Skocz do zawartości

Pytanie z cyklu co kupić do 25kpln kl. B


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, steyr napisał:

 

1.4 77KM, chciałem 1.2 69KM jeszcze prostszy a że taki się trafił no cóż. Z czasem lpg się ogarnie w garażu.

Silniki jeden czort, ten 1.4 przynajmniej ma jakiś dół względny, bo jechałem kiedyś Grande 1.2 i myślałem, że się wycieraczka pod pedał gazu wplątała. Trochę za ciężkie na te 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kaczorek79 napisał:

Silniki jeden czort, ten 1.4 przynajmniej ma jakiś dół względny, bo jechałem kiedyś Grande 1.2 i myślałem, że się wycieraczka pod pedał gazu wplątała. Trochę za ciężkie na te 1.2.

 Z kolei 4 lata temu znajoma kupowała GP 1.2 65KM i byłem zaskoczony dołem tego silnika, ale wtedy jeździłem 1.2 16v Fire 80KM. Teraz ten 1.4 77KM to trochę muł, jak przesiadam się z Tipo 1.4tjet. Ale pod górę św. Anny 140km/h utrzymał bez problemu na sam szczyt, startując przed wzniesieniem z tej samej prędkości. Zaskoczony byłem, jak się kręci to jakoś to jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny napiszę, że odnosiłem się do Corsy 1.4 podlinkowanej w temacie. Argument przeciw Corsie 1.4, że 1.2 nie jedzie jest trochę......z dudy.
 
Ponadto miałem Corsę D 1.2 85KM i może nie powalała osiągami, ale nie tamowałem ruchu rowerzystom i autobusom. Ba, nawet jechałem na równi z innymi autami wokół. Być może we Wrocławiu jeździmy wyjątkowo wolno, ale nie zauważyłem żebym jakoś szczególnie spowalniał ruch. Poza miasto też wyjechałem i dało się jechać 110-120km/h drogami wojewódzkimi bez większego problemu. Być może brak frustracji u mnie wynikał z oczekiwań, czyli nie spodziewałem się przyspieszenia 0-100km/h na poziomie 6s, a jedynie "przeciętnych" osiągów. Moim zdaniem osiągi tej Corsy nie odbiegają od innych aut tej klasy i być może po prostu porównujesz gruszki z wodą sodową?
 

To teraz wróć i sprawdź ponownie jaka wersja została podlinkowana. Corsa 1.2 85 KM i do takiej się odniosłem. A co do osiągów. W tym samym czasie produkowane Polo 1.2 o mocy 70 KM miało identyczne osiągi. I dla 70 konnego auta były one adekwatne. Przypomnę jeszcze raz Corsa ma 15 koni więcej i tak samo jedzie. Gdzie te konie, się pytam? Fabia 1.4 85 KM setka 2 sekundy szybciej. Peugeot 207 1.2 82 KM 100 km/h również 2 sekundy szybciej. Każdy się zgodzi, że 2 sekundy różnicy w przyspieszeniu to przepaść, szczególnie, że mówimy o 14 i 12 s do 100 km/h.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Phil_ips napisał:

To teraz wróć i sprawdź ponownie jaka wersja została podlinkowana

OK, tu się zgadzam. Gdzieś mi mignęła 1.4 stąd moja zmyłka.

Resztę podtrzymuję. Samochód to nie tylko 0-100km/h. Jeździłem kilka miesięcy taką Corsą i ani razu autobus miejski mnie nie strąbił, nie miałem też sytuacji zagrożenia życia z powodu niezadowalających osiągów. Zdarzyło mi się nawet wyprzedzić ciężarówkę :O

 

Jeździłem też innymi samochodami i taka Corsa 1.2 dla przeciętnego kierowcy, który większość przebiegów robi w mieście jest naprawdę wystarczająca. Zresztą to chyba nie tylko moja opinia, skoro Corsa należy do najpopularniejszych przedstawicieli swojej klasy, a silnik 1.2 jest bardzo popularny (o ile nie najpopularniejszy)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ghost2255 said:

OK, tu się zgadzam. Gdzieś mi mignęła 1.4 stąd moja zmyłka.

