Skocz do zawartości

remont mieszkania robocizna


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

kwestia jeszcze gdzie ;) 
za malowanie ścian 3 lata temu liczyli u mnie na wsi 16zł/mkw ale po negocjacjach zrobili mi za 10zł/mkw + sufity gratis xD
za glazurę płaciłem 60zł/mkw ale to też już wtedy promocyjne było bo brali po 120zł/mkw, a teraz w Warszawie i Wrocławiu wiem, że zaczynają dyskusję od 160zł/mkw

panele w większości sklepów układają gratis

podłoga to też zależy forma wyrównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, deszczowyRoman said:

Ile mniej wiecej wynosi robocizna ? Mieszkanie w wielkiej płycie

szpachlowania scian i sufitu

malowanie

przygotowanie i wyrónwnie podłogi pod panele

układanie paneli podłogowych

układanie glazury

 

Tu znajdziesz wszystko: https://kb.pl/porady/cennik-uslug-remontowych-w-roznych-regionach-polski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

160 za metr glazury? To chyba z kuciem starych i rownaniem sciany. Samo polozenie takich 30x30 to mniej niz godzina... to gruba kasa... 

Chyba trzeba zmienic zawod... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krawiec napisał:

160 za metr glazury? To chyba z kuciem starych i rownaniem sciany. Samo polozenie takich 30x30 to mniej niz godzina... to gruba kasa... 

Chyba trzeba zmienic zawod... 

 

Krawiec

Dlatego chyba nasz Żuraw zmienił zawód i poszedł w wykończeniówkę aby wyciągać średnio krajową z AK.

PS. Trafiłem majstra co mi teraz garaż 80 mkw remontuje. Pierwszy raz w życiu dam chyba majstrowi więcej niż sam zaproponował. Robota prosta, kucie starych słabych tynków, odgrzybienie, gruntowanie, tynkowanie i wyrównanie posadzki. Jak się sprawdzi to biorę go do malowania mieszkania, bo za tak niską stawkę to mi się nie chce babrać w farbie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. remont kawalerki.

Było burzenie ściany, zbicie starych kafelków, wymiana podłóg, drzwi, armatury. Trochę przeróbek instalacji wodnej i elektrycznej. Kawałek tynku. Montaż drzwi. Położenie nowych płytek, montaz armatury. Malowanie na koniec.

Całość roboty niewiele ponad 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
13 minut temu, rwIcIk napisał:

Np. remont kawalerki.

Było burzenie ściany, zbicie starych kafelków, wymiana podłóg, drzwi, armatury. Trochę przeróbek instalacji wodnej i elektrycznej. Kawałek tynku. Montaż drzwi. Położenie nowych płytek, montaz armatury. Malowanie na koniec.

Całość roboty niewiele ponad 10 tys.

A ile to czasu zajęło?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krawiec napisał:

160 za metr glazury? To chyba z kuciem starych i rownaniem sciany. Samo polozenie takich 30x30 to mniej niz godzina... to gruba kasa... 

Chyba trzeba zmienic zawod... 

 

Krawiec

 

Znajomi (dwa przypadki we Wrocku) remontowali łazienki, w zasadzie ze stanu developerskiego do wykończenia. Gość nawet nie pyta o kafle i gdzie a jedynie o metraż łazienki. I rozmowa w stylu to ile metrów? A, 10! No to 20 kPLN. 

Trzeci znajomy na remont starej łazienki to przez dwa lata szukał fachowców, większość nie chciała bo trzeba kuć a na z boku budują nowe osiedla, więc tam czyste ściany. A ta reszta dawała zaporowe ceny. Ja w październiku robiłem remont w mieszkaniu, niewielka przebudowa, ale przy okazji zapytałem ile kosztowałoby położenie kafli na betonowych schodach (14 schodków). Policzył 6000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spad said:

 

Znajomi (dwa przypadki we Wrocku) remontowali łazienki, w zasadzie ze stanu developerskiego do wykończenia. Gość nawet nie pyta o kafle i gdzie a jedynie o metraż łazienki. I rozmowa w stylu to ile metrów? A, 10! No to 20 kPLN. 

Trzeci znajomy na remont starej łazienki to przez dwa lata szukał fachowców, większość nie chciała bo trzeba kuć a na z boku budują nowe osiedla, więc tam czyste ściany. A ta reszta dawała zaporowe ceny. Ja w październiku robiłem remont w mieszkaniu, niewielka przebudowa, ale przy okazji zapytałem ile kosztowałoby położenie kafli na betonowych schodach (14 schodków). Policzył 6000 zł. 

 

Ja 2 lata temu za remont lazienki 5m2, placilem 10kPLN za robocizne (w tym skucie starych kafli, etc).

