Skocz do zawartości

hak i badania techniczne - się przejechać można


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem haka. Tydzień przed badaniami techn. Se myślę, że załatwię przegląd i kwit od haka razem. A tu d**a.

Facet gada, że musi dać negatyw, bo hak nie wbity w dowód rej. Więc najsamprzód trza zrobić zwykły przegląd coroczny, założyć hak i dopiero lecieć do niego po kwit dotyczący haka.
Więc rano facet 'nie widział' haka i zrobił zwykłe badania. A po południu pojechałem już z hakiem po kwit.
Kołomyja.

Ja zyskałem badanie i kwit na hak a diagnosta czteropak perły.

 

  • Lubię to 2
  • Haha 5
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, bielaPL said:

o ciekawe

'nie widział' haka  - jak to ma się do tego że mieli jakieś foty robić na przeglądach?

 

Nawet jesli beda foty to raczej zeby zamiast zielonej Corsy nie przyjachala biala Astra, a nie zeby dokumentowac czy auto ma hak czy nie :hehe:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bielaPL napisał:

o ciekawe

'nie widział' haka  - jak to ma się do tego że mieli jakieś foty robić na przeglądach?

Ci powiem, że nie wiem.

Hak się zawija pod zderzak, więc tak naprawdę to go nie widać. Ale mimo to facet sprawdzał rano gniazdo elektryczne haka, więc musieliśmy go rozłożyć. Pytam się go czy nie ma tutaj kamer, które dokumentują co się dzieje. Ten gada, że są i dalej nie powiedział nic. Może przy jakimś grubszym wałku sprawdzają te nagrania tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

o ciekawe

'nie widział' haka  - jak to ma się do tego że mieli jakieś foty robić na przeglądach?

Nie mieli a mają ale to ponoć od roku następnego czyli 2022. Na razie to wszystko projekty i nic nie jest jeszcze przegłosowane...

Chyba, ze wymyślą jeszcze coś innego:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał:

Nie mieli a mają ale to ponoć od roku następnego czyli 2022. Na razie to wszystko projekty i nic nie jest jeszcze przegłosowane...

Chyba, ze wymyślą jeszcze coś innego:)

a no to jeszcze spokój ;] pewnie stawki też pójdą w górę bo bardzo długo ich nie ruszali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, exor napisał:

Zamontowałem haka. Tydzień przed badaniami techn. Se myślę, że załatwię przegląd i kwit od haka razem. A tu d**a.

Facet gada, że musi dać negatyw, bo hak nie wbity w dowód rej.

 

Trzeba było powiedzieć z rana, że przyjechałeś z hakiem. A po wbiciu pieczątki powiedzieć to poproszę teraz badanie ;].

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
12 minut temu, GoldFinger napisał:

 

Trzeba było powiedzieć z rana, że przyjechałeś z hakiem. A po wbiciu pieczątki powiedzieć to poproszę teraz badanie ;].

Nie. Jak jest hak i było jego badanie a nie ma go w dowodzie to nie da się zrobić badania ogólnego.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, krawiec said:

Nie. Jak jest hak i było jego badanie a nie ma go w dowodzie to nie da się zrobić badania ogólnego.

 

Krawiec

 

Dokladnie, jak bylem miesiac temu zrobic przeglad haka po montazu, to gosc powiedzial zebym do pazdziernika wpisal w DR bo nie podbiije badania techniczego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, exor napisał:

Zamontowałem haka. Tydzień przed badaniami techn. Se myślę, że załatwię przegląd i kwit od haka razem. A tu d**a.

Facet gada, że musi dać negatyw, bo hak nie wbity w dowód rej. Więc najsamprzód trza zrobić zwykły przegląd coroczny, założyć hak i dopiero lecieć do niego po kwit dotyczący haka.
Więc rano facet 'nie widział' haka i zrobił zwykłe badania. A po południu pojechałem już z hakiem po kwit.
Kołomyja.

Ja zyskałem badanie i kwit na hak a diagnosta czteropak perły.

