Skocz do zawartości

Pytanie z cyklu co kupić do 25kpln kl. B


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam wozidła dla :piekna:, z głównych założeń:

 

- do 25kpln,

- 5 drzwi, klasa B max, małe auta raczej odpadają :piekna: wcześniej jeździła I20 z 2009r,

- silnik prosta benzyna, z możliwością łatwej konwersji na lpg jakby zaszła potrzeba. Auto bedzie pokonywać krótkie odcinki wokół komina po 5-15km

- miło by było jakby karoseria nie lubiała się z korozją,

- rocznik generalnie im młodsze tym lepiej, celuje tak min. 2012r.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodznaczaj na otomoto filtry i zobaczysz co można kupić ciekawego.

Na szybko znalazłem to:

 

1) Niski przebieg, kobieca stylistyka.

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-ypsilon-ypsilon-0-9-gold-85km-salon-pl-serwisowany-podgrzewane-fotele-ID6DF5su.html#8725cf12a0

 

2) Proste, popularne i z  LPG:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-corsa-corsa-1-2-16v-lpg-klima-hak-holowniczy-salon-pl-ID6DH4LU.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

Fiesta

 

Fajne autko, żona jeździ Fiestą z 2009 i jeździ się jej dobrze. Tylko nie wiem jak z nowszymi, ale w naszej w porównaniu np. z Grande Punto jest głośniej (tam chyba  nie ma wygłuszeń) , jakość wykonania w kilku miejscach gorsza (zwłaszcza skrzypiąca deska rozdzielcza). Z kolei widoczność jest w Fordzie lepsza (o Punto małżonka mówi że jest jak buła, taki "napompowany" ;) )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć spokój, to bierz tą corsę. 

Części w cenie kartofli, każdy kowal zna mechanikę na pamięć i psuć się nie ma co. 

Jedynym słabym puktem jest łańcuchowy rozrząd. Ok 1000zł za ofyginał z wymianą raz na 80-100 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, steyr said:

Cześć,

 

szukam wozidła dla :piekna:, z głównych założeń:

 

- do 25kpln,

- 5 drzwi, klasa B max, małe auta raczej odpadają :piekna: wcześniej jeździła I20 z 2009r,

- silnik prosta benzyna, z możliwością łatwej konwersji na lpg jakby zaszła potrzeba. Auto bedzie pokonywać krótkie odcinki wokół komina po 5-15km

- miło by było jakby karoseria nie lubiała się z korozją,

- rocznik generalnie im młodsze tym lepiej, celuje tak min. 2012r.

 

pozdrawiam

 

A co sie :piekna:podoba? :) Ja bym od tego zaczal wstepna selekcje :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Fajne autko, żona jeździ Fiestą z 2009 i jeździ się jej dobrze. Tylko nie wiem jak z nowszymi, ale w naszej w porównaniu np. z Grande Punto jest głośniej (tam chyba  nie ma wygłuszeń) , jakość wykonania w kilku miejscach gorsza (zwłaszcza skrzypiąca deska rozdzielcza). Z kolei widoczność jest w Fordzie lepsza (o Punto małżonka mówi że jest jak buła, taki "napompowany" ;) )

 

 

Od i20 to wszystko bedzie lepsze, zawieszeniowo Fiesta to bije cala B klase.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, bochumil said:

Alfa Romeo Giulietta z silnikiem 1.4 120Km. Dla kobiety celowałbym w wiśnię metalik. Przykładowa oferta na Alfę z polskiego salonu

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-sprzed-lub-zamienie-na-kombi-ID6DISZp.html

 

Kuoiles juz? ;] To auto nie spelnia praktycznie zadnego zalozenia autora watku ;)

IMHO 11 letnie auto z przebiegiem 200kkm+ to raczej rozwiazanie dalekie od swietego spokoju na tle kilkuletniej klasy B...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A co sie :piekna:podoba? :) Ja bym od tego zaczal wstepna selekcje :ok:

