Skocz do zawartości

Badanie techniczne termin


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

"Nowe przepisy dadzą możliwość dokonania okresowego badania technicznego w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni przed wyznaczoną datą badania technicznego. Wówczas termin następnego okresowego badania technicznego zostanie uznany za badanie techniczne wykonane w wyznaczonej dacie. W takim przypadku właściciel lub posiadacz pojazdu chcący zrobić przegląd do 30 dni przed wyznaczoną datą badania technicznego, nie traci dotychczasowego wyznaczonego terminu badania technicznego".

 

Czy to już obowiązuje, czy jeszcze nie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Brzmi dramatycznie, a rozchodzi sie o cale 100PLN ;)

 

 

Dokładnie.

Rozumiem zgrzyt zębów przy OC, gdzie kara powyżej 14 dni opóźnienia to chyba w tym roku 5600zł... ale 100zł za opóźnienie o miesiąc? Wystarczy przypomnienie w telefonie ustawić.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aviator napisał:

"Nowe przepisy dadzą możliwość dokonania okresowego badania technicznego w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni przed wyznaczoną datą badania technicznego. Wówczas termin następnego okresowego badania technicznego zostanie uznany za badanie techniczne wykonane w wyznaczonej dacie. W takim przypadku właściciel lub posiadacz pojazdu chcący zrobić przegląd do 30 dni przed wyznaczoną datą badania technicznego, nie traci dotychczasowego wyznaczonego terminu badania technicznego".

 

Czy to już obowiązuje, czy jeszcze nie? 

Nie wiem,byłem 4 dni po i bez kary jest. Czyli po staremu. Pytałem o to diagnosty, jeszcze nic nie weszło w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, OPAL said:

 

Dokładnie.

Rozumiem zgrzyt zębów przy OC, gdzie kara powyżej 14 dni opóźnienia to chyba w tym roku 5600zł... ale 100zł za opóźnienie o miesiąc? Wystarczy przypomnienie w telefonie ustawić.

 

W wielu SKP sami pewnie przypomna SMSem jak zostawisz numer ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OPAL napisał:

 

Dokładnie.

Rozumiem zgrzyt zębów przy OC, gdzie kara powyżej 14 dni opóźnienia to chyba w tym roku 5600zł... ale 100zł za opóźnienie o miesiąc? Wystarczy przypomnienie w telefonie ustawić.

Tu nie tyle chodzi o spóźnienie a o to, ze przecież możesz mieć auto zepsute czy okresowo nim nie jeździsz wiec przegląd w terminie nie jest do niczego potrzebny...

 

 

1 godzinę temu, aviator napisał:

Ale będzie można wcześniej zrobić badanie bez skracania terminu do następnego i to jest plus. 

To teraz jedziesz dzień, tydzień albo miesiąc po terminie i też nic nie tracisz a nawet zyskujesz.

Po kiego jeździć miesiąc przed terminem:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na badaniu, mimo szumnych zapowiedzi restrykcji i fotografowania, nic się nie zmieniło.

Jedzie się kiedy pasuje, a między badaniami nie używamy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Tu nie tyle chodzi o spóźnienie a o to, ze przecież możesz mieć auto zepsute czy okresowo nim nie jeździsz wiec przegląd w terminie nie jest do niczego potrzebny...

 

 

To teraz jedziesz dzień, tydzień albo miesiąc po terminie i też nic nie tracisz a nawet zyskujesz.

Po kiego jeździć miesiąc przed terminem:hmm:

 

Po to, żeby nie kopać się z ubezpieczycielem po ewentualnej stłuczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BOGUSS napisał:

Byłem na badaniu, mimo szumnych zapowiedzi restrykcji i fotografowania, nic się nie zmieniło.

Jedzie się kiedy pasuje, a między badaniami nie używamy auta.

Bo jeszcze to nie weszło, była propozycja od stycznia tego roku, potem od połowy a teraz się mówi o początku przyszłego roku...

 

 

2 minuty temu, OPAL napisał:

 

Po to, żeby nie kopać się z ubezpieczycielem po ewentualnej stłuczce.

I dlatego trzeba jeździć miesiąc przed terminem?8]

Jak chcesz już być taki przepisowy to chyba żaden problem przy obecnych przepisać jechać w tym dniu co trzeba albo kilka dni wcześniej i nie ma żadnych podwójnych opłat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, volf6 napisał:

Po kiego jeździć miesiąc przed terminem:hmm:

Jak mam w aucie 10-letni zbiornik LPG którego 10-letnia ważność kończy się powiedzmy 30 marca, a termin przeglądu jest powiedzmy 30 maja,
to aktualnie jeśli podjadę na przegląd 2 miesiące wcześniej - przed 30 marca, to diagnosta jeszcze mi podbije ten przegląd

i będę jeździł o 1 rok dłużej na już "przeterminowanym" zbiorniku, odwlekając o 1 rok jego recertyfikację lub wymianę na nowy.
 

