Skocz do zawartości

Renault Fluence - czy warto ?


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję auta na dojazdy do pracy (budżet ~25tyś.) i zastanawiam się nad Fluence 1.5dci z końca produkcji (2016)

 

Trochę jest poflotowych w wersji zaślepka, ale jeździłem służbowym Megane3 1.5dci które miało chyba tylko kierownicę z pseudoskóry więcej niż golas i dobrze wspominam, silnik też mi wystarczał.

 

Ale wątpliwości mam takie:

- auto chyba mocno niszowe i brak popytu szczególnie na białe poflotowe

- produkowali je tylko w Turcji, czyli nie do końca jest to bliźniak Megane3 - czy to są rzeczywiście bardzo różne auta

- silnik ma Euro6, czyli w miarę nowoczesny diesel, wiadomo kiedy zrobią Polska i Niemcy zrobią ograniczenia wjazdu na takie silniki ?

 

Lokalnie żaden handlarz nie ma nic w ofercie, żeby porównać, a może ktoś ma porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jqr napisał:

 

- silnik ma Euro6, czyli w miarę nowoczesny diesel, wiadomo kiedy zrobią Polska i Niemcy zrobią ograniczenia wjazdu na takie silniki ?

 

https://trans.info/pl/strefy-czystego-transportu-eksperci-krytykuja-ministerialny-projekt-213793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, jqr said:

właśnie o to mi chodzi, czy to megane3 (którym jeździłem 6 lat) w innej budzie, czy skrzyżowanie dacii sandero z megane ?

 

Technicznie i jakosciowo to bardziej Megane. U mnie Fluence jest jedynym Renaultem ktore czasami widuje sie na taksowce. Jest tez jedynym Renaultem ktore widuje z przebiegami ponad 400kkm 👍.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję auta na dojazdy do pracy (budżet ~25tyś.) i zastanawiam się nad Fluence 1.5dci z końca produkcji (2016)
 
Trochę jest poflotowych w wersji zaślepka, ale jeździłem służbowym Megane3 1.5dci które miało chyba tylko kierownicę z pseudoskóry więcej niż golas i dobrze wspominam, silnik też mi wystarczał.
 
Ale wątpliwości mam takie:
- auto chyba mocno niszowe i brak popytu szczególnie na białe poflotowe
- produkowali je tylko w Turcji, czyli nie do końca jest to bliźniak Megane3 - czy to są rzeczywiście bardzo różne auta
- silnik ma Euro6, czyli w miarę nowoczesny diesel, wiadomo kiedy zrobią Polska i Niemcy zrobią ograniczenia wjazdu na takie silniki ?
 
Lokalnie żaden handlarz nie ma nic w ofercie, żeby porównać, a może ktoś ma porównanie ?

Tak jak koledzy już pisali, technicznie w zasadzie to Megane. Pod względem materiałów użytych do wykończenia ciężko znaleźć coś równie słabego. Kumpel kupił 3 latka z przebiegiem 30 kkm. Fotele z ekoskóry całe popękane. W mojej M3 dopiero przy 230 kkm pękła ekoskóra. Jestem cięższy od kumpla pewnie ze 20 kg.
Nie szukaj 1.6 benzyny. Można ogłuchnąć od hałasu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.