Skocz do zawartości

golf 7 - hak oryginalny


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zamontować hak do golfa7 (prawdę mówiac do golfa sportsvan, ale to jeden pies).
Widzę na aukcjach, że ludzie sprzedają oryginalne haki (te chowane pod zderzak, na linkę chyba) za jakieś nieduże pieniądze.
Czy dobrze myślę, że można kupić taki hak, do tego jakąś uniwersalną wiązkę z modułem i wszystko będzie git?
No i jeszcze ze 2 plastiki do wnętrza bagażnika (osłona progu i rączka do zwalniania zaczepu kulowego).

Ktoś ćwiczył z was taki manewr może?

 

 

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczyłem w superb2, co jest równoznaczne z passatem b6 i uniwersalna wiązka się nie nadawała,

potrzebny był oryginalny moduł przyczepy (400zł używany) plus kodowanie i ciągnięcie instalacji do haka od modułu komfortu

 

całość przy własnej robociźnie wyniosła mnie chyba 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, exor napisał:

Potrzebuję zamontować hak do golfa7 (prawdę mówiac do golfa sportsvan, ale to jeden pies).
Widzę na aukcjach, że ludzie sprzedają oryginalne haki (te chowane pod zderzak, na linkę chyba) za jakieś nieduże pieniądze.
Czy dobrze myślę, że można kupić taki hak, do tego jakąś uniwersalną wiązkę z modułem i wszystko będzie git?
No i jeszcze ze 2 plastiki do wnętrza bagażnika (osłona progu i rączka do zwalniania zaczepu kulowego).

Ktoś ćwiczył z was taki manewr może?

 

 

 

Może inaczej, jeżeli dasz wiązkę uniwersalną to za każdym razem z podłączoną przyczepą jak wrzucisz wsteczny czujniki będą piszczeć, asystent parkowania (jeżeli masz) może zatrzymać auto i nic więcej. Ale wystarczy dwa kliknięcia na ekranie radia (mam kamerę w 7-ce) wyłączające asystenta i piszczenie, i możesz spokojnie cofać. Ewentualnie naciskach guzik od czujników parkowania i efekt podobny, ale wtedy wyłącza mi się kamera. W przypadku wiązki oryginalnej będzie to współpracować ze sobą bez twojego udziału. Na logikę możesz użyć oryginalnego haka i wiązki uniwersalnej bo mechanizm haka to jedno, a elektronika to drugie. Są też do dostania oryginalne wiązki Westfalii z modułami, koszt 1000 zł za nową, wtedy podepniesz jak w fabryce. Ja finalnie zamontowałem wypinanego Steinhoffa z wiązką uniwersalną za 1300 zł, którego można całkowicie ukryć jak nie używasz go. Tylko z przyczepą lub platformą muszę przy wstecznym deaktywować na ekranie radia asystenta parkowania i czujniki, i jadę do tyłu. Do sporadycznego używania wystarczy, ale jakbym miał użytkować często to poszedłbym w oryginalny moduł. 

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robciolas napisał:

Zamontowałem kiedyś używany hak do auta i diagnosta nie chciał dopuścić. Argumentował tym, że hak mógł być po wypadkowy i krzywy.

Pomlaskał, zrobił dziwny grymaz twarzy i kwit wydał.

To jakieś jego fochy tylko chyba. Akurat na haku i jego konstrukcji byłoby widać na pierwszy rzut oka czy jest prostowany lub spawany w niefabrycznych miejscach. 

Poza tym kto by się bawił w prostowanie haka, który nowy kosztuje parę stówek :pukpuk:, a ze względu na grubość elementów konstrukcyjnych nie da się tego zrobić zwykłym młotkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/26/2021 at 11:44 PM, robciolas said:

Zamontowałem kiedyś używany hak do auta i diagnosta nie chciał dopuścić. Argumentował tym, że hak mógł być po wypadkowy i krzywy.

Pomlaskał, zrobił dziwny grymaz twarzy i kwit wydał.

