Skocz do zawartości

Największy bagażnik- kombi lub SUV


Łukasz___F

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerowe koło 29 do gorala to faktycznie praktycznie to samo co 700c w szosie czy trekingu - jezeli chodzi o średnicę samej obręczy , ale jeżeli  jest tam opona 2,2 czy 2,5 cala to robi się ładnych kilka cm wiecej w stosunku do opony 25 czy 28 w szosie czy 1,5 cala w trekingu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, iwik said:

W sumie nic.

Skoro ludzie kupują auta terenowe, żeby jeździć nimi po mieście to dlaczego by nie trekking na sztywnych osiach 🤣

 

Akurat w trekkingu, ktory chcesz wykorzystywac zgodnie z przeznaczeniem do turystyki z sakwami to sztywne osie maja bardzo duzo sensu :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to sztywne osie są w nieco droższych i nowszych rowerach: gravel mojej żony z ub roku jest na kołach z  zaciskami, ale z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi. A mój gravelek od samego początku byl planowany ze sztywnymi osiami ( aczkolwiek nie przewiduję jeżdżenia z sakwami) i początkowo jak go szukalem (w 2020) to wiekszosc graveli byla na QR...- przynajmniej z tych ktore ogladalem i bralem pod uwagę.

Ze 2 lata temu słyszałem w sklepie rowerowym, że w szosach, bedzie coraz więcej  sztywnych osi w rowerach z powodu rozpowszechniania się  hamulców  tarczowych i faktycznie teraz można spotkac tylko pojedyncze nowe rowery z zaciskami  QR i bez hamulców  tarczowych...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Co myślicie o takich uszkodzeniach? Jest czego się bać? Jeśli zostało dobrze naprawione to chyba tragedii nie ma:hmm:

https://bid.cars/en/lot/1-35474109/2018-Honda-Odyssey-5FNRL6H74JB085074

Lewy tył już jest wyciągnięty, dopóki nie pomierzysz punktów bazowych to ciężko powiedzieć, boczna poducha też już wyskoczyła więc dolicz koszty naprawy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz___F napisał:

Auto sprzedawane już naprawione 

To tylko pomiar geometrii i jak ok to ja bym się nie bał. Ewentualnie poprawić antykorozje tam gdzie było robione o ile już ktoś tego porządnie nie zalał jakimś szuwaksem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz___F jeszcze jedno - zwróc uwagę jak zrobiono przeróbkę na EU.

Np nie ma spryskiwaczy więc może być problem na przeglądzie ( o ile to auto nie jest na świeczkach hx), pomijając że skoro przód cały to pewnie nikt nie wymienił lamp na europejskie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrus napisał:

@Łukasz___F jeszcze jedno - zwróc uwagę jak zrobiono przeróbkę na EU.

Np nie ma spryskiwaczy więc może być problem na przeglądzie ( o ile to auto nie jest na świeczkach hx), pomijając że skoro przód cały to pewnie nikt nie wymienił lamp na europejskie.

Jeśli auto sprzedawane na Copart było 'klepane"przed sprzedażą to znaczy że było w złym stanie.  Tutaj faktycznie cis było robione z lewym tyłem. Raczej takie sztuki bezpieczniej odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 21:02, Łukasz___F napisał:

Jeśli auto sprzedawane na Copart było 'klepane"przed sprzedażą to znaczy że było w złym stanie.  Tutaj faktycznie cis było robione z lewym tyłem. Raczej takie sztuki bezpieczniej odpuścić. 

Imo nie ma tragedii, masz już auto w PL więc nie kupujesz w ciemno.

 

Poszukaj jakiegoś dobrego blacharza i niech obejrzy auto, do tego w wersji mini pomiar samej geometrii, w maxi pomiar punktów nadwozia na płycie.

 

Wszystko kwestia ceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/4/2021 at 9:05 AM, iwik said:

W sumie nic.

Skoro ludzie kupują auta terenowe, żeby jeździć nimi po mieście to dlaczego by nie trekking na sztywnych osiach 🤣

Tam gdzie masz tarczowki, to sztywna os się przydaje.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elephant napisał:

Może nie na jakimś super luzie, ale bez żadnego rozkręcania rower krossowy z kołami 28.

Passat B8 kombi.

IMG_20181124_132507_1_36748826824599.jpg

U mnie w Tucsonie rower córki się zmieścił w całości 👍. Ale chyba odrobinę mniejszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 23:04, Łukasz___F napisał:

Które auto typu Kombi lub SUV ma największy bagażnik po złożeniu foteli? Minimum żeby swobodnie włożyć 2 duże rowery bez demontażu kół. Auto w okolicach 50 kzł 

Ktoś coś doradzi? 

 

Przyjrzyj się VANom - nawet tym mniejszym, minivanom typu Touran.

Do mojego C8, po pozostawieniu tylko dwóch przednich siedzeń, wejdą ze 3 rowery pełnowymiarowe (bez składania, bo po zdjęciu kół to jeszcze więcej)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/9/2021 at 4:17 PM, Elephant said:

Może nie na jakimś super luzie, ale bez żadnego rozkręcania rower krossowy z kołami 28.

Passat B8 kombi.

IMG_20181124_132507_1_36748826824599.jpg

e heheheheh ;l 

 

pakuje do bagażnika  moj rower 28"L i rower żony 28"M i też bez rozbierania dam rade  ;] 

do forka SG 

a jak chce coś jeszcze zapakować to kolo  sciągam  ;] 

 

w ubiegłym tygodniu sprawdziłem że jak zdejme kola to oba rowery i  jeszcze pasażera z tyłu posadze  8] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.