Skocz do zawartości

Ogromna popularnosc instalacji gazowych w PL!


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Polska jest krajem, gdzie ogromna popularnoscia ciesza sie instalacje gazowe do samochodow.

Dochodzi rowniez do tego, ze sprzedaz samochodu, do ktorego nie da sie zalozyc instalacji gazowej, lub jest to bardzo drogie/trudne graniczy z cudem. Tu przyklad samochodu Zony - chciala sprzedac Audi A5 z silnikiem V6 (BKN) - pierwsze pytania od potencjalnych kupcow = Czy da sie zalozyc gaz??? Nistety nie, odpowiedziala - i tu rozmowy sie konczyly...

 

Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?

Na swiecie do tej pory - kraje jak Wlochy czy Korea - byly liderami instalacji gazowych... Dzis jest nim Polska!

 

Zatem nie wroze u nas swietlanej przyszlosci samochodow elektrycznych... Chyba ze zmieni sie podejscie Polakow do instalacji gazowych w przyszlosci???

 

Czas pokaze....

 

Edytowane przez Michal_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to od paru lat jest liderem jeśli chodzi o producentów komponentów instalacji lpg począwszy od Stag-a, kończąc na LPG Tech, Alex Optima, KME. Więc nie wiem co Ciebie dziwi, obecnie z racji coraz większej ilości pojazdów z silnikami DI ten krąg się zawęża ale  Polacy to nie jest zbyt bogate społeczeństwo a w dodatku lubują się w kilkuletnich "prestiżach" to póki co branża ma się dobrze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Michal_O napisał:

Zatem nie wroze u nas swietlanej przyszlosci samochodow elektrycznych

Jak nie?

Skoro można zrobić 100 km za 5 zł.

 

A chyba o to głównie chodzi w LPG, a nie żeby mieć gaz bo to fajne jest ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

Jak nie?

Skoro można zrobić 100 km za 5 zł.

 

A chyba o to głównie chodzi w LPG, a nie żeby mieć gaz bo to fajne jest ;)

Tylko że z LPG mogę tankować prawie na każdej stacji i trwa to góra 5 minut z wizytą w kasie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Michal_O said:

Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?

Na swiecie do tej pory - kraje jak Wlochy czy Korea - byly liderami instalacji gazowych... Dzis jest nim Polska!

 

Zatem nie wroze u nas swietlanej przyszlosci samochodow elektrycznych... Chyba ze zmieni sie podejscie Polakow do instalacji gazowych w przyszlosci???

 

Czas pokaze....

 

 

Oho, dawno nie trollowales :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrBEAN napisał:

Skoro można zrobić 100 km za 5 zł

Jak elektryki już będą powszechne w Polsce (w co szczerze wątpię) to wtedy cena przejazdu za 100km nie będzie 5zł, a znacznie więcej. Większy popyt to większą cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michal_O napisał:

 

 

Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?

 

Szok i niedowierzanie... Może dlatego, że można jeździć samochodem dużo taniej? 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, angrius napisał:

Jak elektryki już będą powszechne w Polsce (w co szczerze wątpię) to wtedy cena przejazdu za 100km nie będzie 5zł, a znacznie więcej. Większy popyt to większą cena

Moim zdaniem też w Polsce będzie słabo z elektrykami.

Ostatnio w naszej wspólnocie (kilku mieszkańców miedzy innymi ja) chcieliśmy przepchać uchwałę aby w garażach zrobić przyłącza do ładowania - Kto by chciał to pod licznik na koszt właściciela miejsca postojowego.

Niby ludzie młodzi, blok młody 8 lat, ochrona, monitoring, itd (jak to mawiam apartamentowiec dla plebsu z blokowiska co myślą że są lepsi od tych z płyt - nieważne 🤣 )

I co, 99% było przeciw ponoszeniu jakichkolwiek kosztów - a chcieliśmy "okablowanie" zrobić z funduszu.

 

PS

Tak patrząc na marginesie, większość ma krechę na mieszkanie, czynsz nie mały, ponieważ nawet ochrona podrożała czyt. najniższa krajowa.

Pandemia zrobiła swoje, dużo ludzi straciło pracę lub zarobki im spadły w sposób drastyczny (mowa o 3mieście, jak już kiedyś pisaliśmy AK i W-wy nie dotyczy).