 

 

Dla niej najlepsze auto na świecie to I20 które miała jako pierwszy własny samochód, to nic że stukał, pukał, pod deską coś wiecznie rzeziło przy hamowaniu, tarcze potrafiły się wichrować po pół roku jazdy wokół komina. Wstępnie myślałem że org tarcze takie są, kupiłem zamienniki cały komplet producenta gdzie tych zestawów zamontowałem trochę i nikt nie narzekał. Po roku jazdy musiałem je przetaczać, dziwna przypadłość. Zaciski z tyłu regenerowałem po 100kkm. Do tego korozja wokół klamek, chociaż to się ogarnęło jak auto miało 5 lat i na przestrzeni kolejnych 6 lat nie postępowało. W ostatnim czasie zaczęło korodować nadkole z tyłu.

 

Ja tam celuje i jestem nastawiony na Punto z końca produkcji, lubię proste auta po prostu. Mam możliwości diagnostyczne pod włoszczyznę, auta sam ogarniam lubię być samowystarczalny w tej materii. Ale obejrzałem parę Punto z lat 2014-2015 i jest problem z korozją na rantach od strony wewnętrznej przedniej maski i tylnej klapy, nie ma dramatu ale na rdzę jestem uczulony.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, steyr said:

 

Dla niej najlepsze auto na świecie to I20 które miała jako pierwszy własny samochód, to nic że stukał, pukał, pod deską coś wiecznie rzeziło przy hamowaniu, tarcze potrafiły się wichrować po pół roku jazdy wokół komina. Wstępnie myślałem że org tarcze takie są, kupiłem zamienniki cały komplet producenta gdzie tych zestawów zamontowałem trochę i nikt nie narzekał. Po roku jazdy musiałem je przetaczać, dziwna przypadłość. Zaciski z tyłu regenerowałem po 100kkm.  Ja tam celuje i jestem nastawiony na Punto z końca produkcji, lubię proste auta po prostu. Ale obejrzałem parę Punto z lat 2014-2015 i jest problem z korozją na rantach od strony wewnętrznej przedniej maski i tylnej klapy, nie ma dramatu ale na rdzę jestem uczulony. Mechanikę sam ogarniam.

 

A moze jakies wolnossace Alfa Romeo Mito?

Duzo ciekawsze wizualnie, a mechanika to pewnie to samo :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, steyr napisał:

Cześć,

 

szukam wozidła dla :piekna:, z głównych założeń:

 

- do 25kpln,

- 5 drzwi, klasa B max, małe auta raczej odpadają :piekna: wcześniej jeździła I20 z 2009r,

- silnik prosta benzyna, z możliwością łatwej konwersji na lpg jakby zaszła potrzeba. Auto bedzie pokonywać krótkie odcinki wokół komina po 5-15km

- miło by było jakby karoseria nie lubiała się z korozją,

- rocznik generalnie im młodsze tym lepiej, celuje tak min. 2012r.

 

pozdrawiam

Honda Jazz i w sumie można zamykać temat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, steyr napisał:

 

Musi być 5d, do tego nie napisałem dziecko roczne będzie jeździło z przodu lub z tyłu.


Jak mieliśmy małe dzieci, to mieliśmy Punto 2 3d

 

I z własnego doświadczenia wiem, ze ubieranie/rozbieranie czy przypinanie dzieciaka w tak małym aucie jest wygodniejsze w wersji 3d

Siadasz tyłkiem na pochylonym fotelu, dzieciaka masz przed sobą i go oporzadzasz.

Duzo wygodniej niż pochylona lekko skręcona pozycja przez wąskie drzwi tylne w małym aucie.

