Skocz do zawartości

Samochód zastępczy dealera - bać się?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się ostatnio za jakimś wozidłem i trafiłęm np. na takie Tipo (jest też na otomoto). Wcześniej widziałem też demo Hyundaia. Wersje raczej dobrze wyposażone, a ceny konkurencyjne. Warto się czymś takim zainteresować? Na co ewentualnie zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Tipo, cena bardzo ok brakuje tylko alu 17" powinny być w tej wersji wyposażenia w standardzie. Mam takiego samego w tym samym kolorze w wersji Lounge z TomTom:oki: Auto z 2017r 82kkm przejechane i na polisie z AC mam 49tzł. Sprawdzić historię w innym ASO, mogę Ci podać namiary na ASO z Krk gdzie podają info po VIN-ie jak się grzecznie zapyta. Dzwoniłem chyba z 5 razy i nigdy mi nie odmówili. Na miejscu auto sprawdzić miernikiem, diagnostyka Mes-em jak ogarniasz jak się zgodzą. I oczywiście naklejki usuwają w cenie. A i jakbyś się zdecydował to sprawdz działanie AA, potrafią wypisywać cuda na specyfikacji a rzeczywistość jest inna. Od 2020r FCA coś namieszało w U7 i AA i standardowa procedura nie działa, próbowałem w dwóch Tipo z 2020r z U7 uruchomić AA różnymi kombinacjami i na razie bez efektu.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, steyr napisał:

Co do tego Tipo, cena bardzo ok brakuje tylko alu 17" powinny być w tej wersji wyposażenia w standardzie. Mam takiego samego w tym samym kolorze w wersji Lounge z TomTom:oki: Auto z 2017r 82kkm przejechane i na polisie z AC mam 49tzł. Sprawdzić historię w innym ASO, mogę Ci podać namiary na ASO z Krk gdzie podają info po VIN-ie jak się grzecznie zapyta. Dzwoniłem chyba z 5 razy i nigdy mi nie odmówili. Na miejscu auto sprawdzić miernikiem, diagnostyka Mes-em jak ogarniasz jak się zgodzą. I oczywiście naklejki usuwają w cenie. A i jakbyś się zdecydował to sprawdz działanie AA, potrafią wypisywać cuda na specyfikacji a rzeczywistość jest inna. Od 2020r FCA coś namieszało w U7 i AA i standardowa procedura nie działa, próbowałem w dwóch Tipo z 2020r z U7 uruchomić AA różnymi kombinacjami i na razie bez efektu.

 

Brak alu to najmniejszy problem, to akurat łatwo dokupić. A może są, tylko zimówki dali na felgi stalowe. Kolor wolałbym inny, znowu niebieski, no dobra granatowy fiat ;) 

Krajowych kombi z tjetem nie ma wielu na sprzedaż, a jak już to mniej więcej w tej cenie to 2018 rok. A za dema z 2020 (fakt, z mniejszym nalotem), wołają ponad 65. Stąd moje zainteresowanie z jednej i obawy z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Majkiel napisał:

Rozglądam się ostatnio za jakimś wozidłem i trafiłęm np. na takie Tipo (jest też na otomoto). Wcześniej widziałem też demo Hyundaia. Wersje raczej dobrze wyposażone, a ceny konkurencyjne. Warto się czymś takim zainteresować? Na co ewentualnie zwrócić uwagę?

Czy się bać? I tak i nie.

Znajomy mi klub Forda dostał do testów kiedyś Focusa na zlot weekendowy.

Kolega, który przywiózł im auto powiedział, że tak jeszcze nikt nie pałował demo. Do tej pory widzę, że to auta jeździ u sąsiadki, ale czy coś się w nim psuje to nie wiem, po prostu widuje je.

 

Ja kilka razy dostałem totalnie nowe na zastępcze, dobrze je docierałem, w pełnym zakresie obrotów, wątpię że wybuchło. A takie tipo też nie służy do wyścigów, także nadmiernie bym się nie martwił, byle była gwarancja i po temacie.

Osobiście wole przyłapać jakąś okazję nowego niż być na starcie drugim właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Majkiel said:

Rozglądam się ostatnio za jakimś wozidłem i trafiłęm np. na takie Tipo (jest też na otomoto). Wcześniej widziałem też demo Hyundaia. Wersje raczej dobrze wyposażone, a ceny konkurencyjne. Warto się czymś takim zainteresować? Na co ewentualnie zwrócić uwagę?

 

Wszystko zalezy od ceny... Ile takie auto kosztuje jako nowe?

Rocznik 2020 + przebieg 30kkm to spodziewalbym sie z 20% taniej niz nowka (po rabatach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kartonik napisał:

Jedyna niewiadoma to jak było traktowane turbo na zimnym silniku, poza tym oferta OK

Malo jednak jest malp zero jedynkowych. Zaszwyczaj ruszasz z garazu czy z malej uliczki olej sie nagrzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

Wszystko zalezy od ceny... Ile takie auto kosztuje jako nowe?

Rocznik 2020 + przebieg 30kkm to spodziewalbym sie z 20% taniej niz nowka (po rabatach).

 

Nowe (w sensie zeszłoroczne zarejestrowane bez przebiegu) są za około 70.

Demo z mniejszym przebiegiem - 67 (też rok 2020)

Za taką cenę jest mniej więcej rok 2018. Ale kombi z 1.4 tJet i na dodatek krajowe i dobrze wyposażone, to nie ma obecnie zbyt wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Majkiel said:

 

Nowe (w sensie zeszłoroczne zarejestrowane bez przebiegu) są za około 70.