Teraz pewnie wiecej by wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
33 minuty temu, spad napisał:

 

Znajomi (dwa przypadki we Wrocku) remontowali łazienki, w zasadzie ze stanu developerskiego do wykończenia. Gość nawet nie pyta o kafle i gdzie a jedynie o metraż łazienki. I rozmowa w stylu to ile metrów? A, 10! No to 20 kPLN. 

Trzeci znajomy na remont starej łazienki to przez dwa lata szukał fachowców, większość nie chciała bo trzeba kuć a na z boku budują nowe osiedla, więc tam czyste ściany. A ta reszta dawała zaporowe ceny. Ja w październiku robiłem remont w mieszkaniu, niewielka przebudowa, ale przy okazji zapytałem ile kosztowałoby położenie kafli na betonowych schodach (14 schodków). Policzył 6000 zł. 

To są srogie kwoty z dniówkę, przekraczające dniówki specjalistów w wielu branżach... I pewnie do tego jak z fakturą to + VAT... albo i więcej. Bo i o takich akcjach słyszałem.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, krawiec said:

To są srogie kwoty z dniówkę, przekraczające dniówki specjalistów w wielu branżach... I pewnie do tego jak z fakturą to + VAT... albo i więcej. Bo i o takich akcjach słyszałem.

 

Ale robota tez raczej do lekkich nie nalezy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale robota tez raczej do lekkich nie nalezy... 

Czy ja wiem...  układanie płytek w nowym mieszkaniu to nie jest jakoś ciężka bardzo praca. 

Fakt, kucie i wynoszenie gruzu to inna bajka...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krawiec napisał:

Fakt, kucie i wynoszenie gruzu to inna bajka...

Bez przesady. Kwestia odpowiednich narzędzi. Takimi z biedronki jest faktycznie ciężko. Robiłem jakby ktoś pytał. Jest głód na fachowców dlatego sobie liczą.

Prawdziwych fachowców jest garstka. Reszta to samouki z ulicy. Zrobił byś ze dwie łazienki i potem równie dobrze jak oni. Jeśli nie lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawiec napisał:

To są srogie kwoty z dniówkę, przekraczające dniówki specjalistów w wielu branżach... I pewnie do tego jak z fakturą to + VAT... albo i więcej. Bo i o takich akcjach słyszałem.

 

Krawiec

 

Dlatego w lutym do remontu mieszkania po najemcach zabrałem się sam. Położenie kafli w kuchni (na szczęście wcześniej były panele, więc lekkie zrywanie), gipsowanie sporych pęknięć (kupiłem żyrafę), przełożenie paneli podłogowych w salonie, malowanie, etc. Fakt, po pracy trwało to półtora miesiąca w doskoku, ale koszt u fachowców byłby sporo wyższy niż przerwa w najmie na 2 miesiące. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

Np. remont kawalerki.

Było burzenie ściany, zbicie starych kafelków, wymiana podłóg, drzwi, armatury. Trochę przeróbek instalacji wodnej i elektrycznej. Kawałek tynku. Montaż drzwi. Położenie nowych płytek, montaz armatury. Malowanie na koniec.

Całość roboty niewiele ponad 10 tys.

bardzo dobra cena :ok: Mnie za samą łazienkę 5m2 skasowali niewiele mniej i to była jedna z niższych ofert :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 15:15, deszczowyRoman napisał:

Ile mniej wiecej wynosi robocizna ? Mieszkanie w wielkiej płycie

szpachlowania scian i sufitu

malowanie

przygotowanie i wyrónwnie podłogi pod panele

układanie paneli podłogowych

układanie glazury

Ooo ziom, temat rzeka, a możliwa rozbieżność cen jeszcze większa (zwłaszcza przy tak szczegółowo podanym zakresie robót ;l).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 10:43, marcindzieg napisał:

Bez przesady. Kwestia odpowiednich narzędzi. Takimi z biedronki jest faktycznie ciężko. Robiłem jakby ktoś pytał. Jest głód na fachowców dlatego sobie liczą.

Prawdziwych fachowców jest garstka. Reszta to samouki z ulicy. Zrobił byś ze dwie łazienki i potem równie dobrze jak oni. Jeśli nie lepiej.

W kładzeniu kafelków najważniejsze jest wyprowadzenie kątów i pionów ścian. Jak masz prosto, to obecnie samo kafelkowanie to przyjemność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2019 za generalny remont 3 pokoi, 45m kw. (lata 70, brak remontu od tego czasu), czyli wymiana instalacji elektrycznej, łazienka od podstaw, kuchnia od podstaw, dużo karton-gipsu zapłaciłem 18 000 zł. 

5 osob robiło 3 tygodnie. 

Edytowane przez OPAL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, deszczowyRoman napisał:

czyszczenir,  3 x szpachlowanie, 2x malowanie, wykonczenie okien, sufitu, gniazdek za pokoj 26m2 wyszlo 2700 ,robocizna.

