Skocz do zawartości

[KzAK] A klasa


lnk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dareek napisał:

dlatego trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw i o tym pisałem- Fiat tu nie jest wyrocznią bo technologia już "lekko starszawa" i w tym zakresie odstaje od konkurencji in minus bardzo poważnie, a tu zaraz wyzwiska od dżihadystów i fanatyków - bynajmniej nie mam Ciebie na myśli.🍻

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 23:18, spad napisał:

Idź klasę wyżej,[mention=134087]Maciej__[/mention] za niewiele wieksza kasę kupił C3 z lampami led i z przyzwoitym wyposażeniem. A klasa była fajna jak kosztowała w okolicy 40 kpln, wtedy warta była swojej kasy.

 

zaryzykowałbym zabawę w proroka i stwierdzenie, że dzisiaj proste auto klasy A za 50-60 tys. też jest warte swojej kasy. Te samochody znikają, już coraz mniej producentów takie oferuje. Pewnie przy kolejnej normie Euro za kilka lat spalinowe małe auta znikną całkiem, zostaną drogie elektryki, ewentualnie niewiele tańsze hybrydy. I w efekcie za 3-4 lata miejskie auto będzie kosztowało od 80 tys. pln. Takie Picanto z prostym silnikiem będzie wtedy naprawdę pożądanym towarem na rynku wtórnym i nie zdziwiłbym się jak się okaże że np. przez 5 lat naprawdę niewiele straci na wartości.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maro_t napisał:

 

zaryzykowałbym zabawę w proroka i stwierdzenie, że dzisiaj proste auto klasy A za 50-60 tys. też jest warte swojej kasy. Te samochody znikają, już coraz mniej producentów takie oferuje. Pewnie przy kolejnej normie Euro za kilka lat spalinowe małe auta znikną całkiem, zostaną drogie elektryki, ewentualnie niewiele tańsze hybrydy. I w efekcie za 3-4 lata miejskie auto będzie kosztowało od 80 tys. pln. Takie Picanto z prostym silnikiem będzie wtedy naprawdę pożądanym towarem na rynku wtórnym i nie zdziwiłbym się jak się okaże że np. przez 5 lat naprawdę niewiele straci na wartości.

 

W zasadzie to już się dzieje. Trzy lata temu kupiłem Up!a za 38 kPLN, dzisiaj w tej cenie sprzedawane są 3-latki w programie DasWeltAuto u dealera VAG. Kowalski sprzedaje za ok. 30 kPLN. Czyli utrata wartości jak widać znikoma albo zerowa w zależności za ile wystawisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spad said:

 

W zasadzie to już się dzieje. Trzy lata temu kupiłem Up!a za 38 kPLN, dzisiaj w tej cenie sprzedawane są 3-latki w programie DasWeltAuto u dealera VAG. Kowalski sprzedaje za ok. 30 kPLN. Czyli utrata wartości jak widać znikoma albo zerowa w zależności za ile wystawisz.

 

Ale zeby kupic nowego to musisz jednak dorzuci 20k PLN a nie 8 ;)

Wiec ta utrata wartosci z jednej strony niska, a z drugiej niewiele to zmienia ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ale zeby kupic nowego to musisz jednak dorzuci 20k PLN a nie 8 ;)

Wiec ta utrata wartosci z jednej strony niska, a z drugiej niewiele to zmienia ;]

 

 

No tak, nowego za tyle nie kupię. Ale nawet nie zakładałem trzy lata temu, że mogę go sprzedać z niemalże zerową stratą na cenie zakupu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mokrii napisał:

Spacestar to najgorsze auto świata ;]


Obejrzyj sobie jakikolwiek test ( byle nie zrobiony przez złomnika! )

Serio :old:

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

ogladalem dwa, jeden był entuzjastyczny, drugi pół-na-pół. A jak jest naprawdę?

 

Kiedyś miałem Carismę i dobrze ją wspominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Seth napisał:

Tylko zastanów się ile z tego jest naprawdę potrzebne.

Ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy to jakaś komedia.

Utrzymanie w pasie ruchu nie oznacza tego, co większość myśli. To nie jest autonomiczna jazda. Po paru korektach system zaczyna "budzić" kierowcę, a jak ten będzie uparty to skończy z zatrzymanym samochodem na awaryjkach. Jeśli ktoś dopuszcza do sytuacji, że jeździ zmęczony, to może ma to jakiś sens. Ale na przykład dla mnie to bajer bez znaczenia.

Nieaktywny tempomat do miasta po bułki? No raczej nie bardzo.

I tak dalej.

 

EDIT: do tego zastosowania to patrzyłbym na rozbudowaną pomoc przy parkowaniu. Np kamery (360 pewnie nieosiągalne, no ale na tył to się chyba da), ostrzeganie przed ruchem poprzecznym i tego typu rzeczy.

 

Racja, te systemu czasami bardziej denerwują niż pomagają. Jak dla mnie przydatna funkcja to awaryjne hamowanie, zagapić/za późno zareagować na manewr przed nami, może każdy i wtedy taki system ratuje tyłek. Trzeba sprawdzić czy da się dane funkcje dezaktywować niezależnie, bo wtedy zostawiasz aktywne co Ci pasuje.

