Skocz do zawartości

Dywaniki welurowe


kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze kiedyś było ale ...

Znacie moze bdb jakości zamienniki welurowych, dywaników -na allegro niby są oferty, ale jak patrzę na opinie to słabo to wyglada; maja być grube, bez wzmocnienia po stronie kierowcy-do merc clk w209.😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, kondziu said:

Wiem, ze kiedyś było ale ...

Znacie moze bdb jakości zamienniki welurowych, dywaników -na allegro niby są oferty, ale jak patrzę na opinie to słabo to wyglada; maja być grube, bez wzmocnienia po stronie kierowcy-do merc clk w209.😇

zrobia takie jak chcesz :ok:
https://www.pfi.global/

Edytowane przez mokrii
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mokrii napisał:

zrobia takie jak chcesz :ok:

robią na wymiar ?

 

10 godzin temu, kondziu napisał:

Znacie moze bdb jakości zamienniki welurowych, dywaników -na allegro niby są oferty, ale jak patrzę na opinie to słabo to wyglada; maja być grube, bez wzmocnienia po stronie kierowcy-do merc clk w209.😇

Na allegro jak się kupuje to mają zazwyczaj opis i zdjęcia m.in obszyć. Z mojego doświadczenia to jakie bym nie kupił i tak wytrzymują koło 7-8lat a zazwyczaj wcześniej zmieniam auto :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzer64 napisał:

Ja brałem z https://www.4mat.com.pl/ wersja Exclusive:

 

Poniżej poglądowe zdjęcie, bo auto sprzedałem:

 

20191029_115317.jpg

np. 4mat robi dla dilerów w polsce , kiedys będac w hondzie własnie zauważyłem metkę ktorą podszywają od tyłu ranta ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eryko napisał:

np. 4mat robi dla dilerów w polsce , kiedys będac w hondzie własnie zauważyłem metkę ktorą podszywają od tyłu ranta ;)

 

Dobrze wiedzieć, w każdym razie ja z wykonania byłem zadowolony, spasowane były idealnie :ok:

 

Teraz mam fabryczne gumowe, jak mi się ten producent przypomniał to miałem chęć zamówić, ale moja :piekna: nie bardzo chce to potem pielęgnować ;] 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wujek napisał:

W jakim celu te dywaniki?

 

No chyba jako element aranżacji wnętrza ;]

 

Dość ciężko to utrzymać w czystości ale jak auto weekendowe to raczej nie ma problemu, inna sprawa że po jednym wyjeździe już można je załatwić, zaraz drzewa zaczną pylić, poleci żywica i już jest czyszczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujek napisał:

W jakim celu te dywaniki? Ja dostalem z autem i leza w piwnicy. W naszych warunkach sa non stop brudne. Kupic gumowe i nie wymyslac.

Nie lubię gumy :swinka:

Mam gumowe, nie jakieś badziewne -ale IMO welurowe wyglądają bardziej elegancko. Gumowe w okresie jesienno- zimowym jestem w stanie zaakceptować, ale latem w kabrio?-nieeee ;)

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę praktycznie cały rok na samodzielnie wykonanych dywanikach welurowych. Dla mnie są dużo łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż gumowe. Co jakiś czas trzepaczka w rękę i gotowe, gumowe to trzeba myć, potem osuszyć przed włożeniem a i tak ciągle wyglądają jak brudne. Po 3,5 roku trzymają się całkiem ok a kosztowały mnie parędziesiąt zł.

 

 

Dywanik1.jpg

dywanik2.jpg

  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kartonik napisał:

Ja jeżdżę praktycznie cały rok na samodzielnie wykonanych dywanikach welurowych.

wykładzina samochodowa z komfortu?

 

ja od ca 15lat w autach mam tylko welurowe (przez kilka lat zresztą też DIY), jak się nie wsiada w usyfionych buciorach i odkurza auto to nie ma syfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kondziu napisał:

Wiem, ze kiedyś było ale ...

Znacie moze bdb jakości zamienniki welurowych, dywaników -na allegro niby są oferty, ale jak patrzę na opinie to słabo to wyglada; maja być grube, bez wzmocnienia po stronie kierowcy-do merc clk w209.😇

 

A oryginałów nie ma?

Bo często zdarza się, że są w przyzwoitych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mrBEAN napisał:

 

A oryginałów nie ma?

Bo często zdarza się, że są w przyzwoitych cenach.