 

To nie jest oczywiste, ale takie są fakty ;]
 

Jak 5d do wkładania dzieciaka to jakiś SUV bo jest wyżej i nie musisz się tak schylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dla niej najlepsze auto na świecie to I20 które miała jako pierwszy własny samochód, to nic że stukał, pukał, pod deską coś wiecznie rzeziło przy hamowaniu, tarcze potrafiły się wichrować po pół roku jazdy wokół komina. Wstępnie myślałem że org tarcze takie są, kupiłem zamienniki cały komplet producenta gdzie tych zestawów zamontowałem trochę i nikt nie narzekał. Po roku jazdy musiałem je przetaczać, dziwna przypadłość. Zaciski z tyłu regenerowałem po 100kkm. Do tego korozja wokół klamek, chociaż to się ogarnęło jak auto miało 5 lat i na przestrzeni kolejnych 6 lat nie postępowało. W ostatnim czasie zaczęło korodować nadkole z tyłu.
 
Ja tam celuje i jestem nastawiony na Punto z końca produkcji, lubię proste auta po prostu. Mam możliwości diagnostyczne pod włoszczyznę, auta sam ogarniam lubię być samowystarczalny w tej materii. Ale obejrzałem parę Punto z lat 2014-2015 i jest problem z korozją na rantach od strony wewnętrznej przedniej maski i tylnej klapy, nie ma dramatu ale na rdzę jestem uczulony.
Fiaty po kilku latach gniją na progach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:


Jak mieliśmy małe dzieci, to mieliśmy Punto 2 3d

 

I z własnego doświadczenia wiem, ze ubieranie/rozbieranie czy przypinanie dzieciaka w tak małym aucie jest wygodniejsze w wersji 3d

Siadasz tyłkiem na pochylonym fotelu, dzieciaka masz przed sobą i go oporzadzasz.

Duzo wygodniej niż pochylona lekko skręcona pozycja przez wąskie drzwi tylne w małym aucie.

 

To nie jest oczywiste, ale takie są fakty ;]
 

Jak 5d do wkładania dzieciaka to jakiś SUV bo jest wyżej i nie musisz się tak schylać.

Też miałem Punto2 3d i jak pojawiło się dziecko szybko zmieniłem na 5d. Masakra z wsadzaniem i wpinaniem. Jeszcze do tego szerokie drzwi które na parkingu utrudniają manewry przy maluchu. Pod tym względem wolimy małą klasę A ale 5d.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Widziałes zardzewiala? Ja nie. 

 

W zakamarki nie patrzyłem, obecnie auta nie gniją w takim tempie jak 20-30 lat wstecz żeby po oczach to uderzało. Lecz pojawiają się jakieś kwiatki w niektórych modelach, to na rantach, na nadkolach i itp gdzie trzeba się dobrze przyglądać żeby zobaczyć jakieś początki korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

Kuoiles juz? ;]

 

Nie. Ale Mao Brakowao ;] Sprzedający się rozmyślił. Przynajmniej na razie. Czekam aż będzie zdecydowany. 

 

887712893_Afaomeo.jpg.9b7becaaa3e67805d21953d70687de14.jpg

 

Tylko Nero Enta. Silnik o mocy min 170Km. Jestem cierpliwy i wybredny ;) 

A kobiecie pasuje takie:

 

157742526_794690704464935_5861525340739961169_n.jpg.3f78f7e0b648a08f5c6c5f2b3694e456.jpg

 

Niekoniecznie na kółkach od taczki i na zwieśniaczonym zawieszeniu (gleba) ;) 

 

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:
6 godzin temu, bochumil napisał:
Alfa Romeo Giulietta z silnikiem 1.4 120Km. Dla kobiety celowałbym w wiśnię metalik. Przykładowa oferta na Alfę z polskiego salonu

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-sprzed-lub-zamienie-na-kombi-ID6DISZp.html

Przeciez to niedlugo odda za 500 na szrot.

