Skocz do zawartości

Ozonator


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, bochumil napisał:

Obejrzałem filmik na youtube gdzie pewien jegomość zalecał uważać na ozonatory z ali. Wg niego takie urządzenia muszą pracować pod nadzorem, bo pożar auta niewykluczony. Sam się przymierzam do zakupu takiego urządzenia ;)


Daj znać jak Ci coś w oko wpadnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Camel napisał:

Przeczytawszy post o ozonatorze wróciła mi koncepcja zakupu takiegoż urządzenia. 
co teraz jest na topie ?

co polecacie ?

Mam takie "coś".  Możesz kupić sam ozonator i zabudować go np. w rurze PCV z wentylatorkiem na końcu albo kupić gotowca, obudowanego nierdzewką z wentylatorkiem i włącznikiem czasowym. Ja zakupiłem na Ali zabudowany ale bez czasowego wyłącznika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę najważniejsze parametry ofert na ali czyli ilość zamówień, ilość gwiazdek, bezpłatna 3 dniowa dostawa z Polski to rozsądną opcją jest ozonator z linka poniżej:

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001670251206.html

 

Wersja 32/h to 197 zł. Sterowanie z panelu być upierdliwe ale precyzyjne. Opinie kupujących bardzo dobre.

 

Jednak najpopularniejszy jest zdaje się ten:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000222813266.html

 

Do wyboru sporo wersji jeśli chodzi o moc. Od 28 do 60g/h. Brak regulacji mocy, jedynie czasem na pokrętle. Który wybrać?

 

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chojny napisał:

napiszesz coś o tym urządzeniu.

Jak działa

Co to są za kamienie

Jak robisz to w aucie

ITD i ITP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

napiszesz coś o tym urządzeniu.

Jak działa

Co to są za kamienie

Jak robisz to w aucie

ITD i ITP


 

W jednym aucie ciekł mi szyber i był brzydki zapach. Nie jeździłem nim długo i... No wiadomo. Wrzuciłem to do samochodu na deskę rozdzielcza i włączyłem na godzinę. 
 

Zapach zniknął. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Camel napisał:

napiszesz coś o tym urządzeniu.

Jak działa

Co to są za kamienie

Jak robisz to w aucie

ITD i ITP

Mam coś takiego. Jest to ozonator z pompką nie z wentylatorem. Kamienie to rodzaj pumeksu który powoduje zwiększanie ilości bąbelków ozonu po włożeniu do wody (jak napowietrzacz w akwarium). Ozonator ma małą wydajność. Ja ozonując klimę w samochodzie, wkładam rurkę ozonatora wprost do odpływu wody z parownika który jest pod autem i to działa. Nie trzeba włączać nawet nadmuchu bo ozon dociera bezpośrednio do parownika. Do pomieszczeń się nie nadaje za mała wydajność.

Edytowane przez POKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Camel napisał:

Przeczytawszy post o ozonatorze wróciła mi koncepcja zakupu takiegoż urządzenia. 
co teraz jest na topie ?

co polecacie ?

Ja mam taki 

https://m.pl.aliexpress.com/item/4000790123368.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.9042311.0.0.71b75c0feTxsQQ

 

Kiedyś robiłem również sam z „płytek” w obudowie zasilacza komputerowego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Pożyczyłem od znajomka taki sam na próbę. W innym temacie mi odpisano, że to zabawka i ozonowanie tym pomieszczeń czy auta to strata czasu. Aktualnie robię próbę na chińskich butach, które ekstremalnie śmierdzą naftą... Za godzinę napiszę o efektach ;]

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bochumil napisał:

 

Pożyczyłem od znajomka taki sam na próbę. W innym temacie mi odpisano, że to zabawka i ozonowanie tym pomieszczeń czy auta to strata czasu. Aktualnie robię próbę na chińskich butach, które ekstremalnie śmierdzą naftą... Za godzinę napiszę o efektach ;]

 

