Skocz do zawartości

Będzie rewizja PJ?


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

W świetle unijnej dyrektywy z 2006 roku zdrowotne czynniki, które wypływają na zdolność do prowadzenia pojazdów mają związek m.in. z:

  • chorobami oczu,
  • niepełnosprawnością ruchową,
  • chorobami układu krążenia,
  • schorzeniami neurologicznymi,
  • epilepsją,
  • problemami z używkami.

 

Czyli trzeba mieć znajomego lekarza chyba ;) Jak zmniejszyć ilość samochodów? Ano właśnie tak jak wyżej. UE jest super :brawo:

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, lucash said:

W świetle unijnej dyrektywy z 2006 roku zdrowotne czynniki, które wypływają na zdolność do prowadzenia pojazdów mają związek m.in. z:

  • chorobami oczu,
  • niepełnosprawnością ruchową,
  • chorobami układu krążenia,
  • schorzeniami neurologicznymi,
  • epilepsją,
  • problemami z używkami.

 

Czyli trzeba mieć znajomego lekarza chyba ;) Jak zmniejszyć ilość samochodów? Ano właśnie tak jak wyżej. UE jest super :brawo:

 

No dobra, a wg CIebie te czynniki nie maja wplywu na prowadzenie pojazdow? ;]

I czemu akurat teraz sie zainteresowales dyrektywa z przed 15 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lucash napisał:

 

Czyli trzeba mieć znajomego lekarza chyba ;) Jak zmniejszyć ilość samochodów? Ano właśnie tak jak wyżej. UE jest super :brawo:

Paręnaście lat temu leciałem na czołówkę z gościem, który miał atak epilepsji za kółkiem. Nie było pobocza, bo to było na moście. Miałem szczęście, że zrobiła się luka i wskoczyłem na lewy pas, a epileptyk przeleciał po mojej prawej. Gość za mną miał mniej szczęścia i nie zdążył zareagować... Naprawdę nie każdy musi jeździć samochodem, zwłaszcza, że mu na to zdrowie nie pozwala... 

  • Lubię to 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia lekarzy, u Nas jest jeden taki że idąc do niego bez okularów wypisze zezwolenie bez paragrafu ze względu na wzrok chyba że się do drzwi nie trafi to się zainteresuje. Resztę schorzeń wykrywa na zasadzie, "podpisz się Pan żeś Pan zdrowy" i po temacie proszę 200pln:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aviator napisał:

Paręnaście lat temu leciałem na czołówkę z gościem, który miał atak epilepsji za kółkiem. Nie było pobocza, bo to było na moście. Miałem szczęście, że zrobiła się luka i wskoczyłem na lewy pas, a epileptyk przeleciał po mojej prawej. Gość za mną miał mniej szczęścia i nie zdążył zareagować... Naprawdę nie każdy musi jeździć samochodem, zwłaszcza, że mu na to zdrowie nie pozwala... 

A może tamten pierwszy raz w życiu dostał padaczki? Ty też możesz w każdej chwili dostać udaru czy zawału serca np. A wcześniej być zdrowym i nie mieć żadnych objawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, angrius napisał:

A może tamten pierwszy raz w życiu dostał padaczki? Ty też możesz w każdej chwili dostać udaru czy zawału serca np. A wcześniej być zdrowym i nie mieć żadnych objawów. 

Byłem na przesłuchaniu w sprawie tego wypadku i akurat wiem, że gość był chory od dawna, a mimo to jeździł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aviator napisał:

Byłem na przesłuchaniu w sprawie tego wypadku i akurat wiem, że gość był chory od dawna, a mimo to jeździł... 

To w takim razie nieodpowiedzialność totalna ze strony tego gościa. Niestety, ale weryfikacja lekarska u nas to fikcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

No dobra, a wg CIebie te czynniki nie maja wplywu na prowadzenie pojazdow? ;]

I czemu akurat teraz sie zainteresowales dyrektywa z przed 15 lat?

Bo może wprowadzą okresowe badania zdrowia dla kierowców? Niby zamysł dobry ale nie tylko wada wzroku definiuje zdolności za kierownicą. A choroby układu krążenia? Tu jest masa ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, lucash said:

Bo może wprowadzą okresowe badania zdrowia dla kierowców? Niby zamysł dobry ale nie tylko wada wzroku definiuje zdolności za kierownicą. A choroby układu krążenia? Tu jest masa ludzi. 

 

No to po co sie martwic na zapas jak poki co nie ma zadnych konkretow? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No to po co sie martwic na zapas jak poki co nie ma zadnych konkretow? 