 

 

To ja miałem ciekawszą sytuację jak kupowałem nową Astrę i zamówiłem w ASO hak. I teraz tak, odbieram auto w salonie, hak zamontowany, wszystko ładnie. I teraz zaczyna się. ASO nie ma uprawnień do przeglądów rejestracyjnych więc muszę sam sobie pojechać zrobić przegląd na hak. Okej, jasne, nie ma problemu. Przy przekazaniu kluczyków informują mnie tylko, że jeszcze czekają na kwitek z Opla dotyczący fabrycznej instalacji lpg, chyba to był kwit na zbiornik, albo homologacja, już nie pamiętam. Będzie za miesiąc, dla mnie okej. Jadę na SKP załatwić temat haka a diagnosta do mnie o kwit z lpg. No i klops, nie ma kwitu z lpg, nie ma kwitu na hak. 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. zamawiałem teraz nowe auto z hakiem dokładnym u dilera. Odebrałem papiery i pojechałem na SKP żeby potwierdził że jest ok (ASO jak u kolegi 2 posty wyżej nie ma uprawnień). Z tym dopiero do WK żeby wbili jak w dowód. Czyli hak i przegląd Okresoy-Technivzny to dwie różne bajki. Więc niby OK. Autor wątku załatwił między porankiem i popołudniem wbicie "hak" w DR w WK? Bo się pogubiłem...
Ta cała akcja coś dała? Poza tym że zyskałeś rok?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał:

Autor wątku załatwił między porankiem i popołudniem wbicie "hak" w DR w WK?

 

Nie, nie mogłem tego zrobić z 2 powodów:

- w sobotę nic nie załatwisz w WK

- samochodu jeszcze nie zarejestowalem na siebie, muszę w innym powiecie w ogóle to zrobić

 

Oficjalna wersja jest taka:

- Rano facet zrobił zwykłe badania okresowe, jak co roku

- lecę potem montować hak

- po południu jadę nazad na SKP aby facet wystawił zaświadczenie o prawidłowym montażu haka

 

 

Z tym zaświadczeniem mogę udać sie do WK zarejestrować furę i wbić hak.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, exor napisał:

Zamontowałem haka. Tydzień przed badaniami techn. Se myślę, że załatwię przegląd i kwit od haka razem. A tu d**a.

Facet gada, że musi dać negatyw, bo hak nie wbity w dowód rej. Więc najsamprzód trza zrobić zwykły przegląd coroczny, założyć hak i dopiero lecieć do niego po kwit dotyczący haka.
Więc rano facet 'nie widział' haka i zrobił zwykłe badania. A po południu pojechałem już z hakiem po kwit.
Kołomyja.

Ja zyskałem badanie i kwit na hak a diagnosta czteropak perły.

 

 

To się nazywa biurokracja. Rejestrowałem na siebie Edka po zakupie. Ale niedługo mieliśmy jechać na wakacje, z rowerami, więc potrzebny hak/platforma. Teoretycznie powinienem najpierw samochód zarejestrować (dowód miękki, potem twardy), następnie wbić hak a na koniec złożyć wniosek o 3 tablicę. Miły urzędnik w wydziale komunikacji po krótkiej rozmowie kazał od razu wypełnić 3 wnioski: o rejestrację, o wbicie haka i o 3 tablicę. Powiedział, że jak tylko dostanie info w systemie że twardy dowód jest do odbioru to sam złoży w systemie pozostałe 2 wnioski a ja przyjadę tylko raz po odbiór dowodu twardego z wbitym hakiem i po 3 tablicę. :) Czyli jak się chce to można. :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArekMiz napisał:

Miły urzędnik w wydziale komunikacji po krótkiej rozmowie kazał od razu wypełnić 3 wnioski: o rejestrację, o wbicie haka i o 3 tablicę.

Właśnie dzis dzwoniłem do swojego wk umówić termin rejestracji. Własnie takie 3 wnioski mi kazano przynieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, exor napisał:

Ja zyskałem badanie i kwit na hak a diagnosta czteropak perły.

dlatego przestałem iść "na rękę " petentom bo później rozpowiada jeden z drugim gdzie , jak i za ile "załatwił temat " . petent zadowolona w diagnosta w razie wpadki 5 lat bez pracy . czteropak na 5 lat to trochę mało .pamiętajcie  - mowa jest srebrem a MILCZENIE złotem . człowiek życzliwy i pomógł to też z mu pomóż i zachowaj dla siebie .

