Skocz do zawartości

Inny olej pomoc


Danieltr1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie dręczy mnie problem oleju do mojego peugeota 308 1.6 viti 120km 2007. Olej jest zalecany total quartz 5w30 ineo ecs. Jest to silnik z koncernu BMW, psa. Kiedyś na trasie wyswietlila mi się kontrolka oleju i na orlenie musiałem zaopatrzyc się w zamiennik. I tutaj moje pytanie. Zakupiłem olej Orlen Platinum 5w30 c. Problem jest że po jakimś czasie zauważyłem że olej nie jest z oznaczeniem acea 2 tylko acea 4. I tutaj moje pytanie. Czy istenieje jakieś ryzyko związane z silnikiem czy nie powinno być problemow? Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie tym głowy. jakiego oleju byś nie nalał, to będzie dobrze. A te wszystkie API srAPI to może mają znaczenie, jeśli masz Mc Larena... Zaraz pewnie eksperci z zakresu "olejologii" się odezwą:zgryz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie tym głowy. jakiego oleju byś nie nalał, to będzie dobrze. A te wszystkie API srAPI to może mają znaczenie, jeśli masz Mc Larena... Zaraz pewnie eksperci z zakresu "olejologii" się odezwą:zgryz:
W tym silniku mowienie, ze cokolwiek będzie dobrze, to nadużycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2021 o 12:13, Danieltr1995 napisał:

Witam serdecznie dręczy mnie problem oleju do mojego peugeota 308 1.6 viti 120km 2007. Olej jest zalecany total quartz 5w30 ineo ecs. Jest to silnik z koncernu BMW, psa. Kiedyś na trasie wyswietlila mi się kontrolka oleju i na orlenie musiałem zaopatrzyc się w zamiennik. I tutaj moje pytanie. Zakupiłem olej Orlen Platinum 5w30 c. Problem jest że po jakimś czasie zauważyłem że olej nie jest z oznaczeniem acea 2 tylko acea 4. I tutaj moje pytanie. Czy istenieje jakieś ryzyko związane z silnikiem czy nie powinno być problemow? Proszę o pomoc. 

Też tak kiedyś zrobiłem i nic się złego nie stało .

Total zalewam co 30000km oraz na dolewki jak mi na wyświetlaczu pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, xm20 napisał:

15000 km, MAX 20000 km lub 1 x na rok

PSA wie co zrobiło - interwały co 30000km

i dolewki co 1000 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gobi napisał:

PSA wie co zrobiło - interwały co 30000km

i dolewki co 1000 ;]

 

Nie, nie tylko PSA,  każdy koncern motoryzacyjnych. 

Niestety ludzi kupujący dziś nowe auta w salonach są otumaniani dlugłmi interwałami międzyprzeglądowymi, bo to niby mniejsze wydatki na auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, xm20 said:

Niestety ludzi kupujący dziś nowe auta w salonach są otumaniani dlugłmi interwałami międzyprzeglądowymi, bo to niby mniejsze wydatki na auto :)

 

A nie sa mniejsze dla pierwszego wlasiciciela?

Czy mam wymieniac 2 x czesciej, zeby ktos kupujac uzywke byl zadowolony? ;]

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 14:28, Maciej__ napisał:

 

A nie sa mniejsze dla pierwszego wlasiciciela?

Czy mam wymieniac 2 x czesciej, zeby ktos kupujac uzywke byl zadowolony? ;]

 

 

Oczywiście, możesz robić jak Ci Salon mówi :) pod jednym warunkiem :) tuż przed końcem gwarancji puszczasz do ludzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oczywiście, możesz robić jak Ci Salon mówi  pod jednym warunkiem  tuż przed końcem gwarancji puszczasz do ludzi.
 
Przesadzasz, 1.9 dCi wytrzymało 340kkm przy wymianach co 25-30kkm.
Auta flotowe maja serwis zgodnie z harmonogramem i 150-200kkm robia bez zająknięcia, a później schodzą na pniu do ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Przesadzasz, 1.9 dCi wytrzymało 340kkm przy wymianach co 25-30kkm.
Auta flotowe maja serwis zgodnie z harmonogramem i 150-200kkm robia bez zająknięcia, a później schodzą na pniu do ludzi.

