Skocz do zawartości

Kia Sportage 1,6 GDI


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od jakiegoś czasu na etapie poszukiwania samochodu który zastąpił by mojego pięcioletniego "turbofrancuza" ,segmenty w jakich się poruszam to kompaktowe kombi i crossovery. Byłem dziś w salonie KIA przymierzając się do Ceeda kombi ale obok stała właśnie sportage  i...pozytywnie nie zaskoczyła przestronnością. Cena 93 tys . za wersję prawie podstawową ,ale posiadającą w zasadzie wszystko co potrzebuję ,czyli klima automatyczna , składane elektrycznie lusterka ;] . Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem ...spalanie ,dynamika ,wyciszenie itd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, stalan said:

Jestem od jakiegoś czasu na etapie poszukiwania samochodu który zastąpił by mojego pięcioletniego "turbofrancuza" ,segmenty w jakich się poruszam to kompaktowe kombi i crossovery. Byłem dziś w salonie KIA przymierzając się do Ceeda kombi ale obok stała właśnie sportage  i...pozytywnie nie zaskoczyła przestronnością. Cena 93 tys . za wersję prawie podstawową ,ale posiadającą w zasadzie wszystko co potrzebuję ,czyli klima automatyczna , składane elektrycznie lusterka ;] . Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem ...spalanie ,dynamika ,wyciszenie itd.

 

Przejedz sie i ocen czy przesiadka na silnik wolnossacy Ci bedzie odpowiadac.

Ja sie przesiadlem z 1,4T na 2.0 165KM w Mazdzie i jednak brakuje elastycznosci na autostradach.

Po miescie czy krajowkach to nawet przyjemniej sie jezdzi bo nie ma turbodziury.

Ale kolejne auto na pewno bedzie znowu z turbo ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.04.2021 o 15:12, stalan napisał:

 Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem ...spalanie ,dynamika ,wyciszenie itd.

 

Mam ale 1.6 turbo. Wyciszenie bardzo przyzwoite, jak zauważyłeś przestronne wnętrze, bagażnik też spory. Wygodne siedzenia z przodu i z tyłu. Od ponad półtora roku bezawaryjny, fakt że przebieg znikomy.

Trudno wskazać jakąś poważną wadę, ale jeśli miałbym się na siłę przyczepiać, to:

- komfort tłumienia nierówności mógłby być trochę wyższy,

- promień zawracania mógłby być mniejszy,

- twardy plastik na podłokietniku na drzwiach,

- plastiki minimalnie potrafią zaskrzypieć - zwłaszcza przy otwieraniu i zamykaniu drzwi,

- tylko szyba kierowcy opuszcza się na jedno naciśnięcie przycisku, ale żeby podnieść to trzeba już trzymać,

- tylko jeden port USB, więc albo pendrive albo telefon,

- podłoga bagażnika sprawia wrażenie dość delikatnej.

Zasadniczo samochód jest ok, kupiłbym jeszcze raz.

W 2019 roku dałem dokładnie 98,5 za T-GDI z automatem po rabatach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, el_diablo said:

 

Mam ale 1.6 turbo. Wyciszenie bardzo przyzwoite, jak zauważyłeś przestronne wnętrze, bagażnik też spory. Wygodne siedzenia z przodu i z tyłu. Od ponad półtora roku bezawaryjny, fakt że przebieg znikomy.

Trudno wskazać jakąś poważną wadę, ale jeśli miałbym się na siłę przyczepiać, to:

- komfort tłumienia nierówności mógłby być trochę wyższy,

- promień zawracania mógłby być mniejszy,

- twardy plastik na podłokietniku na drzwiach,

- plastiki minimalnie potrafią zaskrzypieć - zwłaszcza przy otwieraniu i zamykaniu drzwi,

- tylko szyba kierowcy opuszcza się na jedno naciśnięcie przycisku, ale żeby podnieść to trzeba już trzymać,

- tylko jeden port USB, więc albo pendrive albo telefon,

- podłoga bagażnika sprawia wrażenie dość delikatnej.

Zasadniczo samochód jest ok, kupiłbym jeszcze raz.

W 2019 roku dałem dokładnie 98,5 za T-GDI z automatem po rabatach.

 

Ile Ci to spala srednio i na autostradzie przy 140km/h?

Tesciowei sie przymierzaja do nowego Tucosna z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ile Ci to spala srednio i na autostradzie przy 140km/h?

