Skocz do zawartości

OC na miesiąc ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MarcG napisał:

Można kupić ubezpieczenie OC na krótki okres czasu ?

Muszę sprzedać samochód teścia a OC jest jeszcze tylko na 2 tyg i nie wiem czy muszę się mocno spieszyć.

Nie można. Można wykorzystać zwrot nadpłaty jeśli kupujący się zrzeknie, a pewnie tego nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, MarcG said:

Można kupić ubezpieczenie OC na krótki okres czasu ?

Muszę sprzedać samochód teścia a OC jest jeszcze tylko na 2 tyg i nie wiem czy muszę się mocno spieszyć.

 

Nie mozna, kup OC z platnoscia na 4 raty :ok:

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcG napisał:

Można kupić ubezpieczenie OC na krótki okres czasu ?

Muszę sprzedać samochód teścia a OC jest jeszcze tylko na 2 tyg i nie wiem czy muszę się mocno spieszyć.

Kup OC z płatnościami miesięcznym (mBank?) albo kwartalnymi. :idea:

Po sprzedazy auta zglaszasz do TU i z glowy .

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmieni? Jak kupujący będzie chciał jechać na OC i nie wypowie to będziesz i tak płacił za OC auta którego już nie masz. Stare to auto jakieś?. U mnie ostatnio "zadziałało" to ze dla mnie kalkulowali składkę na postój w garażu indywidualnym a nowy kupujący nie miał możliwości tak parkować auta więc chcieli mi zrobić rekalkulacje- kazałem im się puknąć w glowe i uświadomiłem kupującego czym ryzykuje.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcG napisał:

Można kupić ubezpieczenie OC na krótki okres czasu ?

 

OC 30-dniowe jest dostępne tylko dla dealerów i komisów - w branży nazywa się komisowe. Kiedyś się dawało ściemnić, teraz już nie, bo musi być zaraportowane do TU w ciągu 3 dni od zawarcia.

 

Kup zwyczajne na raty. I tak jest ustawowy obowiązek rozliczenia się z Tobą za niewykorzystany okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fili_P napisał:

Jak kupujący będzie chciał jechać na OC i nie wypowie to będziesz i tak płacił za OC auta którego już nie masz.

Tzn jak? Kupuje OC i rozbijam na 12 rat. Po 2 miesiącach sprzedaje samochód. Zgłaszam do ubezp.

 

Wg ciebie mam dalej płacić pozostałe 10 rat? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fili_P napisał:

Ale co to zmieni? Jak kupujący będzie chciał jechać na OC i nie wypowie to będziesz i tak płacił za OC auta którego już nie masz. Stare to auto jakieś?. U mnie ostatnio "zadziałało" to ze dla mnie kalkulowali składkę na postój w garażu indywidualnym a nowy kupujący nie miał możliwości tak parkować auta więc chcieli mi zrobić rekalkulacje- kazałem im się puknąć w glowe i uświadomiłem kupującego czym ryzykuje.

Dalej płaci kupujący. Ja zgłaszam, że sprzedałem auto. Nie raz tak robiłem i nigdy nie musiałem płacić później. Tak samo raz ja kupiłem z ubezpieczeniem na raty i ja musiałem płacić, a nie sprzedający 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to zmieni? Jak kupujący będzie chciał jechać na OC i nie wypowie to będziesz i tak płacił za OC auta którego już nie masz. Stare to auto jakieś?. U mnie ostatnio "zadziałało" to ze dla mnie kalkulowali składkę na postój w garażu indywidualnym a nowy kupujący nie miał możliwości tak parkować auta więc chcieli mi zrobić rekalkulacje- kazałem im się puknąć w glowe i uświadomiłem kupującego czym ryzykuje.
Ale co ma parkowanie w garażu do wysokosci OC?
I nie będziesz płacił kolejnych składek jeśli zgłosisz sprzedaż auta w TU default_ok.gif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

Tzn jak? Kupuje OC i rozbijam na 12 rat. Po 2 miesiącach sprzedaje samochód. Zgłaszam do ubezp.

