Skocz do zawartości

Aso zalało olej 0w20 do fiata 500 1.2 69km


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pado napisał:

ja bym nie jeździł na czymś takim w starym poczcciwym 1.2 69KM... ma być 5w40

 

 

 

Pojechałem na roczny przegląd a tu taki cyrk, przed wymianą jeszcze pytali czy selenia czy shell, to mówię, że shell 5w40, typ stwierdził "oczywiście". Odbieram auto, a tam wpisane 0w20 i typ mówi, że taki też jest dopuszczony 😨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, deltabox said:

Pojechałem na roczny przegląd a tu taki cyrk, przed wymianą jeszcze pytali czy selenia czy shell, to mówię, że shell 5w40, typ stwierdził "oczywiście". Odbieram auto, a tam wpisane 0w20 i typ mówi, że taki też jest dopuszczony 😨

 

A co masz w instrukcji?

Jak jest faktycznie dopuszczony to ja bym zostawil :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W-20 idzie do 1.0 Hybrid. Jeśli masz stary 1.2 to powinien być 5W-40. Sprawdź to jeszcze w instrukcji, ale jeśli tak jest to ja bym poprosił o wymianę na właściwy na koszt ASO. 

 

Edit - zależy od miesiąca produkcji. Na początki 2020 leli jeszcze 5W-40, później przeszli na 0W-20 :)

Edytowane przez dzidzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dzidzia napisał:

0W-20 idzie do 1.0 Hybrid. Jeśli masz stary 1.2 to powinien być 5W-40. Sprawdź to jeszcze w instrukcji, ale jeśli tak jest to ja bym poprosił o wymianę na właściwy na koszt ASO. 

chyba z patrzeniem na ręce, bo inaczej to zostawią ten sam i powiedzą że zmienili ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A co masz w instrukcji?

Jak jest faktycznie dopuszczony to ja bym zostawil :ok:

 

W instrukcji jest 5w40, ale pokazał dokument, że dopuszczony jest teraz 5w40 i 0w20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dzidzia napisał:

0W-20 idzie do 1.0 Hybrid. Jeśli masz stary 1.2 to powinien być 5W-40. Sprawdź to jeszcze w instrukcji, ale jeśli tak jest to ja bym poprosił o wymianę na właściwy na koszt ASO. 

 

Edit - zależy od miesiąca produkcji. Na początki 2020 leli jeszcze 5W-40, później przeszli na 0W-20 :)

I tu pytanie, skoro na 5w40 ten silnik robił 300k bez problemów, to po co zmieniać na jakieś rzadkie gówno?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, deltabox napisał:

I tu pytanie, skoro na 5w40 ten silnik robił 300k bez problemów, to po co zmieniać na jakieś rzadkie gówno?

Bo jakiś mądry spojrzał w tabelkę o obecnych zaleceniach tylko pewnie nie doczytał od których wersji czy roczników. ASO...🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, grogi said:

Bez znaczenia, co jest dopuszczone. Klient prosił o Shell 5w40, to ma taki dostać.

 

Pytanie czy prosil konkretnie o 5w40? ;)

Bo ja oddajac auto do ASO nie wnikam co oni tam konkretnie leja z beczki, zakladam ze bedzie zgodne z zaleceniami producenta :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, deltabox napisał:

Pierwszy raz spotkałem się z takim olejem, zostawić czy przelać na 5w40 jaki lano od początku istnienia tego silnika? Nie będzie to za rzadkie jak na tak starą konstrukcję?

Fiat zmienił zalecenie dla tego silnika na olej 0w20 od nr VIN xxxxxxxxxxJB97404, tak więc mogli coś w silniku pozmieniać, np dołożyli pompę oleju o zmiennym wydatku.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kaczorek79 said:

Fiat zmienił zalecenie dla tego silnika na olej 0w20 od nr VIN xxxxxxxxxxJB97404, tak więc mogli coś w silniku pozmieniać, np dołożyli pompę oleju o zmiennym wydatku.

 

Podobną sytuację miałem z Seatem Arona rodziców, w ciągu roku seat zmienił zalecenia dla 1.0TSI, silnik teoretycznie ten sam a olej dobierany był na podstawie VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że oni zmieniają tylko zapis, bo im się normy spalin nie zgadzają, więc ratują się olejem lekkobieżnym. A czy silnik wytrzyma na tym krócej, to mają w pompce. W 1.4 TSI też mam dopuszczoną normę VW 504/507, która nie schodzi poniżej lepkości 0w30, a od 2016r ten sam silnik miał dopuszczoną normę VW 508/509 z lepkością 0w20. Szukałem w ETCE zmian w układzie smarowania, ale nie znalazłem różnic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maro_t napisał:

 

500kkm fiatem 500? 8]