Tesciowei sie przymierzaja do nowego Tucosna z tym silnikiem.

Średnia z dotychczasowej eksploatacji to 10,44 l/100 km, ale w tym sporo krótkich miejskich odcinków. Średnie z autostrady miałem w okolicach 10 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, el_diablo said:

Średnia z dotychczasowej eksploatacji to 10,44 l/100 km, ale w tym sporo krótkich miejskich odcinków. Średnie z autostrady miałem w okolicach 10 l/100 km.

 

Dzieki, czyli jednak sporawo jak na ta moc i pojemnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_diablo napisał:

Średnia z dotychczasowej eksploatacji to 10,44 l/100 km, ale w tym sporo krótkich miejskich odcinków. Średnie z autostrady miałem w okolicach 10 l/100 km.

 

to tak dla porównania 1.6TD (hybryda) - ok 7.5L w tym sporo jazdy po A z prędkością 150km/h (50% A, 20% duże miasto, reszta podmiejskie)

jako że niby hybryda, to faktycznie w mieście pali nieco mniej i te 7L da się zrobić bez problemu - trochę mniej jak kaszkaj

na A bliżej 8L wyjdzie, trochę więcej jak kaszkaj ;)

wersja 4WD bo to dość istotne jednak 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Dzieki, czyli jednak sporawo jak na ta moc i pojemnosc...

No tsi to nie jest jeśli chodzi o spalanie. Ale i tak pali mniej niż mój poprzedni Lancer 1.8 143KM ;)

Najmniej wg wskazań komputera udało mi się zejść do chyba 5.8 turlając się 60-80 km/h po lokalnej drodze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, el_diablo said:

No tsi to nie jest jeśli chodzi o spalanie. Ale i tak pali mniej niż mój poprzedni Lancer 1.8 143KM ;)

Najmniej wg wskazań komputera udało mi się zejść do chyba 5.8 turlając się 60-80 km/h po lokalnej drodze.

 

Ja porwonuje z Mazda CX5 2.0, ktora odkupilem wlasnie od tesciow.

Srednie z pol roku i 12kkm mam na poziomie 8.2l... Na autostradzie przy tempomacie 140km/h pali ok 8.5-9/100.

W ten weekend zrobilem 800km glownie po A i S i spalanie wyszlo 8.4 z calego odcinka.

Chcialbym sie jednak przesiasc na automat za max rok i czekam miedzy innymi na nowego Sportage.

Ale na chwile obecna to najrozsadniej wychodzi chyba Formentor 1.5 TSI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

Chcialbym sie jednak przesiasc na automat za max rok i czekam miedzy innymi na nowego Sportage.

Zobaczymy jak będzie wyceniona i skonfigurowania. Nowy Tucson T-GDI 150KM z automatem kosztuje 130 tys. KIA pewnie będzie trochę tańsza. Poza tym kwestia czy będzie faktycznie lepsza od obecnego modelu...  O ile dobrze kojarzę to w jakichś testach mówili o nowym Tucson, że trochę głośny na autostradzie i sporo pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_diablo napisał:

O ile dobrze kojarzę to w jakichś testach mówili o nowym Tucson, że trochę głośny na autostradzie i sporo pali.

"Stary" Tucson jest dobrze wyciszony, ale ja jeżdżę dieslem. Do 150-160 jest cicho w środku :ok:

Może zwyczajowo dla benzyny przyoszczędzili z wyciszeniem 8]

Te benzyny i 1,6 bez i z turbo mają to do siebie, że palą mało na niskich obrotach, więc trzeba szybko zmieniać biegi na wyższe. Po mieście można jechać 60 na 6 biegu. No ale na autostradzie to już musi wejść na wyższe obroty. Znajomym 1,6T pali średnio niewiele ponad 9, ale w trasie nie żałują koni. Ja Tucsonem 1,6 bez turbo w mieście schodziłem poniżej 7 :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, el_diablo said:

Zobaczymy jak będzie wyceniona i skonfigurowania. Nowy Tucson T-GDI 150KM z automatem kosztuje 130 tys. KIA pewnie będzie trochę tańsza. Poza tym kwestia czy będzie faktycznie lepsza od obecnego modelu...  O ile dobrze kojarzę to w jakichś testach mówili o nowym Tucson, że trochę głośny na autostradzie i sporo pali.