 

Drogo?

 

Musiałbyś rozpisać, co zawierały te pozycje np. co to jest czyszczenie ?

3 x szpachlowanie oznacza naciągnięcie gipsu i jego szpachlowanie ?

Co jest pod pozycją gniazdka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomo napisał:

 

Musiałbyś rozpisać, co zawierały te pozycje np. co to jest czyszczenie ?

3 x szpachlowanie oznacza naciągnięcie gipsu i jego szpachlowanie ?

Co jest pod pozycją gniazdka ?

Wielka plyta, czyszczenie z resztek tapet.

Tak bo w miejscach laczenia plyt byly nierówności.

Wymiana gniazdek i wlacznikow na nowe w sumie 6..

Montaz listew przy podłodze,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, deszczowyRoman said:

Wielka plyta, czyszczenie z resztek tapet.

Tak bo w miejscach laczenia plyt byly nierówności.

Wymiana gniazdek i wlacznikow na nowe w sumie 6..

Montaz listew przy podłodze,

 

 

 

I to byl ten remont z tytulowego postu? ;]

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deszczowyRoman napisał:

Wielka plyta, czyszczenie z resztek tapet.

Tak bo w miejscach laczenia plyt byly nierówności.

Wymiana gniazdek i wlacznikow na nowe w sumie 6..

Montaz listew przy podłodze,

 

 

 

Jak dla mnie drogo, ale to dlatego, że ja patrzę przez pryzmat robotnika, którego mam.

 

Wymiana gniazdek i włączników to jest tak banalna rzecz, że bez sensu jest zlecać to komuś (a są ludzie mocno walnięci, którzy uwielbiają taką robotę - np. ja jestem takim świrem).

 

Montaż listew jw - o ile ściany nie są z betonu to robota prosta. Jak z betonu komórkowego, to robota wręcz śpiewająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomo napisał:

 

Jak dla mnie drogo, ale to dlatego, że ja patrzę przez pryzmat robotnika, którego mam.

 

Wymiana gniazdek i włączników to jest tak banalna rzecz, że bez sensu jest zlecać to komuś (a są ludzie mocno walnięci, którzy uwielbiają taką robotę - np. ja jestem takim świrem).

 

Montaż listew jw - o ile ściany nie są z betonu to robota prosta. Jak z betonu komórkowego, to robota wręcz śpiewająca.

Ile placisz za szpachlowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deszczowyRoman napisał:

Ile placisz za szpachlowanie?

 

Ja płacę mojemu robotnikowi tygodniowo 600 PLN.

Ten tydzień będzie ostatni - 13-ty (zaczął 8-go lutego).

 

Zaczęliśmy od stanu "mieszkanie po dziadkach", dziś jest stan na gotowo (do położenia panele, ale to robię sam bo lubię).

Mieszkanie 53m2 - gdzieś już na forum wrzucałem zakres remontu - generalnie wszystko.

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

jak wyrównać podłoge pod panele? Drewniana klepka została usunieta

 

Skoro już usunąłeś klepkę, to wylewka samopoziomująca.

Ale najpierw przemierz łatą, czy w ogóle jest potrzeba - bo może masz równo.

 

Ja mam pod spodem zrujnowaną klepkę, ale kładę na to 5 lub 6mm XPS i na to panele 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 20:45, deszczowyRoman napisał:

czyszczenir,  3 x szpachlowanie, 2x malowanie, wykonczenie okien, sufitu, gniazdek za pokoj 26m2 wyszlo 2700 ,robocizna.

 

Drogo?

Drogo

Ja dzisiaj będę kończył mieszkanie 38m, taki zakres prac jak napisałeś + sufity podwieszane i ugadałem się na 3 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, deszczowyRoman napisał:

niestety nie jest.

Jak mocno nie jest?

Jak mocno, to wylewka.

Jak drobne nierówności, to może da się zniwelować grubym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 19:02, Phil_ips napisał:

Za wykończenie kawalerki w 2020 zapłaciłem 16 kPLN. W cenie zawarte były materiały. Kleje, farby, fugi itd.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Robie teraz remont 38 metrow burzenie, stawianie scian elektryka no komplet. Mysle jak nic 70k pojdzie. Za zburzenie i postawienie scian z elektryka wzieli 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 10:12, Maciej__ napisał:

 

Ale robota tez raczej do lekkich nie nalezy... 

Zależy. Na początku jest lipa, ale potem kupujesz sprzęt Hilti, Milwaukee, przecinarkę wodną, poziomnicę laserową, najmujesz jakiegoś w miarę kapującego pomocnika i robota idzie jak burza. W miarę rozwoju dostajesz też rabaty w hurtowniach, więc więcej kaski dla ciebie. 

Niemniej robota dla starannych i cierpliwych, jeśli chcesz trzymać poziom usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.