Skocz do zawartości

Ucieka płyn chłodniczy, a...woda nie


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy drugi rok się męczy ;]

 

Ceed 1,6 benzyna.

 

Zimą zalany płynem chłodniczym jest ok. 

Robi się cieplej- płyn ucieka. 

 

Latem jeździł na wodzie demineralizowanej i nie uciekało. 

Pewnie znowu zaleje i do zimy będzie tak jeździł ;]

 

Nie dymi, majonezu brak, temperatura w porządku. Oczywistych wycieków ofc nie widać. 

 

Ktoś ma pomysł? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomecki napisał:

Znajomy drugi rok się męczy ;]

 

Ceed 1,6 benzyna.

 

Zimą zalany płynem chłodniczym jest ok. 

Robi się cieplej- płyn ucieka. 

 

Latem jeździł na wodzie demineralizowanej i nie uciekało. 

Pewnie znowu zaleje i do zimy będzie tak jeździł ;]

 

Nie dymi, majonezu brak, temperatura w porządku. Oczywistych wycieków ofc nie widać. 

 

Ktoś ma pomysł? :)

 

 

To raczej nie kwestia płynu tylko w zimie, ze względu na rozszerzalność cieplną ma gdzieś wyciek który uszczelnia się gdy silnik dostanie temperatury, w lato temperatura nie spada nigdy tak nisko i nieszelność jest mniejsza.

 

Trzeba napompować układ chłodzenia i szukać wycieku.

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Pytanie ile tego płynu ubywa?

 

Nie sprawdza po każdej jeździe, ale właśnie z nim gadałem, wczoraj była znowu pustka w zbiorniku. 

Zalał płynu, jedzie na działkę, zamelduje ile zeszło. 

 

16 godzin temu, SorenLorenson napisał:

wykładzina podłogowa sucha?

 

Sucha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomecki napisał:

 

Nie sprawdza po każdej jeździe, ale właśnie z nim gadałem, wczoraj była znowu pustka w zbiorniku. 

Zalał płynu, jedzie na działkę, zamelduje ile zeszło. 

 

 

Sucha

 

 

Oslona pod silnikiem jest? Jak caly zbiornik wyparowal to jesli jest oslona pod silnikiem,  to musza byc slady jesli to wina jakiegos wycieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, norbert123 napisał:

Oslona pod silnikiem jest? Jak caly zbiornik wyparowal to jesli jest oslona pod silnikiem,  to musza byc slady jesli to wina jakiegos wycieku

 

osłony brak ;]

 

Dałem zainteresowanemu link do barwnika UV wg podpowiedzi @analyzer64 :oki: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oplu Astrze J lubią pękać zbiorniczki wyrównawcze, może w KIA też jest podobnie, nie mniej jednak odparowalność płynu chłodniczego jest niższa niż wody, więc ślady powinno być widać jeszcze długo, podobnie z wodą, jakieś kropki po niej. :hmm:

 

Barwnik pomoże zlokalizować wyciek :ok:  Wg mnie nieszczelność jest gdzieś w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2021 o 11:08, tomecki napisał:

Ktoś ma pomysł? :)

 

 

Test na obecność co2 w układzie nie zaszkodzi, wtedy można wyeliminować problemu z przedostawaniem się spalin itp.

Ja właśnie z takich i podobnych problemów pozbywam się auta, żeby w wieczność nie dochodzić co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, komor napisał:

 

Test na obecność co2 w układzie nie zaszkodzi, wtedy można wyeliminować problemu z przedostawaniem się spalin itp.

Ja właśnie z takich i podobnych problemów pozbywam się auta, żeby w wieczność nie dochodzić co to.

 

Ale to by widział raczej z tyłu auta, przy tak dużym spalaniu płynu/wody, to zauważalnie kopciłby na biało moim zdaniem :hmm: 

Tutaj widać, że użytkownik nic poza dolewkami nie zrobił, szkoda pozbywać się auta tylko dlatego, że gdzieś jest nieszczelność, co innego UPG - gorzej jak trafi na jakiegoś kumatego nabywcę, który sprawę skieruje do sądu, jak nie zostanie wcześniej poinformowany o tej usterce ;] 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzer64 napisał:

 

Ale to by widział raczej z tyłu auta, przy tak dużym spalaniu płynu/wody, to zauważalnie kopciłby na biało moim zdaniem :hmm: 

Tutaj widać, że użytkownik nic poza dolewkami nie zrobił, szkoda pozbywać się auta tylko dlatego, że gdzieś jest nieszczelność, co innego UPG - gorzej jak trafi na jakiegoś kumatego nabywcę, który sprawę skieruje do sądu, jak nie zostanie wcześniej poinformowany o tej usterce ;] 

 

Nie zawsze kopci ;] Temat ostatnimi czasy bardzo popularny w necie jak się wczytałem. Wiele silników się tym boryka, tylko symptomy mogą wychodzić dosłownie latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.