 

Tak, spodziewam sie ceny na poziomie 120kPLN+ niestety....

W takim ukladzie to Formentor 1.5 TSI z DSG wydaje sie jednak sporo ciekawsza opcja :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 16:28, Maciej__ napisał:

Przejedz sie i ocen czy przesiadka na silnik wolnossacy Ci bedzie odpowiadac.

 

Dziś nareszcie udało mi się odbyć jazdę próbną , były kolega z pracy użyczył  swój prywatny bo salony mają tylko wypasione wersje turbo z automatem . Samochód ma prawie same zalety - przestronne i wygodne wnętrze , dobre zawieszenie  i układ kierowniczy ,przyjemnie pracującą skrzynię biegów ,ogólnie bardzo dobrze czułem się za kierownicą ( pozytywne wrażenie jazdy samochodem dużo większym niż jest w rzeczywistości ). Minusy - tylko silnik ,a właściwie poczucie braku mocy ,musiał bym się długo przyzwyczajać do tego że każde wyprzedzanie w warunkach średnich prędkości ,tak w okolicy 50 - 70 km/h wymaga głębszej analizy(jak już się rozpędzi to jedzie OK.). Dzwięk przy przyspieszaniu też taki jakiś mało rasowy , choć ogólne wyciszenia raczej na plus. Na jutro jestem umówiony na wycenę mojego samochodu (tzw. odkup) ,jeśli cena będzie w miarę przyzwoita i będą mieli do zaoferowania dobrą cenę za Sportagę 1,6 T-GDI 177 KM ,manual w wersji Black Edition w kolorze ...czarnym ;] , to kto wie może będzie deal .

 

PS. Ktoś pisał o nowym Sportage, jeśli by miała tak wyglądać jak ten zaprezentowany w Chinach ,to dla mnie jakaś pomyłka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, stalan said:

Minusy - tylko silnik ,a właściwie poczucie braku mocy ,musiał bym się długo przyzwyczajać do tego że każde wyprzedzanie w warunkach średnich prędkości ,tak w okolicy 50 - 70 km/h wymaga głębszej analizy(jak już się rozpędzi to jedzie OK.).

 

Niestety taki urok silnikow wolnossacych o nieduzych pojemnosciach ;)

Zeby sie zaczal sprawnie rozpedzac to trzeba zbic 1-2 biegi i zlapac te 3,5-4kRPM ;]

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stalan napisał:

Minusy - tylko silnik ,a właściwie poczucie braku mocy ,musiał bym się długo przyzwyczajać do tego że każde wyprzedzanie w warunkach średnich prędkości ,tak w okolicy 50 - 70 km/h wymaga głębszej analizy(jak już się rozpędzi to jedzie OK.). Dzwięk przy przyspieszaniu też taki jakiś mało rasowy , choć ogólne wyciszenia raczej na plus. Na jutro jestem umówiony na wycenę mojego samochodu (tzw. odkup) ,jeśli cena będzie w miarę przyzwoita i będą mieli do zaoferowania dobrą cenę za Sportagę 1,6 T-GDI 177 KM ,manual w wersji Black Edition w kolorze ...czarnym

W T-GDI dynamiki nie brakuje i o dziwo ma nawet fajny dźwięk przy przyspieszaniu :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, el_diablo napisał:

W T-GDI dynamiki nie brakuje i o dziwo ma nawet fajny dźwięk przy przyspieszaniu

 

No i mam kłopot...dziś byłem dealera wycenić moją renatę ,a  w czasie oczekiwania odbyłem jazdę próbną wersją z takim silnikiem jak chcę czyli 1,6 T GDI ale z automatem. I tak .. .sama jazda próbna jak najbardziej pozytywna - komfortowo ,dynamicznie , cicho i wszystkie inne zalety o których pisałem wcześniej . Czułem się świetnie w tym samochodzie ,tylko jeden minus - po 17 km. jazdy w stylu nieco (ale tylko nieco) bardziej dynamicznym od tego w którym przemieszczam się na co dzień ,spalanie średnie to...13 litrów . Myślę jednak że na manualu jestem w stanie osiągnąć te średnie 9-10 litrów przy normalnej eksploatacji , a to już jest akceptowalne gdyż dynamika tego silnika jest jak dla mnie więcej niż wystarczająca.  Cena wykupu mojej reni w miarę OK , a wersja jaką bym ewentualnie mial zamówić to czarna Black Edition 1,6 T GDI w manualu , cena po wstępnych negocjacjach  to 114 tys. jak bym zamówił w przyszłym tygodniu to jest nadzieja na odbiór jeszcze w maju. Poczekam  jeszcze parę dni ,bo w tzw międzyczasie czeka mnie jeszcze wizyta "odkupowa" i jazda próbna u dealera Renault i dopiero wówczas dokonam wyboru:hmm: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja odbierałem swojego diesla też jakieś kosmiczne spalania pokazywało. 

