Skocz do zawartości

Wyciszanie auta. Robił ktoś u siebie, albo robi dla innych?


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maxit napisał:

 

Sam nie. Zlecenie.

Ja mam swój zawód w którym czuję się dobrze i który zapewnia mi stosowne zyski.

Poza tym lubię dać komuś zarobić.

Cieszy mnie to niezmiernie lecz jeśli chcesz porady to posłuchaj użytkownika 

 

5 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Wygłuszałem ostatnio Octavię 3 2.0tsi

 

Generalnie lubię to auto ale im dłużej jeżdżę tym bardziej słuszałem te pogłosy, odgłosy toczenia, takie troche echo w środku.
Dlatego postanowiłem oddać auto do wygłuszenia. Sporo pozytywnego słyszałem o takich zabiegach i dobrych efektach to się skusiłem. Trochę też z nudów
 

Wygłuszenie objęło:
- nadkola
- podłogę bagażnika
- drzwi x4

- klapa bagażnika

Czyli taki zestaw minimum do kompaktowego vaga.

Co do efektu to hmm. Człowiek spodziewa się ciszy jak z kabiny akustycznej a tu się okazuje że tak to nie działa.

Oczywiście lusterka na autostradzie świszczą jak świszczały wcześniej, uszczelek nie tykałem.

Najlepszy efekt wygłuszenia jest jak auto jedzie tak powiedzmy do 100km/h. Jest wyraźnie lepiej. Lepiej izoluje od hałasów z zewnątrz. 

 

Powyżej tej prędkości pojawiają się szumy opływowe, świsty uszczelek itp niuanse aerodynamiczne które są specyficzne dla modelu i które zaczynają dominować.

I tego wygłuszeniem się nie wytnie.

 

Drugi raz bym skody nie wygłuszył bo zależało mi na uciszeniu jej przy prędkościach podróżnych >100km/h i tu sukcesów nie ma dużych.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PiotrekDCI napisał:

jeśli chcesz porady to posłuchaj użytkownika 

 

Najbardziej martwi mnie to, że możesz mieć rację... Z BMW Mercedesa nie zrobię, szczególnie, że np. nadkoli od zewnątrz nie tknę, bo to moim zdaniem idiotyzm i proszenie się o korozję auta.

 

Mam jeszcze jeden pomysł, ale najpierw prześpię się z tematem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maxit napisał:

 

Najbardziej martwi mnie to, że możesz mieć rację... Z BMW Mercedesa nie zrobię, szczególnie, że np. nadkoli od zewnątrz nie tknę, bo to moim zdaniem idiotyzm i proszenie się o korozję auta.

 

Mam jeszcze jeden pomysł, ale najpierw prześpię się z tematem...

Ale korozji nie będzie, tylko dobrze oczyść powierzchnię blach i odtłuść. Klejenie na ciepło z dobrym dociskiem do tego oklejenie od góry plastikowych nadkoli.

Czy nadkola w BMW masz sam plastyki czy jest taki materiał, tam gdzie kamyki i piasek spod kół lecą? Po zdjęciu przednich nadkoli zerknij czy wszystkie pianki/ wygłuszenia są przed przednimi drzwiami. Tam lubi świstać również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Maxit said:

 

Dzwoniłem i pogadałem. Pakiet startowy 15k PLN - 20% wartości auta. Zdrowy rozsądek mówi, że to za dużo jak na to auto.

 

Kwota absurdalna :hehe: Az dziwne, ze znajduja sie chetni na taka usluge ;]

Aczkolwiek im dlzuej siedze na forach/grupach Mazdy tym bardziej sie przekonuje ze to troche "sekta" :hehe:

Napisz cos zlego na Mazde to Cie zjedza :facepalm:

 

Edytowane przez Maciej__
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PiotrekDCI napisał:

 

Dobry przykład Octavia 3 jest głośniejsza niż O2 FL. Mam w firmie i czasami 2 pomykałem jak kiedyś były, a O3 po przesiadce czuć, że głośniejsza.  Oba silniki 2.0 TDI, trójka z DSG i tyle różnic, obydwa kombi.

 

W Mondeo MK5 rezygnowali z pewnych wygłuszeń w trakcie produkcji samochodu.

Ja mam pierwszy rocznik 2015 i mam fabryczne maty na plastikowych nadkolach - w późniejszych rocznikach już ich nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 19:37, vaz2110 napisał:

Zastanawiam się, czy nowe samochody np. segmentu E i F mają w standardzie lub w opcji systemy aktywnej redukcji szumów. Honda Legend posiadała system ANC, który dawał zaskakujący efekt ciszy w środku kabiny. Ewentualnie czy taki system można zaimplementować w innym samochodzie. 

np Alfa ma pakiet "wyciszenie" za 1400 pln dostajesz dodatkowe wytłumienia grodzi z obu stronę laminowane przednie i ..boczne szyby. Efekt- zdumiewa = jest naprawdę cicho - podobny o ile pamiętam jest pakiet do nowej astry- wygłuszenia i ..dodatkowe uszczelki drzwi czy jakoś tak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Azbest napisał:

 

W Mondeo MK5 rezygnowali z pewnych wygłuszeń w trakcie produkcji samochodu.