 


mythbusters 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pożyczony ozonator, o którym wspominałem wcześniej nie poradził sobie kompletnie z zapachem gumowej podeszwy chińskich butów. Pocieszające jest to, że na korytarzu pachnie teraz całkiem przyjemnie. Ozonem, nie butami ;) Jeszcze dzisiaj wpakuję ozonator do auta na jakąś godzinkę żeby mieć świeże auto na jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał:

No więc pożyczony ozonator, o którym wspominałem wcześniej nie poradził sobie kompletnie z zapachem gumowej podeszwy chińskich butów. Pocieszające jest to, że na korytarzu pachnie teraz całkiem przyjemnie. Ozonem, nie butami ;) Jeszcze dzisiaj wpakuję ozonator do auta na jakąś godzinkę żeby mieć świeże auto na jutro :)

Nie wdychaj tego-trzeba mocno wietrzyć pomieszczenie po ozonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kondziu napisał:

Nie wdychaj tego-trzeba mocno wietrzyć pomieszczenie po ozonowaniu.

 

Było solidnie wietrzone. Teraz idę wietrzyć auto :) Poza tym, urządzenie dysponuje mocą 600mg/h. Ozonowałem 30 min.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem, znaczy czekam na niego.

Kupilem jeden z tańszych 24g/h.

Jak się sprawdzi to można mu „zasadzić” więcej płytek do ozonowania i zrobić z niego „bestie”.

 

ps

generalnie samemu się nie opłaca składać. 
generatora ozonu, różnica w cenie żadna, chyba ze zrobi się ze starego zasilacza PC to zostanie na 0.5 najtańszej gorzały 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
ps
generalnie samemu się nie opłaca składać. 
generatora ozonu, różnica w cenie żadna, chyba ze zrobi się ze starego zasilacza PC to zostanie na 0.5 najtańszej gorzały


Ja tak właśnie zrobiłem.
Zasilanie do wiatraka mam z ładowarki USB, bo generator mam na 220 V.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 12:46, bochumil napisał:

wspominałem wcześniej nie poradził sobie kompletnie z zapachem gumowej podeszwy chińskich butów

Bo za zapach w tym przypadku nie są odpowiedzialne bakterie lub grzyby, które zalęgły się w tych butach tylko materiał. Co innego jakbyś wziął zapocone i śmierdzące obuwie i je ozonował. Pozbywając się drobnoustrojów pozbyłbyś się smrodu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rudobrody napisał:

Bo za zapach w tym przypadku nie są odpowiedzialne bakterie lub grzyby, które zalęgły się w tych butach tylko materiał. Co innego jakbyś wziął zapocone i śmierdzące obuwie i je ozonował. Pozbywając się drobnoustrojów pozbyłbyś się smrodu.

 

Przed ozonowaniem specjaliści zalecają usunąć z auta wszystkie drzewka zapachowe. Czy to znaczy że zapach drzewek to bakterie i grzyby? ;) A czym śmierdzą buty, pisałem wcześniej. To zapach zbliżony do nafty czyli podeszwa wykonana z gumy wyjątkowo kiepskiej jakości - przynajmniej jeśli chodzi o walory zapachowe :) Poniżej coś na temat

 

https://www.butyjana.pl/blog/dlaczego-chinskie-buty-smierdza/

 

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bochumil napisał:

Czy to znaczy że zapach drzewek to bakterie i grzyby?

Może składniki reagują z trójatomowym tlenem ze względu na to, że jest to nietrwała postać chemicznie i rozpada się w temperaturze pokojowej. Musiałbyś zapytać producenta. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, volf6 napisał:

A takie coś sprawdzi się w aucie, niby wydajność duża i cena też przystępna:hmm: https://allegro.pl/oferta/nowy-generator-ozonu-10000-mg-h-10g-h-ozonator-98w-9483040643

 

Nowy-generator-ozonu-10000-mg-h-10g-h-ozonator-98W-Kod-producenta-10g-h.jpg

Nada się , ale możesz odrazu kupić na 12v.

