Skocz do zawartości

SsangYong Tivoli


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Rado_ napisał:
5 minut temu, wladmar napisał:
 
To za 9 lat już ;] Osobiście sądzę, że pójdzie wszystko w kierunki hybryd plug-in z malutkim silniczkiem spalinowym (dla tych, którzy nie mają możliwości ładować w domu) + pełne elektryki. Nowych całkiem spalinowych nie będzie (już w zasadzie nie ma przecież, same mild-hybrid) + bardzo odczuwalny podatek ekologiczny od posiadanych spalinowców. Tak czy owak na pewno będzie drogo.  

W zasadzie to juz jest tak drogo, ze dalszy wzrost cen nie ma dla mnie znaczenia.

 

Ale drogo też będzie pod kątem ładowania elektryków, chyba nikt nie ma złudzeń, że w miarę wzrostu popularności ceny za ładowanie będą na obecnym poziomie. Kasa w budżecie musi się zgadzać przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał:

Nie sądzę, by za 10 lat można było jeszcze kupić w Niemczech nowe auto spalinowe

Wyobrażam już sobie podróż takim autem (elektr.) w szczycie urlopowym, jak nabicie baterii będzie trwało pół h minimum i wystarczy na 300km, a benzynę leje się 5 minut (z płatnością przy kasie) co 600km i są kolejki. 

image.png.01a1f95969587c010ecbae1c8ea62682.png

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Wyobrażam już sobie podróż takim autem (elektr.) w szczycie urlopowym, jak nabicie baterii będzie trwało pół h minimum i wystarczy na 300km, a benzynę leje się 5 minut (z płatnością przy kasie) co 600km i są kolejki. 

image.png.01a1f95969587c010ecbae1c8ea62682.png

 

Ogólna tendencja jest taka, że długa podróż autem to niepotrzebna fanaberia i działanie nieekologiczne, powinno się korzystać ze zbiorkomu (samolot, pociąg, autokar), a na miejscu wynajmować samochód (elektryczny). I jak podróż z Krakowa do Gdańska elektrykiem ma zająć dwa dni (łądowanie, kolejki na stacji), to faktycznie przeprosimy się z pociągami. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, wladmar said:

 

Myślisz, że za 10 lat ktoś jeszcze będzie specjalnie produkował samochody spalinowe z myślą o rynku polskim? :hehe:

 

Nie wiem czy konkretnie o polskim, ale juz widze elektryzacje Rumunii, Bulgarii, Serbii, Rosji czy calej Azji Pld- Wsch w ciagu 10 lat ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nie wiem czy konkretnie o polskim, ale juz widze elektryzacje Rumunii, Bulgarii, Serbii, Rosji czy calej Azji Pld- Wsch w ciagu 10 lat ;] 

 

Rumunia i Bułgaria - owszem. Będzie podobnie jak u nas, czyli bardzo źle, ale jednak. Reszta świata ma gdzieś politykę ekologiczną UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wladmar said:

 

Rumunia i Bułgaria - owszem. Będzie podobnie jak u nas, czyli bardzo źle, ale jednak. Reszta świata ma gdzieś politykę ekologiczną UE. 

 

Za 10 lat to rownie dobrze UE moze juz nie byc ;)

Nie ma co sie martwic na zapas :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Nie wiem czy konkretnie o polskim, ale juz widze elektryzacje Rumunii, Bulgarii, Serbii, Rosji czy calej Azji Pld- Wsch w ciagu 10 lat ;] 

Co z tego, że w Rosji czy Azji będzie, jak u nas już teraz nie ma wielu rzeczy, które u nich są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał:

Reszta świata ma gdzieś politykę ekologiczną UE. 

To też nie do końca bo takie USA prędzej czy później też przejdzie na elektryki czy coś innego. Tyle że tam to się robi drogą ewolucji. Czyli spalinówki znikną naturalnie zastąpione przez lepszą technologię. A nie na zasadzie urzędnik sobie coś wymyślił i uwalmy wszystko inne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/1/2021 at 5:27 PM, wladmar said:

 

Ogólna tendencja jest taka, że długa podróż autem to niepotrzebna fanaberia i działanie nieekologiczne, powinno się korzystać ze zbiorkomu (samolot, pociąg, autokar), a na miejscu wynajmować samochód (elektryczny). I jak podróż z Krakowa do Gdańska elektrykiem ma zająć dwa dni (łądowanie, kolejki na stacji), to faktycznie przeprosimy się z pociągami. 

To policz zużycie paliwa per pasażer samolotu, żebyś się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 21:32, ZUBERTO napisał:

Co z tego, że w Rosji czy Azji będzie, jak u nas już teraz nie ma wielu rzeczy, które u nich są?

Ale to ze w Indiach eh

wyrzucaja smieci na ulice oznacza ze i u nas to usprawiedliwione?

Leja wszystko do rzeki to i my lejmy- bedzie od tego czysciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, norbert123 napisał:

Ale to ze w Indiach eh

wyrzucaja smieci na ulice oznacza ze i u nas to usprawiedliwione?

Leja wszystko do rzeki to i my lejmy- bedzie od tego czysciej?

Nie w tą stronę piłem, ale bawiąc się w absurdalne przykłady mówisz, że będąc w UE i żyłując się na każdy gram czegoś tam wydalanego z rury wydechowej czy kotła domowego wiatr mi zanieczyszconego powietrza 50km znad sąsiedniego kraju spoza UE nie przywieje?

Na BY pewnie tak źle nie jest, w końcu nie wyrzucają śmieci do rzeki, ale przecież może być, bo o każdy gram się nie zabijają.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, pitw napisał:

W sumie bardzo fajne autko. 1.5, 163 KM. Jak na ostatnie autko dla rodziców to bardzo fajne. Poza tym dawno nie jechałem autkiem gdzie widać z kabiny koniec maski. 

A jak ze spalaniem? W opisach testowych podobno dużo pali, jak na bezpośredni wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gondoljerzy napisał:

A jak ze spalaniem? W opisach testowych podobno dużo pali, jak na bezpośredni wtrysk.

 

To ma dopiero tydzień. Za miesiąc się może coś więcej napisze. Ale jak mówiłem to auto taty on nie patrzy na spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Siostra właśnie zastanawia się na Tivoli 1,5 z AT.

Co to za silnik, skrzynia?

 

 

Robiłem jazdę próbną Korando z tym silnikiem i automatem, i raz, że tyłka nie urywało, przy tym Golf 130 KM to rakieta, dwa to spalanie w okolicach dychy. Mnie interesowała opcja z fabrycznym a w zasadzie dealerskim lpg, którym SS chwalił się w swojej ofercie właśnie ze względu na spalanie. Ale nawet dealer zniechęcał mnie do tego rozwiązania bo doświadczenia SS w sprawie tej instalacji były zerowe i dwa znane im przypadki tych "fabrycznych" instalacji generowały problemy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.