Skocz do zawartości

Czy to łożysko da się wymienić?


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, chojny napisał:

Walczę z tematem od miesiąca, nigdzie nie ma części jako całości. Jest niedostępna w całej Europie. 

 

Czy da się wymienić łożysko w takiej podporze wału?

 

 

propshaft-center-bearing.jpg

Czy ono jest zawulkanizowane? Bo jeśli tak, to nie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:


Tak, jest zawulkanizowane. :( 

No to wymiana tylko jako forma zabawy bez gwarancji sukcesu. Tam są specyficzne warunki pracy i od samej twardości mieszanki już dużo zależy a od pewności osadzenia jeszcze więcej. Osobiście bym nawet nie myślał o regeneracji bo potencjalnie można uszkodzić też wał a wtedy wiesz jak będzie. Spróbuj dobrać coś podobnego, to powinna być najłatwiejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Igorek napisał:

No to wymiana tylko jako forma zabawy bez gwarancji sukcesu. Tam są specyficzne warunki pracy i od samej twardości mieszanki już dużo zależy a od pewności osadzenia jeszcze więcej. Osobiście bym nawet nie myślał o regeneracji bo potencjalnie można uszkodzić też wał a wtedy wiesz jak będzie. Spróbuj dobrać coś podobnego, to powinna być najłatwiejsza opcja.

 

Od 2 miesięcy szukam, nie ma nigdzie w Europie. Pisałem maile do Włoch, UK, Niemiec, Francji... nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukać, zmierz średnicę wewnętrzną łożyska i szukaj od innego auta, jakieś BMW, czy MB to za grosze można nowe kupić, ważne, aby średnica wewnętrzna w nowym była taka sama lub większa (wtedy tokarz zrobi tulejkę i się wprasuje), a sam uchwyt można przerobić bez problemu za pomocą szlifierki i spawarki. Znasz wymiary tego łożyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, chojny said:

 

Tak, to samo jest w Alfie Romeo 155 Q4 ale nigdzie nie ma części. Gumę mam ok. ale łożysko lekko huczy a jak robić to albo grubo albo wcale. 

 

Szukales na zagranicznych forach?

Moze komus udalo sie dopasowac z jakiegos innego modelu :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

Tak, to samo jest w Alfie Romeo 155 Q4 ale nigdzie nie ma części. Gumę mam ok. ale łożysko lekko huczy a jak robić to albo grubo albo wcale. 

Zostawiłbym jak jest jeśli guma cała. Łożysko da znać o sobie w swoim czasie a póki co jeździć, obserwować ;]:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

 

... Gumę mam ok. ale łożysko lekko huczy a jak robić to albo grubo albo wcale. 

Na wklejonym zdjęciu wygląda na standardowe łożysko osadzone w metalowej tulei, a dopiero ta tuleja wulkanizowana z gumą. Naprawdę nie da się wybić albo wycisnąć na prasie?

Edytowane przez gondoljerzy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, gondoljerzy said:

Na wklejonym zdjęciu wygląda na standardowe łożysko osadzone w metalowej tulei, a dopiero ta tuleja wulkanizowana z gumą. Naprawdę nie da się wybić albo wycisnąć na prasie?

No właśnie:

https://www.aecar.co.uk/products/propshaft-centre-bearing-alfa-romeo-155-q4-7709660-60806867

Wygląda jakby się dało samo łożysko wymienić.

Czy ja widzę tutaj segera:

https://www.onenighth.com/index.php?main_page=product_info&products_id=2880

O ile to ta podpora. :hmm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AstraC napisał:

Jakby co dawaj jak sprawa się dalej podsunęła, będziemy szukać dalej. ;)

 

Guma jest tip-top, niestety łożysko szumi głośno. 

 

Twierdzą że nie da się tego wycisnąć przy siłach jakie zazwyczaj używają ale mogą pójść po maksie ale istnieje ryzyko że cała część się rozpadnie, pęknie guma.  

 

Chyba zaryzykuje. 

 

 

Znalazłem część w Grecji, niestety facet nie odpisuje. :( 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AstraC napisał:

No właśnie:

https://www.aecar.co.uk/products/propshaft-centre-bearing-alfa-romeo-155-q4-7709660-60806867

Wygląda jakby się dało samo łożysko wymienić.

Czy ja widzę tutaj segera:

https://www.onenighth.com/index.php?main_page=product_info&products_id=2880

O ile to ta podpora. :hmm:

 

Powiedziałem że mają działać, bo to się musi dać wycisnąć. Po weekendzie mają do tego wrócić. 

 

:EDIT:

 

Spece od Delty mówią że się nie da... łożysko jest zawulkanizowane. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, chojny said:

 

Powiedziałem że mają działać, bo to się musi dać wycisnąć. Po weekendzie mają do tego wrócić. 

 

:EDIT:

 

Spece od Delty mówią że się nie da... łożysko jest zawulkanizowane. 

Nie należy się poddawać, ale mimo wszystko powolutku i delikatnie bym spróbował po przyjściu nowej części to zrobić.
Wrzuć foto, może co będzie widać więcej. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.