Skocz do zawartości

Czy to jest pęknięta rama?


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie poniżej. Na pierwszy rzut oka trafił mnie szlag, ale po wyjęciu amora wszystko w środku gładkie.

Rama Authora, mniej więcej z 2005, używana raczej "bulwarowo", choć drobne epizody szaleństwa zdarzały się od czasu do czasu. Alu 7005.

 

Jest jakiś sposób, żeby to zdiagnozować bez zdzierania lakieru i wybijania steru?

 

 

IMG_20210416_200130245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowane jest już. To pęknięcie.
Spawanie raczej odpada, więc zostaje tuleja na zewnątrz by to wzmocnić a potem obserwowac

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dobrze że nie kupiłem nowego napędu, bo mnie kusiło. ;]

Sam nie wiem co z tym zrobię, bo nie ma tam za wiele miejsca na nabicie tej rury wzmacniającej. Ogólnie pewnie kupiłbym nowy rower, gdyby nie to, że syn niedługo wyrośnie ze swojego, a jego rower prawie idealnie rozmiarowo mi pasuje.

Mam podejrzenie, że z taką ramą mogłem jeździć już z 10 lat, bo najpoważniejszy wypadek miałem pod Krakowem - musiałem uciec do rowu przed ścigającymi się autami i skrzywiłem widelec Cro-Mo, co jest podobno sporym osiągnięciem nawet przy zeskoku z nasypu... ;]

Edytowane przez ArcybiskupCanterbury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, ArcybiskupCanterbury said:

No cóż, dobrze że nie kupiłem nowego napędu, bo mnie kusiło. ;]

Sam nie wiem co z tym zrobię, bo nie ma tam za wiele miejsca na nabicie tej rury wzmacniającej. Ogólnie pewnie kupiłbym nowy rower, gdyby nie to, że syn niedługo wyrośnie ze swojego, a jego rower prawie idealnie rozmiarowo mi pasuje.

Mam podejrzenie, że z taką ramą mogłem jeździć już z 10 lat, bo najpoważniejszy wypadek miałem pod Krakowem - musiałem uciec do rowu przed ścigającymi się autami i skrzywiłem widelec Cro-Mo, co jest podobno sporym osiągnięciem nawet przy zeskoku z nasypu... ;]

 

Tak naszybko to metalowa opaska zaciskowa ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Maciej__ said:

 

Tak naszybko to metalowa opaska zaciskowa ;]

 

https://allegro.pl/oferta/rama-26-kands-carten-21-aluminium-disc-c-ram17-s-9655857801

A taka rama jest coś warta? Teoretycznie wszystko poza "nowym" widelcem weszłoby "plug and play" (pomijając tarczówki, ale pewnie kupiłbym Hayes MX-5, bo takie ma syn w rowerze i działają zaskakująco dobrze).

Myślałem też o takim widelcu, ale jego raczej do 27,5 później nie przeszczepię, bo będzie ciut za krótki (tak czy siak na ten moment nie do kupienia w PL).

https://www.amazon.de/-/en/MOSSO-MD5-_-Forks-Mountain-Bike/dp/B01LF27ZUE

 

Edit

To tak na luzie rozważania, raczej nie będę ramy zmieniał, ani doinwestowywał tego "retro-szrota". ;)

Edytowane przez ArcybiskupCanterbury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, ArcybiskupCanterbury said:

https://allegro.pl/oferta/rama-26-kands-carten-21-aluminium-disc-c-ram17-s-9655857801

A taka rama jest coś warta? Teoretycznie wszystko poza "nowym" widelcem weszłoby "plug and play" (pomijając tarczówki, ale pewnie kupiłbym Hayes MX-5, bo takie ma syn w rowerze i działają zaskakująco dobrze).

Myślałem też o takim widelcu, ale jego raczej do 27,5 później nie przeszczepię, bo będzie ciut za krótki (tak czy siak na ten moment nie do kupienia w PL).

https://www.amazon.de/-/en/MOSSO-MD5-_-Forks-Mountain-Bike/dp/B01LF27ZUE

 

Edit

To tak na luzie rozważania, raczej nie będę ramy zmieniał, ani doinwestowywał tego "retro-szrota". ;)

 

Sam sobie odpowiedziales, raczej taka rzezba z tego roweru co masz nie ma ekonomicznego sensu.

Kupno ramy, widelca, hamulcow to juz bedzie pewnie koszt jakiejs sensownej uzywki.

Jak chcesz miec sztywniaka to jednak szukalbym jakiegos Crossa albo Fitnessa na 28''.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 22:16, ArcybiskupCanterbury napisał:

Zdjęcie poniżej. Na pierwszy rzut oka trafił mnie szlag, ale po wyjęciu amora wszystko w środku gładkie.

