Skocz do zawartości

Odkurzacz garażowy/przemysłowy


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend stary (prawie 20 lat) odkurzacz Elektroluxa, który służył za garażowy/budowlany mnie wkurzył.

Dwukrotnie (być może przez wciąganie okruchów gruzu) przebił się worek papierowy.

Syf zamiast zostać w worku, przez dziurę wyfrunął wesoło przez wentylator z powrotem w powietrze.

 

Chyba koniec z tą prowizorką i czas zainwestować w coś lepiej przystosowanego do tego typu sprzątania.

Czy jakiś Karcher serii W, czy może coś innego ?

Głównie chodzi mi o brak worka w środku i takich sytuacji jak opisałem powyżej.

No i żeby filtr kosztował rozsądne pieniądze a nie później 1/4 wartości odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę wd3 do tego oryginalne worki. Ostatnio przy remoncie używałem, gładzi i nie wielki gruz, worek dopełniłem do końca, przedziurawił się dopiero przy wyciąganiu a ważył z dobre 5-6 kg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szpyrek napisał:

Ja od siebie polecę wd3 do tego oryginalne worki. Ostatnio przy remoncie używałem, gładzi i nie wielki gruz, worek dopełniłem do końca, przedziurawił się dopiero przy wyciąganiu a ważył z dobre 5-6 kg

 

A to one są workowe ? :hmm:

Wydawało mi się, że one lecą tylko na pojedynczym filtrze HEPA jak w samochodzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olas1 napisał:

Tez polecam wd3. Niezniszczalny i tani. 

 

Patrzę teraz, że ten WD3 jest sprzedawany w różnych kombinacjach.

Żeby nie było za łatwo przy wyborze :facepalm:

 

Godzinę temu, zinger napisał:

Mam lidlowy, dziala na such i mokro.

 

Pokaż jaki :ok:

Jest w sklepie internetowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WD3 i mieszane uczucia. Siła ssania jest taka sobie. Worków i tak warto używać bo jak będziesz odkurzał pyły z cięcia, szlifowania to po 30s siła ssania będzie już symboliczna i będziesz wyciągał filtr i go ostukiwał... Cudów nie ma.

Może te z otrząsaniem lepiej działają ale i tak przy budowie raczej lepiej łączyć to z workami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomo napisał:

Patrzę teraz, że ten WD3 jest sprzedawany w różnych kombinacjach.

Żeby nie było za łatwo przy wyborze :facepalm:

 

Oszukałem Cię, mam WD2, jeszcze tańszy. O taki https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-bezworkowy-karcher-wd2-1-629-764-0-10133744936

Wymieniłem za punkty na BP 100 lat temu. Działa od jakiś 6 lat. Auto odkurzy, garaż ogarnie, wióry żre aż miło. Worki grosze kosztują. Akcesoria są. Jak się zapsuje to też Kerchera kupię. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Makite vc 3011L i jestem zadowolony od kilku lat. 

Fakt, przy gruzie potrafi rozedrzeć papierowy worek tyle ze ja z reguły uzywam flizelonowych. 

To czego nie ma a chcialbym mieć - otrzepywacz filtra elektromagnetyczny. No ale to nie w tej cenie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.