Skocz do zawartości

drzwi wewnętrzne (pokojowe) - jakie ? Stosunek cena/jakość


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do wymiany wszystkich drzwi wewnętrznych w domku ( będzie z 10 sztuk).

Jaka firma teraz przedstawia korzystny stosunek ceny do jakości? Nie zależy mi na drzwiach drewnianych - celuję w pełny MDF (plastra miodu nie chce).

Chciałbym żeby okleina była w miarę wytrzymała (w domu sami dorośli więc specyficzne użytkowanie dzieci odpada).
Czy warto brać pod uwagę drzwi marketowe np z Castoramy? modele w cenie ok 350-400zł (samo skrzydło) wydawały się całkiem sensownie wykonane łącznie z okleiną (odczucie po dotyku), a jak jest w rzeczywistości?

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Cześć,

 

przymierzam się do wymiany wszystkich drzwi wewnętrznych w domku ( będzie z 10 sztuk).

Jaka firma teraz przedstawia korzystny stosunek ceny do jakości? Nie zależy mi na drzwiach drewnianych - celuję w pełny MDF (plastra miodu nie chce).

Chciałbym żeby okleina była w miarę wytrzymała (w domu sami dorośli więc specyficzne użytkowanie dzieci odpada).
Czy warto brać pod uwagę drzwi marketowe np z Castoramy? modele w cenie ok 350-400zł (samo skrzydło) wydawały się całkiem sensownie wykonane łącznie z okleiną (odczucie po dotyku), a jak jest w rzeczywistości?

 

Pozdrawiam,

Tomasz

https://www.voster.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayster_tcz potwierdzam. Mam najtańsze typu plaster miodu, dziewiąty rok eksploatacji, dzieci lat 3 i 9. Nie widać zużycia.

Przy czym całe otoczenie przekonywało mnie że drzwi za ~100zł nie mają szans przetrwać dwóch sezonów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mayster_tcz said:

Jak sami dorośli, to przejedź się do sklepu czy marketu, wybierz ładnie wyglądające i się nie przejmuj.

Ja mam plastry miodu w drewnianej ramie, nic się nie dzieje 5 rok, kupowane chyba w Leroy, a mam małe dzieci.

 

A jaki jest zwiazek maly dzieci z drzwiami? :)

Serio pytam :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A jaki jest zwiazek maly dzieci z drzwiami? :)

Serio pytam :ok:

 

 

1. rysują po nich kredkami

2. rysują po nich kamieniami zebranymi na spacerze

3. próbują przez nie przejść kiedy są zamknięte

4. próbują przez nie przebiec kiedy są zamknięte

5. jest tylko jeden sposób zamykania otwartych drzwi - pierd...nięcie

6. wiszenie na klamce to mega zabawa

7. "dyskretne" ruszanie klamką w sypialni tysiąc razy dół/góra kiedy rodzice śpią to mega zabawa

8. otwieranie drzwi aż zawiasy jękną to jedyny możliwy sposób ich otwarcia

 

Mogę tak w nieskończoność;]

  • Lubię to 2
  • Haha 5
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bizz said:

 

1. rysują po nich kredkami

2. rysują po nich kamieniami zebranymi na spacerze

3. próbują przez nie przejść kiedy są zamknięte

4. próbują przez nie przebiec kiedy są zamknięte

5. jest tylko jeden sposób zamykania otwartych drzwi - pierd...nięcie

6. wiszenie na klamce to mega zabawa

7. "dyskretne" ruszanie klamką w sypialni tysiąc razy dół/góra kiedy rodzice śpią to mega zabawa

8. otwieranie drzwi aż zawiasy jękną to jedyny możliwy sposób ich otwarcia

 

Mogę tak w nieskończoność;]

 

A OK, myslalem, ze te najtansze sa jakies niebezpieczne czy cos ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 15:56, 00Tom00 napisał:

Cześć,

 

przymierzam się do wymiany wszystkich drzwi wewnętrznych w domku ( będzie z 10 sztuk).

