Skocz do zawartości

Wymiana poduszki silnika


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie - jak wygląda procedura wymiany poduszki silnika? Po wymianie poduszki w warsztacie wibracje na zimnym są nieco większe.. Czyżby źle przykręcona/naprężona poduszka? Czyli zrobić myk - poluzować śruby, odpalić silnik i poczekać aż się poduszka ułoży i dopiero dokręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bochumil napisał:

Witam

 

Jak w temacie - jak wygląda procedura wymiany poduszki silnika? Po wymianie poduszki w warsztacie wibracje na zimnym są nieco większe.. Czyżby źle przykręcona/naprężona poduszka? Czyli zrobić myk - poluzować śruby, odpalić silnik i poczekać aż się poduszka ułoży i dopiero dokręcić?

 

Możesz tak zrobić jak dostęp jest bezproblemowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, kenickie said:

 

Same łupy z Niemiec czochrane, nie ma na czym oka zawiesić... 

 

Taka mi ostatnio wpadla w oko :) Wyglada calkiem fajnie :ok:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-t-salon-polska-1-wlasciciel-serwis-aso-klimatronic-tempomat-ID6DKxPc.html#ef17da9faa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ależ dramatyczny kolor ;)

 

40 minut temu, kenickie napisał:

 

Same łupy z Niemiec czochrane, nie ma na czym oka zawiesić... 

 

Dokładnie tak. Niektórzy chyba zapomnieli że mamy pandemie i zastój w branży. Handlarze wyciągają trupy z krzaków i picują jak mogą. 

 

2 godziny temu, Woockush napisał:

A miała być grana Giulietta....

 

Patrz wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rostex napisał:

A co w takiej poduszce można źle zamontować skoro to tylko dwie flansze połączone gumą? 

poduszki powinno się wymieniać wszystkie na silniku czy na skrzyni, a to dlatego że jeśli jedna poduszka jest uszkodzona to inne są nadwyrężone, jeśli założysz tylko

jedną nową z trzech poduszek to będzie najbardziej obciążona ta nowa   dopóki się nie dopasuje do tych starych poduszek i mogą wystąpić drgania dopóki się nie ułoży nowa poduszka

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rostex napisał:

A co w takiej poduszce można źle zamontować skoro to tylko dwie flansze połączone gumą? 

 

Można np zamontować za mocno ją naprężając co spowoduje większe wibracje. Niektórzy stosują patent jak ten który opisałem w pierwszym poście.

 

10 godzin temu, Spajdi napisał:

Jeżeli poduszka zamiennik to będą większe wibracje i raczej nic nie poradzisz. Poduszki tylko oryginalne jeżeli wibracje na postoju są istotne.

 

Poduszka, która generuje największe wibracje czyli poduszka od strony skrzyni jest nowa i oryginalna. Ogromne wibracje mają miejsce wyłącznie przy okazji temperatur poniżej -10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waldek40 napisał:

poduszki powinno się wymieniać wszystkie na silniku czy na skrzyni, a to dlatego że jeśli jedna poduszka jest uszkodzona to inne są nadwyrężone, jeśli założysz tylko

jedną nową z trzech poduszek to będzie najbardziej obciążona ta nowa   dopóki się nie dopasuje do tych starych poduszek i mogą wystąpić drgania

 

Zostały wymienione wszystkie (2) łącznie z dwoima "lizakami" u dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maciej__ napisał:

Ogolnie jestem troche alfa fanboyem, ale ta w srodku wyglada niestety kupowato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tower napisał:

Ogolnie jestem troche alfa fanboyem, ale ta w srodku wyglada niestety kupowato.

Dla mnie jeden z genialnieszych srodkow w aucie.Uwielbiam ten ascetyzm-podobny pomysl  byl w Fiacie Coupe.

Oczywiscie mowie o G w wersji przedliftowej:oki:

Dla tego srodka w sumie kupilem to auto :dziekidzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maciej__ napisał:

W dodatku wersja przed liftem wg mnie wygladala lepiej ;]

 

To zależy. Radio 1DIN w przedliftowej w czerwonej poświacie robiło robotę ze wskazaniami na blacie i na pokrętłach klimatronika

 

alfa-romeo-giulietta-interior-0-187278.j

 

W polficie dołożyli android radio 2DIN o dwóch wielkościach. To większe w towarzystwie grafitowego, szczotkowanego dekoru z aluminium robi robotę. W poliftowej lepiej wyglądają również siedzenia zarówno z "łacha" jak i ze skóry

 

2c3727aeaefa6d2d5059483956c33163.jpg

 

alfa-romeo-giulietta-po-niezauwazalnym-l

 

Alfa_Romeo-Giulietta-2019-3.jpg

 

3-8.jpg

 

Mnie się widzi to ostatnie ;/:mast:

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bochumil napisał:

 

 

Dokładnie tak. Niektórzy chyba zapomnieli że mamy pandemie i zastój w branży. Handlarze wyciągają trupy z krzaków i picują 

Ale przynajmniej czyste...

Takie sobie obserwacje po szukaniu miejskiego łupa na pierwsze auto dla dzieciaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, r1sender napisał:

Ale przynajmniej czyste...

Takie sobie obserwacje po szukaniu miejskiego łupa na pierwsze auto dla dzieciaka...

 

No nie zawsze. Oglądałem w sobotę 3 Julki. Dwie w salonie Fiata (używane). W środku syf, lepiąca się skóra, wszechobecny zapach mdłej wanilii. Nie wiem jak można używać w aucie wanilii :nie_wiem: 3 sztuka od handlarza zdecydowanie lepiej przygotowana. Problem to wersja bieda edyszyn. Poza tym, gdyby nie sycząca klima, niedomykająca się klapa bagażnika i mocno telepiący silnik całkiem ok... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo przysalonowe czy dealerskie komisy tak po prawdzie są sto lat za Murzynami. Kupowałem od dealera kilkulatka pozostawionego w rozliczeniu i jest tak jak piszesz. Niby auto posprzątali, napachnili jednak lepiej żeby tego nie robili. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał:

No nie zawsze. Oglądałem w sobotę 3 Julki. Dwie w salonie Fiata (używane). W środku syf, lepiąca się skóra, wszechobecny zapach mdłej wanilii. Nie wiem jak można używać w aucie wanilii :nie_wiem:

Klienta może to i nie przyciąga, ale wyczyszczenie auta po zakupie wielkim problemem przecież nie jest. Może nawet byś wytargował na nie.

Ja np. lubię zapach wanilii.

 

Owszem mozna podchodzić do tematu, ze jak w środku syf to poprzednik mechanicznie też zapuścił brykę, ale te handlarskie też są po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.