Edytowane przez kordirko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kordirko napisał:

Jak mam w aucie 10-letni zbiornik LPG której ważność kończy się powiedzmy 30 marca, a termin przeglądu jest powiedzmy 30 maja,
to aktualnie jeśli podjadę na przegląd 2 miesiące wcześniej - przed 30 marca, to diagnosta jeszcze mi podbije ten przegląd

i będę jeździł o 1 rok dłużej na już "przeterminowanym" zbiorniku, odwlekając o 1 rok jego recertyfikację lub wymianę na nowy.
 

Jak 2 miesiące to zmiana przepisów nic nowego przecież w takim przypadku nie wniesie-będzie tak samo (ewentualnie gorzej) niż dziś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

Jak 2 miesiące to zmiana przepisów nic nowego przecież w takim przypadku nie wniesie-będzie tak samo (ewentualnie gorzej) niż dziś:)

Wniesie, bo już nie będzie można podjechać 2 miesiące przed terminem, co najwyżej 30 dni (lub mniej) przed kolejną datą badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kordirko napisał:

Wniesie, bo już nie będzie można podjechać 2 miesiące przed terminem, co najwyżej 30 dni (lub mniej) przed kolejną datą badania.

To chyba będzie gorzej a nie lepiej?

Co do tego to pewien nie jestem, chyba zawsze możesz/będziesz mógł jechać wcześniej tylko ''stracisz termin'' i tyle:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, volf6 napisał:

To teraz jedziesz dzień, tydzień albo miesiąc po terminie i też nic nie tracisz a nawet zyskujesz.

Po kiego jeździć miesiąc przed terminem:hmm:

Ale legalnie tego nie robisz. Taka jazda byle nie trafić na kontrolę drogowa, albo co gorsza nie mieć wypadku. 

A po to jechać wcześniej, bo mi to akurat w danym momencie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OPAL napisał:

Dokładnie.

 

Tak?

 

2 godziny temu, OPAL napisał:

Rozumiem zgrzyt zębów przy OC, gdzie kara powyżej 14 dni opóźnienia to chyba w tym roku 5600zł... ale 100zł za opóźnienie o miesiąc? Wystarczy przypomnienie w telefonie ustawić.

 

Papier jest cierpliwy, teoretyzowanie również. Dlaczego mam płacić x2 za badanie, którego nie mogłem zrobić w terminie? Ktoś się nad tym zastanowił? To nawet nie chodzi o kwotę, tylko o zasadę. Badania techniczne skończyły się w jednym z moich samochodów w listopadzie czy grudniu zeszłego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aviator napisał:

Ale legalnie tego nie robisz. Taka jazda byle nie trafić na kontrolę drogowa, albo co gorsza nie mieć wypadku. 

 

Brak badań nie jest podstawą do odmowy wypłaty z OC, a same badania nie świadczą o sprawności pojazdu. Kluczowy jest stan pojazdu. Sam brak badań to w najgorszym wypadku mandat. 

 

5 minut temu, aviator napisał:

A po to jechać wcześniej, bo mi to akurat w danym momencie pasuje. 

 

Ja ostatnio byłem żonkowozem przed terminem (skrócił się czas w związku z powyższym), ponieważ wyjeżdżała i chciałem by miała święty spokój. 

 

20 minut temu, kordirko napisał:

Wniesie, bo już nie będzie można podjechać 2 miesiące przed terminem, co najwyżej 30 dni (lub mniej) przed kolejną datą badania.

 

Jak to nie będzie można zrobić badań 2 miesiące przed terminem? Skąd takie pomysły? Coś takiego zapisano w projekcie zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, volf6 napisał:

I dlatego trzeba jeździć miesiąc przed terminem?8]

Jak chcesz już być taki przepisowy to chyba żaden problem przy obecnych przepisać jechać w tym dniu co trzeba albo kilka dni wcześniej i nie ma żadnych podwójnych opłat...

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi. 

Jedziesz 31 dni po terminem i masz przegląd za 200zł.

Jedziesz 29 dni po terminie i masz przegląd za 100zł

Jedziesz w dniu przeglądu i masz przegląd za 100zl

Jedziesz 30 dni przed terminem i masz przegląd za 100zl. A do tego dostajesz 30 dni gratis na wykonanie nastepnego przeglądu. 

Masz 2 miesiące na to, żeby zrobić przegląd za 100zl.

W czym problem? Gdzie napisałem, że trzeba jeździć miesiac przed terminem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.