Jaka firma teraz przedstawia korzystny stosunek ceny do jakości? Nie zależy mi na drzwiach drewnianych - celuję w pełny MDF (plastra miodu nie chce).

Chciałbym żeby okleina była w miarę wytrzymała (w domu sami dorośli więc specyficzne użytkowanie dzieci odpada).
Czy warto brać pod uwagę drzwi marketowe np z Castoramy? modele w cenie ok 350-400zł (samo skrzydło) wydawały się całkiem sensownie wykonane łącznie z okleiną (odczucie po dotyku), a jak jest w rzeczywistości?

 

Pozdrawiam,

Tomasz

w domu w Szczecinie mam drzwi marketowe, kupione za około 700 zł (zestaw skrzydło plus ościeżnica). W mieszkaniu miałem drzwi Porta, kupione za około 1.100 zł z okleiną dobrej jakości (ale linia drzwi to raczej niższa-średnia półka cenowa). Różnica w wykonaniu jest kosmiczna, w życiu już więcej nie kupię market owych drzwi.


Teraz mam jeszcze inne drzwi, robione przez stolarza, natomiast co mogę polecić to drzwi bezprzylgowe i zamki magnetyczne. Nawet nie wiedziałem, że to taki bajer, ale te zamki są naprawdę świetne :ok: Drzwi, podobnie jak podłoga są na lata - warto kupić dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bergerac napisał:

w domu w Szczecinie mam drzwi marketowe, kupione za około 700 zł (zestaw skrzydło plus ościeżnica). W mieszkaniu miałem drzwi Porta, kupione za około 1.100 zł z okleiną dobrej jakości (ale linia drzwi to raczej niższa-średnia półka cenowa). Różnica w wykonaniu jest kosmiczna, w życiu już więcej nie kupię market owych drzwi.


Teraz mam jeszcze inne drzwi, robione przez stolarza, natomiast co mogę polecić to drzwi bezprzylgowe i zamki magnetyczne. Nawet nie wiedziałem, że to taki bajer, ale te zamki są naprawdę świetne :ok: Drzwi, podobnie jak podłoga są na lata - warto kupić dobre.

U mnie z drzwi Porta tak mniej więcej po 10 latach zaczęła odklejać się okleina. I tak już od kilku lat podklejam ;]

 

Wtedy (ponad 15 lat temu) kosztowały z ościeżnicą 1000 zł za sztukę.

Za to na wsi marketowe drzwi kupione 10 lat temu po < 500 zł bez uwag :ok:

 

IMG_20210426_103617.jpg

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rwIcIk napisał:

U mnie z drzwi Porta tak mniej więcej po 10 latach zaczęła odklejać się okleina. I tak już od kilku lat podklejam ;]

 

Wtedy (ponad 15 lat temu) kosztowały z ościeżnicą 1000 zł za sztukę.

Za to na wsi marketowe drzwi kupione 10 lat temu po < 500 zł bez uwag :ok:

no to moje doświadczenia jak widać nie są wyznacznikiem jakości :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest zabezpieczyć dół drzwi bezbarwnym silikonem lub lakierem żeby nie ciągły wilgoci, zwłaszcza drzwi w łazience. Mam na myśli produkty marketowe które lubią puchnąć od dołu po kontakcie z wilgocią.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bob96 napisał:

Dobrze jest zabezpieczyć dół drzwi bezbarwnym silikonem lub lakierem żeby nie ciągły wilgoci, zwłaszcza drzwi w łazience. Mam na myśli produkty marketowe które lubią puchnąć od dołu po kontakcie z wilgocią.

Nie tyle drzwi, co ościeżnice 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

U mnie z drzwi Porta tak mniej więcej po 10 latach zaczęła odklejać się okleina. I tak już od kilku lat podklejam ;]

Ja mam w całym domu Portę, bo w sumie była jedyną firmą która miała taką samą okleinę w całej linii produktów wliczając p.poż (kotłownia) oraz sprawiły na mnie najlepsze wrażenie + miały najdłuższą gwarancję. Kosztowały coś koło 1kzł z ościeżnicą i montażem. Generalnie ok, nic się nie odkleja, nie pęka. Te do pokoju są dość ciężkie (pełne) i bardzo dobrze tłumią hałas. Dzieci póki co nic nie rozwaliły, ale w jednym przypadku na krawędzi wyszlifowały trochę kolor. Mam też jedne z zamkiem magnetycznym i u mnie się nie sprawdził - dwa razy już wymieniałem. Reszta klasyczne działają :).