Do Aso jeszcze nie dzwoniłem ale w necie ceny od 450 w górę, ale przez myśl mi przeszło aby zadzwonic -jednak  ciagle coś ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kartonik napisał:

Ja jeżdżę praktycznie cały rok na samodzielnie wykonanych dywanikach welurowych. Dla mnie są dużo łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż gumowe. Co jakiś czas trzepaczka w rękę i gotowe, gumowe to trzeba myć, potem osuszyć przed włożeniem a i tak ciągle wyglądają jak brudne. Po 3,5 roku trzymają się całkiem ok a kosztowały mnie parędziesiąt zł.

 

 

Dywanik1.jpg

dywanik2.jpg

Jestem pod wrażeniem ;)

celuje jednak w coś bardziej pro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kondziu napisał:

Do Aso jeszcze nie dzwoniłem ale w necie ceny od 450 w górę, ale przez myśl mi przeszło aby zadzwonic -jednak  ciagle coś ..

Sprawdź, ja 2x się zdziwiłem na plus.

Ale może być różnie, jak to z ASO 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kondziu napisał:

Wiem, ze kiedyś było ale ...

Znacie moze bdb jakości zamienniki welurowych, dywaników -na allegro niby są oferty, ale jak patrzę na opinie to słabo to wyglada; maja być grube, bez wzmocnienia po stronie kierowcy-do merc clk w209.😇

 

Do R107 kupiłem ostatnio tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/RajbertAutoShop?bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-uni-1-2-0415

 

Najdroższe dywany jakie kupiłem, ale wykonanie profi... Tyle, że tu liczyłem na dywany retro i takie przyszły. W dodatku "Brasil" - praktycznie niedostępne u innych.

Robili na zamówienie. Dostawa miesiąc od zamówienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 14:15, eryko napisał:

np. 4mat robi dla dilerów w polsce , kiedys będac w hondzie własnie zauważyłem metkę ktorą podszywają od tyłu ranta ;)

 

Jako ciekawostka. OEM dywaniki do Hondy za ciezki hajs tez sa made in Poland 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 20:23, Ozarek napisał:

wykładzina samochodowa z komfortu?

 

 

Tak.

Miałem parę razy kupne z wielokrotność ceny moich DIY i nie dość, że były tak sobie dopasowane, to jeszcze ich trwałość była gorsza od moich wynalazków.

Najlepsze to były oryginały fiatowskie, które dostałem w gratisie do TIPO. Ich spasowanie można porównać do stringów, mniej więcej w takich proporcjach zasłaniały podłogę pod nogami ;].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kondziu napisał:

od jakiej ceny?

 

rozumiem, że 650 to detal... Porównując jakość oryginałów do zamienników, uważam, że nie jest źle.

 

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Upss 😁😅

 

Sprawdzałeś cenę oryginalnych dywanów do Ioniqa, że się tak cieszysz? ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maxit napisał:

Sprawdzałeś cenę oryginalnych dywanów do Ioniqa, że się tak cieszysz? ;l

W Leafie kupowałem oryginały w ASO i poniżej 200 zł były, a jakość mega.

 

W Hultaju nie pytałem, bo są jeszcze ładne i sprawne 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kartonik napisał:

Miałem parę razy kupne z wielokrotność ceny moich DIY i nie dość, że były tak sobie dopasowane, to jeszcze ich trwałość była gorsza od moich wynalazków.

ta wykładzina auto nadal jest sztywna? Ca 15lat temu robiłem z tego dywaniki do Delty mk2, bo nie szło nigdzie nic kupić, trwałość i ogólne utrzymanie były bdb ale sztywna była okrutnie - choć ma to jedną zaletę, jak jest dobrze docięta to nie ma mowy o przesuwaniu dywanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kartonik napisał:

Jest sztywna i dla mnie jest to zaleta. Tak jak pisałeś, jak się dobrze dotnie, to się nie przesuwa i łatwo się czyści np. trzepaczką do dywanów.

Do bagażnika też sobie zrobiłem dodatkową wykładzinę.

Co to za wykładzina? Gdzie można kupić? Chętnie bym sobie dorobił do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 23:05, Maxit napisał:

 

Do R107 kupiłem ostatnio tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/RajbertAutoShop?bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-uni-1-2-0415

 

Najdroższe dywany jakie kupiłem, ale wykonanie profi... Tyle, że tu liczyłem na dywany retro i takie przyszły. W dodatku "Brasil" - praktycznie niedostępne u innych.

Robili na zamówienie. Dostawa miesiąc od zamówienia.