 

Wg ciebie mam dalej płacić pozostałe 10 rat?

 

Przechodzi to na kupującego.

Czasem są niespodzianki jak kupujący nie zostanie doinformowany o tym, że OC było na rok, ale nie do końca zapłacone ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, exor napisał:

Tzn jak? Kupuje OC i rozbijam na 12 rat. Po 2 miesiącach sprzedaje samochód. Zgłaszam do ubezp.

 

Wg ciebie mam dalej płacić pozostałe 10 rat? 

 

Nie - nie słuchaj "mądrości" :ok:

 

Sprzedawałem auto z OC rozbitym na 12 mcy, po chyba 4 mcach płatności - zgłosiłem do TU, koniec sprawy :ok:

Sprzedawałem auto z OC rozbitym na kwartały - zgłosiłem po 3gim kwartale do TU, 4 kwartał płacił nabywca auta :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Aququ...?
Niech mnie wyprostuje albo kolegów.
Zadam w takim razie pytanie inaczej.
( Przypominam rozmawiamy tylko o obowiązkowym OC)
1. Kto zawiera ubezpieczenie osoba czy samochód?
2. Dlaczego przy płatności z góry za rok jeśli nowy nabywca go nie wypowie to ubezpieczyciel nie zwróci Wam składki niewykorzystanej?
.....A przy płatnościach rozłożonych na raty to nie z Was ma ściągać brakującą kwotę?

Dziali się tak Tylko dlatego że nowy nabywca z jakiegoś powodu wypowiedział/TU zrobiło mu rekalkulacje- bo chciał więcej niż tylko samo OC to z Was to schodziło i coś Wam wracało na konto.....

Chyba że coś się zmieniło w przepisach w ciągu ostatnich 2-3 lat i o czymś nie wiem to mnie wyprostujcuie. Na swojej skórze przerobiłem zarówno "zafundowanie" komuś przez blisko rok OC bo nie wypowiedział jak i zejście że mnie OC ( i zwrot kasy) bo wypowiedzial





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fili_P napisał:

Chyba że coś się zmieniło w przepisach w ciągu ostatnich 2-3 lat i o czymś nie wiem to mnie wyprostujcuie. Na swojej skórze przerobiłem zarówno "zafundowanie" komuś przez blisko rok OC bo nie wypowiedział jak i zejście że mnie OC ( i zwrot kasy) bo wypowiedzial

Tu się zgadza co piszesz, ale wątek jest o czymś innym - o płatności ratalnej, czyli całe OC nie jest jeszcze opłacone. Załóżmy, że mam drugą ratę do zapłaty w maju. Teraz sprzedam auto, a kupujący nie wypowie OC, ja natomiast zgłoszę sprzedaż do TU. To drugą ratę będzie płacił w maju nowy właściciel auta, a nie ja.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Fili_P said:

2. Dlaczego przy płatności z góry za rok jeśli nowy nabywca go nie wypowie to ubezpieczyciel nie zwróci Wam składki niewykorzystanej?
.....A przy płatnościach rozłożonych na raty to nie z Was ma ściągać brakującą kwotę?

 

Bo tak to sobie ustawodawca wymyslil albo nie do konca przemyslal ;)

Jesli ktos planuje sprzedaz auta i posiada samo OC, to wlasnie warto rozwazac ubezpieczenie na raty.

W przypadku pakietow OC+AC to cale "oszczednosci" na OC moze zjesc wzrost skladki przy platnosciach ratalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 19:34, MarcG napisał:

Można kupić ubezpieczenie OC na krótki okres czasu ?

Muszę sprzedać samochód teścia a OC jest jeszcze tylko na 2 tyg i nie wiem czy muszę się mocno spieszyć.

Poszukaj z platnoscia miesieczna albo kwartalna. Kiedys przez yanosika tak kupowalem, teraz w grudniu tez przedluzalem i mialem miesieczne chyba bo bylem w takiej samej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.