Ja za 2xtyle kupiłem 24g/h w obudowie z wiatrakiem. Tego sam możesz wsadzić w obudowę po zasilaczu z kompa i po sprawie. Zauważyłem ze te „płytki z zasilaczem wysokiego” w wyższych gramaturach są o 20 pln tańsze niż już w obudowie 🤣 wiec szkoda mi było czasu szukać u siebie w piwnicy lub u rodziców starego zasilacza i kabla do niego 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł, działa jak szalony. 
wyozonowalem sypialnie, „sracz”, łazienkę.

płytki „trzeszczą” i produkują o3. 
Jestem zadowolony 👍

Po południu zejdę do garażu i trzasnęła ozonowanie w aucie jednym i drugim :)

 

ps po czasie:

pół dnia wietrze sypialnie i nadal czuć ozon .

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł, działa jak szalony. 
wyozonowalem sypialnie, „sracz”, łazienkę.
płytki „trzeszczą” i produkują o3. 
Jestem zadowolony
Po południu zejdę do garażu i trzasnęła ozonowanie w aucie jednym i drugim
 
ps po czasie:
pół dnia wietrze sypialnie i nadal czuć ozon .
A co kupiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rado_ napisał:
21 godzin temu, Camel napisał:
Przyszedł, działa jak szalony. 
wyozonowalem sypialnie, „sracz”, łazienkę.
płytki „trzeszczą” i produkują o3. 
Jestem zadowolony emoji106.png
Po południu zejdę do garażu i trzasnęła ozonowanie w aucie jednym i drugim emoji4.png
 
ps po czasie:
pół dnia wietrze sypialnie i nadal czuć ozon .

Pokaż więcej  

A co kupiłeś?

https://allegro.pl/oferta/generator-ozonu-ozonator-24g-h-timer-9185085708

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lucash napisał:

@chojny czy ten ozonator daje radę do samochodu? Zastanawiam się czy nie jest za mały. 

 

 

Właśnie nie bardzo wiem co znaczy daje, nie daje rady. 

 

Wstawiłem, włączyłem, przyszedłem po 30 minutach, wywietrzyłem samochód i nieprzyjemny zapach po zimie zniknął trwale. Wczoraj nim jechałem, 3 tygodnie od ozonowania stał zamknięty i nie ruszany, zapach nie powrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

 

 

Właśnie nie bardzo wiem co znaczy daje, nie daje rady. 

 

Wstawiłem, włączyłem, przyszedłem po 30 minutach, wywietrzyłem samochód i nieprzyjemny zapach po zimie zniknął trwale. Wczoraj nim jechałem, 3 tygodnie od ozonowania stał zamknięty i nie ruszany, zapach nie powrócił. 

30 min ?

to ile on wydziela o3 na h ?

Ja w sypialni włączyłem na 20 min i chyba za długo. W samochodzie bym włączył na 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chojny napisał:

 

 

Właśnie nie bardzo wiem co znaczy daje, nie daje rady. 

 

Wstawiłem, włączyłem, przyszedłem po 30 minutach, wywietrzyłem samochód i nieprzyjemny zapach po zimie zniknął trwale. Wczoraj nim jechałem, 3 tygodnie od ozonowania stał zamknięty i nie ruszany, zapach nie powrócił. 

Ja mam 25 latka który trochę stał i za nic nie jestem w stanie go wywietrzyć ;) Odour eliminator też nie działa. Nie ma tragedii ale chętnie bym to spróbował wyeliminować. Były też robione progi więc jakiś zapach lakieru też czuć. Ten sprzęt jest tańszy niż usługa. Zastanawiam się czy jego moc jest wystarczająca czy uderzyć w coś co ma więcej niż 600 mg/h. Ale jak się u Ciebie sprawdziło to można przetestować chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Camel napisał:

30 min ?

to ile on wydziela o3 na h ?

Ja w sypialni włączyłem na 20 min i chyba za długo. W samochodzie bym włączył na 5min.

 

30minut... nie wiem ile wydziela. 

 

11 minut temu, lucash napisał:

Ja mam 25 latka który trochę stał i za nic nie jestem w stanie go wywietrzyć ;) Odour eliminator też nie działa. Nie ma tragedii ale chętnie bym to spróbował wyeliminować. Były też robione progi więc jakiś zapach lakieru też czuć. Ten sprzęt jest tańszy niż usługa. Zastanawiam się czy jego moc jest wystarczająca czy uderzyć w coś co ma więcej niż 600 mg/h. Ale jak się u Ciebie sprawdziło to można przetestować chyba. 

