Jump to content

aveo t255 światła awaryjne - czy jest tam żarówka czy led-y?

kordirko
 Share

Recommended Posts

Witam, 

w guziku od świateł awaryjnych nie świeci się lampka podświetlenia - chodzi o ten guzik na zdjęciu.

Nie świeci się od bardzo dawna, nie pamiętam od kiedy, i mam pytania:

- czy w ogóle się ma świecić ? Nie pamiętam czy kiedykolwiek się to świeciło i może TTTM i się nie świeci od nowości  bo była to opcja za dopłatą której nie wykupiłem od dilera  :)

- jeśli sie ma świecić, to czy tam jest żarówka - i warto demontować ? czy też są diody LED i najlepiej kupić cały panel albo sobie odpuścić ?

Przy okazji - w pokrętle od temperatury (te kolorowe po lewej stronie) mam kapryśne podświetlenie

- czasami znika i nie świeci, a jak ma dobry dzień to świeci

- tam wiem już na 100% że pod spodem są taśmy LED a nie żarówka, i najprościej wymienić cały panel albo bawić się w lutowanie.image.png.2604cea4b9ce8f3ba01f30de4c92f88a.png

Edited by kordirko

• kordirko changed the title to aveo t255 światła awaryjne - czy jest tam żarówka czy led-y?
15 godzin temu, kordirko napisał:

Witam, 

w guziku od świateł awaryjnych nie świeci się lampka podświetlenia - chodzi o ten guzik na zdjęciu.

Nie świeci się od bardzo dawna, nie pamiętam od kiedy, i mam pytania:

- czy w ogóle się ma świecić ? Nie pamiętam czy kiedykolwiek się to świeciło i może TTTM i się nie świeci od nowości  bo była to opcja za dopłatą której nie wykupiłem od dilera  :)

- jeśli sie ma świecić, to czy tam jest żarówka - i warto demontować ? czy też są diody LED i najlepiej kupić cały panel albo sobie odpuścić ?

Przy okazji - w pokrętle od temperatury (te kolorowe po lewej stronie) mam kapryśne podświetlenie

- czasami znika i nie świeci, a jak ma dobry dzień to świeci

- tam wiem już na 100% że pod spodem są taśmy LED a nie żarówka, i najprościej wymienić cały panel albo bawić się w lutowanie.

Wyciągaj panel bo inaczej się nie dowiesz ;) Nie zdziwił bym się gdyby nie było żarówki pod guzikiem awaryjnych. Wydaje mi się (sprawdzę to jeszcze) że w lacetti też się nie świeci. 

Generalnie panele nie były dobrą stroną chevroletów - to typowy słaby punkt tej marki. Przykładowo panel klimy w lacetti niektórzy naprawiali kilka razy ;) 

Tak jak pisałem - wyciągaj panel i do elektronika jakiegoś z nim. Ogarnie się wszystko za jednym razem a brakujące żarówki wymieni lub dorobi jak fabrycznie nie było. 

• Like 2