Wiem zo to to nie do uwierzenia dla niektorych na AK ale tak.. wiekoszsc silnikow fiata jest pancerna i nawet zmiana oleju na 0w mu niezbyt zaszkodzi. Co najwyzej zacznie go woecej żłopać. A teraz szykuje popcorn i czekam na dzichad antyfiatowski

O alternatorwch juz ktos napisal:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, norbert123 napisał:
7 godzin temu, maro_t napisał:

 

500kkm fiatem 500? 8]

Wiem zo to to nie do uwierzenia dla niektorych na AK ale tak.. wiekoszsc silnikow fiata jest pancerna i nawet zmiana oleju na 0w mu niezbyt zaszkodzi

 

To samo miałem napisać, jeśli to silnik z rodziny FIRE "słupek" silnika ciężko uszkodzić, chyba że się chce ;)

Z drugiej strony, chociaż rozum mi mówi "..uja mu bedzie, można jeździć" to serce chyba kazałoby zalać 5W 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, deltabox said:

Pojechałem na roczny przegląd a tu taki cyrk, przed wymianą jeszcze pytali czy selenia czy shell, to mówię, że shell 5w40, typ stwierdził "oczywiście". Odbieram auto, a tam wpisane 0w20 i typ mówi, że taki też jest dopuszczony 😨

 

1 hour ago, Maciej__ said:

 

Pytanie czy prosil konkretnie o 5w40? ;)

Bo ja oddajac auto do ASO nie wnikam co oni tam konkretnie leja z beczki, zakladam ze bedzie zgodne z zaleceniami producenta :ok:

 

Piszą, że prosił...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, norbert123 napisał:

Wiem zo to to nie do uwierzenia dla niektorych na AK ale tak.. wiekoszsc silnikow fiata jest pancerna i nawet zmiana oleju na 0w mu niezbyt zaszkodzi. Co najwyzej zacznie go woecej żłopać. A teraz szykuje popcorn i czekam na dzichad antyfiatowski

O alternatorwch juz ktos napisal:P.

 

Nie kojarzę opinii na AK na temat silników Fiata i tego, że nie są wytrzymałe. Zawsze Fiat miał dobre opinie jeżeli chodzi o wytrzymałość silników. Co innego jeżeli chodzi o spalanie, tutaj nigdy nie należały do oszczędnych w swojej pojemności i mocy. Konkurencja była często o litr i więcej ekonomiczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spad said:

 

Nie kojarzę opinii na AK na temat silników Fiata i tego, że nie są wytrzymałe. Zawsze Fiat miał dobre opinie jeżeli chodzi o wytrzymałość silników. Co innego jeżeli chodzi o spalanie, tutaj nigdy nie należały do oszczędnych w swojej pojemności i mocy. Konkurencja była często o litr i więcej ekonomiczniejsza.

 

1.2 83KM w sporo wiekszym Citroenie C3 pali ok 0.7l/100km mniej na tych samych trasach od 1.2 69KM w Fiacie 500.

Przez 100kkm to sie uzbiera jakies 4kPLN oszczednosci, a auto wieksze, lepiej wyposazone i wygodniejsze.

Nawet gdyby trzeba bylo zrobic remont po 200-250kkm(w co watpie) to jeszcze sporo powinno zostac ;)
Przy czym dla takiego auta to jakies 20 lat jazdy ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 13:47, deltabox napisał:

Pierwszy raz spotkałem się z takim olejem, zostawić czy przelać na 5w40 jaki lano od początku istnienia tego silnika? Nie będzie to za rzadkie jak na tak starą konstrukcję?

Factory runing test , pewnie okazało się po x testach że motor 1.2 pokaże lepsze wyniki fuel economy & co2na oleju 0w20 i parametry techniczne będzie miał w normie. Silnik gwarancję przeżyje napewno to przetestowali. Poza tym teraz liczy się co2 a nie remont silnika. 

Jeżeli nie masz spokoju. Wymień sam na 5w40 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki.łancuch? Nie rozśmieszają mnie
Miło mi że Cię rozbawilem. Napisałbym dlaczego o to zapytałem ( może pomogłoby to w rozterkach dotyczacych całej tej sytuacji) ale widać wszystko wiesz i nie szukasz wcale odpowiedzi ;-) Pytanie czy pomogłeś autorowi wątku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2021 o 23:42, Fili_P napisał:

Miło mi że Cię rozbawilem. Napisałbym dlaczego o to zapytałem ( może pomogłoby to w rozterkach dotyczacych całej tej sytuacji) ale widać wszystko wiesz i nie szukasz wcale odpowiedzi 😉 Pytanie czy pomogłeś autorowi wątku...