Potem to się ustabilizowało.

Tym 1.6t powinieneś mieścić się się w 9-10. 

Chyba że lubisz ciągle cisnąć ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, stalan napisał:

tylko jeden minus - po 17 km. jazdy w stylu nieco (ale tylko nieco) bardziej dynamicznym od tego w którym przemieszczam się na co dzień ,spalanie średnie to...13 litrów

 

Komputer zawyża. Możesz rzucić okiem na mój rejestr spalania - są tam zużycia liczone z tankowań i wskazania z komputera. 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1093718.html

Co do samego spalania, to nogę mam raczej ciężką i często robię krótkie odcinki 2-5 km w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja odbierałem swojego diesla też jakieś kosmiczne spalania pokazywało. 
Potem to się ustabilizowało.
Tym 1.6t powinieneś mieścić się się w 9-10. 
Chyba że lubisz ciągle cisnąć ;]
 
To kolejny argument aby nie zmieniać v6 diesla na jakies pseudo Eco wydmuszki.
Choć ta nowa Kia przyjemnie wygląda.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, stalan said:

 Poczekam  jeszcze parę dni ,bo w tzw międzyczasie czeka mnie jeszcze wizyta "odkupowa" i jazda próbna u dealera Renault i dopiero wówczas dokonam wyboru:hmm: ,

 

A co rozwazasz w Renault? Jesli Kadjara to ja bym sie chyba wstrzymal do nowego modelu, bo ten juz troche traci myszka...

Patrzyles moze na nowego Qashqaia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, el_diablo napisał:

 

Komputer zawyża. Możesz rzucić okiem na mój rejestr spalania - są tam zużycia liczone z tankowań i wskazania z komputera. 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1093718.html

Co do samego spalania, to nogę mam raczej ciężką i często robię krótkie odcinki 2-5 km w mieście.

 

Coś Ci Koreańczycy nie potrafią liczyć ;) Choć chyba lepiej zawyżać niż zaniżać.

U mnie, dzisiaj dopiero po raz drugi zatankowałem, komputer pokazał 6,5, a z dystrybutora wyszło 6,0.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, stalan napisał:

 

No i mam kłopot...dziś byłem dealera wycenić moją renatę ,a  w czasie oczekiwania odbyłem jazdę próbną wersją z takim silnikiem jak chcę czyli 1,6 T GDI ale z automatem. I tak .. .sama jazda próbna jak najbardziej pozytywna - komfortowo ,dynamicznie , cicho i wszystkie inne zalety o których pisałem wcześniej . Czułem się świetnie w tym samochodzie ,tylko jeden minus - po 17 km. jazdy w stylu nieco (ale tylko nieco) bardziej dynamicznym od tego w którym przemieszczam się na co dzień ,spalanie średnie to...13 litrów . Myślę jednak że na manualu jestem w stanie osiągnąć te średnie 9-10 litrów przy normalnej eksploatacji , a to już jest akceptowalne gdyż dynamika tego silnika jest jak dla mnie więcej niż wystarczająca.  Cena wykupu mojej reni w miarę OK , a wersja jaką bym ewentualnie mial zamówić to czarna Black Edition 1,6 T GDI w manualu , cena po wstępnych negocjacjach  to 114 tys. jak bym zamówił w przyszłym tygodniu to jest nadzieja na odbiór jeszcze w maju. Poczekam  jeszcze parę dni ,bo w tzw międzyczasie czeka mnie jeszcze wizyta "odkupowa" i jazda próbna u dealera Renault i dopiero wówczas dokonam wyboru:hmm: ,

IMHO spalaniem w aucie demo nie ma co się sugerować :ok:, ilekroć brałem demówkę to miały kosmiczne wyniki oderwane od rzeczywistości.