Zaczynają być zaległości w czynszach, dużo aut na sprzedaż (pod blokiem), teraz podaż miejsc parkingowych jest większa niż popyt na ich wynajem, mieszkania w "marmurach" idą pod wynajem itd.

Także obecnie elektryki na rynku 3miejskim się nie przyjmą a wracają astry F, golfy 3 w gazie. Taka szara rzeczywistość.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aviator napisał:

Oczywiscie pierwsze o czym myśli Kowalski szukając fury za średnio 15 tys. zł na dojazdy do pracy i wypad z rodziną raz w roku do Władysławowa, jest ekologia 😁

 

Dokładnie, prestiż musi być w Passacie TDI (to nic że Batory z tyłu, ma być tanio i komfortowo 😂)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kris88 napisał:

tyle ze te 5zl to chyba nie dla Kowalskiego.

 

No i jeszcze koszt zakupu ev...którym chyba nawet nie dojedziesz z południa Polski nad morze bez przymusowego długiego postoju.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal_O napisał:

Tu przyklad samochodu Zony - chciala sprzedaz Audi A5 z silnikiwm V6 - pierwsze pytania od potencjalnych kupcow = Czy da sie zalozyc gaz??? Nistety nie, odpowiedziala - i tu rozmowy sie konczyly...

 

Dlaczego się nie da założyć? Skąd żona ma wiedze o braku takiej możliwości? Czy próbowała już zamontować taką instalację i z jakiegoś powodu się nie udało? 😄

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bochumil napisał:

 

Też mnie to zaintrygowało ;) Moje kobity z reguły nie wiedzą o aucie nic ponad to, że można tankować za pinsiąt ;)

 

... a tu jeszcze mamy przypadek świadomego wprowadzenia w błąd potencjalnego kupca na swój samochód ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_O napisał:

Na swiecie do tej pory - kraje jak Wlochy czy Korea - byly liderami instalacji gazowych... Dzis jest nim Polska!

Już w latach 90' te instalacje były całkiem popularne, pierwszy mój montaż LPG był do żuka w roku 1994. Choć była 1 czy 2 stacje w całym powiecie (na dzisiejsze warunki, bo wtedy jeszcze powiatów nie było) to i tak się bardzo opłacało jak ktoś sporo jeździł a te stare silniki lepiej chodziły na gazie niż na benzynie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Azbest napisał:

 

... a tu jeszcze mamy przypadek świadomego wprowadzenia w błąd potencjalnego kupca na swój samochód ;)

 

 

Ja jestem bardzo ostrożny kiedy auto sprzedaje kobieta i to ona udziela informacji. Z reguły nie wie, albo nie pamięta. A wiadomo, kobiecie łatwiej uwierzyć ;) Tymczasem mąż Mirek mruży lisie oczka, że za chwilkę opchnie gruza ;) Oczywiście nie dotyczy to omawianego w temacie przypadku :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Już w latach 90' te instalacje były całkiem popularne, pierwszy mój montaż LPG był do żuka w roku 1994. Choć była 1 czy 2 stacje w całym powiecie (na dzisiejsze warunki, bo wtedy jeszcze powiatów nie było) to i tak się bardzo opłacało jak ktoś sporo jeździł a te stare silniki lepiej chodziły na gazie niż na benzynie:)

Do żuków  to montowane były jeszcze instalacje z butlami od kuchenki gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_O napisał:

Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?

 

Chyba ze zmieni sie podejscie Polakow do instalacji gazowych w przyszlosci???

Z innej bajki się urwałeś, że takie pytania zadajesz?

Bierze się z oszczędności.

Nie wiem dlaczego miałoby się zmienić, ale zmieni się przy braku opłacalności, co powoli już się dzieje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jak z łoneta. :ok:

 

Jakieś statystyki byś zapodał. Lepiej się odnosić do twardych danych i wnieść dyskusje na wyższy poziom. 

 

Ja mam dość odważna teorie, że popularność LPG jest spowodowana jego atrakcyjną ceną w połączeniu z relatywnie niskim kosztem robocizny (instalacja i serwis). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Polska jest krajem, gdzie ogromna popularnoscia ciesza sie instalacje gazowe do samochodow.
Dochodzi rowniez do tego, ze sprzedaz samochodu, do ktorego nie da sie zalozyc instalacji gazowej, lub jest to bardzo drogie/trudne graniczy z cudem. Tu przyklad samochodu Zony - chciala sprzedaz Audi A5 z silnikiwm V6 - pierwsze pytania od potencjalnych kupcow = Czy da sie zalozyc gaz??? Nistety nie, odpowiedziala - i tu rozmowy sie konczyly...
 
Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?
Na swiecie do tej pory - kraje jak Wlochy czy Korea - byly liderami instalacji gazowych... Dzis jest nim Polska!
 
Zatem nie wroze u nas swietlanej przyszlosci samochodow elektrycznych... Chyba ze zmieni sie podejscie Polakow do instalacji gazowych w przyszlosci???
 
Czas pokaze....
 
Holandia jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michal_O napisał:

Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?

Zastanówmy się, co się zmienia po zamontowaniu instalacji LPG do samochodu:

 

-przegląd rejestracyjny co roku dla aut młodszych, niż 5 lat

-przegląd rejestracyjny droższy o 61zł

-dodatkowy koszt montażu instalacji LPG 2500-6000zł(w zależności od ilości cylindrów, mocy itp)

-butla w bagażniku zmniejszająca jego pojemność, lub zajęta wnęka na koło zapasowe i koło w bagażniku

-przeważnie wymagana częstsza obsługa serwisowa-wymiana filtrów LPG, regulacje, dbanie o układ WN

-oszczędności na wydatkach na paliwo-LPG jest zużywane w ilości ok. 120% ilości benzyny w takich samych warunkach plus benzyna na rozruch, co daje oszczędnoiści na poziomie 30-40% kosztów.

 

Patrząc na to wszystko, pytanie zadane przez autora wątku może mieć chyba tylko jedną odpowiedź: Polacy chcą mieć droższą, bardziej skomplikowaną eksploatację samochodu i zmniejszoną pojemność bagażnika. Oszczędności na paliwie są drugorzędne i pomijalne.;]

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 3
  • Haha 5
  • Nie lubię tego 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal_O napisał:

Witam,

Polska jest krajem, gdzie ogromna popularnoscia ciesza sie instalacje gazowe do samochodow.

Dochodzi rowniez do tego, ze sprzedaz samochodu, do ktorego nie da sie zalozyc instalacji gazowej, lub jest to bardzo drogie/trudne graniczy z cudem. Tu przyklad samochodu Zony - chciala sprzedaz Audi A5 z silnikiwm V6 - pierwsze pytania od potencjalnych kupcow = Czy da sie zalozyc gaz??? Nistety nie, odpowiedziala - i tu rozmowy sie konczyly...

 

Ciekawe, skad sie bierze tak ogromna popularnosc i chec posiadania takowych instalacji?

Na swiecie do tej pory - kraje jak Wlochy czy Korea - byly liderami instalacji gazowych... Dzis jest nim Polska!

 

Zatem nie wroze u nas swietlanej przyszlosci samochodow elektrycznych... Chyba ze zmieni sie podejscie Polakow do instalacji gazowych w przyszlosci???

 

Czas pokaze....

 

Krótka piłka, gdyby benzyna była w cenie LPG za litr, nie patrzyłbym w stronę instalacji LPG w pojeździe. Przy spalaniu 16-25l na 100km wolę nie spała to po 2.6pln, niż po 5.3pln.

Co do popularności, jest infrastruktura, są rodzimi producenci, jest rynek zbytu, czemu z tego nie korzystać? 

Trasę z PL do Konstancy w Rumunii przejechaliśmy na LPG i w żadnym z krajów po drodze nie było problemu z tankowaniem. 3700km na LPG. Wyszło tanio.

Inna sprawa, że do tego Audi można założyć LPG, gdyby było V8, to również.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost2255 napisał:

Zastanówmy się, co się zmienia po zamontowaniu instalacji LPG do samochodu:

 

-przegląd rejestracyjny co roku dla aut młodszych, niż 5 lat

-przegląd rejestracyjny droższy o 61zł

-dodatkowy koszt montażu instalacji LPG 2500-6000zł(w zależności od ilości cylindrów, mocy itp)

-butla w bagażniku zmniejszająca jego pojemność, lub zajęta wnęka na koło zapasowe i koło w bagażniku

-przeważnie wymagana częstsza obsługa serwisowa-wymiana filtrów LPG, regulacje, dbanie o układ WN

-oszczędności na wydatkach na paliwo-LPG jest zużywane w ilości ok. 120% ilości benzyny w takich samych warunkach plus benzyna na rozruch, co daje oszczędnoiści na poziomie 30-40% kosztów.

