Jump to content

Sprawdzenie używanego samochodu

Majkiel
 Share

Recommended Posts

Czy korzystał ktoś z płatnego sprawdzenia samochodu używanego przez jakiegoś rzeczoznawcę?

Jakąś firmę możecie polecić/odradzić, ile teraz taka przyjemność kosztuje?

I jeszcze jedno pytanie, czy płatne raporty w stylu autodna czy carfax zawierają informacje na temat szkód AC/OC i ewentualne zdjęcia uszkodzeń?

Czy korzystał ktoś z płatnego sprawdzenia samochodu używanego przez jakiegoś rzeczoznawcę?

I jeszcze jedno pytanie, czy płatne raporty w stylu autodna czy carfax zawierają informacje na temat szkód AC/OC i ewentualne zdjęcia uszkodzeń?
Autotesto może na przykład.

14 minut temu, Majkiel napisał:

Korzystam jedynie z raportów przy zdaniu auta po kontraktowego.

Ostatnio było to "erzeczoznawcy" i raport bardzo wnikliwy, nie płaciłem za niego, nie wiem ile kosztuje usługa dla fizola w detalu ale obstawiam kwotę 500 zł przy jednostkowych oględzinach.

23 minuty temu, Majkiel napisał:

Tak zawierają, brat w nowej Megane 4 miał wymieniany tylny spojler na gwarancji. Kupił z czystej ciekawości ten test z autodna a tam wpisana szkoda z zaznaczeniem obszaru szkody na 1kpln🤣 I weź się tłumacz jak Ci przyjdzie klient z wydrukowanym raportem że spojler był wymieniany. Miał wpisane do KG więc auto i tak sprzedał po roku od wyjazdu z salonu.

Godzinę temu, komor napisał:

Korzystam jedynie z raportów przy zdaniu auta po kontraktowego.

Ostatnio było to "erzeczoznawcy" i raport bardzo wnikliwy, nie płaciłem za niego, nie wiem ile kosztuje usługa dla fizola w detalu ale obstawiam kwotę 500 zł przy jednostkowych oględzinach.

Patrząc na proponowany wyżej autotesto, obstawiłeś idealnie ;)

https://www.autotesto.pl/rodzaje-raportow/

3 minuty temu, Makary napisał:

Dzisiaj na carverticalu sprawdzałem jedno auto - miało zaznaczoną szkodę i elementy jakie były uszkodzone na wartość 1500- 3000pln.

Cena za raport 49,90.

Cena nie jest zależna od wartości samochodu? Ostatnio sprawdzałem auto za ~20kpln i raport z Auto DNA ~20pln.

2 minuty temu, steyr napisał:

Cena nie jest zależna od wartości samochodu? Ostatnio sprawdzałem auto za ~20kpln i raport z Auto DNA ~20pln.

Nie wiem. Sprawdzałem auto o wartości 70 tys

3 godziny temu, Makary napisał:

Dzisiaj na carverticalu sprawdzałem jedno auto - miało zaznaczoną szkodę i elementy jakie były uszkodzone na wartość 1500- 3000pln.

to są dane z baz ubezpieczeniowych. Szkody po ~2010r są dość dobrze udokumentowane, często z kosztorysami i procedurami na konkretnych elementach.

• Like 1

Szkody na poziomie 1-3 kpln? To co to było tylko polerka jakąś? Byle pierdoła robiona z OC sprawcy to były zakresy 5-9 raczej...

• Like 3

5 godzin temu, steyr napisał:

Raportu nie kupowałem, ale jak podałem VIN z nowszego krajowego to cena była bodaj 24, a za raport starszego pochodzącego z importu cena była wyższa.

12 godzin temu, Majkiel napisał:

Raportu nie kupowałem, ale jak podałem VIN z nowszego krajowego to cena była bodaj 24, a za raport starszego pochodzącego z importu cena była wyższa.

bo raport zapewne obejmował też zagraniczne bazy, a za to się płaci dodatkowo.

15 godzin temu, Fili_P napisał:

Szkody na poziomie 1-3 kpln? To co to było tylko polerka jakąś? Byle pierdoła robiona z OC sprawcy to były zakresy 5-9 raczej...

Mi wycenili szkodę na 5000 pln, a zrobiłem za 1800 pln. Rozwalony zderzak, lampa tylna i lekko tylny błotnik. Początek 2019 r.

Oczywiście jak zapytałem o cenę w ASO, to coś powyżej 6000 pln-ów "na wstęp" wycenili.

Mi wycenili szkodę na 5000 pln, a zrobiłem za 1800 pln. Rozwalony zderzak, lampa tylna i lekko tylny błotnik. Początek 2019 r.
Oczywiście jak zapytałem o cenę w ASO, to coś powyżej 6000 pln-ów "na wstęp" wycenili.
Sam "zrobiłeś"? Rozumiem, że na oryginalnych, nowych częściach zgodnie z technologią producenta dbając o to żeby absorbery np przy kolejnym strzale mogły pochłonąć/ rozproszyć podobna ilość energii?

15 godzin temu, Fili_P napisał:
W dniu 23.03.2021 o 11:07, Polarny napisał:

Sam "zrobiłeś"? Rozumiem, że na oryginalnych, nowych częściach zgodnie z technologią producenta dbając o to żeby absorbery np przy kolejnym strzale mogły pochłonąć/ rozproszyć podobna ilość energii?

Wątpię, czy oryginalna lampa byłaby w stanie pochłonąć/rozproszyć podobną ilość energii. Błotnik był ledwo zarysowany.

Jedynie zderzak był wgięty, ale tylko w jednym miejscu. Więc musiałbym mieć dużego pecha, żeby trafić kiedykolwiek w ten sam punkt.

• Like 1

W dniu 22.03.2021 o 12:50, Majkiel napisał:

Póki co, sprawdzał mi Alfetki pewien ziomek z forum Alfaholików, ale dziś natknąłem się na grupie AR na bardziej konkretny raport. Prv.

Edited by bochumil

W dniu 22.03.2021 o 12:50, Majkiel napisał:

Korzystałem z Autotesto, jak dla mnie OK, byłem zadowolony.

Jak podeślesz mi maila na priv to mogę Ci podesłać przykładowy raport.