 

Ale o czym to świadczy ?

1.9dCi to stara jak świat konstrukcja, robi bez problemu i 600kkm, choć faktem jest że  miewa problemy z panewkami....

Co do auto flotowych, owszem robią TYLKO 150-200kkm :), owszem schodzą na pniu do ludzi ... i Ci ludzie zaczynają zmieniać olej co 15-20kkm lub raz w roku ... 

Ale do brzegu, coż to za przebiegi ? 150-200kkm ?? ano są to przebiegi które graniczą już w niektórych typach silników z "naprawą główną" i to w czasach gdy one same i oleje są technicznie dużo bardziej zaawansowane niż 20, 30 lat temu... a wówczas to silniki przejeżdżały te 300-400kkm :)

Takie silniki PT ze stajni PSA mają wg producenta 250kkm do remontu kapitalnego.. a wydłużone interwały olejowe do 30kkm tylko przyspieszają ten moment.

A takie silniki THP z BMW/PSA umierają czasami już przed druga wymianą oleju :) tą co 30kkm :)

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, jedrocha said:

 

Ale o czym to świadczy ?

1.9dCi to stara jak świat konstrukcja, robi bez problemu i 600kkm, choć faktem jest że  miewa problemy z panewkami....

Co do auto flotowych, owszem robią TYLKO 150-200kkm :), owszem schodzą na pniu do ludzi ... i Ci ludzie zaczynają zmieniać olej co 15-20kkm lub raz w roku ... 

Ale do brzegu, coż to za przebiegi ? 150-200kkm ?? ano są to przebiegi które graniczą już w niektórych typach silników z "naprawą główną" i to w czasach gdy one same i oleje są technicznie dużo bardziej zaawansowane niż 20, 30 lat temu... a wówczas to silniki przejeżdżały te 300-400kkm :)

Takie silniki PT ze stajni PSA mają wg producenta 250kkm do remontu kapitalnego.. a wydłużone interwały olejowe do 30kkm tylko przyspieszają ten moment.

A takie silniki THP z BMW/PSA umierają czasami już przed druga wymianą oleju :) tą co 30kkm :)

 

Co do zasady sie zgadzam, ze zmiana co 15kkm jest lepsza niz 30kkm :ok:

Ale tez rozumiem ludzi, ktorzy kupuja/leasinguje nowe auto i zmieniaja jak producent nakazuje. 

Jesli ktos nie zamierza autem jezdzic 10-15 lat i robic 300kkm+ to w zasadzie nic nie zyska a wyda kilka kPLN extra zeby kolejny wlasiciciel mial lepiej.  

Osobiscie zmieniam zawsze raz w roku i raczej nie przekraczam 20kkm ale gdybym robil wiecej kilometrow to bym sie trzymal interwalow.

NIe zrobie jednym autem wiecej niz 100-150kkm bo mi sie wczesniej znudzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Co do zasady sie zgadzam, ze zmiana co 15kkm jest lepsza niz 30kkm :ok:

Ale tez rozumiem ludzi, ktorzy kupuja/leasinguje nowe auto i zmieniaja jak producent nakazuje. 

Jesli ktos nie zamierza autem jezdzic 10-15 lat i robic 300kkm+ to w zasadzie nic nie zyska a wyda kilka kPLN extra zeby kolejny wlasiciciel mial lepiej.  

Osobiscie zmieniam zawsze raz w roku i raczej nie przekraczam 20kkm ale gdybym robil wiecej kilometrow to bym sie trzymal interwalow.

NIe zrobie jednym autem wiecej niz 100-150kkm bo mi sie wczesniej znudzi...

 

 

Tak też jest, osoby mające Nowe auta z Salonu i nie planujące dłuższego użytkowania niż przez okres gwarancji maja to głęboko w D...

Mają wpisy z obligatoryjnych przeglądów w książce, zlecenia serwisowe, a jak coś zdechnie mają na to gwarancję.