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piter19731 napisał:

dlatego przestałem iść "na rękę " petentom bo później rozpowiada jeden z drugim gdzie , jak i za ile "załatwił temat " . petent zadowolona w diagnosta w razie wpadki 5 lat bez pracy . czteropak na 5 lat to trochę mało .pamiętajcie  - mowa jest srebrem a MILCZENIE złotem . człowiek życzliwy i pomógł to też z mu pomóż i zachowaj dla siebie .

Przecież wiadomo, że to tylko forumowe bajanie, a @exornie ma auta co dziś przegląd miało, ba on haka nie ma nawet.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, technix napisał:

Dokładnie tak to powinno się odbyć.

Widać jakiś niemrawy ten diagnosta

Niewiele by mi to dało. Za 2 dni miałbym kwit na hak i samochód, który stracił ważność badań i legalnie go nie mogę używać.

Nie dałby mi pozytywnego wyniku przeglądu, bo hak nie jest wprowadzony do dowodu rej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 08:40, exor napisał:

nie napisałem w jakim mieście, nie napisałem kiedy ani też nie dałem info jakim wozem pojechałem.

i to się chwali ale opisałeś sam fakt zdarzenia . nie dziś , nie jutro ale kiedyś przy wódce czy piwie będą opowiadania . powtarzam motto- milczenie jest złotem i  tego się trzymaj 😀

 

W dniu 26.04.2021 o 21:52, technix napisał:

Widać jakiś niemrawy ten diagnosta

nie niemrawy tylko " normalny ", przecież pomógł . tylko ,że nie bardzo może liczyć na dyskrecję także się nie dziwcie koledzy ,że coraz trudniej coś załatwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

Niewiele by mi to dało. Za 2 dni miałbym kwit na hak i samochód, który stracił ważność badań i legalnie go nie mogę używać.

Nie dałby mi pozytywnego wyniku przeglądu, bo hak nie jest wprowadzony do dowodu rej.

 

Nie musi być, miałbyś zaświadczenie to raz

Dwa, widzę , że na siłę chcesz usprawiedliwiać diagnostę - przygłupa, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piter19731 napisał:

nie niemrawy tylko " normalny ", przecież pomógł . tylko ,że nie bardzo może liczyć na dyskrecję także się nie dziwcie koledzy ,że coraz trudniej coś załatwić .

I bardzo dobrze. Nie będzie januszowania i załatwiania pod stołem. Przepisy jasno mówią co trzeba robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 12:14, technix napisał:

Nie musi być, miałbyś zaświadczenie to raz

jesteś w błędzie - brak wpisu w DR hak czy gaz to wynik N na badaniu . nie wystarczy zrobić badanie haka i wydać zaświadczenie aby za moment zrobić okresowe . hak ma być wpisany w DR .

 

W dniu 27.04.2021 o 12:14, technix napisał:

diagnostę - przygłupa,

to jest bezpodstawne oszczerstwo , diagnosta zwyczajnie i po ludzku pomógł a nie musiał . mało tego - naraził swoją d..ę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 13:00, Maciej__ napisał:

 

Dokladnie, jak bylem miesiac temu zrobic przeglad haka po montazu, to gosc powiedzial zebym do pazdziernika wpisal w DR bo nie podbiije badania techniczego.

A to nie robią adnotacji w systemie CEP? To po montażu haka trzeba z DR jechać na przegląd?

Liczyłem że wszystko teraz ogarnia baza CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/26/2021 at 9:41 AM, blue_ said:

No właśnie. Sąsiad tylko z DR chodzi na przegląd, bo 22 letnia zafira by go nie przeszła...