Zwykłe kamery dostępne (w kii "L" w standardzie) i dla ściętego nadwozia HTB to spokojnie wystarczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

Takie Picanto z prostym silnikiem będzie wtedy naprawdę pożądanym towarem na rynku wtórnym

Wszystkie pod gaz chyba będą pożądane. W K/H proponowali instalacje pod silnik 1.2, mówiąc że całkiem dużo osób wybiera te silniki (także w Rio/i20) aby gazować. W naszym wypadku nie jesteśmy zainteresowani ale domyślam się ze może to być znaczący argument na tak. W dzisiejszych czasach dobrze gazowalna opcja MPI to wymierający gatunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem dwa, jeden był entuzjastyczny, drugi pół-na-pół. A jak jest naprawdę?
 
Kiedyś miałem Carismę i dobrze ją wspominam
Ten pierwszy entuzjastyczny to musiał być zlomnik vel Tymon Grabowski on nawet stwierdził że to takie małe GTI jest ;l


W tym aucie nie ma nic dobrego poza ceną ;]

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygrała najbardziej rozsądna, najlepiej wyposażona i jednocześnie jedna z tańszych ofert. Kia zamówiona.

Odbiór do końca września, choć sprzedawca deklarował że umowa asekurancka i typowo przypływają po 3-3,5 miesiącach. Zobaczymy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na placu nic nie było do wzięcia od ręki, czy po prostu chcieliście konkretne wyposażenie beż ustepst do ofert z placu? 5 miesięcy czekania to można zapomnieć co się zamówiło. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serie A to chyba każdy model będzie miał smutne i plastikowe wnętrze ... może Kia RIO?:
 
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-rio-1-2mpi-5mt-wersja-m-ID6DBI0D.html#6798045e54
 
lub I20:
 
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i20-classic-plus-bluetooth-1-2mpi-84km-5mt-my20-nowy-5lat-gwarancji-ID6DfLDt.html#9c907c1a3a
 
jeżdżę taką RIO na zastępstwie podczas naprawy I30 i jest całkiem ok. Wnętrze twarde plastiki ale raczej nie odpycha, bardzo dobrze się tym manewruje (mały promień skrętu). Minus - siedzi się nisko.
 
Albo jak wyżej napisano - Citroen C3 czy nawet można w zakładanym budżecie znaleźć Dustera (starszemu człowiekowi będzie się do tego dobrze wsiadać):
 
https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-duster-essential-tce-100-km-lpg-klimatyzacja-od-reki-ID6Dumlb.html#19f3d60b2c
To jest smutne?

8b2faf9a3ad21095d427d6ee6f11c34f.jpg9f88e25ae6d337402287a64be167af4f.jpg

Wysłane z tel.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

A na placu nic nie było do wzięcia od ręki, czy po prostu chcieliście konkretne wyposażenie beż ustepst do ofert z placu? 5 miesięcy czekania to można zapomnieć co się zamówiło. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Mnie to właśnie uderzyło w salonach. Zawsze najpierw szukali czegoś na stocku, proponowali inny kolor jeśli znaleźli w miarę wyposażenie, lub inne wyposażenie jak znaleźli w kolorze. Jak mówiłem, że ma być nówka niemacana to było "ale to dopiero na październik". A mi to lotto, bo mam czym jeździć. Czułem się jak jakiś wyjątek.

To klienci zawsze chcą na już, czy salony tak usilnie chcą się pozbyć już zamówionych?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lnk napisał:

...choć sprzedawca deklarował że umowa asekurancka i typowo przypływają po 3-3,5 miesiącach. Zobaczymy.

W Mitsubishi tak samo opowiadali i stało się. Choć terminy były znacznie  krótsze (umowny i realny=obiecany).

Jak wyżej pisałem też bym wybrał Picanto.👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

A na placu nic nie było do wzięcia od ręki, czy po prostu chcieliście konkretne wyposażenie beż ustepst do ofert z placu? 5 miesięcy czekania to można zapomnieć co się zamówiło. :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

To jest chyba standard dzisiejszych czasów, że aut od ręki nie ma, a jak są to trzeba iść mocno na kompromis a nie o to chyba chodzi wydając dość sporo gotówki. Ze względu na ilość dostępnych "niedobitków" ceny nie są też niższe niż na zamówienie (mowa cały czas o A klasie). W przypadku Kii dostępna była 1szt wersja 1.0 M (stojąca na salonie), wersji 1.2 L nie mieli a taka została zamówiona. 

Podobna sytuacja we wszystkich salonach 4-6miesiecy, jedynie Suzuki było by szybko. 

Wygląda że ludzie wyciągnęli pieniądze ze skarpet, jak i sytuacja niedoboru na rynku stali/półprzewodników/tworzyw nie pomaga w produkcji aut i zaspokajaniu popytu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lnk napisał:

To jest chyba standard dzisiejszych czasów, że aut od ręki nie ma, a jak są to trzeba iść mocno na kompromis a nie o to chyba chodzi wydając dość sporo gotówki. Ze względu na ilość dostępnych "niedobitków" ceny nie są też niższe niż na zamówienie (mowa cały czas o A klasie). W przypadku Kii dostępna była 1szt wersja 1.0 M (stojąca na salonie), wersji 1.2 L nie mieli a taka została zamówiona. 