"Konkretne propozycje unijne poznamy w 2022 roku. Najprawdopodobniej zaostrzony jednak zostanie cały kurs na prawo jazdy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lucash napisał:

W świetle unijnej dyrektywy z 2006 roku zdrowotne czynniki, które wypływają na zdolność do prowadzenia pojazdów mają związek m.in. z:

  • chorobami oczu,
  • niepełnosprawnością ruchową,
  • chorobami układu krążenia,
  • schorzeniami neurologicznymi,
  • epilepsją,
  • problemami z używkami.

 

Czyli trzeba mieć znajomego lekarza chyba ;) Jak zmniejszyć ilość samochodów? Ano właśnie tak jak wyżej. UE jest super :brawo:

ale i bez tego był i jest wykaz chorób dyskwalifikujący osoby o pewnych schorzeniach z grona kierowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lucash napisał:

Czyli trzeba mieć znajomego lekarza chyba

Zwłaszcza że nie ma ludzi zdrowych - są tylko niedokładnie zbadani...

A olbrzymim nieodkryty - czy raczej niebadanym obszarem jest grupa nieradząca sobie z własnymi emocjami za kierownicą - Wystarczy przejechać się parę kilometów żeby zobaczyć takiego co nie potrafi odpuscić  tylko bedzie udowadnial na drodze że miał racje 3 minuty i 2 kilometry temu.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, delco napisał:

Po 50 rż niemal kazdy ma jakąś chorobe układu krążenia, a jakąś wadę wzroku ma podobno ok 90% populacji... i co dalej?

Ja lata temu w PL odpadlem z kursu na kat.C z powodu wady wzroku.Bedac w UK okazalo sie ze nie jest to zadna przeszkoda aby jezdzic ciezarowkami:palacz:

Edytowane przez wlad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, angrius napisał:

To w takim razie nieodpowiedzialność totalna ze strony tego gościa. Niestety, ale weryfikacja lekarska u nas to fikcja

 

Nie, to nieodpowiedzialność ze strony urzędników. W przypadku takich schorzeń należy to zgłosić gdzie trzeba i odebrać PJ. Jakoś w innych krajach można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, futrzak napisał:

 

Nie, to nieodpowiedzialność ze strony urzędników. W przypadku takich schorzeń należy to zgłosić gdzie trzeba i odebrać PJ. Jakoś w innych krajach można. 

Teść 10 lat temu miał udar. Sam zdecydował, że już nigdy nie będzie autem jeździć, mimo, że miał 62 lata. Więc trzeba mieć jakiś instynkt samozachowawczy, a nie wszystko tylko na prawie i przepisach opierać 

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angrius napisał:

Teść 10 lat temu miał udar. Sam zdecydował, że już nigdy nie będzie autem jeździć, mimo, że miał 62 lata. Więc trzeba mieć jakiś instynkt samozachowawczy, a nie wszystko tylko na prawie i przepisach opierać 

 

Zastanów się nad tym, czy przed nieodpowiedzialnymi ludźmi ma nas chronić Twój teść, czy jednak prawo, przepisy i stosowne służby.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wlad napisał:

Ja lata temu w PL odpadlem z kursu na kat.C z powodu wady wzroku.Bedac w UK okazalo sie ze nie jest to zadna przeszkoda aby jezdzic ciezarowkami:palacz:

 

Wiesz, badania w Polsce to parodia względem tego, co w EU (w UK też) jest. Za byle co odrzucą, a z poważnymi schorzeniami, w przypadku których w ogóle ludzie nie powinni prowadzić (w tym kwestie psychiczne/psychologiczne) - dopuszczą. Z autopsji znane - w PL PJ w żadnym wypadku, soczewki w żadnym wypadku, a w takiej Szwajcarii czy Niemczech bez najmniejszego problemu, jedynie z adnotację w PJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, futrzak napisał:

 

Zastanów się nad tym, czy przed nieodpowiedzialnymi ludźmi ma nas chronić Twój teść, czy jednak prawo, przepisy i stosowne służby.  

Przepisy przepisami, a życie życiem. Mało osób bez uprawnień jeździ? Od groma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angrius napisał:

Przepisy przepisami, a życie życiem. Mało osób bez uprawnień jeździ? Od groma

 

Po co mieszasz teraz ludzi bez uprawnień? Z definicji nie wprowadzają zagrożenia w ruchu - zagrożenie wprowadzają prowadzący ignorujący przepisy, ewentualnie chorzy na pewne schorzenia, które powinny ich wyeliminować z ruchu. Odpowiedzialność Twojego teścia jest tutaj bez znaczenia - od tego są stosowne przepisy (które są) i stosowne służby, które to ignorują. Stany pośrednie to powiedzmy odpowiedzialność poszczególnych osób i w przypadku ich braku powinna być reakcja służb na ich zachowania. To działa. Szkoda, że ni w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.