 

Patrząc na to wszystko, pytanie zadane przez autora wątku może mieć chyba tylko jedną odpowiedź: Polacy chcą mieć droższą, bardziej skomplikowaną eksploatację samochodu i zmniejszoną pojemność bagażnika. Oszczędności na paliwie są drugorzędne i pomijalne.

Inna sprawa, gdy w gospodarstwie domowym jest kilka pojazdów, które rocznie w sumie robią około 100kkm...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azbest napisał:

 

Dlaczego się nie da założyć? Skąd żona ma wiedze o braku takiej możliwości? Czy próbowała już zamontować taką instalację i z jakiegoś powodu się nie udało? 😄

 

 

Zona sprawdzala u lokalnego gazownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ghost2255 napisał:

Zastanówmy się, co się zmienia po zamontowaniu instalacji LPG do samochodu:

 

-przegląd rejestracyjny co roku dla aut młodszych, niż 5 lat

-przegląd rejestracyjny droższy o 61zł

-dodatkowy koszt montażu instalacji LPG 2500-6000zł(w zależności od ilości cylindrów, mocy itp)

-butla w bagażniku zmniejszająca jego pojemność, lub zajęta wnęka na koło zapasowe i koło w bagażniku

-przeważnie wymagana częstsza obsługa serwisowa-wymiana filtrów LPG, regulacje, dbanie o układ WN

-oszczędności na wydatkach na paliwo-LPG jest zużywane w ilości ok. 120% ilości benzyny w takich samych warunkach plus benzyna na rozruch, co daje oszczędnoiści na poziomie 30-40% kosztów.

 

Patrząc na to wszystko, pytanie zadane przez autora wątku może mieć chyba tylko jedną odpowiedź: Polacy chcą mieć droższą, bardziej skomplikowaną eksploatację samochodu i zmniejszoną pojemność bagażnika. Oszczędności na paliwie są drugorzędne i pomijalne.;]

100% racji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ghost2255 napisał:

Patrząc na to wszystko, pytanie zadane przez autora wątku może mieć chyba tylko jedną odpowiedź: Polacy chcą mieć droższą, bardziej skomplikowaną eksploatację samochodu i zmniejszoną pojemność bagażnika. Oszczędności na paliwie są drugorzędne i pomijalne.;]

 

Wyliczenia wyglądają inaczej przy dużych rocznych przebiegach gdzie oszczędności na paliwie mają największe znaczenie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ghost2255 napisał:

Zastanówmy się, co się zmienia po zamontowaniu instalacji LPG do samochodu:

 

-przegląd rejestracyjny co roku dla aut młodszych, niż 5 lat

-przegląd rejestracyjny droższy o 61zł

-dodatkowy koszt montażu instalacji LPG 2500-6000zł(w zależności od ilości cylindrów, mocy itp)

-butla w bagażniku zmniejszająca jego pojemność, lub zajęta wnęka na koło zapasowe i koło w bagażniku

-przeważnie wymagana częstsza obsługa serwisowa-wymiana filtrów LPG, regulacje, dbanie o układ WN

-oszczędności na wydatkach na paliwo-LPG jest zużywane w ilości ok. 120% ilości benzyny w takich samych warunkach plus benzyna na rozruch, co daje oszczędnoiści na poziomie 30-40% kosztów.

 

Patrząc na to wszystko, pytanie zadane przez autora wątku może mieć chyba tylko jedną odpowiedź: Polacy chcą mieć droższą, bardziej skomplikowaną eksploatację samochodu i zmniejszoną pojemność bagażnika. Oszczędności na paliwie są drugorzędne i pomijalne.;]

Wydawłem np 4tyś zł na LPG miesięcznie. Ile bym płacił za paliwo nazwijmy te właściwe? 

 

Pytam Ciebie bo widzę że jesteś w tym temacie obeznany😆

Edytowane przez Danielpoz.
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KYRTAP napisał:

 

Wyliczenia wyglądają inaczej przy dużych rocznych przebiegach gdzie oszczędności na paliwie mają największe znaczenie. 

Mój wpis był ironiczny. Widzę, że nie wszyscy załapali.

 

Oczywiście, że popularność LPG bierze się z oszczędności na wydatkach na paliwo. Nikt o zdrowych zmysłach nie skomplikuje sobie życia nie mając w zamian proporcjonalnie większych korzyści.

