagane kwity. Dowiedz się o lokalnych wykonawców.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gondoljerzy napisał:

To może znaczyć, że niczego nie postawisz na tej ziemi, jeśli nie jesteś rolnikiem.

Nie. Zależy od planu zagospodarowania, jaki uchwaliła gmina. Wokół już są domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szpyrek napisał:

@rwIcIk nie wiem, co to jest w ogóle te studium? 

 

Jeszcze jeśli chodzi o WZ to ponoć ceny się zmieniły. Zdrożało do 600zl, jeśli chce dostać warunki a nie jestem właścicielem działki.

 

 

Kolego przejales mi watek ! 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał:

No właśnie nie ma. Muszę udać się do starostwa i o warunki zabudowy poprosić.

O WZ to występujesz do UM lub UG, chyba że chcesz obiekt strategiczny stawiać to do UW :phi:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PawelWaw napisał:

ok podobno dzialka ma bardzo duzo dolow. trzeba by przyjechac z duza iloscia wywrotek z piaskiem zeby to jakos wyrownac.

 

a ten zapach mnie zaciekawil. az tak zle jest ?

 

Fadroma w 2 godziny wyrówna :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PawelWaw napisał:

ok podobno dzialka ma bardzo duzo dolow. trzeba by przyjechac z duza iloscia wywrotek z piaskiem zeby to jakos wyrownac.

 

a ten zapach mnie zaciekawil. az tak zle jest ?

Kiedyś mieszkałem obok stolarza, z minusów: jak włączał maszyny to przyglądało światło, sporo samochodów się kręciło i co najgorsze to pod koniec swojej działalności postanowił, że zrobi suszarnie na drewno. Dymiło się z tego przez 24h lato i zima. Plusy: o każdej porze mogłem iść i przyciąć deskę:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

piszesz o maszynie a nie firmie ?

jednak zeby wyrownala to trzeba najpierw nawieźć pelno ziemi nowej.

 

 

image.png.44da11a74b6f3e31f4661c41f024ca90.png

 

 

Dobry operator sobie poradzi z niwelacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam plan mpzp mozna sie tam budowac spokojnie ale na planie zobaczylem jeszcze cos.

idzie tam jakby linia sredniego napiecia ktorej w rzeczywistosci nie ma.

widac z przebiegu ze dalej bedzie nad dzialka.

 

gdzie mozna sprawdzic jakie sa plany budowy takiej linii ? jest jakas strona ?

 

image.png.87ab3e7eabcb3808bf1e7ec0ea7563fa.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam plan mpzp mozna sie tam budowac spokojnie ale na planie zobaczylem jeszcze cos.
idzie tam jakby linia sredniego napiecia ktorej w rzeczywistosci nie ma.
widac z przebiegu ze dalej bedzie nad dzialka.
 
gdzie mozna sprawdzic jakie sa plany budowy takiej linii ? jest jakas strona ?
 
image.png.87ab3e7eabcb3808bf1e7ec0ea7563fa.png
 
Ty tak te działki kupujesz i kupujesz
Liczyles może gdzieś po drodze albo przy jakiejś okazji ile kosztuje zrobienie studni?
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
no najpierw mial byc dom z dzialka.
teraz dzialka.
 
jak sie okazuje fajna dzialke nie tak latwo kupic
 
nie liczylem, nie ten etap
 
Musisz mieć znajomego np w geodezji.
Dostajesz info jeszcze przed innymi i w dobrej cenie np 25kpln za 10 arowe, które za parę lat będą warte po 100

A z działkami to fakt, trafic jakąś bez wad jest słabo już i na Mazurach.
A jak jest już fajna to trzeba położyć 2 razy więcej
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hefi napisał:

Ty tak te działki kupujesz i kupujesz emoji23.png
Liczyles może gdzieś po drodze albo przy jakiejś okazji ile kosztuje zrobienie studni?

 

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie jest woda.

Płaci się za filtr ze świdrem + za metry bieżące odwiertu.

Ceny różne, w zależności od regionu i w czym się wierci (czy nie ma skały).

Przy cenie działki i kosztów podłączenia innych mediów raczej nie jest to wielki wydatek.

 

4 lata temu w Legionowie za odwiert na ok. 16 metrów płaciłem coś koło 2000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wszystko zależy od tego na jakim poziomie jest woda.
Płaci się za filtr ze świdrem + za metry bieżące odwiertu.
Ceny różne, w zależności od regionu i w czym się wierci (czy nie ma skały).
Przy cenie działki i kosztów podłączenia innych mediów raczej nie jest to wielki wydatek.
 
4 lata temu w Legionowie za odwiert na ok. 16 metrów płaciłem coś koło 2000 PLN.
Na 30m już jest woda, do 30
A reszta? Te pompy i uzdatnianie? 20 25 zamknie się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał:

mam plan mpzp mozna sie tam budowac spokojnie ale na planie zobaczylem jeszcze cos.

idzie tam jakby linia sredniego napiecia ktorej w rzeczywistosci nie ma.

widac z przebiegu ze dalej bedzie nad dzialka.

 

gdzie mozna sprawdzic jakie sa plany budowy takiej linii ? jest jakas strona ?

 

image.png.87ab3e7eabcb3808bf1e7ec0ea7563fa.png

 

 

Działka absolutnie do odrzucenia.

Skoro ktoś ją umieścił w MPZP, to może się okazać, że kiedyś powstanie.

Poza tym w MPZP będziesz miał informację, jaka jest minimalna odległość od osi linii SN do ew. budynków.

 

Ja dziś właśnie czytałem MPZP miejscowości, gdzie oglądałem działkę.

 

obraz.png.20afe5ef5cac274845e72d83fc95a458.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał:

Na 30m już jest woda, do 30
A reszta? Te pompy i uzdatnianie? 20 25 zamknie się?

 

Pytanie czego oczekujesz.

 

Najprostsza studnia to ok. 2-metrowy filtr (zakończony świdrem), do którego przyłącza się albo rurę stalową, albo co częściej niebieską rurę PE.

Ty decydujesz co ma być dalej - najczęściej hydrofor.

Nie jestem pewien czy z 30 metrów zwykły zestaw hydroforowy pociągnie wodę :hmm:

 

Jeżeli nie chcesz mieć hydroforu (hałas), to robisz odwiert z rurą osłonową i wpuszczasz tam pompę głębinową.

Ta technologia jest droższa, bo i rura osłonowa kosztuje i pompa głębinowa jest często droższa niż zestaw hydroforowy.

 

Uzdatnianie to już nie jest temat związany z wierceniem studni (ale zazwyczaj firma, która robi studnie też może to zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.