Powiem dziwne te ludzie, w poniedziałek 20 letnia Vectra B z przebiegiem minimum 296kkm przeszła przegląd, i jeszcze diagnosta chwalił. :ok: Kosztowało trochę kasy i pracy, ale mam sprawną furę. :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AstraC napisał:

Powiem dziwne te ludzie, w poniedziałek 20 letnia Vectra B z przebiegiem minimum 296kkm przeszła przegląd, i jeszcze diagnosta chwalił. :ok: Kosztowało trochę kasy i pracy, ale mam sprawną furę. :ok:

 

Ja też mam takie zdanie, ale tacy są ludzie... on uważa, że w takie auto się już nic nie wkłada, opony ma jak w f1, hamulce ledwo co łapią, progi zgnite, a kopci jak stary jelcz. Przebiegu ma prawie milion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, blue_ said:

 

Ja też mam takie zdanie, ale tacy są ludzie... on uważa, że w takie auto się już nic nie wkłada, opony ma jak w f1, hamulce ledwo co łapią, progi zgnite, a kopci jak stary jelcz. Przebiegu ma prawie milion

Generalnie podłużnica naprawiona jest to prawda, ale jednak jest, druga sprawa to zgnite błotniki, ale mam na podmianę ale brak czasu, lecz wciąż mimo nie jest dramatycznie.
Przy czym rozumiem, że zaawansowana korozja jest problemem bo opanowanie kłopotu jest kosztowne, natomiast już wtedy złom i kupić kolejnego, w cenie rzędu kilku tysięcy znajdziesz w miarę przyzwoite samochody na 3-4 lata.

Co do mechaniki, jeśli części są w cenie czapki gruszek to chyba nawet ciężko dyskutować, używane zaciski w dobrym stanie do Zafiry to złomiarze oddadzą żeby im nie zalegało, najtańsze tarcze i klocki to też będzie śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OlekBartek napisał:

A to nie robią adnotacji w systemie CEP? To po montażu haka trzeba z DR jechać na przegląd?

Liczyłem że wszystko teraz ogarnia baza CEP.

No chyba robią, płaciłem dodatkowe 1zł za ewidencję. Samo sprawdzenie haka to 35zł.

Po montażu trzeba jechać nie na przegląd, ale na sprawdzenie haka. Do tej czynności nie jest potrzebna adnotacja HAK w DR. Nawet nie możesz takiej adnotacji mieć, bo aby ją uzyskać w wydz. komunik. to trzeba mieć zaświadczenie o haku od diagnosty.

 

Do corocznego BT jest ta adnotacja potrzebna (jeśli fura ma zamontowany hak a nie ma zapisanego tego w DR to wynik badania jest negatywny).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jeśli skończyło się miejsce w dowodzie rejestracyjnym. Już teraz chyba nie trzeba wymieniać DR i założymy hak to wbiją go w wydziale komunikacji w ten dowód w którym skończyło się miejsce czy najpierw trzeba zmienić dowód na nowy i dopiero wtedy hak zostanie tam wbity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KvM napisał:

A tak przy okazji. Jak się zamawia nowe auto z hakiem to on i tak jest przez ASO montowany i trzeba robić osobny przegląd na to? Bo tak by wynikało z przebiegu dyskusji...

z doświadczenia:

1. rejestrujesz nowe auto bez haka (chodź już go ma)

2. idziesz do delera - od strzała dostajesz kwit o przeglądzie po montażu haka -( muszą mieś nr rejestracyjny)

3 idziesz odebrać "twardy dowód", dajesz kwit o haku i Ci wbijają do dowodu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 21:37, piter19731 napisał:

jesteś w błędzie - brak wpisu w DR hak czy gaz to wynik N na badaniu . nie wystarczy zrobić badanie haka i wydać zaświadczenie aby za moment zrobić okresowe . hak ma być wpisany w DR .

 

To z praktyki czy teorii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 21:37, piter19731 napisał:

jesteś w błędzie - brak wpisu w DR hak czy gaz to wynik N na badaniu . nie wystarczy zrobić badanie haka i wydać zaświadczenie aby za moment zrobić okresowe . hak ma być wpisany w DR .

