Jump to content

Największy bagażnik- kombi lub SUV

Łukasz___F
 Share

Recommended Posts

Rowerowe koło 29 do gorala to faktycznie praktycznie to samo co 700c w szosie czy trekingu - jezeli chodzi o średnicę samej obręczy , ale jeżeli  jest tam opona 2,2 czy 2,5 cala to robi się ładnych kilka cm wiecej w stosunku do opony 25 czy 28 w szosie czy 1,5 cala w trekingu.

• Like 2

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

Jak ma sztywne osie to niestety troche wiecej zabawy.

Trekking na sztywnych osiach? 😆

Trekking na sztywnych osiach? 
To coś dziwnego ? :hmm: świat się zmienia, większość nowych rowerów już jest na sztywnych :ok:

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

15 minutes ago, iwik said:

Trekking na sztywnych osiach? 😆

A co w tym dziwnego?

Czasy gdzie sztywne osie byly w rowerach do downhillu skonczyly sie dawno temu ;]

Ja mam w gravelu a coraz czesciej sa juz w rowerach szosowych.

5 minut temu, Maciej__ napisał:

A co w tym dziwnego?

W sumie nic.

Skoro ludzie kupują auta terenowe, żeby jeździć nimi po mieście to dlaczego by nie trekking na sztywnych osiach 🤣

Just now, iwik said:

W sumie nic.

Skoro ludzie kupują auta terenowe, żeby jeździć nimi po mieście to dlaczego by nie trekking na sztywnych osiach 🤣

Akurat w trekkingu, ktory chcesz wykorzystywac zgodnie z przeznaczeniem do turystyki z sakwami to sztywne osie maja bardzo duzo sensu :ok:

• Like 1

Generalnie to sztywne osie są w nieco droższych i nowszych rowerach: gravel mojej żony z ub roku jest na kołach z  zaciskami, ale z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi. A mój gravelek od samego początku byl planowany ze sztywnymi osiami ( aczkolwiek nie przewiduję jeżdżenia z sakwami) i początkowo jak go szukalem (w 2020) to wiekszosc graveli byla na QR...- przynajmniej z tych ktore ogladalem i bralem pod uwagę.

Ze 2 lata temu słyszałem w sklepie rowerowym, że w szosach, bedzie coraz więcej  sztywnych osi w rowerach z powodu rozpowszechniania się  hamulców  tarczowych i faktycznie teraz można spotkac tylko pojedyncze nowe rowery z zaciskami  QR i bez hamulców  tarczowych...

• Like 1

2 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Co myślicie o takich uszkodzeniach? Jest czego się bać? Jeśli zostało dobrze naprawione to chyba tragedii nie ma:hmm:

https://bid.cars/en/lot/1-35474109/2018-Honda-Odyssey-5FNRL6H74JB085074

Lewy tył już jest wyciągnięty, dopóki nie pomierzysz punktów bazowych to ciężko powiedzieć, boczna poducha też już wyskoczyła więc dolicz koszty naprawy.

• Like 1

47 minut temu, Piotrus napisał:

Lewy tył już jest wyciągnięty, dopóki nie pomierzysz punktów bazowych to ciężko powiedzieć, boczna poducha też już wyskoczyła więc dolicz koszty naprawy.

Auto sprzedawane już naprawione 

1 minutę temu, Łukasz___F napisał:

Auto sprzedawane już naprawione 

To tylko pomiar geometrii i jak ok to ja bym się nie bał. Ewentualnie poprawić antykorozje tam gdzie było robione o ile już ktoś tego porządnie nie zalał jakimś szuwaksem.

• Like 1

@Łukasz___F jeszcze jedno - zwróc uwagę jak zrobiono przeróbkę na EU.

Np nie ma spryskiwaczy więc może być problem na przeglądzie ( o ile to auto nie jest na świeczkach hx), pomijając że skoro przód cały to pewnie nikt nie wymienił lamp na europejskie.

• Like 1

3 minuty temu, Piotrus napisał:

@Łukasz___F jeszcze jedno - zwróc uwagę jak zrobiono przeróbkę na EU.

Np nie ma spryskiwaczy więc może być problem na przeglądzie ( o ile to auto nie jest na świeczkach hx), pomijając że skoro przód cały to pewnie nikt nie wymienił lamp na europejskie.

Jeśli auto sprzedawane na Copart było 'klepane"przed sprzedażą to znaczy że było w złym stanie.  Tutaj faktycznie cis było robione z lewym tyłem. Raczej takie sztuki bezpieczniej odpuścić. 

W dniu 4.04.2021 o 21:02, Łukasz___F napisał:

Jeśli auto sprzedawane na Copart było 'klepane"przed sprzedażą to znaczy że było w złym stanie.  Tutaj faktycznie cis było robione z lewym tyłem. Raczej takie sztuki bezpieczniej odpuścić. 

Imo nie ma tragedii, masz już auto w PL więc nie kupujesz w ciemno.

Poszukaj jakiegoś dobrego blacharza i niech obejrzy auto, do tego w wersji mini pomiar samej geometrii, w maxi pomiar punktów nadwozia na płycie.

Wszystko kwestia ceny.

On 4/4/2021 at 9:05 AM, iwik said:

W sumie nic.

Tam gdzie masz tarczowki, to sztywna os się przydaje.

Edited by grogi

Może nie na jakimś super luzie, ale bez żadnego rozkręcania rower krossowy z kołami 28.

Passat B8 kombi.

IMG_20181124_132507_1_36748826824599.jpg

• Like 2

12 minut temu, Elephant napisał:

Może nie na jakimś super luzie, ale bez żadnego rozkręcania rower krossowy z kołami 28.

Passat B8 kombi.

U mnie w Tucsonie rower córki się zmieścił w całości 👍. Ale chyba odrobinę mniejszy.

• Like 1

jak rower ma zapięcia zamiast śrub na koła to praktycznie wejdzie do każdego samochodu od klasy B kombi ;) swojego crossa 21" ramę mieściłem do fabii kombi, odpięcie i zapięcie koła to minuta roboty

W dniu 1.04.2021 o 23:04, Łukasz___F napisał:

Które auto typu Kombi lub SUV ma największy bagażnik po złożeniu foteli? Minimum żeby swobodnie włożyć 2 duże rowery bez demontażu kół. Auto w okolicach 50 kzł 

Ktoś coś doradzi? 

Przyjrzyj się VANom - nawet tym mniejszym, minivanom typu Touran.

Do mojego C8, po pozostawieniu tylko dwóch przednich siedzeń, wejdą ze 3 rowery pełnowymiarowe (bez składania, bo po zdjęciu kół to jeszcze więcej)

• Like 1

On 4/9/2021 at 4:17 PM, Elephant said:

Passat B8 kombi.

e heheheheh ;l 

pakuje do bagażnika  moj rower 28"L i rower żony 28"M i też bez rozbierania dam rade  ;] 

do forka SG 

a jak chce coś jeszcze zapakować to kolo  sciągam  ;] 

w ubiegłym tygodniu sprawdziłem że jak zdejme kola to oba rowery i  jeszcze pasażera z tyłu posadze  8]