 

Dlatego patrząc w historie gwarancyjnych napraw niektórych aut THP/VTi z EU (np. CH) to wiem, dlaczego młode auto, z niezłym wypasem i małym przebiegiem zostaje sprzedane/sprowadzone do PL tuz po gwarancji :) i do tego jest bezwypadkowe :) .... no bo nap przy 70-80 kkm ma juz 2 albo i trzeci silnik, którąś tam głowicę, o rozrządach nie wspominam...

 

Kupowanie aut z silnikami szczególnej troski, jak THP czy VTi z drugiej ręki, z EU, zwłaszcza z opisem "serwisowane w ASO" :) jest wysoce ryzykowne i generujące prawdopodobieństwo (graniczące z pewnością) problemów, kosztownych problemów.

W silnikach HDi to prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze, wręcz marginalne nawet, nawet gdy serwisy są zgodne z programem ASO.

Edytowane przez jedrocha
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 21:34, Rado_ napisał:

Wszystkie firmowe, leasingi tak są traktowane. Mojej służbowe jak instrukcja olej co 30 kkm emoji33.png

i co gorsza, nawet jak chciałem częściej NIE DA RADY ! Brak zgody Flotowca !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ochkarol napisał:

Jeśli chciałeś za jego kasę to się mu nie dziwię. 

 

Jak z jego?  koszty firmy,  a flota była firmowa, nie lisingowana ... Czyli koszty ewentualnych napraw w autach po gwarancji i tak była kosztem firmy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Wcale sie nie dziwie, jak by mial uzasadnic taki wydatek?

 

Rozumiem że łatwiej się uzasadnia później ewentualna wymianę silnika :) bo można zrzucić na "nieumiejętne użytkowanie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, jedrocha said:

 

Rozumiem że łatwiej się uzasadnia później ewentualna wymianę silnika :) bo można zrzucić na "nieumiejętne użytkowanie" :)

 

To jest wszystko prosta matematyka i efekt skali.

Jak masz np 100 aut we flocie, to takie nadprogramowe wymiany moga finalnie kosztowac wiecej niz ewentualna wymiana 1 czy 2 silnikow po gwarancji.

Flotowcow tez rozliczaja z wynikow, wiec nikt nie bedzie dla lepszego samopoczucia uzytkownika wymienial oleju czesciej niz zaleca producent.

Ile silnikow padlo u Ciebie w firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To jest wszystko prosta matematyka i efekt skali.

Jak masz np 100 aut we flocie, to takie nadprogramowe wymiany moga finalnie kosztowac wiecej niz ewentualna wymiana 1 czy 2 silnikow po gwarancji.

Flotowcow tez rozliczaja z wynikow, wiec nikt nie bedzie dla lepszego samopoczucia uzytkownika wymienial oleju czesciej niz zaleca producent.

Ile silnikow padlo u Ciebie w firmie?

 

Nie wiem, flotowcem nie byłem. Samochody były trzymane 4 max 5 lat, miały w tym czasie nalatane 150-300kkm...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, jedrocha said:

 

Nie wiem, flotowcem nie byłem. Samochody były trzymane 4 max 5 lat, miały w tym czasie nalatane 150-300kkm...

 

 

 

No to sie pozniej nie dziw, ze nie chcieli tego autoryzowac... Flotowcom tez patrza na rece i na co wydaje firmowe $$$ :ok:

Nad autami we flotach nikt sie nie rozczula, maja jezdzic i zarabiac. Nikt nie dolozy zlotowki ponad absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

No to sie pozniej nie dziw, ze nie chcieli tego autoryzowac... Flotowcom tez patrza na rece i na co wydaje firmowe $$$ :ok:

Nad autami we flotach nikt sie nie rozczula, maja jezdzic i zarabiac. Nikt nie dolozy zlotowki ponad absolutne minimum.

 

To niestety fakt.

 

Miałem przypadek, że auto odebrane w salonie było miejscowo powtórnie malowane :) takie zboczenie chodzenia z czujnikiem dookoła nawet w Salonie.

Oczywiście, było to zgłoszone od razu, żeby później kiedyś Ktoś, Komuś czegoś nie próbował insynuować.

A oprócz tego można było starać się o jakąś "gratyfikację" od dostawcy....

Gdzie tam, wpadło w korpo-dziurę .... i tyle, ale miałem e-maila jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.