W mieszkaniu miałem marketowe drzwi i to był syf. Rama zaczęła pękać przy zawiasie, okleina się odkleiła w 2 na 2 przypadkach. Były głośne, jedyny plus że jedną ręką można było je zdjąć :).

IMHO w tym przypadku cena uzasadnia jakość drewno -> lepsze firmy na zamówienie -> marketowe.

 

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

A OK, myslalem, ze te najtansze sa jakies niebezpieczne czy cos ;]

To zazwyczaj dzieci są niebezpieczne dla takich elementów :phi:.

Przy dzieciach nie warto wybierać drzwi z wstawkami - ostatnio u znajomych dzieciak próbował właśnie przejść przez zamknięte drzwi i mu się udało :phi:. Wypadł cały fornirowany dół.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sherif said:

To zazwyczaj dzieci są niebezpieczne dla takich elementów :phi:.

Przy dzieciach nie warto wybierać drzwi z wstawkami - ostatnio u znajomych dzieciak próbował właśnie przejść przez zamknięte drzwi i mu się udało :phi:. Wypadł cały fornirowany dół.

 

Jak ja bylem dzieckiem, to mielismy w mieszkaniu drzwi ze szklana szyba w jakies wzorki ;]

Pamietam, ze prznajamniej 2 razy ta szyba poszla w drobny mak ;)

Obecnie to chyba raczej nie do pomyslenia :hehe:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Jak ja bylem dzieckiem, to mielismy w mieszkaniu drzwi ze szklana szyba w jakies wzorki ;]

Pamietam, ze prznajamniej 2 razy ta szyba poszla w drobny mak ;)

Obecnie to chyba raczej nie do pomyslenia :hehe:

 

Chyba niemal wszyscy mieliśmy takie, std w blokach ;). Nie pamiętam tylko czy to była szyba czy jakiś plastik. Łatwo je też się wymieniało, bo wszystkie białe były :).

W latach 90 zaczeły się pojawiać "drewniane" z podobnymi szybami u teściowej takie są, dzieciaki już szyby załatwiły :phi:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Nie tyle drzwi, co ościeżnice 👍

Jedno i drugie. Mam akurat te VOSTER. W pokojach wszystko ok, w łazience po 5 roku puchnie zarówno ościeżnica przy podłodze, jak i dolna krawędź drzwi w obrębie wycięcia wentylacyjnego. A w przypadku drzwi puchnie wcale nie tylko od strony łazienki 🙂

Dlatego koniecznie dodatkowy lakier na dół a ościeżnice powinno się bezwarunkowo dodatkowo dystansować od podłogi 2-3mm, nie tylko w łazience, zwłaszcza jak podłoga będzie często na mokro sprzątana.

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Wasylek napisał:

Jedno i drugie. Mam akurat te VOSTER. W pokojach wszystko ok, w łazience po 5 roku puchnie zarówno ościeżnica przy podłodze, jak i dolna krawędź drzwi w obrębie wycięcia wentylacyjnego.

może to kwestia słabej wentylacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9 szt drzwi typowo marketowych ze wzgledu na male dzieci

drewniane, swierk lub sosna firma kornik
oprocz tego ze oscieznica jedna napuchla/byla zle osadzona nie mam uwag
a koszt za wszystkie wyszedl jak jednej porty :)
skrzydlo w promocji z klamką gratis 220-250 zl cos w tych rejonach przy czym z klamka byla taka fajna promocja ze mogles wybrac dowolna do jakiejs tam kwoty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sherif u mnie w robocie założyli ostatnio drzwi przesuwne za 2100 PLN. Rozklejają się po miesiącu, wyglądają tak samo jak marketowe.