Podobna sytuacja we wszystkich salonach 4-6miesiecy, jedynie Suzuki było by szybko. 

Wygląda że ludzie wyciągnęli pieniądze ze skarpet, jak i sytuacja niedoboru na rynku stali/półprzewodników/tworzyw nie pomaga w produkcji aut i zaspokajaniu popytu.

 

Raczej salony poszły po rozum do głowy i nie utrzymują dużych magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppmarian napisał:

To jest smutne?

8b2faf9a3ad21095d427d6ee6f11c34f.jpg9f88e25ae6d337402287a64be167af4f.jpg

Wysłane z tel.
 

 

Nie jestem targetem do aż takich wesołych wnętrz. Dalej to jest większość poszycia w środku obłożone twardym plastikiem. Bieda-wersje do tego są smutne w środku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to właśnie uderzyło w salonach. Zawsze najpierw szukali czegoś na stocku, proponowali inny kolor jeśli znaleźli w miarę wyposażenie, lub inne wyposażenie jak znaleźli w kolorze. Jak mówiłem, że ma być nówka niemacana to było "ale to dopiero na październik". A mi to lotto, bo mam czym jeździć. Czułem się jak jakiś wyjątek.
To klienci zawsze chcą na już, czy salony tak usilnie chcą się pozbyć już zamówionych?
Raz mi gosc z Pezota mówił jak to wygląda i po jakims czasie płacą kary za kazdy miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu gadasz. Plichta w Gdańsku ma z pół kilometra plac aut- doslownie
A jak pójdziesz zapytać co na od ręki to dowiesz się, że kilka aut, reszta sprzedana czeka na odbiór.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/2/2021 at 12:43 PM, WaWeR said:

@lnk
Napisz na priv coś o tym Twingo, chyba że już ma nowego właściciela.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

ić sobie :tuk: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 09:07, Seth napisał:

Mnie to właśnie uderzyło w salonach. Zawsze najpierw szukali czegoś na stocku, proponowali inny kolor jeśli znaleźli w miarę wyposażenie, lub inne wyposażenie jak znaleźli w kolorze. Jak mówiłem, że ma być nówka niemacana to było "ale to dopiero na październik". A mi to lotto, bo mam czym jeździć. Czułem się jak jakiś wyjątek.

To klienci zawsze chcą na już, czy salony tak usilnie chcą się pozbyć już zamówionych?

Ja kupuje tylko to co jest dostepne natychmiast. Na spodnie czy TV nie czekam pol roku tak samo z samochodem. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Ja kupuje tylko to co jest dostepne natychmiast. Na spodnie czy TV nie czekam pol roku tak samo z samochodem. 

Też tak chcieliśmy, ale niestety takich aut nie ma. Nawet ta jedna sztuka co stała w salonie to byłaby do odbioru w czerwcu, sprzedawca powiedział:  a co będziemy pokazywać jak Panu sprzedamy? 

Zresztą jak potem ma się jeździć te 5-6 lat to lepiej poczekać do tych 5 miesięcy i mieć co się chce a nie co było, to nie piekarnia (mowa o ważnych cechach auta- większym silniku, dużo lepszym wyposażeniu, a nie np.kolorze). Argumentu finansowego tez zbytnio nie było. 

Dodatkowo w omawianym przypadku w lecie wyjazdowo bardziej udziela się wspominana C-klasa, maluch więcej jeździ poza sezonem letnio-wakacyjnym, wiec ojciec przełknął to 5 miechów. 

Ale co osoba to inna sytuacja, ale racja zawsze chce się nowe na już. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turlaj bierz SE RS a MMA zostaw mi default_wink.gif

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

A no właśnie zauważyłem błąd ;] jest twój, znak pańską łaskę :old: ;]

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Miało być 5 miesięcy a Kijaneczka dotarła po niecałych 2-ch.

Auto odebrane, właściciel zadowolony. 

Spostrzeżenia po pierwszych 170km:

- bardzo mało pali (póki co średnia z kompa 4,7- dla pierwszych spokojnych przejażdżek drogami lokalnymi)

- wszystko bardzo przejrzyste i ergonomiczne w obsłudze

- nawet fajna dynamika, 84KM w tej budzie, wokół komina spokojnie wystarcza.

Zadziwia mnogość gadżetów i poziom wyposażenia (jak na klasę A) i to w cenie najtańszego Up'a.

Na więcej spostrzeżeń przyjdzie czas

 

 

 

 

picanto4.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lnk napisał:

Zadziwia mnogość gadżetów i poziom wyposażenia (jak na klasę A) i to w cenie najtańszego Up'a.

 

Polityka cenowa Kia jest teraz bardzo korzystna dla klienta.

Nawet Skoda wychodzi drożej. Chyba już tylko Dacia ma coś tańszego do zaoferowania. 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.