To miał chyba zły nastrój, jedyny wymóg to czytelna tabliczka i tyle, sprawne światła. Zakładałem i wiele osób również i niema problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 22:42, exor napisał:

Potrzebuję zamontować hak do golfa7 (prawdę mówiac do golfa sportsvan, ale to jeden pies).
Widzę na aukcjach, że ludzie sprzedają oryginalne haki (te chowane pod zderzak, na linkę chyba) za jakieś nieduże pieniądze.
Czy dobrze myślę, że można kupić taki hak, do tego jakąś uniwersalną wiązkę z modułem i wszystko będzie git?
No i jeszcze ze 2 plastiki do wnętrza bagażnika (osłona progu i rączka do zwalniania zaczepu kulowego).

Ktoś ćwiczył z was taki manewr może?

 

 

Tak jak tu pisza lepiej brac modul dedykowany 5Q0907383A

Wiazki potrzebujesz dwie jedną od skrzynki body do modulu w bagazniku. Ja bralem tu

https://allegro.pl/oferta/vw-golf-7-wiazka-haka-5q0907383a-bez-lutowania-10109550161

Druga od modulu haka do gniazda haka. Najlepiej kupic hak za ta druga wiazka bo oddzielnie rzadko sa. Uniwersalna nie bedzie pasować bo gniazdo wchodzi w odlew haka. Np tu jest zcwiazkavw super stanie

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-hak-holowniczy-vw-golf-vii-7-10083990442

Ja montowalem sam w tiguanie, kupilem na szrocie w poblizu za grosze, ale u mnie hak sie nie otwietal i wymagal przesmarowania, modul mial poprawny numer ale nie byl od tiguana tylko od transportera chyba, wymagal zmiany kodowania, od razu sie nie chcial z jakiegos powodu zakodowac, ale za ktoryms razem poszlo. Oczywiscie trzeba zakodaowac jeszcze ABS  i body. Bez poprawnego kodowania nie odlaczal parktronika i wywalal blad lampek migaczy. Obecnie dziala super, bardzo praktyczna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tower napisał:

Tak jak tu pisza lepiej brac modul dedykowany 5Q0907383A

 Bez poprawnego kodowania nie odlaczal parktronika i wywalal blad lampek migaczy. Obecnie dziala super, bardzo praktyczna rzecz.

 

Właśnie nie chcę chyba tego oryginalnego modułu VW, bo to więcej rozbierania będzie - trzeba się będzie dostać aż do przodu samochodu? No i jak rozumiem to nie wystarczy samo podłączenie wszystkiego - trzeba jeszcze komputerem zakodować te nowo dodane moduły?

Jaki minus będzie miała uniwersalna wiązka - brak odłączania czujników parkowania przy podłączonej przyczepie, czy coś jeszcze?

 

Z uniwersalnym modułem to wszystko podłączę w bagażniku. Jest gniazdo 12v, więc nie trzeba lecieć do akumulatora.

Właśnie miałem pytać o to gniazdo przyczepy - ono jest w tym ramieniu kuli? Tam nie przypasuje takie gniazdo, które jest w zestawie z uniwersalnymi wiązkami?

To wychodzi na to, że muszę szukać takiego oryginalnego haka, który to gniazdo także ma oryginalne i do gniazdka lecą już kable.

 

 

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, exor napisał:

 

Właśnie nie chcę chyba tego oryginalnego modułu VW, bo to więcej rozbierania będzie - trzeba się będzie dostać aż do przodu samochodu? No i jak rozumiem to nie wystarczy samo podłączenie wszystkiego - trzeba jeszcze komputerem zakodować te nowo dodane moduły?

Jaki minus będzie miała uniwersalna wiązka - brak odłączania czujników parkowania przy podłączonej przyczepie, czy coś jeszcze?

 

Z uniwersalnym modułem to wszystko podłączę w bagażniku. Jest gniazdo 12v, więc nie trzeba lecieć do akumulatora.

Właśnie miałem pytać o to gniazdo przyczepy - ono jest w tym ramieniu kuli? Tam nie przypasuje takie gniazdo, które jest w zestawie z uniwersalnymi wiązkami?

To wychodzi na to, że muszę szukać takiego oryginalnego haka, który to gniazdo także ma oryginalne i do gniazdka lecą już kable.

