Skocz do zawartości

[ZzAK] SUV / kombi / Minivan do ~ 120 tys zł z fa-rą VAT 23%


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy nam się leasing auta i trzeba by coś kupić następnego.

Zakładam max 5 latka z przebiegiem do 60 tys km

Interesuje mnie tylko benzyna bez gazu. Może być 6 litrów pojemności nawet. Minimum okolice 180 KM i więcej. Nie interesują mnie koszty spalania. Tylko automat

Musi mieć f-re VAT 23%

 

Auto ma służyć do wyjazdów dla 2 dorosłych i 2 dzieci [dzieci są wielkości dorosłych osób]. Zagranica i Polska. Przebieg roczny strzlam na ~ 20 tys km max.

Musi być duży bagażnik - ale nie jest to warunek główny [4 osoby w tym dwie baby 😏🙂😞 - choć one mówią, że to ja zabieram wicej].

Powinny być nawiewy na tylną kanapę i podłokietnik.

Auto może być 4 osobowe ale może być 7.

 

Znalazłem  - Kie Optime, Insignie, Stelvio?

 

Ktoś ma jakiś pomysł, sugestię ?

Nie mam parcia na premium, wali mnie kolor i wypas, skóra, felgi itp..

Jak ma klimę i kierownicę to jest super.

 

Auto może być też nowe - nie mam pomysłu  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, TWENTIS said:

Kończy nam się leasing auta i trzeba by coś kupić następnego.

Zakładam max 5 latka z przebiegiem do 60 tys km

Interesuje mnie tylko benzyna bez gazu. Może być 6 litrów pojemności nawet. Minimum okolice 180 KM i więcej. Nie interesują mnie koszty spalania. Tylko automat

Musi mieć f-re VAT 23%

 

Mazda CX-5 2.5noPB? Sporo krajowych egzemplarzy z udokumentowana historia, wszystkie z automatem.

Ewentualnie jesli dopuszczasz auta sprowadzone z USA to moze Ford Edge 3.5 V6 lub Outback H6?

Niestety moc >180KM to glownie marki premium zostaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bardzo ładny. Też o nim myśle tylko raczej o benzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mazda CX-5 2.5noPB? Sporo krajowych egzemplarzy z udokumentowana historia, wszystkie z automatem.
Ewentualnie jesli dopuszczasz auta sprowadzone z USA to moze Ford Edge 3.5 V6 lub Outback H6?
Niestety moc >180KM to glownie marki premium zostaja...

Cx5 ok. Tylko to KM mało :-(
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 21:42, TWENTIS napisał:

Kończy nam się leasing auta i trzeba by coś kupić następnego.

Zakładam max 5 latka z przebiegiem do 60 tys km

Interesuje mnie tylko benzyna bez gazu. Może być 6 litrów pojemności nawet. Minimum okolice 180 KM i więcej. Nie interesują mnie koszty spalania. Tylko automat

Musi mieć f-re VAT 23%

Polecił być CI Forka XT ale z takim przebiegiem pewnie nie kupisz. Chociaż link.  Może Kia Sorrento? Bardzo fajne auto.

Aczkolwiek Forki z USA mają > 180 - przykład.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 21:42, TWENTIS napisał:

Auto może być też nowe - nie mam pomysłu  ...

 

Nowe za 120 k PLN przy takich wymaganiach raczej nie istnieje. Są jeszcze do kupienia kombiki z 2019/2020 roku w cenie do 120 k PLN, ale może być problem z jakimś z kryteriów. Jak pójdziesz na kompromis to kupisz nowe ale starszy rocznik, Mondeo bywają jeszcze w dobrych cenach ale nie wiem czy taka wielkość będzie Ci odpowiadała, S-MAX to świetny pomysł, używek nie ma aż tak dużo, nowe nie wyrwiesz za tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, bergerac said:

Przy takim budżecie ja bym szukał czegoś nowego. Może Tiguan albo analogiczny model od Seata czy Skody ?

 

Od biedy moze Formentor 1.5TSI sie zalapie nawet :ok:

W podstawowym wyposazeniu ma juz praktycznie wszystko co potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Od biedy moze Formentor 1.5TSI sie zalapie nawet :ok:

W podstawowym wyposazeniu ma juz praktycznie wszystko co potrzeba :)

Tiguan chyba tylko będzie 150KM. Ale osobiście jakbym miał kłaść na stół 120 koła, to wolałbym jednak nowe auto, a przynajmniej coś co ma jeszcze gwarancję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Od biedy moze Formentor 1.5TSI sie zalapie nawet :ok:

W podstawowym wyposazeniu ma juz praktycznie wszystko co potrzeba :)

Formentor albo Ateca :oki:, tylko to bedzie mialo 150KM, a nie 180 jak sobie kolega zyczy.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bergerac said:

Tiguan chyba tylko będzie 150KM. Ale osobiście jakbym miał kłaść na stół 120 koła, to wolałbym jednak nowe auto, a przynajmniej coś co ma jeszcze gwarancję.

 

Ja rowniez :ok:

Przy takim budzecie nawet bym nie patrzyl na uzywki, kosztem mocy czy wyposazenia.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ja rowniez :ok:

Przy takim budzecie nawet bym nie patrzyl na uzywki, kosztem mocy czy wyposazenia.