Rama Authora, mniej więcej z 2005, używana raczej "bulwarowo", choć drobne epizody szaleństwa zdarzały się od czasu do czasu. Alu 7005.

 

Jest jakiś sposób, żeby to zdiagnozować bez zdzierania lakieru i wybijania steru?

 

 

IMG_20210416_200130245.jpg

Zapytam pragmatycznie wulgarnie: W czym to przeszkadza?  Jak szukasz pretekstu do wymiany roweru, to go po prostu wymień. A jak chcesz jeździć, to zrób opaskę stalową, coś w stylu cybanta.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras77 napisał:

Zapytam pragmatycznie wulgarnie: W czym to przeszkadza?

 

Jest zagrożeniem dla zdrowia i życia. Chciałbyś zjeżdżać z asfaltowej górki z prędkością 40 km/h i trafić na studzienkę, dziurę, która spowoduje rozpad ramy i roweru? Znajomemu kilka lat temu rozpadł się widelec (jeśli dobrze pamiętam) na miejskiej drodze - kilka tygodni później wyglądał jak po pobiciu/potrąceniu samochodem - twarz spuchnięta, sina, kołnierz ortopedyczny. W trakcie pobytu w szpitalu przy okazji dowiedział się o początku SLA... niestety zmarł półtora roku temu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, maras77 said:

Zapytam pragmatycznie wulgarnie: W czym to przeszkadza?  Jak szukasz pretekstu do wymiany roweru, to go po prostu wymień. A jak chcesz jeździć, to zrób opaskę stalową, coś w stylu cybanta.

Na opaskę jest bardzo mało miejsca. Przeszkadza spaw od spodu ramy. Więc tam z tyłu opaska mogłaby mieć może c ze 4 mm szerokości i cholera wie czy to pomagałoby, czy może wręcz przeciwnie.

Roweru wymieniać nie chcę, przecież napisałem - syn mi rośnie w tempie zastraszającym, więc pewnie za rok przejmę jego rower a jemu kupię większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ArcybiskupCanterbury napisał:

Na opaskę jest bardzo mało miejsca. Przeszkadza spaw od spodu ramy. Więc tam z tyłu opaska mogłaby mieć może c ze 4 mm szerokości i cholera wie czy to pomagałoby, czy może wręcz przeciwnie.

Roweru wymieniać nie chcę, przecież napisałem - syn mi rośnie w tempie zastraszającym, więc pewnie za rok przejmę jego rower a jemu kupię większy.

 

a pospawać się tego nie da , rowek małym drymelem i TIG-iem zalać rowek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, ArcybiskupCanterbury said:

Kompletnie się na tym nie znam. :) Spawu w takim miejscu chyba żaden producent ram nie praktykuje.

 

Producent to na pewno nie ;]

Ale jak znajdziesz jakiegos magika w okolicy co to pospawa, to na pewno bedzie bezpieczniej niz zostawic tak jak jest :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Maciej__ said:

 

Producent to na pewno nie ;]

Ale jak znajdziesz jakiegos magika w okolicy co to pospawa, to na pewno bedzie bezpieczniej niz zostawic tak jak jest :ok:

 

Nie mam zdrowia użerać się z "magikami". ;] Zaryzykuję obecny rok w takim stanie, licząc że syn dobije do 180 i jego rower będzie za mały. ;] Już ma 175, a rower był celowany na 170 cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 09:28, ArcybiskupCanterbury napisał:

Nie mam zdrowia użerać się z "magikami". ;] Zaryzykuję obecny rok w takim stanie, licząc że syn dobije do 180 i jego rower będzie za mały. ;] Już ma 175, a rower był celowany na 170 cm.

Nie wydaje mi się, aby to pęknięcie mogło spowodować gwałtowną dekompozycję kierownicy.

może najwyżej pęknąć więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, maras77 said:

Nie wydaje mi się, aby to pęknięcie mogło spowodować gwałtowną dekompozycję kierownicy.

może najwyżej pęknąć więcej.

 

Paradoksalnie owiniecie tego zwykla izolacja moze troche zabezpieczyc, zeby sie nie rozlazlo ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy da się tam wpasować opaskę stalową - taką skręcaną na śrubkę. ;]

Ogólnie to powinno być nieźle - w takim tempie skręcę wszystko w połowie lipca, później będzie padał deszcz i przejadę się może ze 2 razy. Więc kierownica, mostek, widelec i klamkomanetki (musiałem znaleźć coś do 3x8, bo padły mi stare manetki Alivio) okażą się zupełnie bezsensownym wydatkiem. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.