Skocz do zawartości

Płyta gazowa Solgaz


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta gazowa pod szklem.

Czy jest jakiś użytkownik tego wynalazku?

Internet i opinie są raczej na nie. Kosztuje sporo i nie wiem czy warto iść w taki sprzęt?

Chętnie bym wysłuchał opinii użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być opinia serwisanta? 😎

 

Bardzo usterkowa jak źle ją zamontujesz. W meblach muszą od frontu pod blatem otwory wentylacyjne, wtedy działa bez problemu.

Po ok. 2-3 latach może paść cewka zapłonowa, koszt ok. 80 zł, ale to zależy od sposobu eksploatacji.

Generalnie jak dla mnie mega rozwiązanie, bo przede wszystkim nie masz otwartego płomienia 👍

Drugi plus jest taki, że żona Ci nie zaklei mleczkiem dysz gazowych, moja bynajmniej tak robi jak myje gazówkę ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Randar napisał:

Czy jest jakiś użytkownik tego wynalazku?

 

Nie jestem ale  byłem. Szczęśliwie udało się sprzedać. Tu masz moje uwagi co do tego rozwiązania:

 

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Randar napisał:

Płyta gazowa pod szklem.

Czy jest jakiś użytkownik tego wynalazku?

Internet i opinie są raczej na nie. Kosztuje sporo i nie wiem czy warto iść w taki sprzęt?

Chętnie bym wysłuchał opinii użytkownika.

 

Mam od 5 lat, póki co mieszane uczucia. Wygląda super, zużywa mniej gazu, nie opala garnków, nie ma żadnych oparów.  Z minusów strasznie wolno się nagrzewa, żona narzeka że się żle czyści bo wysoka temp sprzyja krystalizacji i przypalaniu na jej powierzchni, ale to samo jest w kuchenkach ceramicznych. Dość szybko zeszła farba i po roku musiał serwis przyjechać.

Po 3 latach pękła z boku więc musiałem wymienić całą górę (ok 500zł), podobno ma bardzo delikatne boki, wystarczy lekko zaczepić i pęka. Mało kto ją sprzedaje, bo jest kiepska współpraca z producentem (tak słyszałem od sprzedawców).  Kupiłęm jeszcze okap tej firmy, bo mi się podobał i pasował z inteligentnego to ma tylko nazwę, chciałem go nawet zwrócić ale producent (i sprzedawca) zlał mnie. Drugi raz raczej bym nie kupił ani kuchenki ani okapu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał:

A może być opinia serwisanta? 😎

 

Bardzo usterkowa jak źle ją zamontujesz. W meblach muszą od frontu pod blatem otwory wentylacyjne, wtedy działa bez problemu.

Po ok. 2-3 latach może paść cewka zapłonowa, koszt ok. 80 zł, ale to zależy od sposobu eksploatacji.

Generalnie jak dla mnie mega rozwiązanie, bo przede wszystkim nie masz otwartego płomienia 👍

Drugi plus jest taki, że żona Ci nie zaklei mleczkiem dysz gazowych, moja bynajmniej tak robi jak myje gazówkę ☹️

Montażu się nie boję, sporo kuchenek podłączyłem w życiu. Swego czasu pracowałem przy gazie ;). 

Rozważam remont kuchni za jakiś czas i pojawił się pomysł na taką kuchenkę ale mam sporo obaw. Kosztuje to chore pieniądze i i nie chciałbym umoczyć tej kasy a potem żona mnie udusi.

Zwykła płyta gazowa jest od lat, drobnych usterek się nie boje bo sam ogarnę serwis. Ten Solgaz budzi obawy o funkcjonalność i codzienne użytkowanie. Ludzie piszą, że awaryjna i ze straszeni długo gotuje. No i do tego duża bezwładność termiczna.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

 

Mam od 5 lat, póki co mieszane uczucia. Wygląda super, zużywa mniej gazu, nie opala garnków, nie ma żadnych oparów.  Z minusów strasznie wolno się nagrzewa, żona narzeka że się żle czyści bo wysoka temp sprzyja krystalizacji i przypalaniu na jej powierzchni, ale to samo jest w kuchenkach ceramicznych. Dość szybko zeszła farba i po roku musiał serwis przyjechać.

Po 3 latach pękła z boku więc musiałem wymienić całą górę (ok 500zł), podobno ma bardzo delikatne boki, wystarczy lekko zaczepić i pęka. Mało kto ją sprzedaje, bo jest kiepska współpraca z producentem (tak słyszałem od sprzedawców).  Kupiłęm jeszcze okap tej firmy, bo mi się podobał i pasował z inteligentnego to ma tylko nazwę, chciałem go nawet zwrócić ale producent (i sprzedawca) zlał mnie. Drugi raz raczej bym nie kupił ani kuchenki ani okapu.

No właśnie w internecie dużo negatywnych opinii ... chyba odpuszczę temat :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, technix napisał:

Jeżeli przyłącze elektrycze pozwala Ci na indukcję, to tematu nie ma.

Jeśli nie , to uważam to za bardzo dobre rozwiązanie, przede wszystkim dużo bezpieczniejsze od tradycyjnej kuchni

Gotowanie na prądzie niestety odpada. O jakim wzroście bezpieczeństwa piszesz? 

Dzieci małych nie ma, dużych zresztą też. Na czy polega wyższość tej pod szkłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Randar napisał:

No właśnie w internecie dużo negatywnych opinii ... chyba odpuszczę temat :panic:

Wcześniej jak kupowałem to były przeważnie pozytywne opinie, ludzie mieli już trochę lat i zero problemów. Coś natomiast pozmieniali i stąd te problemy.

Aha wkurzające jest też sterowanie mocą, bo jak w normalnej kuchence steruje się dopływem gazu przez zaworek to tutaj jest stały strumień per palnik. Reguluje się przez on/off grzania. Na początku trochę to irytujące było bo iskrownik chodzi co chwila, później się przyzwyczailiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale doprosić się o naprawę gwarancyjną to już duży sukces. Moja mama ma teki wynalazek, ale serwisant prze ponad pół roku nie miał czasu przyjechać na kolejną naprawę gwarancyjną i w końcu gwarancja minęła, a płyta dalej jest uszkodzona. Z tego co pamiętam to właśnie problemy z zapaleniem jednego z palników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.