13l to nawet rodziców Sportage 2.0 z klasycznym automatem nie palił gdy cisnąłem po mieście :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

IMHO spalaniem w aucie demo nie ma co się sugerować

 

Masz rację , ale ja mówię o moim spalaniu po przejechaniu 17 km (przed jazdą licznik wyzerowałem). Zapewne po tak niewielkim dystansie nie jest to miarodajne wskazanie, biorąc pod uwagę to iż na początku sinik nie był należycie rozgrzany a jazda testowa ma niewiele wspólnego z ecodrivingiem . Po kliku pierwszych kilometrach średnie spalanie spadło z okolic 20 na ok. 13 litrów i mimo iż ostatnie kilometry starałem się jechać oszczędnie ,to już poniżej tej granicy nie spadło. Myślę jednak że  przy manualu ten wynik był by przynajmniej o 1 litr mniejszy . Przeglądając internet i opinie użytkowników ,raczej nie nastawiam się na 7 litrów tylko na okolice 9-10 litrów ,co przy moich rocznych przebiegach w okolicach  8-10 tys. km (od przeglądu pod koniec lutego przejechałem samochodem  niespełna  2 tys.) , to wynik w pełni akceptowalny.

 

PS. Mówisz że ciężko osiągnąć w zwykłym samochodzie spalanie średnie na poziomie 13 litrów....kilkanaście lat temu miałem Nubirę 2,0 133 KM , zimą zejście poniżej tej granicy było praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, stalan napisał:

 

Masz rację , ale ja mówię o moim spalaniu po przejechaniu 17 km (przed jazdą licznik wyzerowałem). Zapewne po tak niewielkim dystansie nie jest to miarodajne wskazanie, biorąc pod uwagę to iż na początku sinik nie był należycie rozgrzany a jazda testowa ma niewiele wspólnego z ecodrivingiem . Po kliku pierwszych kilometrach średnie spalanie spadło z okolic 20 na ok. 13 litrów i mimo iż ostatnie kilometry starałem się jechać oszczędnie ,to już poniżej tej granicy nie spadło. Myślę jednak że  przy manualu ten wynik był by przynajmniej o 1 litr mniejszy . Przeglądając internet i opinie użytkowników ,raczej nie nastawiam się na 7 litrów tylko na okolice 9-10 litrów ,co przy moich rocznych przebiegach w okolicach  8-10 tys. km (od przeglądu pod koniec lutego przejechałem samochodem  niespełna  2 tys.) , to wynik w pełni akceptowalny.

 

PS. Mówisz że ciężko osiągnąć w zwykłym samochodzie spalanie średnie na poziomie 13 litrów....kilkanaście lat temu miałem Nubirę 2,0 133 KM , zimą zejście poniżej tej granicy było praktycznie niemożliwe.

Wiesz mi w Volvo po starcie pokazuje kilkaset l/100km zimą, po kilku km jest ok 20l/100km .. potem spada. Pytanie też czy rzeczywiście komp podawał spalanie po resecie, bo różnie w autach bywa. U mnie podaje kilka różnych i sam w sumie nie wiem który jest który czasami :bzik:.

OK 10l to miał mój tata emeryt przy 2.0i podczas jeżdżenia wyłącznie krótkich odcinków 2-4km a to podobno paliwożerna jednostka. NIe sądze, zeby nowszy silnik spalił więcej. Jak chcesz mnie to masz w ofercie Kii hybrydy.

Pisałem o spalaniu Sportage a nie o archaicznych konstrukcjach poprzednich dekad :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sherif napisał:

OK 10l to miał mój tata emeryt przy 2.0i podczas jeżdżenia wyłącznie krótkich odcinków 2-4km a to podobno paliwożerna jednostka. NIe sądze, zeby nowszy silnik spalił więcej.

Żaden wynik z tankowania nie przekroczył u mnie 12 l/100 km przy krótkich odcinkach w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stalan napisał:

przy moich rocznych przebiegach w okolicach  8-10 tys. km (od przeglądu pod koniec lutego przejechałem samochodem  niespełna  2 tys.) , to wynik w pełni akceptowalny.