Demo z mniejszym przebiegiem - 67 (też rok 2020)

 

Czyli jakies 20% taniej za te 30kkm przebiegu, wg mnie uczciwa oferta :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gilbert3 napisał:

Serio wolałbym jednak tego t-jet mega wyposażonego niż gołego polifta z dyskusyjnym silnikiem i skrzynią 5b. Wadą na pewno będzie to, że nie jest nowy i wyższe spalanie, ja mam z kompa 10 l miasto.

 

Tjet z kolei aż się prosi o LPG ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Nowe (w sensie zeszłoroczne zarejestrowane bez przebiegu) są za około 70.

Demo z mniejszym przebiegiem - 67 (też rok 2020)

Za taką cenę jest mniej więcej rok 2018. Ale kombi z 1.4 tJet i na dodatek krajowe i dobrze wyposażone, to nie ma obecnie zbyt wielu.

 

Sprawdziłbym go dobrze, cena jest ok. Jak 2 lata wstecz szukałem swojego to z pół roku mi zeszło żeby kupić, przeglądałem demo dzwoniłem i pisałem po dealerach i jak już były to nie były to jakieś oferty nad którymi bym się szybko nie zastanawiał. Sprawdź też czy auto nie jest sprowadzane po nie wielkiej szkodzie, część ASO tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał:

 

Sprawdziłbym go dobrze, cena jest ok. Jak 2 lata wstecz szukałem swojego to z pół roku mi zeszło żeby kupić, przeglądałem demo dzwoniłem i pisałem po dealerach i jak już były to nie były to jakieś oferty nad którymi bym się szybko nie zastanawiał. Sprawdź też czy auto nie jest sprowadzane po nie wielkiej szkodzie, część ASO tak robi.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi. W opisie napisali kraj pochodzenia Polska, według numeru vin auto jest na rynek polski.

Ale z ciekawości wklepałem Vin do autodna (wynik po lewej) i dla porównania inne demo (dychę droższe ;) )

 

obraz.png.b3ed0f2767bb2cbda7ecdc8ad4f797f4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Majkiel napisał:

 

Dzięki za zwrócenie uwagi. W opisie napisali kraj pochodzenia Polska, według numeru vin auto jest na rynek polski.

Ale z ciekawości wklepałem Vin do autodna (wynik po lewej) i dla porównania inne demo (dychę droższe ;) )

 

obraz.png.b3ed0f2767bb2cbda7ecdc8ad4f797f4.png

 

 

 

Zastanawia mnie na lewym raporcie ostatnia pozycja odnośnie zdjęć. Z drugiej strony auto roczne i 30kkm to na demo to musiało nie wiele jeździć. Być może jeździł pracownik salonu. Jeździłem demówkami to przeważnie miały raptem parę kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, steyr napisał:

 

Zastanawia mnie na lewym raporcie ostatnia pozycja odnośnie zdjęć. Z drugiej strony auto roczne i 30kkm to na demo to musiało nie wiele jeździć. Być może jeździł pracownik salonu. Jeździłem demówkami to przeważnie miały raptem parę kkm.

 

Dzwoniłem, dowiedziałem się że właśnie klient przysłał przelew za to auto.

Auto ponoć bez otarć, zarejestrowane w maju 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Majkiel napisał:

 

Dzwoniłem, dowiedziałem się że właśnie klient przysłał przelew za to auto.

Auto ponoć bez otarć, zarejestrowane w maju 2020.

 

Jeśli auto pewne, cena ok to pytanie jak długo stało ogłoszenie. Pewne auta z dobrą ceną rynkową schodzą na pniu. Na swojego polowałem pół roku, raz że podaż był wtedy niski a dwa że 1-2 szt. spóźniłem się z telefonem. Auto krajowe od 1 wlaścicielki z przebiegiem 16kkm. Ktoś powie kto takie auta sprzedaję, sprzedają ludzie ale odsetek takich ogłoszeń jest bardzo niski a właścicielka umyśliła sobie suv-a. Oglądałem 1 szt. sprowadzane, zwątpiłem. Wystarczy ceny porównać na mobile.de całych aut i porównać do naszego rynku. Zresztą to się tyczy każdej marki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steyr napisał:

 

Jeśli auto pewne, cena ok to pytanie jak długo stało ogłoszenie. Pewne auta z dobrą ceną rynkową schodzą na pniu. Na swojego polowałem pół roku, raz że podaż był wtedy niski a dwa że 1-2 szt. spóźniłem się z telefonem. Auto krajowe od 1 wlaścicielki z przebiegiem 16kkm. Ktoś powie kto takie auta sprzedaję, sprzedają ludzie ale odsetek takich ogłoszeń jest bardzo niski a właścicielka umyśliła sobie suv-a. Oglądałem 1 szt. sprowadzane, zwątpiłem. Wystarczy ceny porównać na mobile.de całych aut i porównać do naszego rynku. Zresztą to się tyczy każdej marki.

 

To ogłoszenie nie wisiało długo. Pojawiło się chyba w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

Dzwoniłem, dowiedziałem się że właśnie klient przysłał przelew za to auto.

Auto ponoć bez otarć, zarejestrowane w maju 2020.

Co za traf, a może taka teoria spiskowa, że to wabik?

Tylko na wabik to raczej nowe wystawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Co za traf, a może taka teoria spiskowa, że to wabik?

Tylko na wabik to raczej nowe wystawiają.

 

Pani do której dzwoniłem,  powiedziała, że mają jeszcze podobne nowe (2020, zarejestrowane, takie bez przebiegu) za 72 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.