Skocz do zawartości

Do kiedy jeździć na zimówkach?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

 trzy dni temu nie miałem problemu bo był śnieg ;)

 

Dzisiaj zmierzyłem bieżnik w zimówkach i w w czterech mam przedział 3,7-3,8 mm - tak że na przyszłą zimę  ich nie założę.

Ale zastanawiam nie czy nie pojeździć na nich jeszcze trochę w warunkach wiosennych żeby je dodrzeć do końca (czyli pewnie w praktyce do jakiś 3 mm) - Wydaje mi się ze jazda przez cały kwiecień powinna być bezpieczna - bo nie spodziewam nie temp powyżej 30C ;) 

Jak sadzicie zmienić w okolicy początków maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 trzy dni temu nie miałem problemu bo był śnieg
 
Dzisiaj zmierzyłem bieżnik w zimówkach i w w czterech mam przedział 3,7-3,8 mm - tak że na przyszłą zimę  ich nie założę.
Ale zastanawiam nie czy nie pojeździć na nich jeszcze trochę w warunkach wiosennych żeby je dodrzeć do końca (czyli pewnie w praktyce do jakiś 3 mm) - Wydaje mi się ze jazda przez cały kwiecień powinna być bezpieczna - bo nie spodziewam nie temp powyżej 30C  
Jak sadzicie zmienić w okolicy początków maja?
W słonku może być niedługo ponad 30

141ae5f069b5a74190053c057a1182f0.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Nie żebym jakoś bardzo nie czepiał - ale to po co są w takim razie letnie? oraz wielosezonowe? 

Jak opony sa na wykonczeniu to bez sensu szybko zmieniac na letnie. Dojezdzic do konca i dopiero zmienic. Ja jezdzilem caly rok na letnich bo zimy jako takiej nie ma. Jednak zona :zona: tez jezdzi to zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, delco said:

 trzy dni temu nie miałem problemu bo był śnieg ;)

 

Dzisiaj zmierzyłem bieżnik w zimówkach i w w czterech mam przedział 3,7-3,8 mm - tak że na przyszłą zimę  ich nie założę.

Ale zastanawiam nie czy nie pojeździć na nich jeszcze trochę w warunkach wiosennych żeby je dodrzeć do końca (czyli pewnie w praktyce do jakiś 3 mm) - Wydaje mi się ze jazda przez cały kwiecień powinna być bezpieczna - bo nie spodziewam nie temp powyżej 30C ;) 

Jak sadzicie zmienić w okolicy początków maja?

 

Jesli bedziesz jezdzil ze swiadomoscia, ze przyczepnosc bedzie troche gorsza niz w letnich to zjezdzilbym je spokojnie do zera w sezonie letnim :ok:

Sam tak bede robil w CX5 a na jesieni kupuje caloroczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 trzy dni temu nie miałem problemu bo był śnieg
 
Dzisiaj zmierzyłem bieżnik w zimówkach i w w czterech mam przedział 3,7-3,8 mm - tak że na przyszłą zimę  ich nie założę.
Ale zastanawiam nie czy nie pojeździć na nich jeszcze trochę w warunkach wiosennych żeby je dodrzeć do końca (czyli pewnie w praktyce do jakiś 3 mm) - Wydaje mi się ze jazda przez cały kwiecień powinna być bezpieczna - bo nie spodziewam nie temp powyżej 30C  
Jak sadzicie zmienić w okolicy początków maja?

Jest sens docierać do końca? Kasy nie odzyskasz ;)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, VVojteck napisał:


Jest sens docierać do końca? Kasy nie odzyskasz ;)

W letnich mam 3,5 do 4,0  mm - jak zrobie trochę więcej na zimowych jest szansa że na letnich dojadę do zimy...

Ale OK faktycznie nie wiem czy nie za bardzo wymyślam - bo kupno 2 kompletów  opon i tak mnie nie minie ;) w tym roku 

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Jesli bedziesz jezdzil ze swiadomoscia, ze przyczepnosc bedzie troche gorsza niz w letnich to zjezdzilbym je spokojnie do zera w sezonie letnim

Tylko zastanawiam nie czy ta przyczepność w upalnym lipcu  nie będzie dużo gorsza - bo mam nadzieje że pandemia nie skończy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, delco said:

Tylko zastanawiam nie czy ta przyczepność w upalnym lipcu  nie będzie dużo gorsza - bo mam nadzieje że pandemia nie skończy ;) 

 

Ja juz jezdzilem latem na zimowych oponach i nie bylo zadnego problemu.

Przy czym ja nie jezdze z predkosciami grubo ponad limit i nie latam >150km/h na autostradzie.

W takiej Chorwacji masa aut jezdzi na zimowkach nawet latem jak sie przyjrzysz ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Przy czym ja nie jezdze z predkosciami grubo ponad limit i nie latam >150km/h na autostradzie.

