Skocz do zawartości

Odcinkowy pomiar prędkości


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

czy na odcinkowym pomiarze prędkości sprawdzana jest tylko prędkość czy też wyłapują inne wykroczenia np telefon, pasy itp ? Weryfikuje to jakiś człowiek czy automat tylko wyłapuje prędkość?

Automat robi zdjęcia, weryfikuje człowiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cinek napisał:

Automat robi zdjęcia, weryfikuje człowiek. 

 

OK z tym się zgadzam, ale mieliśmy dzisiaj dyskusje w pracy czy jak ktoś jedzie przepisowo na odcinkowym pomiarze i  nie ''załapał'' się na zdjęcie, ale rozmawiał przez ten odcinek przez telefon czy jechał bez pasów to czy poniesie jakąś konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pejus1982 napisał:

 

OK z tym się zgadzam, ale mieliśmy dzisiaj dyskusje w pracy czy jak ktoś jedzie przepisowo na odcinkowym pomiarze i  nie ''załapał'' się na zdjęcie, ale rozmawiał przez ten odcinek przez telefon czy jechał bez pasów to czy poniesie jakąś konsekwencje?

Tak na chłopski rozum nie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

OK z tym się zgadzam, ale mieliśmy dzisiaj dyskusje w pracy czy jak ktoś jedzie przepisowo na odcinkowym pomiarze i  nie ''załapał'' się na zdjęcie, ale rozmawiał przez ten odcinek przez telefon czy jechał bez pasów to czy poniesie jakąś konsekwencje?

 

Czyżby Cię trapił remontowany odcinek A1 Czestochowa-Kamieńsk gdzie obowiązuje 70km/h i jest odcinkowy pomiar prędkości? Wczoraj jechałem za Wawę, po wjechaniu na ten odcinek po parunastu km jadąc pow. 70km/h zainteresował mnie sznur aut na prawym pasie jadacych w gęsiego równo 70km/h nie zależnie czy osobówka czy tir. Zleciłem pasażerowi co jest grane i wtedy sobie przypomniałem że na światłach w CZW była tablica że odcinkowy pomiar prędkości. Dla świetego spokoju zjechałem na Radomsko i dalej DK91.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, steyr napisał:

Dla świetego spokoju zjechałem na Radomsko i dalej DK91.

No i ile czasu na tym manewrze "zyskałeś"? Bo ja chyba wolałbym jechać stałe 70 niż gdzieś przez jakieś wsie się turlać, stać na skrzyżowaniach, światłach itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, steyr said:

Czyżby Cię trapił remontowany odcinek A1 Czestochowa-Kamieńsk gdzie obowiązuje 70km/h i jest odcinkowy pomiar prędkości?

 

Ile tam jest tych punktów pomiaru?

Patrzą tylko od przodu?

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, iwik napisał:

No i ile czasu na tym manewrze "zyskałeś"? Bo ja chyba wolałbym jechać stałe 70 niż gdzieś przez jakieś wsie się turlać, stać na skrzyżowaniach, światłach itp. 

 

Nadrobiłem wcześniej nie świadomy, a stać na Mop-ie nie zamierzałem więc wolałem nie zaliczać bramownicy na końcu odcinka pomiarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kiziuk napisał:

 

Ile tam jest tych punktów pomiaru?

Patrzą tylko od przodu?

 

Na wjeździe i zjeździe z odcinka, na pośrednich zjazdach nie zauważyłem żadnych bramownic. Nie przyglądałem się czy "patrzą od tyłu" ale chyba z 3 auta które mnie wyprzedziły nie miały z przodu tablic rejestracyjnych;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komandos80 napisał:

Wydaje mi sie, ze na odcinku objetym pomiarem nie ma zadnego zjazdu.
Czyli pewnie zjechales juz poza tym odcinkiem

 

Odcinek o którym mowa ma 41km:

 

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8098055,odcinkowy-pomiar-predkosci-autostrada-a1-mandat-lokalizacja-gdzie-zdjecie-kierowca-ograniczenie.html

 

Więc raczej wątpię w taki odcinek bez możliwości zjazdu. Jest to tymczasowe na czas remontów, kto się nadzieje ten zapłaci i tyle. Zobaczymy czy mi przyjdzie wizytówka po moich kombinacjach. W takim wypadku musiałyby być bramownice na każdych zjazdach i itp, a te na tym A1 to zauważyłem tylko na wjeździe i zjeździe, widać że takie tymczasowa prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komandos80 napisał:

jechalem tamtedy na poczatku lutego, wiec moglo mi cos umknac.
faktycznie byl to dlugi odcinek, a ja nie kojarze zadnego zjazdu na nim, ale to powinien sie wypowiedziec ktos kto czesciej tamtedy jezdzi.

 

No to na Radomsko jest na pewno zjazd, bo sam z niego skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, steyr napisał:

 

Czyżby Cię trapił remontowany odcinek A1 Czestochowa-Kamieńsk gdzie obowiązuje 70km/h i jest odcinkowy pomiar prędkości? Wczoraj jechałem za Wawę, po wjechaniu na ten odcinek po parunastu km jadąc pow. 70km/h zainteresował mnie sznur aut na prawym pasie jadacych w gęsiego równo 70km/h nie zależnie czy osobówka czy tir. Zleciłem pasażerowi co jest grane i wtedy sobie przypomniałem że na światłach w CZW była tablica że odcinkowy pomiar prędkości. Dla świetego spokoju zjechałem na Radomsko i dalej DK91.

Ostatnio jadąc trasą Warszawa-Częstochowa pobiłem rekord spalania, nigdy taka mało nie spaliłem a średnia pow 100km/h . Jechałem w nocy więc na remoncie 70 na tempomacie a na ekspresówce 130 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcG napisał:

Ostatnio jadąc trasą Warszawa-Częstochowa pobiłem rekord spalania, nigdy taka mało nie spaliłem a średnia pow 100km/h . Jechałem w nocy więc na remoncie 70 na tempomacie a na ekspresówce 130 ;]

 

Jakby mi ktoś pokazał nagranie  z tego odcinka pomiarowego to bym nie uwierzył że to autostrada w PL, co prawda w przebudowie. 99% użytkowników wszyscy prawym pasem 70km/h, a nie albo 95km/h pomiędzy tirami albo 160km/h lewym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/6/2021 at 7:23 PM, pejus1982 said:

 

OK z tym się zgadzam, ale mieliśmy dzisiaj dyskusje w pracy czy jak ktoś jedzie przepisowo na odcinkowym pomiarze i  nie ''załapał'' się na zdjęcie, ale rozmawiał przez ten odcinek przez telefon czy jechał bez pasów to czy poniesie jakąś konsekwencje?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

 

Jakby mi ktoś pokazał nagranie  z tego odcinka pomiarowego to bym nie uwierzył że to autostrada w PL, co prawda w przebudowie. 99% użytkowników wszyscy prawym pasem 70km/h, a nie albo 95km/h pomiędzy tirami albo 160km/h lewym pasem.

Za to wcześniej jak próbowałem jechać tam ok 80kmph (laweta) to mnie nawet tiry wyprzedzały ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.