Silnik jest na pasku. Dzwonili z serwisu, czy jestem zadowolony z usługi, stwierdziłem, że nie i wytłumaczyłem o co chodzi z olejem, do słuchawki został poproszony jakiś kierownik serwisu, który stwierdził, że akcja z tym olejem jest przez normy emisji spalin. Także motul 5w40 już kupiony.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 21:58, kaczorek79 napisał:

Ja tam uważam, że oni zmieniają tylko zapis, bo im się normy spalin nie zgadzają, więc ratują się olejem lekkobieżnym. A czy silnik wytrzyma na tym krócej, to mają w pompce. 

 

17 minut temu, deltabox napisał:

 Dzwonili z serwisu, czy jestem zadowolony z usługi, stwierdziłem, że nie i wytłumaczyłem o co chodzi z olejem, do słuchawki został poproszony jakiś kierownik serwisu, który stwierdził, że akcja z tym olejem jest przez normy emisji spalin. 

Od razu mówię, nie pracuję w żadnym serwisie Fiata i nie jestem żadnym kierownikiem serwisu. Ze mną na pewno nie gadałeś. :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 14:22, spad napisał:

 

Nie kojarzę opinii na AK na temat silników Fiata i tego, że nie są wytrzymałe. Zawsze Fiat miał dobre opinie jeżeli chodzi o wytrzymałość silników. Co innego jeżeli chodzi o spalanie, tutaj nigdy nie należały do oszczędnych w swojej pojemności i mocy. Konkurencja była często o litr i więcej ekonomiczniejsza.

 

No nie wiem, 1.9 MJTD pali mi po mieście 6,8 a na trasie 5,2 przy czym jeśli nie przekraczam 120 to raczej w okolicach 4,8 ;] 

2.0 BiTDI w mieście zadowala się 10-11 a na trasie nie schodzi poniżej 7,2 w warunkach europejskich, chyba że Szwajcaria, wtedy

auto które waży prawie 2 tony, pali 5,8-6,2 ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest na pasku. Dzwonili z serwisu, czy jestem zadowolony z usługi, stwierdziłem, że nie i wytłumaczyłem o co chodzi z olejem, do słuchawki został poproszony jakiś kierownik serwisu, który stwierdził, że akcja z tym olejem jest przez normy emisji spalin. Także motul 5w40 już kupiony.
Pasek mokry czy suchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 02:18, twinsen napisał:

 

No nie wiem, 1.9 MJTD pali mi po mieście 6,8 a na trasie 5,2 przy czym jeśli nie przekraczam 120 to raczej w okolicach 4,8 ;] 

2.0 BiTDI w mieście zadowala się 10-11 a na trasie nie schodzi poniżej 7,2 w warunkach europejskich, chyba że Szwajcaria, wtedy

auto które waży prawie 2 tony, pali 5,8-6,2 ;] 

Jestem posiadaczem 1.9 JTD 16V nigdy silnik nie miał problemów na Selenia wr 5W40. Pracuje idealnie. Choć przy 270KKM  w zimowe dni oddzywa się dwumasa oryginalna... A pali mi różnie od 5.3 do 6,5 teraz z tym że ja "deptam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 13:47, deltabox napisał:

Pierwszy raz spotkałem się z takim olejem, zostawić czy przelać na 5w40 jaki lano od początku istnienia tego silnika? Nie będzie to za rzadkie jak na tak starą konstrukcję?

cała rodzina fire w zasadzie jezdzi albo na 10w/40 albo 5w/40.

 

Pierwsze słyszę o 0w/20 i ja bym wymienił na 5w/40.

Nie wiem czy to ma koło zmiennych faz jak 1.4 8V ale mimo wszystko 0w to nie olej do tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, VVojteck napisał:

 


Skąd te części na Allegro? Przy takich przebiegach w grę wchodzą raczej naprawy gwarancyjne.

Może to jednak nie olej zawinił?

 

Nie wiem skąd...

Zapewne naprawy gwarancyjne - jeżeli gwarancyjny nie skasuje (nie zezłomuje) tych części to często pracownicy ASO to sprzedają...

można znaleźć oferty nie tylko z uszkodzonymi panewkami czy wałem ale również z przytartymi cylindrami i tłokami.

jezeli taki olej 0W20 jest dodatkowo rozrzedzony paliwem (jazda w około komina lub liczne problemy z DPF) a później użytkownik na trasie daje mu ognia...to skutki są takie a nie inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, binges napisał:

Nie wiem skąd...

Zapewne naprawy gwarancyjne - jeżeli gwarancyjny nie skasuje (nie zezłomuje) tych części to często pracownicy ASO to sprzedają...

można znaleźć oferty nie tylko z uszkodzonymi panewkami czy wałem ale również z przytartymi cylindrami i tłokami.

jezeli taki olej 0W20 jest dodatkowo rozrzedzony paliwem (jazda w około komina lub liczne problemy z DPF) a później użytkownik na trasie daje mu ognia...to skutki są takie a nie inne...

To pewnie z rozbitków. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.