Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki miski olejowej tydzień po wymianie oleju


Mihail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim pierwszym poście na tym forum 😀

 

Wymieniłem w zeszłą sobotę olej z filtrem, dziś, po 400km od wymiany zauważyłem, że zapocenie na uszczelce miski, z którym jeżdżę już 2 rok nagle przerodziło się w powolne kapanie. 

Nie zamierzam więc czekać do kolejnej wymiany, a zrobić uszczelkę teraz.

 

Pytanie brzmi czy lać świeży olej, który najpierw musiałbym ponownie zakupić, czy zlać do czystego naczynia ten, który ma tydzień czasu i 400km i wlać po wszystkim górą z powrotem?

 

 

Przyznam, że mam z tym dylemat natury egzystencjalnej, bo mam jakieś dziwne przeświadczenie, że co dołem wyszło, górą nie wraca.

 

A tak na poważnie to olej wymieniam zawsze co 10kkm,  jest to okres max. 8miesięcy , silnik jest czysty w środku. Przebieg auta 105kkm.

Olej to koszt 100zł, zupełnie niepotrzebny jak na złość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał:

1. rada, jezeli niespodziewany koszt 100 zl jest tragedia, sprzedaj auto i kup bilet miesieczny

2. ten sam

A coś merytorycznie potrafisz powiedzieć, czy tylko cynizm? 

100zł nie jest problemem, ale czekanie za Millers'em aż dojedzie już tak. Lokalnie go u mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rada, jezeli niespodziewany koszt 100 zl jest tragedia, sprzedaj auto i kup bilet miesieczny
2. ten sam
Nigdy nie byłeś w sytuacji, że w danym momencie nie planowany wydatek był kłopotliwy? Może właśnie zainwestował w coś milion złotych i nie może tej kasy w tym momencie ruszyć? Nie dawaj rad o które ktoś nie prosi, bo nie była potrzebna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał:

Nigdy nie byłeś w sytuacji, że w danym momencie nie planowany wydatek był kłopotliwy? Może właśnie zainwestował w coś milion złotych i nie może tej kasy w tym momencie ruszyć? Nie dawaj rad o które ktoś nie prosi, bo nie była potrzebna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

jestem profesjonalista udzielam tylko kompleksowych rad.

chyba nie doszedles do punktu 2 mojej wypowiedzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

Nigdy nie byłeś w sytuacji, że w danym momencie nie planowany wydatek był kłopotliwy? Może właśnie zainwestował w coś milion złotych i nie może tej kasy w tym momencie ruszyć? Nie dawaj rad o które ktoś nie prosi, bo nie była potrzebna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Dzięki za wsparcie w tej dziwnej wymianie zdań.

Wiesz, tu nawet nie chodzi o te 100zł (za 1L oleju, który używam, bo mam jeszcze w domu zapas ale litra zabrakłoby, gdyby chciał wymienić całość) tylko o czas, aż ten olej przyjedzie zamówiony w sieci.

Uszczelkę zamierzam robić jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mihail napisał:

A coś merytorycznie potrafisz powiedzieć, czy tylko cynizm? 

100zł nie jest problemem, ale czekanie za Millers'em aż dojedzie już tak. Lokalnie go u mnie nie ma.

 

z czytaniem problemy ?

doszedles do punktu 2 ?

 

napisz moze co to za auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Dzięki za wsparcie w tej dziwnej wymianie zdań.
Wiesz, tu nawet nie chodzi o te 100zł (za 1L oleju, który używam, bo mam jeszcze w domu zapas ale litra zabrakłoby, gdyby chciał wymienić całość) tylko o czas, aż ten olej przyjedzie zamówiony w sieci.
Uszczelkę zamierzam robić jutro.
 
Jak sprawnie zatkasz otwór w misce po odkręceniu korka "palcem" to pewnie w sumie zleci nie więcej niż 100 - 200 ml tego oleju ;)
Przelej to później przez jakąś gęsta gaze czy sitko i możesz śmiało wlać.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalać ten co masz, jedynie otoczenie od dołu wytrzyj, jak masz osłonięty od spodu silnik to luz. Zlalbym to do jakiejś banki, jak masz po oleju, bo ma wąski otwór i mniejsze ryzyko, że jakiś piasek się dostanie.

 

Ewentualnie odessać.

 

Inna rzecz.

Nie wiem co to za silnik, gdzie ma filtr oleju, czasem po demontażu wyleje się po misce przy jego odkręcaniu i wygląda jak zapocenie. 

Kiedyś miałem taką fazę, że spod pokrywy zaworów mi się poci, po otworze wlewowym poleciała mi kropla, po rozgrzaniu oleju, ten spłynął na łączenie pokrywy z głowicą i na samej uszczelce miałem lekkie zapocenie. Wystarczyło przetrzeć ściereczką z detergentem.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim pierwszym poście na tym forum 
 
Wymieniłem w zeszłą sobotę olej z filtrem, dziś, po 400km od wymiany zauważyłem, że zapocenie na uszczelce miski, z którym jeżdżę już 2 rok nagle przerodziło się w powolne kapanie. 
Nie zamierzam więc czekać do kolejnej wymiany, a zrobić uszczelkę teraz.
 
Pytanie brzmi czy lać świeży olej, który najpierw musiałbym ponownie zakupić, czy zlać do czystego naczynia ten, który ma tydzień czasu i 400km i wlać po wszystkim górą z powrotem?
 
 
Przyznam, że mam z tym dylemat natury egzystencjalnej, bo mam jakieś dziwne przeświadczenie, że co dołem wyszło, górą nie wraca.
 
A tak na poważnie to olej wymieniam zawsze co 10kkm,  jest to okres max. 8miesięcy , silnik jest czysty w środku. Przebieg auta 105kkm.
Olej to koszt 100zł, zupełnie niepotrzebny jak na złość...
Spuść olej, wymień uszczelke i spowrotem wlej. Co ma byc nie tak z tym świeżym olejem
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

z czytaniem problemy ?

doszedles do punktu 2 ?

 

napisz moze co to za auto.

 

 

Pawełku a co Ty taki nerwowy ;]

 

Swoją drogą co to za Millers za 100zl/l? Tak zrozumiałem. Za 70zl/l to bym się zgodził, ale to jakiś olej do motorsportu będzie.

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

Lejesz do zwykłego auta olej za 70 zeta za litr?

 

Oszalałeś? ;] 

 

Teraz kupowałem, za 5L zapłaciłem 175zł. Dodajmy jeszcze AR9200v2, który kupiłem w cenie 50zł, mamy 225zł, to daje mi 45zł za 1 litr.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.