Ja mam pierwszy rocznik 2015 i mam fabryczne maty na plastikowych nadkolach - w późniejszych rocznikach już ich nie było. 

im nowszy model tym mniej wygłuszeń nienalizanie od marki= ro samo w BMW - w tej chwili jazda niemal czymkolwiek szybciej niż 140 dynie urywa. Inna sprawa że po wytłumieniu nie widzimy różnicy bo hałas ma inną częstotliwość nie wyłapywaną przez dodatkowe wytłumienie. Duże znaczenie mają opony- generalnie im wyższe premium i sport tym są głośniejsze- przykład Michały pilot sport 4- super opona ale generuje niemiłosierny hałas.

u mnie we wcześniejszej GIulietcie wytłumiłem od zewnątrz ścianki za nadkolami STP aero gold  i matami piankowymi 10mm oraz maskę- i nadkola plastikowe- -naprawdę zrobiło się ciszej. tak samo zrobiłem w 500 żony efekt-  żaden.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 07:59, sdss napisał:

Większość warsztatów oferujących usługi wyciszenia to Warszawa i okolice, czyżby uszy mieszkańców stolicy bardziej wrażliwe? 

 

Gdzieś znalazłem Wrocław.

 

W dużych miastach jest więcej potencjalnych klientów którzy zostawia dużo pieniędzy za usługę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych, co wygłuszali, nie śmierdzi Wam ta pianka i alubutyl w aucie? Ja wygłuszałem Golfa VII, cały bagażnik i tylne nadkola pod plastikami pianką 6 mm, pod kanapą alubutyl 2 mm i wszystkie wnęki kół na zewnątrz pod nadkolami alubutyl 2 mm. Już jakiś czas minął, ale nadal czuć ten zapach szczególnie na słońcu. Podobny zabieg zrobiłem w Mito żony, samą pianką 6 mm wykleiłem w środku tylne nadkola i całe boki auta od drzwi po lampy tył pod tapicerką. Też na razie czuć ten zapach. W obu autach jest słyszalna różnica na plus, nie jest to nic spektakularnego, ale słychać wyciszenie tylnej części nadwozia i kół z tyłu, bo przody w tych autach są lepiej wyciszone fabrycznie. I teraz tak, na materiały wydałem ok 100 zł/auto, więc pakowanie większej ilości wygłuszenia daje niewspółmierny efekt do wydanej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wyciszałem Fabie 2 kombi, drzwi przód i tył. Kilka kawałków mat butylowych w drzwi - ale nie jakoś przesadnie i dokładnie żeby nie było za ciężko.

Dokładnie starałem się wykleić pianką wewnętrzne boczki drzwi. Dla mnie efekt jest, radia nie trzeba robić głośniej i ja słysze że jest ciszej przy wyższych prędkościach.

Z grubością pianki trzeba uważać - jak będzie za grubo - boczki sprężynują.

W zeszlym roku spojrzałem na uszczelki górnej krawędzi drzwi. Dodałem sznur spieniony EDPM jak na zdjęciu:

image.png.359b3cfb7d98d828a3813b70a9fb1bed.png
dzięki temu to skrzydełko lepiej dociska do karoserii i jest ciszej - tzn nie gwiżdże nie świszczy. 

 

Wystarczyło go tam włożyć, nie trzebabyło kleić. Trzyma się ;)

 

W cenie 200/300 pln metodą chałupniczą można uzyskać efekty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kaczorek79 napisał:

A ja mam pytanie do tych, co wygłuszali, nie śmierdzi Wam ta pianka i alubutyl w aucie? Ja wygłuszałem Golfa VII, cały bagażnik i tylne nadkola pod plastikami pianką 6 mm, pod kanapą alubutyl 2 mm i wszystkie wnęki kół na zewnątrz pod nadkolami alubutyl 2 mm. Już jakiś czas minął, ale nadal czuć ten zapach szczególnie na słońcu. Podobny zabieg zrobiłem w Mito żony, samą pianką 6 mm wykleiłem w środku tylne nadkola i całe boki auta od drzwi po lampy tył pod tapicerką. Też na razie czuć ten zapach. W obu autach jest słyszalna różnica na plus, nie jest to nic spektakularnego, ale słychać wyciszenie tylnej części nadwozia i kół z tyłu, bo przody w tych autach są lepiej wyciszone fabrycznie. I teraz tak, na materiały wydałem ok 100 zł/auto, więc pakowanie większej ilości wygłuszenia daje niewspółmierny efekt do wydanej kasy.