Przy takich przebiegach - też robię takie (a właściwie robiłem, bo w realiach covidowych wyszło mi 10,5 tys. Km przez 1,5 roku) - to spalanie nie jest chyba szczególnie istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni mam nową Sportage AWD manual 1.6T-gdi, opony 245/45r19. Wg mnie w tej wersji prezentuje się świetnie, jeździ też niczego sobie, chociaż te 177KM to powiedziałbym takie minimum jak na tę masę... Jeśli komuś zależy na jak najmniejszym spalaniu, niech idzie w stronę Ateca'i, Karoq'a czy wspomnianego Formentora z 1.5TSI. Kia w koło komina spala od 9 litrów w górę a na razie traktuję ją baaardzo delikatnie z racji znikomego przebiegu. P.S. przy 2WD i na oponach 225/60r17 pewnie spalanie będzie odrobinę niższe...

Edytowane przez damntomas
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 20:36, Maciej__ napisał:

 

A co rozwazasz w Renault? Jesli Kadjara to ja bym sie chyba wstrzymal do nowego modelu

 

Dziś odbyły się jazdy próbne w Renault , na początek Meganka o której wspominałem ,no super ...fajne multimedia ,edc pracuje płynnie ,dynamika OK i...to wszystko .Tak szczerze nie było żadnego efektu wow i poczucia że przesiadam się do czegoś innego niż mam teraz (Megane Grandtour 1,2 Tce) . Tak w zasadzie zrezygnowany ,oddałem kartę ,ale zaproponowano mi jazdę tym "trącącym myszką" Kadjarem . I wiesz co ? jak dla mnie super ,wygoda foteli przednich (wersja Intens) moim zdaniem nie ma sobie równych w ty segmencie, odczucia dynamiki porównywalne ze Sportage ,kultura pracy silnika  (1,3 Tce 140 KM EDC) super, spalanie po 20 km w zasadzie miejskiego testu ...8 litrów 8] , w porównaniu z 13 litrami w Sportage w podobnych warunkach jednak robi różnicę. No i cena ...10 tys. mniej za Intens 140 Km z automatem EDC niż za Sporatege Black Edition w manualu (gwarancja na 5 lat i 80 kkm + pakiet serwisowy w cenie). Jako dziadek , emeryt ,człowiek z natury lubiący spokój i wygodę ,chyba jednak się skłonię ku tej francuskiej opcji .Muszę się z tym przespać .

 

PS. Kadjar był by dostępny od ręki a Sportage najszybciej za miesiąc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, stalan said:

 

Dziś odbyły się jazdy próbne w Renault , na początek Meganka o której wspominałem ,no super ...fajne multimedia ,edc pracuje płynnie ,dynamika OK i...to wszystko .Tak szczerze nie było żadnego efektu wow i poczucia że przesiadam się do czegoś innego niż mam teraz (Megane Grandtour 1,2 Tce) . Tak w zasadzie zrezygnowany ,oddałem kartę ,ale zaproponowano mi jazdę tym "trącącym myszką" Kadjarem . I wiesz co ? jak dla mnie super ,wygoda foteli przednich (wersja Intens) moim zdaniem nie ma sobie równych w ty segmencie, odczucia dynamiki porównywalne ze Sportage ,kultura pracy silnika  (1,3 Tce 140 KM EDC) super, spalanie po 20 km w zasadzie miejskiego testu ...8 litrów 8] , w porównaniu z 13 litrami w Sportage w podobnych warunkach jednak robi różnicę. No i cena ...10 tys. mniej za Intens 140 Km z automatem EDC niż za Sporatege Black Edition w manualu (gwarancja na 5 lat i 80 kkm + pakiet serwisowy w cenie). Jako dziadek , emeryt ,człowiek z natury lubiący spokój i wygodę ,chyba jednak się skłonię ku tej francuskiej opcji .Muszę się z tym przespać .

 

PS. Kadjar był by dostępny od ręki a Sportage najszybciej za miesiąc.

 

Sportage to tez juz schodzacy model, wiec jak CI pasuje i jest 10kPLN taniej to czemu nie :ok:

Ja mam dopiero 40 lat, ale juz do zwyklej osobowki raczej nie wroce ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, stalan napisał:

Jako dziadek , emeryt ,człowiek z natury lubiący spokój i wygodę ,chyba jednak się skłonię ku tej francuskiej opcji .Muszę się z tym przespać .

 Ja miałem prostszy wybór, bo założyłem budżet 100 tys. na w miarę duży, w miarę dynamiczny samochód z automatem. I w tym budżecie były dostępne praktycznie tylko KIA Sportage i Optima. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.