 

Zapytaj na FB czy ktoś ze znajomych nie ma pożycz na jeden dzień. Jak zadziała to super, jak nie to nic nie tracisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 13.04.2021 o 10:55, chojny napisał:

30minut... nie wiem ile wydziela. 

dzięki @chojny :oki: Sprzęt działa i zdał egzamin na odszczurzenie mojego 25 latka. Zapodałem 2x 15 minut i jestem w szoku. A tyle wcześniej czyściłem, nakupowałem jakiś Odour Eliminatorów a tu za 45 zł mam efekt taki jaki chciałem. Nie widzę sensu kupowania większego. 700mg w zupełności starcza. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lucash napisał:

dzięki @chojny :oki: Sprzęt działa i zdał egzamin na odszczurzenie mojego 25 latka. Zapodałem 2x 15 minut i jestem w szoku. A tyle wcześniej czyściłem, nakupowałem jakiś Odour Eliminatorów a tu za 45 zł mam efekt taki jaki chciałem. Nie widzę sensu kupowania większego. 700mg w zupełności starcza. 

 

Też byłem w takim samym, nie starcza na zawsze ale co jakiś czas warto wstawić a trwa to chwilę. :oki:

 

Ciesze się że mogliśmy pomóc ;) 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
4 godziny temu, Igorek napisał(a):

Potrzebuję jakiegoś ozonatora do regularnie zagrzybiającej się klimy oraz do lekkiego odświeżania wnętrz samochodów. Co polecacie w 2023 roku?

wizytę u specjalistów od klimatyzacji samochodowej, przecież nie trzeba krowy kupować ażeby napić się mleka :skromny:

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa " rozpuszczania " plastików w aucie itp sprawy. Dokładnie może ktoś uświadomić ile tego mg ozonu powinien wydzielać ozonator żeby nie było za mało tzn żeby spełniał swoją rolę a nie trwało cały dzień a jednocześnie nie dawał za dużo i nie spowodował szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jakubek napisał(a):

A jak wygląda sprawa " rozpuszczania " plastików w aucie itp sprawy. Dokładnie może ktoś uświadomić ile tego mg ozonu powinien wydzielać ozonator żeby nie było za mało tzn żeby spełniał swoją rolę a nie trwało cały dzień a jednocześnie nie dawał za dużo i nie spowodował szkód.

 

Przy samochodzie, to ~1g ozonu masz wygenerować. Jak zrobisz 2 czy 3, to tragedii też pewnie nie będzie.

 

Ale jak przez dwie godziny będziesz tłukł takim hotelowym z wydajnością 30g/h, to szkód narobisz.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę poszperałem i mam pytania:

- kusi mnie na początek takie maleństwo jak na obrazku, wydajność to 1g/h. Mam i będę miał bardziej do zrobienia coś typu schowek, komora parownika klimy, jakiś mebel czyli bardziej małe przestrzenie a nie pokoje. Czy taki się nada w szczególności do takich drobnych zastosowań?

Screenshot_2023-05-06-08-49-52-373_com.alibaba.aliexpresshd.jpg.2e3e010eeeee4878e088439df53674eb.jpg

Czy da radę nim awaryjnie zrobić wnętrze auta? Teoretycznie trzeba włączyć na godzinę, wydzieli gram ozonu i sprawa załatwiona. O ile nie ma cykli pracy np maks 10minut.

@G.O.A.T., mógłbyś wrzucić jakiś namiar na to co tutaj poleciłeś? Poprzedni link już nieaktywny.

@Chalek, ten co pokazałeś ma dość dużą wydajność. Czy dobrze rozumiem, że trzeba go włączyć na góra 3 minuty i ozonu będzie już dość? Nie lepiej jakiś mniej wydajny, który nie będzie bombardował wnętrza ozonem tylko spokojnie pozwoli na to, by czas zrobił swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.