Jump to content

GoodYear Vector 4seasons gen-3

tomy
 Share

Recommended Posts

GoodYear Vector 4seasons gen-3 ktoś testował,  jeździł już trochę? 

Zastanawiam się intensywnie :hmm:

Wcześniej myślałem o Michelin Crossclimate± i Continental Allseasoncontact, ale chyba teraz najbardziej przekonują mnie te GoodYeary...

2 minutes ago, tomy said:

GoodYear Vector 4seasons gen-3 ktoś testował,  jeździł już trochę? 

Zastanawiam się intensywnie :hmm:

Wcześniej myślałem o Michelin Crossclimate± i Continental Allseasoncontact, ale chyba teraz najbardziej przekonują mnie te GoodYeary...

Zalozylem je do auta zony jakies 2 miesiace temu w rozmiarze 205/55/16. Od tego czasu przejechalismy wspolnie jakies 2500km i wrazenia pozytywne.

Nie sa glosne, dobrze trzymaja na mokrym i do predkosci ok 130-140km nie generuja halasu (szybciej to auto nie jechalo).
Po sniegu nie bylo okazji sprawdzic w tym okresie. Nie mma niestety porowania do innych opon wielosezonowych bo to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie :ok:

• Like 1
  • Haha 1

37 minut temu, Maciej__ napisał:

Zalozylem je do auta zony jakies 2 miesiace temu w rozmiarze 205/55/16. Od tego czasu przejechalismy wspolnie jakies 2500km i wrazenia pozytywne.

Nie sa glosne, dobrze trzymaja na mokrym i do predkosci ok 130-140km nie generuja halasu (szybciej to auto nie jechalo).
Po sniegu nie bylo okazji sprawdzic w tym okresie. Nie mma niestety porowania do innych opon wielosezonowych bo to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie :ok:

Dzięki za info :ok:

Akurat mi też potrzebny taki sam rozmiar. 

Z tego co czytałem,  to niby mokre i śnieg radzą sobie chyba przyzwoicie. 

Jestem ciekaw jak te, czy inne wielosezony zachowują się w upale, czy nie ma efektu pływania. 

Mam stare letnie i stare zimowe i na 95٪ chcę przejść na uniwersalne, bo koła trzymam u rodziców 120km, więc już by odeszła upierdliwość wymian. 

Generalnie to i tak raczej dłuższe zimowe,  czy letnie trasy raczej lata służbowy żony,  na którym jest lato/zima :ok:

18 godzin temu, tomy napisał:

Jestem ciekaw jak te, czy inne wielosezony zachowują się w upale, czy nie ma efektu pływania. 

zależy od opony. Ja przerobiłem kilka wielosezonówek przez ostatnie 10lat i przy dużych upałach, i ostrych hamowaniach z wyższych prędkościach czuć w porównaniu do typowo letniego kapcia, ale przy normalnym kręceniu się nie ma problemu.

Jezdzily w zony Scenicu gen2 kilka sezonow i bylo bardzo ok w miejskim uzytkowaniu w kazdych warunkach.

To chyba jedne z lepszych wielosezonowek na rynku obecnie.

W dniu 17.04.2021 o 17:43, tomy napisał:

Ja od niecałego roku jeżdżę na Michelin Crossclimate+

i jestem pozytywnie zaskoczony po zimowej jeździe w góry. Na mokrym tez

• 1 month later...
W dniu 21.04.2021 o 12:37, tomy napisał:

Dobra, zamówiłem, pewnie najwcześniej przekładkę uda mi się zrobić w maju.

Dzięki za info :ok:

jak wrażenia?

Bo do auta zony chyba też się zdecyduje na nie...

miejsce na drugi komplet jest, ale nie chce mi się już bawić w przekładki garażowe i zastanawiać czy to już czy nie plus ewentualne ataki zimy niespodziewane...

2 minuty temu, Pado napisał:

jak wrażenia?

miejsce na drugi komplet jest, ale nie chce mi się już bawić w przekładki garażowe i zastanawiać czy to już czy nie plus ewentualne ataki zimy niespodziewane...

My takie (Vectory) ujeżdżaliśmy w żony Lancii przez 6 lat. Wybrałem je, bo wtedy były nr1 w większości testów. Było kilka zim ze śniegiem i lodem, bardzo fajnie się zachowywały czuć jak wgryzały się w śnieg (mieszkam na nie odśnieżanej ulicy). Są bardzo trwałe, żona zrobiła przez 6lat jakieś 70kkm i nadal miały 6-7mm bieżnika. Jak na uniwersalne nie są dość głośne. IMHO latem trochę gorzej trzymają na suchym niż dobre letnie, potrafią przy ruszaniu dziwnie zapiszczeń i szorować (przy 90KM demonie z automatem) :).

3 minuty temu, sherif napisał:

My takie (Vectory) ujeżdżaliśmy w żony Lancii przez 6 lat. Wybrałem je, bo wtedy były nr1 w większości testów. Było kilka zim ze śniegiem i lodem, bardzo fajnie się zachowywały czuć jak wgryzały się w śnieg (mieszkam na nie odśnieżanej ulicy). Są bardzo trwałe, żona zrobiła przez 6lat jakieś 70kkm i nadal miały 6-7mm bieżnika. Jak na uniwersalne nie są dość głośne. IMHO latem trochę gorzej trzymają na suchym niż dobre letnie, potrafią przy ruszaniu dziwnie zapiszczeń i szorować (przy 90KM demonie z automatem) :).

w Ypsilonce zona ma całe 69KM, nie będzie pisków chyba :) 

11 minut temu, Pado napisał:

jak wrażenia?

Teraz letnią porą wszystko ok, bez zastrzeżeń,  zrobiłem mało km.

Po niemickiej szybkiej drodze przy 2zł było już trochę głośno :spy:

9 minut temu, sherif napisał:

To raczej Vector Gen-2 były, bo Gen-3 weszły zdaje się w 2020 roku.

1 minutę temu, tomy napisał:

Teraz letnią porą wszystko ok, bez zastrzeżeń,  zrobiłem mało km.

Po niemickiej szybkiej drodze przy 2zł było już trochę głośno :spy:

To raczej Vector Gen-2 były, bo Gen-3 weszły zdaje się w 2020 roku.

Pewnie tak. Kojarzę jedynie G-Y i Vector z napisów :).