 

 

 Co Ty powiesz 8] A mnie się wydawało że Giulietty w odróżnieniu od przedliftowych  Volskdojczów w TFSI trzymają się ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 Co Ty powiesz 8] A mnie się wydawało że Giulietty w odróżnieniu od przedliftowych  Volskdojczów w TFSI trzymają się ceny...
Nie wiem co trzymają VW, bo nie o nie tu. chodzi. Stary samochod, duzy przebieg, dla mnie bez znaczenia marka. Zaraz wszystko się rozleci, szczególnie, ze fiaty gniją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bochumil napisał:

 

Nie. Ale Mao Brakowao ;] Sprzedający się rozmyślił. Przynajmniej na razie. Czekam aż będzie zdecydowany. 

 

887712893_Afaomeo.jpg.9b7becaaa3e67805d21953d70687de14.jpg

 

Tylko Nero Enta. Silnik o mocy min 170Km. Jestem cierpliwy i wybredny ;) 

A kobiecie pasuje takie:

 

157742526_794690704464935_5861525340739961169_n.jpg.3f78f7e0b648a08f5c6c5f2b3694e456.jpg

 

Niekoniecznie na kółkach od taczki i na zwieśniaczonym zawieszeniu (gleba) ;) 

 

 

No akurat ta obniżona z felgami od 159 Ti wygląda tak jak powinna w przeciwieństwie do tej wyżej offroad. No może 19” to przesada, ale 18” z lekko obniżonym zawiasem jak ma QV/Veloce to Giulietta wygląda wtedy świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravitz napisał:


Jak mieliśmy małe dzieci, to mieliśmy Punto 2 3d

 

I z własnego doświadczenia wiem, ze ubieranie/rozbieranie czy przypinanie dzieciaka w tak małym aucie jest wygodniejsze w wersji 3d

Siadasz tyłkiem na pochylonym fotelu, dzieciaka masz przed sobą i go oporzadzasz.

Duzo wygodniej niż pochylona lekko skręcona pozycja przez wąskie drzwi tylne w małym aucie.

 

To nie jest oczywiste, ale takie są fakty ;]
 

Jak 5d do wkładania dzieciaka to jakiś SUV bo jest wyżej i nie musisz się tak schylać.

Muszę się z Tobą zgodzić!😁

3D nie jest wcale takie złe jak się z początku wydaje. Do tego jak pada deszcz to nie trzeba moknąć 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rado_ napisał:
56 minut temu, bochumil napisał:
 
 
 Co Ty powiesz 8] A mnie się wydawało że Giulietty w odróżnieniu od przedliftowych  Volskdojczów w TFSI trzymają się ceny...

Nie wiem co trzymają VW, bo nie o nie tu. chodzi. Stary samochod, duzy przebieg, dla mnie bez znaczenia marka. Zaraz wszystko się rozleci, szczególnie, ze fiaty gniją.

 

Mam takie padło z 2003r spod szyldu Fiata, jeszcze daleko mu do tego żeby do huty jechać na tle innych modeli z innych marek:oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ghost2255 napisał:

Jak chcesz mieć spokój, to bierz tą corsę. 

Części w cenie kartofli, każdy kowal zna mechanikę na pamięć i psuć się nie ma co. 

Jedynym słabym puktem jest łańcuchowy rozrząd. Ok 1000zł za ofyginał z wymianą raz na 80-100 000km

 

jak możesz mu to polecać?

auto nie jedzie do tego zapychające się popychacze i silnik idzie jak traktot o łańcuchu już wspomniałeś.

 

Owszem corsa ale nie z silnikiem 1.0 / 1.2 bo to gnioty. 

 

Ja polecę seata ibizę , forda fiestę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rado_ napisał:
7 godzin temu, steyr napisał:
 
Dla niej najlepsze auto na świecie to I20 które miała jako pierwszy własny samochód, to nic że stukał, pukał, pod deską coś wiecznie rzeziło przy hamowaniu, tarcze potrafiły się wichrować po pół roku jazdy wokół komina. Wstępnie myślałem że org tarcze takie są, kupiłem zamienniki cały komplet producenta gdzie tych zestawów zamontowałem trochę i nikt nie narzekał. Po roku jazdy musiałem je przetaczać, dziwna przypadłość. Zaciski z tyłu regenerowałem po 100kkm. Do tego korozja wokół klamek, chociaż to się ogarnęło jak auto miało 5 lat i na przestrzeni kolejnych 6 lat nie postępowało. W ostatnim czasie zaczęło korodować nadkole z tyłu.
 