 

A do samego marketu warto jednak zajrzeć, bo pomijając drzwi za 89,99 (ale te biednie wyglądają już na wystawie), to niekiedy są bardzo fajne produkty w rozsądnej cenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 26.04.2021 o 09:28, bizz napisał:

@mayster_tcz potwierdzam. Mam najtańsze typu plaster miodu, dziewiąty rok eksploatacji, dzieci lat 3 i 9. Nie widać zużycia.

Przy czym całe otoczenie przekonywało mnie że drzwi za ~100zł nie mają szans przetrwać dwóch sezonów.

Dużo też zależy od użyszkodników.

Przykładowo mojej żony nie nauczyli do czego służą klamki i wydawałoby się dobre drzwi, mamy wytarte na wysokości na której ciągle chwyta za skrzydła.

Dzieciaka nauczyłem, a dorosłej baby się nie da. :facepalm:

Dla odmiany, w tanich marketówkach wypociłem kiedyś okleinę od skupiania się i opierania o nie czołem. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...
W dniu 25.04.2021 o 20:27, mayster_tcz napisał(a):

Jak sami dorośli, to przejedź się do sklepu czy marketu, wybierz ładnie wyglądające i się nie przejmuj.

Ja mam plastry miodu w drewnianej ramie, nic się nie dzieje 5 rok, kupowane chyba w Leroy, a mam małe dzieci.

+1

Dodam, że w Casto (Bydgoszcz) widziałem jakąś wyprzedaż -100zl sztuka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam katalog na której są te drzwi, których szukam firma nazywa się "Dobre drzwi", ale niestety nie ma adresu firmy a w internecie pod tym hasłem wyskakują masa drzwi, ale nie te co trzeba, jeśli ktoś by znał adres firmy to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, bergerac napisał(a):

I co, wybrałeś coś? Sam teraz szukam drzwi i się zastanawiam czy podejść do tematu drzwi z marketu…
 

Idź do przedstawiciela np. Pol-Skone i coś dobierze, zamontuje :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Polskone to tanio i szybko nie będzie...

W zeszłym roku było w miarę tanio i po miesiącu od zamówienia zamontowali.

Niewiele ponad 1000 zł za drzwi, ościeżnice, szyldy, klamki i montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Idź do przedstawiciela np. Pol-Skone i coś dobierze, zamontuje :ok:

 

mogę czekać max 4 tygodnie plus potrzebuję coś w okolicach 1000 zł za komplet. Muszę ciąć budżet, bo już mam przewalony, a mam postanowienie, że się muszę zmieścić w swoich założeniach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bergerac napisał(a):

mogę czekać max 4 tygodnie plus potrzebuję coś w okolicach 1000 zł za komplet. Muszę ciąć budżet, bo już mam przewalony, a mam postanowienie, że się muszę zmieścić w swoich założeniach :) 

No to market - mam na wsi drzwi z marketu już kilkanaście lat :ok:

Wtedy kupowane po około 500 zł za komplet.

Sam montowałem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko kwestia ceny. JA u siebie na parterze okleilem 4 mm sklejka i polakierowalem bezbarwnym. Na pietrze kupilem co prawda ten sam design ale w dwoch roznych wersjach. 2 Lekkie i tanie i 2 ciezsze i drozsze. Generalnie nie widac ktore sa jakie, co najwyzej poprzez 3 - ci zawias w polowie wysokosci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 11:42, szpyrek napisał(a):

Wyceniałem ostatnio DRE desire 3, bezprzylgowe z ościeżnica regulowana 14-16cm. Troje drzwi z odwrotną przylgą i podcięciem. Montaż w cenie i VAT 8% wycenili na 17300 😉

ja pierdykam :)

Ja ostatnie 3 razy brałem porty.

Skrzydło jakieś po 700

Ościeżnicą regulowana też coś koło tego - ale to bez wodotrysków drzwi.

rozpórki ostatnim razem pożyczyłem i sam wstawiałem. (a tak bez rozporek i ciężko było).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.