Jak sie nie skończy pandemia to faktycznie nie przewiduje dalszych/szybszych wyjazdów... a jak sie skończy to mam nadzieje ze zdąze przełozyć na letnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, delco napisał:

Jak sadzicie zmienić w okolicy początków maja?

jeździj spokojnie, jak nie jeździsz agresywnie w trasach z prędkościami grubo ponad limit to jedyną niedogodnością będzie większy hałas.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delco napisał:

Tylko zastanawiam nie czy ta przyczepność w upalnym lipcu  nie będzie dużo gorsza - bo mam nadzieje że pandemia nie skończy ;) 

przyczepność powinna być wystarczająca do spokojnej jazdy, jednak ciężki samochód w lato może nieprzyjemnie pływać na zakrętach na miękkiej gumie. Zawsze możesz zmienić jak coś takiego bezie co dokuczać. Ja bym spróbował dojeździć te zimówki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ozarek napisał:

jeździj spokojnie, jak nie jeździsz agresywnie w trasach z prędkościami grubo ponad limit to jedyną niedogodnością będzie większy hałas.

 

Większy hałas? Większy od czego? Nie zauważyłem jakiejś specjalnej zmiany poziomu hałasu uzależnionej od temperatury eksploatacji, a jak zimówki cichsze od letnich to będzie miał mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

Ja juz jezdzilem latem na zimowych oponach i nie bylo zadnego problemu.

 

Ja też, co nawet opisywałem. Ba, nawet na urlopie rodzinnym z 4 rowerami i nic ;] Chciałem zrobić slicki, a te nawet nie jęknęły ;]

 

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

Przy czym ja nie jezdze z predkosciami grubo ponad limit i nie latam >150km/h na autostradzie. 

 

Ja podobnie, ale zdarzały się jazdy pow. 150km/h i nic. 

 

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

W takiej Chorwacji masa aut jezdzi na zimowkach nawet latem jak sie przyjrzysz ;)

 

Pisałem o tym wielokrotnie - zresztą nie tylko u nich :hehe:

Zastanawiam się na ile potrafią być gorsze od letnich w wysokich temperaturach w realnym świecie, a nie słupkach testowych. Pewnie trochę szybciej się zużywają, ale o ile szybciej? :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 18:26, delco napisał:

W letnich mam 3,5 do 4,0  mm - jak zrobie trochę więcej na zimowych jest szansa że na letnich dojadę do zimy...

Ale OK faktycznie nie wiem czy nie za bardzo wymyślam - bo kupno 2 kompletów  opon i tak mnie nie minie ;) w tym roku 

 

Jak pojeździsz na tych zimowych powiedzmy do czerwca, a potem wykończysz letnie, to w tym roku tylko zakup zimowych (ew. wielosezonowych), a nowe letnie za rok.

Jeszcze zwróć uwagę, kiedy masz przegląd techniczny, żeby nie pojechać akurat na łysych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Majkiel napisał:

to w tym roku tylko zakup zimowych (ew. wielosezonowych),

Wielosezonowe nie w tym aucie - dwa komplety wystarczyły na 4 lata - wiec na logikę wielosezon wystarczy na krócej ;)

 

10 minut temu, Majkiel napisał:

Jeszcze zwróć uwagę, kiedy masz przegląd techniczny, żeby nie pojechać akurat na łysych

Dzieki - ale tu to akurat początek marca 2022 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, delco said:

Mam w tej chwiki 91 kkm - pewnie do 100, może 110 dojadę

 

No to calkiem sporo, u mnie w Mazdzie 70kkm i juz mysle o wymianie, na jesieni pewnie bedzie ok 80kkm...

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, futrzak napisał:
W dniu 24.03.2021 o 22:10, Ozarek napisał:

 

 

Większy hałas? Większy od czego? Nie zauważyłem jakiejś specjalnej zmiany poziomu hałasu uzależnionej od temperatury eksploatacji, a jak zimówki cichsze od letnich to będzie miał mniejszy. 

zimówka prze konstrukcję (lamelki) jest głośniejsza, dodatkowo jest to zupełnie inny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

No to calkiem sporo, u mnie w Mazdzie 70kkm i juz mysle o wymianie na jesieni pewnie bedzie ok 80kkm...

U mnie większość przebiegu to trasa W znacznej części S lub A 

Po mieście jeżdzę spokojnie i przewidująco.. klocki z przeodu zmieniłem po 85 kkm ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał:

No większy niż na letnich... Zimowe nokiany są subiektywnie głośniejsze od letnich michelinów ;)

 

To ja napiszę, że np. w porównaniu do letnich uniroyali, zimowe nokiany zapewniają błogą ciszę ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, futrzak napisał:

 

To ja napiszę, że np. w porównaniu do letnich uniroyali, zimowe nokiany zapewniają błogą ciszę ;]

U mnie podobnie - zimowe Bridgestone cichsze od letnich, jakichś koreańskich.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie podobnie - zimowe Bridgestone cichsze od letnich, jakichś koreańskich.

 

Jest sporo opon zimowych cichszych od letnich. Dawno się skończyły czasy, gdy zimowe były głośniejsze od letnich - jako reguła. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, futrzak napisał:

 

Jest sporo opon zimowych cichszych od letnich. Dawno się skończyły czasy, gdy zimowe były głośniejsze od letnich - jako reguła. 

 

Mam tak z oponami SAVA. Zimowe Sava ESKIMO S3+ są cichsze od letnich Sava Intensa 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.