 

Napiszę to prosto: Polacy kochają LPG, bo chcą oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michal_O napisał:

100% racji!

G... prawda.

Rocznie robię ok 45000 km

Na benzynie kosztowałoby mnie to ok 16000 zł. 

Na LPG 8100zl. Doliczmy koszt przeglądu, serwisu to wyjdzie 8500. Zatem w kieszeni zostaje mi 7500zl. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to kwota warta zainstalowania LPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, angrius napisał:

G... prawda.

Rocznie robię ok 45000 km

Na benzynie kosztowałoby mnie to ok 16000 zł. 

Na LPG 8100zl. Doliczmy koszt przeglądu, serwisu to wyjdzie 8500. Zatem w kieszeni zostaje mi 7500zl. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to kwota warta zainstalowania LPG

Zgadza sie!

Przy w/w przebiegu 100% racji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dirkdiggler napisał:

 

Jesteśmy jako naród gołodupce z fantazją i nie to że chcemy oszczędzać tylko kupując auto na wyrost na ktore nas nie stać musimy oszczedzać.

 

Ale jaki masz problem z tym, że ktoś chce wydawać mniej na paliwo jeśli ma taką możliwość? 🤷‍♂️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jesteśmy jako naród gołodupce z fantazją i nie to że chcemy oszczędzać tylko kupując auto na wyrost na ktore nas nie stać musimy oszczedzać.
 
Głupoty piszesz bo większość aut na które nas Polaków nie stać nie można zagazować.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał:

Zastanówmy się, co się zmienia po zamontowaniu instalacji LPG do samochodu:

 

-przegląd rejestracyjny co roku dla aut młodszych, niż 5 lat

-przegląd rejestracyjny droższy o 61zł

-dodatkowy koszt montażu instalacji LPG 2500-6000zł(w zależności od ilości cylindrów, mocy itp)

-butla w bagażniku zmniejszająca jego pojemność, lub zajęta wnęka na koło zapasowe i koło w bagażniku

-przeważnie wymagana częstsza obsługa serwisowa-wymiana filtrów LPG, regulacje, dbanie o układ WN

-oszczędności na wydatkach na paliwo-LPG jest zużywane w ilości ok. 120% ilości benzyny w takich samych warunkach plus benzyna na rozruch, co daje oszczędnoiści na poziomie 30-40% kosztów.

 

Patrząc na to wszystko, pytanie zadane przez autora wątku może mieć chyba tylko jedną odpowiedź: Polacy chcą mieć droższą, bardziej skomplikowaną eksploatację samochodu i zmniejszoną pojemność bagażnika. Oszczędności na paliwie są drugorzędne i pomijalne.;]

Podczas użytkowania mondeo instalacja zaoszczędziła mi na paliwie ponad 20k pln, a nie jeździłem jakos duzo.

Za to jak gdzies chcialem pojechac, to nie zastanawialem sie nad eco-drivingiem czy innymi drobiazgami, ale po prostu jechalem.

Przy 2 osobach było to tańsze niż komunikacja miejska (przy biletach jednorazowych) i pociąg lub autokar na trasach.

 

Teraz niestety bezpośredni wtrysk pozbawił mnie tych drobnych radości.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można czy raczej kosztuje to wiecej niż 2500 pln? :hmm:
 
Patrząc na używane to faktycznie można by się pomyśleć o montażu odpowiej instalacji bo oczywiście takowego istnieją. Ale myślałem o nowych gdzie instalacja jest już tylko oferowana w budżetowych autach.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KYRTAP napisał:

Patrząc na używane to faktycznie można by się pomyśleć o montażu odpowiej instalacji bo oczywiście takowego istnieją. Ale myślałem o nowych gdzie instalacja jest już tylko oferowana w budżetowych autach.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Do nowych też możesz, 

tylko raz że np TFSI spala niewiele więcej niż TDI,

a dwa że zapłacić 10k PLN za sensowną instalację która zwraca się po 100-150kkm robi się rzeźbą dla rzeźby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dirkdiggler napisał:

 

Najlepszym sposobem na wydawanie mniej jest niekupowanie auta wogóle, albo kupowanie takiego auta na które nas stać.

Również na utrzymanie. 

 

Czyli wg Ciebie jak ktoś ma LPG tzn, że go nie stać na auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.