Skocz do zawartości

HIT czy KIT ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, sherif napisał:

Jak się sporo różni to się może CITY kończyć, w Puntach dość często to padało.

 

Padał przeważnie przekaźnik w starych generacjach przekładni TRW albo czujnik kąta skrętu. W moim też wspomaganie kiedyś działało lepiej. Aktualnie w Normal kręci się tak jak kiedyś w trybie CITY. Albo ja straciłem parę w łapach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 00:11, PawelWaw napisał:

 

Tak wlasnie dziala i dodatkowo. 

 

Zmniejszenie zużycia paliwa


Dlaczego urządzenie powodujące szybsze przyspieszanie zmniejsza zużycie paliwa? Ponieważ z podstawowych zasad Eco Drivingu wynika właśnie, że im szybciej osiągniemy zadaną prędkość, tym silnik zużyje mniej paliwa. Stąd PedalBox, który zwiększa i przyspiesza reakcję pedału gazu, powoduje rzadszą potrzebę zajeżdżania pod dystrybutor.

ciężko jest wydać pieniądze u kogoś, kto ma Cię za debila, ale jeśli ktoś lubi, to można :)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 10:37, PawelWaw napisał:

 

Ale program to ja juz mam z 150 na 200.

Co do pytan to trzeba @twinsen bo on juz to ma jakis czas :)

 

Czesto przy zmianie map dawki i doladowania zmieniaja mape pedalu. Podjedz do tego co wgrywal ustawienia i zapytaj. Jak wgral gotowe nastawy to by musial jakims OLS obejzec plik nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tower napisał:

Czesto przy zmianie map dawki i doladowania zmieniaja mape pedalu. Podjedz do tego co wgrywal ustawienia i zapytaj. Jak wgral gotowe nastawy to by musial jakims OLS obejzec plik nastaw.

W każdym pliku z mapą jest zakładka throttle response, zmiana parametrów dla tunera, to bułka z masłem. Sam się nie znam, ale w starym BMW e46 sobie na nowo zrobiłem mapę przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 09:09, twinsen napisał:

Nie tylko ja.@slawekw też ma. Niech napisze wrażenia.

 

No cóż, Pedalbox jest przejściówką wpinaną pomiędzy pedał gazu a sterownik silnika. Przed zakupem zakładałem że jedyne co potrafi to symulować mocniejsze wciskanie gazu.

Jednak w praktyce działa to inaczej. Mogę to określić jako bardziej responsywne reagowanie na wciśnięcie gazu.

I zrozumcie mnie dobrze - działa to inaczej niż gdybym sam wciskał gaz do oporu. Reakcja auta na gaz staje się jakby liniowa i bardziej przewidywalna.

Jest to gadżet, który w VAGach od 2018 staje się wyposażeniem obowiązkowym. 

W każdym razie ja sobie chwalę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 21:22, kaczorek79 napisał:

Współczesne auta wcale nie otwierają przepustnicy zawsze proporcjonalnie do wciśniętego pedału gazu. Wszystko zależy od obrotów, zapiętego biegu, czyli generalnie obciążenia. Może być np taka sytuacja, że jadąc na 4 biegu 60 km/h i przy 2 krpm wciskamy pedał do oporu, a przepustnica otwiera się na 70%, następnie po osiągnięciu 3 krpm i dalej trzymając pedał w podłodze otwarcie sięga 80%. To taki przykład, ale właśnie tak to działa w większości aut ze względu na ekologię. Pedal Box oszukuje ECU i dokłada w niskich i średnich obrotach kilka % na otwarciu przepustnicy, ale moc max pozostanie ta sama, bo w pewnym momencie i tak przepustnica stoi w otwartej pozycji. W Alfie Mito mojej żony jest DNA i tak właśnie działa tryb Dynamic, obserwowałem jeżdżąc z podłączoną apką i było widać różnice na otwarciu przepustnicy. W Golfie (ogólnie w VAG) natomiast taki Pedal Box można zrobić sobie gratis jednym kliknięciem w apce do diagnostyki. 

Mowisz o tej opcji?

  miana reakcji na pedał przyspieszenia
Wybierz sterownik 44 (Układ wspomagania kierowania)
Dostęp bezpieczeństwa (19249)
Adaptacje
Wybierz - switching driving profile
Wybierz :
A - Gradual, controlled by time
B - Directly controlled threshold value (reakcja bardziej liniowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 16:07, wujek napisał:

Mowisz o tej opcji?

  miana reakcji na pedał przyspieszenia
Wybierz sterownik 44 (Układ wspomagania kierowania)
Dostęp bezpieczeństwa (19249)
Adaptacje
Wybierz - switching driving profile
Wybierz :
A - Gradual, controlled by time
B - Directly controlled threshold value (reakcja bardziej liniowa)

Na kodowaniu się nie znam, mówię o gotowej aplikacji w obd11. U mnie w G7 działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś sposobem minąłem się z tym wątkiem, bo nie wytrzymałbym, żeby nie skomentować. Ciśnie się na usta analogia: "W socjalizmie dzielnie walczymy z problemami, nieznanymi w innych ustrojach". 

Jeszcze nie tak dawno pedał gazu był z przepustnicą połączony linką. Kierowca decydował jak bardzo i jak szybko przepustnicę otworzy. I kropka.  Elektronika miała za zadanie dostosować ilość wtryskiwanego paliwa i kąt zapłonu, tak żeby było dobrze.  Na depnięcie w podłogę silnik reagował jak koń spięty ostrogami. I komu to przeszkadzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, gondoljerzy said:

Jakimś sposobem minąłem się z tym wątkiem, bo nie wytrzymałbym, żeby nie skomentować. Ciśnie się na usta analogia: "W socjalizmie dzielnie walczymy z problemami, nieznanymi w innych ustrojach". 

Jeszcze nie tak dawno pedał gazu był z przepustnicą połączony linką. Kierowca decydował jak bardzo i jak szybko przepustnicę otworzy. I kropka.  Elektronika miała za zadanie dostosować ilość wtryskiwanego paliwa i kąt zapłonu, tak żeby było dobrze.  Na depnięcie w podłogę silnik reagował jak koń spięty ostrogami. I komu to przeszkadzało?

 

"Ekologom" ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.