Ja tam celuje i jestem nastawiony na Punto z końca produkcji, lubię proste auta po prostu. Mam możliwości diagnostyczne pod włoszczyznę, auta sam ogarniam lubię być samowystarczalny w tej materii. Ale obejrzałem parę Punto z lat 2014-2015 i jest problem z korozją na rantach od strony wewnętrznej przedniej maski i tylnej klapy, nie ma dramatu ale na rdzę jestem uczulony.

Pokaż więcej  

Fiaty po kilku latach gniją na progach.

Eee bez kitu miałem kilka Fiatów i akurat z rudą był spokój .. no może poza F126p. 14-letnią Lancie Musę sprzedałem rok temu i nie miała rdzy nigdzie, podwozie też zdrowe :) ale była bezwypadkowa.

Kiedyś legenda krążyła, że to Fordy chrupie, no i w sumie mój jedyny zakup z tym znaczkiem był zgnity :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rado_ napisał:
58 minut temu, blue_ napisał:
Można. Niektóre nawet się proszą.
Bo co niby złego w fiacie? Tym bardziej, że autor szuka auta do kręcenia się po okolicy

Tez tak mówiłem, póki nie kupilem cos innego od Fiata. Fiaty utylizuowaly się w oczach.

Zgodnie z kącikowym know how problem pierwszego usera nie dotyczy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bochumil said:

 

Nie. Ale Mao Brakowao ;] Sprzedający się rozmyślił. Przynajmniej na razie. Czekam aż będzie zdecydowany. 

 

887712893_Afaomeo.jpg.9b7becaaa3e67805d21953d70687de14.jpg

 

Tylko Nero Enta. Silnik o mocy min 170Km. Jestem cierpliwy i wybredny ;) 

A kobiecie pasuje takie:

 

157742526_794690704464935_5861525340739961169_n.jpg.3f78f7e0b648a08f5c6c5f2b3694e456.jpg

 

Niekoniecznie na kółkach od taczki i na zwieśniaczonym zawieszeniu (gleba) ;) 

 

 

 

Mnie sie ta czerowna duzo bardziej podoba ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ta obniżona z felgami od 159 Ti wygląda tak jak powinna w przeciwieństwie do tej wyżej offroad. No może 19” to przesada, ale 18” z lekko obniżonym zawiasem jak ma QV/Veloce to Giulietta wygląda wtedy świetnie.
To jest kwestia gustu. Prześwit na zdjęciu pierwszym to prześwit fabryczny. To co widzisz na zdjęciu nr 2 to radosna twórczość Sebixa Nie mam pojęcia co kręci ludzi w kółkach od taczki oraz oponie ocierającej się o nadkole. Te auta to nie wyścigówki....
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mówiłem, póki nie kupilem cos innego od Fiata. Fiaty utylizuowaly się w oczach.
Mam 15 letnie Stilo w którym oprócz tradycyjnych purchli wokół zamka tylnej klapy korozji brak. Nie wiem, może mieszkasz w specjalnej strefie zagrożonej korozją Ale się zgodzę, gniły maluchy, gniły Uno, gniły Bravo, Brava i Marea. O Bravo nie słyszałem. Może gniły bite...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, steyr napisał:

szukam wozidła dla :piekna:, z głównych założeń:

Wszystkie założenia które wymieniłeś z nadmiarem spełnia Clio 4. Może jeszcze Fiesta ale jest to pod każdym względem trochę gorszy samochód :phi:, chociaż dla kobiety... 

Szukaj Clio, zaczyna się tego powoli sporo pojawiać na wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.