Jakim cudem wydałeś 100 zł na auto jak pianka K6s sama kosztuje 125 zł za 3.5m2? A jeden arkusz alubutylu to też ok 30 zł za jedną matę. Może tania = śmierdząca? Ja dawałem u siebie kiedyś to nic nie waniało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał:

A ja mam pytanie do tych, co wygłuszali, nie śmierdzi Wam ta pianka i alubutyl w aucie?

Nie śmierdzi - ostatnie wygłuszenie robiłem na wiosnę 2020. Potem wyjazd w prawie 40 stopniowe upały do Chorwacji i zero zapachu. Maty "tanie stp" plus polska pianka. 

Jeszcze jedna zaleta albo wada całkowitego wygłuszenia to izolacja termiczna. U mnie z tyłu nie ma nawiewów, a teraz jest latem chłodniej a zimą cieplej niż było. No i wolniej się wyrównuje temperatura z otoczeniem na postoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaczorek79 napisał:

No u mnie jest to po prostu wyczuwalne, jak się auto nagrzeje. Ja czuję, żona i córka nie czują. Może to kwestia wrażliwości na zapachy, czasem mi przeszkadza, jak kierowca stojący przede mną na swiatłach pali papierosa w aucie. 

Moja żona ma nos bardziej niż czuły i nie wyczuwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczorek79 napisał:

A ja mam pytanie do tych, co wygłuszali, nie śmierdzi Wam ta pianka i alubutyl w aucie? Ja wygłuszałem Golfa VII, cały bagażnik i tylne nadkola pod plastikami pianką 6 mm, pod kanapą alubutyl 2 mm i wszystkie wnęki kół na zewnątrz pod nadkolami alubutyl 2 mm. Już jakiś czas minął, ale nadal czuć ten zapach szczególnie na słońcu. Podobny zabieg zrobiłem w Mito żony, samą pianką 6 mm wykleiłem w środku tylne nadkola i całe boki auta od drzwi po lampy tył pod tapicerką. Też na razie czuć ten zapach. W obu autach jest słyszalna różnica na plus, nie jest to nic spektakularnego, ale słychać wyciszenie tylnej części nadwozia i kół z tyłu, bo przody w tych autach są lepiej wyciszone fabrycznie. I teraz tak, na materiały wydałem ok 100 zł/auto, więc pakowanie większej ilości wygłuszenia daje niewspółmierny efekt do wydanej kasy.

Wyciszałem Bitmatem matą butylową i pianką. Nic nie śmierdzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczorek79 napisał:

A ja mam pytanie do tych, co wygłuszali, nie śmierdzi Wam ta pianka i alubutyl w aucie? 

Zero zapachu ✌️ jedynie masa bitumiczna, która pokrywałem alubutyl na zewnętrznej części nadkoli walił może z 3 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem tylko przednie drzwi przy okazji audio i to dalo spora roznice. Nawet sie przymierzalem, zeby sie zabrac za reszte auta bo mialo zostac na dluzej, ale chyba sie klaruja jakies plany na zmiane wiec potencjalnie bede wygluszal nowozakupione ;) i pewnie zlece to firmie bo nie mam czasu zeby wybebeszyc auto tak jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 10:07, kaczorek79 napisał:

A ja mam pytanie do tych, co wygłuszali, nie śmierdzi Wam ta pianka i alubutyl w aucie? Ja wygłuszałem Golfa VII, cały bagażnik i tylne nadkola pod plastikami pianką 6 mm, pod kanapą alubutyl 2 mm i wszystkie wnęki kół na zewnątrz pod nadkolami alubutyl 2 mm. Już jakiś czas minął, ale nadal czuć ten zapach szczególnie na słońcu. Podobny zabieg zrobiłem w Mito żony, samą pianką 6 mm wykleiłem w środku tylne nadkola i całe boki auta od drzwi po lampy tył pod tapicerką. Też na razie czuć ten zapach. W obu autach jest słyszalna różnica na plus, nie jest to nic spektakularnego, ale słychać wyciszenie tylnej części nadwozia i kół z tyłu, bo przody w tych autach są lepiej wyciszone fabrycznie. I teraz tak, na materiały wydałem ok 100 zł/auto, więc pakowanie większej ilości wygłuszenia daje niewspółmierny efekt do wydanej kasy.

Czyli nic tylko oferowac taka usluge za 15tys jak ktos tu wklejal w watku. Tam pewnie ciut wiecej wyciszenia ale to i tak cena kosmos.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.