 

 

Jedyny minus to parktronik(wyswietlanie przyczepy na multimedia i syganlizacje przepalonych lampek mozna pominac)

Tak , gniazdo jest pod kula w zeliwnym odlewie haka, uniwersalna bez rzezby nie wejdzie.

image.png.cec7cd4410dfbeb38e5c0699f79f8a01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2021 at 8:06 AM, exor said:

 

Właśnie nie chcę chyba tego oryginalnego modułu VW, bo to więcej rozbierania będzie - trzeba się będzie dostać aż do przodu samochodu? No i jak rozumiem to nie wystarczy samo podłączenie wszystkiego - trzeba jeszcze komputerem zakodować te nowo dodane moduły?

Jaki minus będzie miała uniwersalna wiązka - brak odłączania czujników parkowania przy podłączonej przyczepie, czy coś jeszcze?

 

Z uniwersalnym modułem to wszystko podłączę w bagażniku. Jest gniazdo 12v, więc nie trzeba lecieć do akumulatora.

Właśnie miałem pytać o to gniazdo przyczepy - ono jest w tym ramieniu kuli? Tam nie przypasuje takie gniazdo, które jest w zestawie z uniwersalnymi wiązkami?

To wychodzi na to, że muszę szukać takiego oryginalnego haka, który to gniazdo także ma oryginalne i do gniazdka lecą już kable.

 

 

Zacząłbym o prostej sprawy, zajrzał w miejsce gdzie jest oryginalny moduł haka i rozejrzał się za wtyczkami, jeśli są, to bym kupił na 100% oryginał komplet hak, moduł wiązka, jeśli nie ma rozejrzałbym się czy potrzeba ciągnąć coś z przodu (nie spodziewam się), np. w Vectrze C moduł był wpinany w moduł REC z tyłu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AstraC napisał:

Zacząłbym o prostej sprawy, zajrzał w miejsce gdzie jest oryginalny moduł haka i rozejrzał się za wtyczkami, jeśli są, to bym kupił na 100% oryginał komplet hak, moduł wiązka, jeśli nie ma rozejrzałbym się czy potrzeba ciągnąć coś z przodu (nie spodziewam się), np. w Vectrze C moduł był wpinany w moduł REC z tyłu i tyle.

 

W grupie VAG auta wychodzą w dwóch opcjach: z instalacją przygotowaną do podpięcia instalacji haka i bez tego. W wersji pierwszej masz inną chłodnicę, moduł podpięty, hakiem podpinasz się w bagażniku. W wersji bez ciągniesz kable do przodu i programujesz moduł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał:

W wersji pierwszej masz inną chłodnicę, moduł podpięty, hakiem podpinasz się w bagażniku. W wersji bez ciągniesz kable do przodu i programujesz moduł. 

Gdzie ten moduł powinien siedzieć jeśli jest, gdzieś pod tapicerką bagażnika z boku? Sam z ciekawości bym sprawdził czy mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten moduł powinien siedzieć jeśli jest, gdzieś pod tapicerką bagażnika z boku? Sam z ciekawości bym sprawdził czy mam. 
Nie mam pojęcia. Rozkminialem temat rok temu przy zakupie Octavii, finalnie kupiłem Golfa, ale opowieści w ASO były podobne. A nawet autoryzowani sprzedawcy Westfalii potwierdzili to co mówili w ASO.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iwik napisał:

Gdzie ten moduł powinien siedzieć jeśli jest, gdzieś pod tapicerką bagażnika z boku? Sam z ciekawości bym sprawdził czy mam. 

 

Ja sprawdziłem u siebie czy mam bezpieczniki odpowiedzialne za moduł haka, itp.

Wg tego: https://www.pfjones.co.uk/how-to-check-if-your-vehicle-has-trailer-preparation.html

 

No i nie mam, puste są te pola. Które pola - sprawdź w instrukcji obsługi wozu.

 

Sam moduł do haka to chyba z lewej będzie w bagażniku.

Coś tak tutaj widać na rysunku: https://volkswagen.7zap.com/en/rdw/golf+sportsvan/gosv/2015-780/9/945-945055/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.