 

 

Ja określiłem sobie budżet właśnie na 120 k PLN właśnie i zbyt wysoko postawiłem poprzeczkę, bo zawsze mi czegoś brakowało w stokowych autach. A to nie ma automatu, a to nie ten kolor. Musiałem kupić używkę żeby było w 90% to co chce i w tym kolorze. Ale koniec końców po pół roku nie czuje się rozczarowany o dziwo ;] Wręcz mam odczucie że to była lepsza decyzja ;l

 

Tutaj widzę bliski mi dylemat. Więc to kupujący musi wybrać czy obciąć kryteria czy pogodzić się z np. mniejszą dynamiką :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, komor said:

 

Ja określiłem sobie budżet właśnie na 120 k PLN właśnie i zbyt wysoko postawiłem poprzeczkę, bo zawsze mi czegoś brakowało w stokowych autach. A to nie ma automatu, a to nie ten kolor. Musiałem kupić używkę żeby było w 90% to co chce i w tym kolorze. Ale koniec końców po pół roku nie czuje się rozczarowany o dziwo ;] Wręcz mam odczucie że to była lepsza decyzja ;l

 

Tutaj widzę bliski mi dylemat. Więc to kupujący musi wybrać czy obciąć kryteria czy pogodzić się z np. mniejszą dynamiką :oki:

 

Ale wydales cale 120k na uzywke, czy jednak zredukowales budzet?

Bo jak ja bym mial wydac na nowke 120, to za uzywke nie dalbym wiecej niz 60kPLN.

Dla mnie to zaporowa cena za uzywane auto bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale wydales cale 120k na uzywke, czy jednak zredukowales budzet?

Bo jak ja bym mial wydac na nowke 120, to za uzywke nie dalbym wiecej niz 60kPLN.

Dla mnie to zaporowa cena za uzywane auto bez gwarancji.

 

Wydałem 62 k PLN, również przekroczyłem budżet na używke, miałem właśnie 60 k PLN.

Gwarancję mam przedłużoną w fordzie za 300 zł. Gwarancja 12 która obejmuje dość sporo także mam luz psychiczny prawie jak przy nowym.

Taki oto kompromis ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ale wydales cale 120k na uzywke, czy jednak zredukowales budzet?

Bo jak ja bym mial wydac na nowke 120, to za uzywke nie dalbym wiecej niz 60kPLN.

Dla mnie to zaporowa cena za uzywane auto bez gwarancji.

Ale jak kupisz roczną Kia to masz jeszcze 6 lat gwarancji lub do 150kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MarcG said:

Ale jak kupisz roczną Kia to masz jeszcze 6 lat gwarancji lub do 150kkm.

 

Roczna jak najbardziej, ale takich ofert jest baaardzo malo. Ewentualnie jakies demo po salonie.

Aczkolwiek ceny za takie auta sa ostatnimi czasy niezbyt promocyjne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja określiłem sobie budżet właśnie na 120 k PLN właśnie i zbyt wysoko postawiłem poprzeczkę, bo zawsze mi czegoś brakowało w stokowych autach. A to nie ma automatu, a to nie ten kolor. Musiałem kupić używkę żeby było w 90% to co chce i w tym kolorze. Ale koniec końców po pół roku nie czuje się rozczarowany o dziwo ;] Wręcz mam odczucie że to była lepsza decyzja ;l
 
Tutaj widzę bliski mi dylemat. Więc to kupujący musi wybrać czy obciąć kryteria czy pogodzić się z np. mniejszą dynamiką :oki:

Z dynamika najtrudniej bo auto jezdzić bedzie realnie w 4 osoby i bagaz i do tego duzo po autostradach.
Do tej pory jedzilem F10 w 2.0d 190 KM i c8 2.0 TFSI 250 KM i ta moc w BMW to IMO min.

Cx5 jest rewelacyjna ale czy 165 KM pociagnie taki skład?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TWENTIS napisał:


Z dynamika najtrudniej bo auto jezdzić bedzie realnie w 4 osoby i bagaz i do tego duzo po autostradach.
Do tej pory jedzilem F10 w 2.0d 190 KM i c8 2.0 TFSI 250 KM i ta moc w BMW to IMO min.

Cx5 jest rewelacyjna ale czy 165 KM pociagnie taki skład?

Bez turbo, nie radzę. Będziesz zawiedziony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, TWENTIS said:

Cx5 jest rewelacyjna ale czy 165 KM pociagnie taki skład?

 

Jak chcesz tym jezdzic duzo w 4 osoby + bagaz po autostradach to sobie raczej odpusc :ok:

Ja jezdze w 1-2 osoby i wtedy jeszcze jest w miare OK, przy zalozeniu, ze nie jezdzisz szybciej niz 140-150km/h.

Ale elastycznosci na wyzszych biegach brakuje i trzeba redukowac.

Do takiej jazdy to chyba najlepiej diesel 2.2 ale on bywa klopotliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zainteresował Insignia. Jest moc. Jest napęd 4x4. Jak nie potrzebujesz się szwedac po dziurach tylko latać po trasach to myślę że dobry wybór. Wersja HB ładniejsza i też w miarę pojemna.

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insignia-automat-4x4-elite-perla-el-i-podgrzewane-fotele-gwarancja-ID6DEjSu.html

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TWENTIS napisał:

Cx5 jest rewelacyjna ale czy 165 KM pociagnie taki skład?

NIE.

Obecnie przy aucie o mocy 180 KM ważącym na pusto ok. 1550 kg i 4 osobach na pokładzie nie jestem mistrzem prostej. Do sprawnego poruszania się załadowanym autem 250 KM jest optymalne i niech hejtują mnie właściciele szybkich 100KM 1.6, ale tak jest. Z każdym dodatkowym kilogramem spada sprawność auta ;]

Także jak ma być typowo w trasy to mocny silnik u Ciebie to podstawa.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.