 

Przecież to jakaś piramidalna bzdura, jeżeli chce się przy okazji obowiązkowego przeglądu dodatkowo zrobić badania świeżo założonego haka, że tego razem nie można zrobić zgodnie z prawem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, futrzak said:

 

Przecież to jakaś piramidalna bzdura, jeżeli chce się przy okazji obowiązkowego przeglądu dodatkowo zrobić badania świeżo założonego haka, że tego razem nie można zrobić zgodnie z prawem. 

 

Ale tak to niestety zgodnie z prawem wyglada :hehe: Jak masz zalozony hak, ktory nie jest wpisany w DR to nie przejdziesz badania technicznego ;]

Diagnosta od razu mi powiedzial, zebym wbil hak przed pazdziernkiem bo inaczej wynik bedzie negatywny :facepalm:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Ale tak to niestety zgodnie z prawem wyglada :hehe: Jak masz zalozony hak, ktory nie jest wpisany w DR to nie przejdziesz badania technicznego ;]

Diagnosta od razu mi powiedzial, zebym wbil hak przed pazdziernkiem bo inaczej wynik bedzie negatywny :facepalm:

 

No ja wiem, że to tak wygląda, ale tak jak napisałem, jest to piramidalna bzdura. Dwa różne badania, dwie różne opłaty i w ramach państwa prawa i ku pożytkowi obywateli, niech biegają 2 razy do urzędu albo na stację, bo ktoś miał zamiast mózgu nie wiem co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, futrzak said:

 

No ja wiem, że to tak wygląda, ale tak jak napisałem, jest to piramidalna bzdura. Dwa różne badania, dwie różne opłaty i w ramach państwa prawa i ku pożytkowi obywateli, niech biegają 2 razy do urzędu albo na stację, bo ktoś miał zamiast mózgu nie wiem co. 

 

No to jest bzdura, bo na dobra sprawe temat powinien zalatwic diagnosta robiac wpis w CEPIK...

Po cholere w ogole ten wpis w DR czy KP? :hehe:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

No to jest bzdura, bo na dobra sprawe temat powinien zalatwic diagnosta robiac wpis w CEPIK...

 

Z jednej strony badania są często fikcją, a z drugiej mamy serie idiotyzmów, gdzie urzędnik jest najważniejszy. No nic, przyzwyczaiłem się :(

 

8 minut temu, Maciej__ napisał:

Po cholere w ogole ten wpis w DR czy KP? :hehe:

 

KP niedługo nie będzie, a do DR przy okazji mogą wrzucić. Dla mnie jest logicznym, że jeżeli jest nowy hak to musi mieć przeprowadzone badania z wynikiem pozytywnym i informacją w systemie (DR to kwestia drugorzędna). Ta informacja nie musi być nawet natychmiast - powiedzmy, że od ręki człowiek dostanie kawałek kartki z informacją, że badanie przeprowadzono, by się jakiś pajac na ulicy nie przyczepił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, futrzak said:

Ta informacja nie musi być nawet natychmiast - powiedzmy, że od ręki człowiek dostanie kawałek kartki z informacją, że badanie przeprowadzono, by się jakiś pajac na ulicy nie przyczepił. 

 

Ale dokladnie taka kartka juz jest i daje ja diagnosta po pozywynym badaniu ;] Bez tego nie da sie w WK wbic haka do do DR...

Kwadratura kola :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Ale dokladnie taka kartka juz jest i daje ja diagnosta po pozywynym badaniu ;] Bez tego nie da sie w WK wbic haka do do DR...

 

No wiem, ale co z tego, że wiem? Sytuacji to nie zmienia :hehe:

 

Teraz, Maciej__ napisał:

Kwadratura kola :facepalm:

 

Piramidalna bzdura - nie pierwsza, nie ostatnia. Do przyczep wystarczy gniazdo 7-pin, do bagażnika na hak 13-pin :facepalm: Jak napisałem co myślę o tych bzdurach, to mi jeszcze życzono "złośliwych" kontroli i konsekwencji "olewania" prawa. To nic, że bagażnik kupiłem 20 lat temu itd. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.