Skocz do zawartości

Fiat 500 1.2 manual - werja przedliftowa. Brać? :)


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mPh napisał:

Wiązka od świateł drogowych. Wtyczka jest pod kolumną kierownicy. Problem jest ogólnie znany, a producent przez kilka ładnych lat produkcji tego pojazdu nie raczył go rozwiązać...

Czyli jak ktoś używa tego auta zgodnie z przeznaczeniem czyli do miasta to problem nie istnieje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sherif napisał:

Czyli jak ktoś używa tego auta zgodnie z przeznaczeniem czyli do miasta to problem nie istnieje ;)

 

Przepraszam, światła mijania tzw. krótkie. W światłach drogowych jest ten sam problem bo jest ta sama wtyczka tylko faktycznie, są mniej używane w tych potworach więc usterka nie jest częstą. W Pandach średnio co 4 lata leci ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
18 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To nie jest klasyczny automat, tylko zrobotyzowany manual.

@sherifmial taki zestaw w Lanci Ypsilon jesli dobrze pamietam i chyba nie narzekal.

 

no właśnie wczoraj nasłuchałem się złych rzeczy (podobno słabo to działa). Muszę spróbować jazdy.

Od kilku miesięcy mam fazę na 500 ;) , a nawet nie siedziałem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mati1.6dohc said:

 

no właśnie wczoraj nasłuchałem się złych rzeczy (podobno słabo to działa). Muszę spróbować jazdy.

Od kilku miesięcy mam fazę na 500 ;) , a nawet nie siedziałem w środku.

 

To kup sobie Abartha z manualem bo zakladam, ze to ma byc glownie zabawka a nie auto pierwszego wyboru ;]

Ja lubilem wziac od zony 500ke i sie pokrecic po miescie :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

 

no właśnie wczoraj nasłuchałem się złych rzeczy (podobno słabo to działa). Muszę spróbować jazdy.

Od kilku miesięcy mam fazę na 500 ;) , a nawet nie siedziałem w środku.

No właśnie, ja też się nasłuchałem jakie to badziewie a jednak kupiłem auto z tą skrzynią.

Jeździło u nas 6lat, bez większych problemów. W tych skrzyniach potrafi paść pompa - prosta sprawa, kończą się szczotki oraz przy przebiegach pow 200kkm mogą pojawiać się nieszczelności skrzyni, potrafi też ze starość paść zbiornik ciśnieniowy (prosta wymiana). Grunt to oddawać to do serwisu specjalizującym się w naprawie tego ustrojstwa a nie pierwszego lepszego serwisu, który będzie rzucał kwotami z sufitu. No i trzeba pamiętać o wymianie płynu hydraulicznego (ASO mówił aby tego nie robić :facepalm:).

 

Co do samej jazdy jest specyficzna, tzn wolna. Mojej małżonce to nie przeszkadzało, ja czasem jeździłem i też było ok. Plus, że pali nie więcej niż manual :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To kup sobie Abartha z manualem bo zakladam, ze to ma byc glownie zabawka a nie auto pierwszego wyboru ;]

Ja lubilem wziac od zony 500ke i sie pokrecic po miescie :ok:

 

 

taki ? Mam do niego blisko. abarth

7 s/100 ? łał ;]

 

i jest taki zwykły niebieski

 

kurcze, najsłabiej z tą skrzynią AT. Manuale mnie nie kręcą. Bardzo często V8 MT zostaje w domu, a wolę wziąć AT z Pajero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

taki ? Mam do niego blisko. abarth

7 s/100 ? łał ;]

 

i jest taki zwykły niebieski

 

kurcze, najsłabiej z tą skrzynią AT. Manuale mnie nie kręcą. Bardzo często V8 MT zostaje w domu, a wolę wziąć AT z Pajero.

To kup nową 500tkę i problem skrzyni odpada ;).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 10:37, mPh napisał:

Przepraszam, światła mijania tzw. krótkie. W światłach drogowych jest ten sam problem bo jest ta sama wtyczka tylko faktycznie, są mniej używane w tych potworach więc usterka nie jest częstą. W Pandach średnio co 4 lata leci ten element.

nie słyszałem o tym problemie w 500 tce- mam z 2008 r. i niemal 200 tkm i nic

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 08:33, Dareek napisał:

nie słyszałem o tym problemie w 500 tce- mam z 2008 r. i niemal 200 tkm i nic

tu nawet wątek z AK na ten temat - forum.autokacik.pl/index.php?/topic/268573-walczymy-z-wtyczką-body-kompa/

 

 


moja pandziocha miała 180kkm i jak w niej wymieniałem, to już wtyczka była nieoryginalna więc conajmniej 2x naprawiane

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.