Resztę podtrzymuję. Samochód to nie tylko 0-100km/h. Jeździłem kilka miesięcy taką Corsą i ani razu autobus miejski mnie nie strąbił, nie miałem też sytuacji zagrożenia życia z powodu niezadowalających osiągów. Zdarzyło mi się nawet wyprzedzić ciężarówkę :O

 

Jeździłem też innymi samochodami i taka Corsa 1.2 dla przeciętnego kierowcy, który większość przebiegów robi w mieście jest naprawdę wystarczająca. Zresztą to chyba nie tylko moja opinia, skoro Corsa należy do najpopularniejszych przedstawicieli swojej klasy, a silnik 1.2 jest bardzo popularny (o ile nie najpopularniejszy)

 

Ja używałem Corsy B 1.2 54KM vs. 1.4 60KM, różnica w mocy żadna, w osiągach gigantyczna, a paliły podobnie. Co nie zmienia faktu, że 1.2 jeździło normalnie i na luzie się tym przemieszczało po mieście i podmiejsko. :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tu się zgadzam. Gdzieś mi mignęła 1.4 stąd moja zmyłka.
Resztę podtrzymuję. Samochód to nie tylko 0-100km/h. Jeździłem kilka miesięcy taką Corsą i ani razu autobus miejski mnie nie strąbił, nie miałem też sytuacji zagrożenia życia z powodu niezadowalających osiągów. Zdarzyło mi się nawet wyprzedzić ciężarówkę :O
 
Jeździłem też innymi samochodami i taka Corsa 1.2 dla przeciętnego kierowcy, który większość przebiegów robi w mieście jest naprawdę wystarczająca. Zresztą to chyba nie tylko moja opinia, skoro Corsa należy do najpopularniejszych przedstawicieli swojej klasy, a silnik 1.2 jest bardzo popularny (o ile nie najpopularniejszy)
 

Ja może mam spaczone poczucie i nie jestem przeciętnym kierowcą ale jeżeli moja żona, która jeździ na co dzień Fiatem 500 1.2 stwierdziła, że Corsa jest nieakceptowalna to coś w tym musi być. Corsa, do której się odnoszę należy do teściowej, ma ze 30 kkm i ma ją od nowości. Tym autem jeździ również szwagier i szwagierka i oboje mają podobne odczucia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Corsy B 1.2 54KM vs. 1.4 60KM, różnica w mocy żadna, w osiągach gigantyczna, a paliły podobnie. Co nie zmienia faktu, że 1.2 jeździło normalnie i na luzie się tym przemieszczało po mieście i podmiejsko. :ok:

B to nie D. Piszemy o Corsie D 1.2 16V 85 KM.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Phil_ips said:


Ja może mam spaczone poczucie i nie jestem przeciętnym kierowcą ale jeżeli moja żona, która jeździ na co dzień Fiatem 500 1.2 stwierdziła, że Corsa jest nieakceptowalna to coś w tym musi być. Corsa, do której się odnoszę należy do teściowej, ma ze 30 kkm i ma ją od nowości. Tym autem jeździ również szwagier i szwagierka i oboje mają podobne odczucia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

dla mnie corsa jest nieakceptowalna z racji słupka a ktory przy każdym  ( z wyjątkiem patelni 180° ) lewoskrecie zasłaniał droge ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, AstraC said:

Ja używałem Corsy B 1.2 54KM vs. 1.4 60KM, różnica w mocy żadna, w osiągach gigantyczna, a paliły podobnie. Co nie zmienia faktu, że 1.2 jeździło normalnie i na luzie się tym przemieszczało po mieście i podmiejsko. :ok:

 

W Corsie silnik 1.2 mial 45KM ;)

To mialo osiagi podobne do Fiata Uno 1,0 bo przez jakis czas jezdziliem zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.