Ile kosztowały, bo sprawdziłem sobie u tego sprzedającego i gumowe dywaniki do mojego auta wycenia na 500 zeta i nie wiem czy to drogo czy bardzo drogo?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, volf6 napisał:

Ile kosztowały, bo sprawdziłem sobie u tego sprzedającego i gumowe dywaniki do mojego auta wycenia na 500 zeta i nie wiem czy to drogo czy bardzo drogo?:)

 

600... Jak pisałem, nigdy tak drogich dywanów nie kupiłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 18:22, kondziu napisał:

650zl cena w Aso 🙉

To i tak dobrze, szukam teraz do Mustanga to ceny są ok 1000-1200zł, oczywiście w sklepach które sprzedają graty do oldtimerów. Pewnie opłata za logo taka wysoka :), trzeba będzie poszukać kogoś kto szyje na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 10:21, analyzer64 napisał:

Ja brałem z https://www.4mat.com.pl/ wersja Exclusive:

 

Poniżej poglądowe zdjęcie, bo auto sprzedałem:

 

20191029_115317.jpg

Dzisiaj zamówiłem welur w wersji ekskluzywnej ;)

Jestem na tą chwilę pozytywnie zaskoczony, bo zamówienie robiłem o 12:49, a paczka z dywanikami jest już w drodze do mnie :)

Dam znac jak zainstaluje :oki: 

Dziękuje za link :piwko:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 10:21, analyzer64 napisał:

Ja brałem z https://www.4mat.com.pl/ wersja Exclusive:

 

Poniżej poglądowe zdjęcie, bo auto sprzedałem:

 

20191029_115317.jpg

Passat B5 to bardzo rzadko spotykane auto, pewnie dlatego jak u nich właśnie kupiłem te exclusive to pasowały mocno średnio, po 3 latach wyglądały już słabo, w odróżnieniu od 10 letnich oryginałów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 16:04, wujek napisał:

W jakim celu te dywaniki? Ja dostalem z autem i leza w piwnicy. W naszych warunkach sa non stop brudne. Kupic gumowe i nie wymyslac.

Poproszę Twoje welury, ja w gumofilcach nie prowadzę, mam chodnik, asfaltową drogę i odkurzacz, welury mi pasują :vibra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

Passat B5 to bardzo rzadko spotykane auto, pewnie dlatego jak u nich właśnie kupiłem te exclusive to pasowały mocno średnio, po 3 latach wyglądały już słabo, w odróżnieniu od 10 letnich oryginałów. 

 

Ja swoje mialem 2.5 roku i nie nosiły śladów zużycia, brałem w lipcu 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, analyzer64 napisał:

W sam raz do Passatów ;]

 

ok dywaniki przyjechały- jakościowo wygląda to b.dobrze, ale byłbym nieszczery gdybym powiedział, że wszystko jest ok. Niestety stopery nie są idealnie dopasowane i przy zainstalowaniu tak jak jest dywanik "podnosi" się na środku...

Otwory wycięte są zbyt daleko od siebie.

Kontaktowałem się telefonicznie ze sprzedawcą i mają mi zrobić nowy dywanik z poprawionymi stoperami-dam znać jak temat się zakończył.

Na tą chwilę obsługa bardzo sprawna i pomocna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 21:24, kondziu napisał:

ok dywaniki przyjechały- jakościowo wygląda to b.dobrze, ale byłbym nieszczery gdybym powiedział, że wszystko jest ok. Niestety stopery nie są idealnie dopasowane i przy zainstalowaniu tak jak jest dywanik "podnosi" się na środku...

Otwory wycięte są zbyt daleko od siebie.

Kontaktowałem się telefonicznie ze sprzedawcą i mają mi zrobić nowy dywanik z poprawionymi stoperami-dam znać jak temat się zakończył.

Na tą chwilę obsługa bardzo sprawna i pomocna.

Aktualizacja-sprzedawca 4mat tak jak ustaliliśmy wysłał mi nowy, poprawiony dywanik, dodatkowo poprosiłem aby nie wycinać otworów (sam to sobie dopasuje), dołączone zostały tylko nowe stopery; sprawa załatwiona szybko i  sprawnie -także pomimo wpadki polecam producenta, bo po „serwisie” można poznać prawdziwa jakość produktu 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 18:22, kondziu napisał:

650zl cena w Aso 🙉

Nieźle, to może dywaniki z jakiejś wełny merynosa tkane ręcznie przez 18 letnie dziewice. 

Do plebejskiego Golfa dałem koło 150zl w Aso. 

Edytowane przez iwik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze dywaniki fabryczne miał, może nadal ma marcedes. Tzw dywniki rypsowe.

Są szorstkie, nie do zdarcia, nie zawijają się, łatwo usuwa sie piasek i zanieczyszczenia. Służą latami i po odkurzeniu wyglądają bardzo świeżo.

Nie znalazłem godnego zamiennika dla innych aut.

 

Tak wygląda 6-cio letni dywanik w aucie żonyimage.png.6867cb1f3c513832ee3cadd8d9d88d77.png

image.png.f7b3b611237513f81d00b786390a13a9.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.