Skocz do zawartości

Kurla..ochrzcili mi zadek


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Zatrzymalem sie przed pasami i dostalem strzala w dupe. Widzialem auto w lusterku ale nie moglem podjechac bo ludzie na pasach byli. Strzal ze srodka wydawal sie konkretny, ale po wstepnych ogledzinach mam jedynie delikatnie zdezak zarysowany.

U goscia, Ibiza 2, nic nie bylo widac.

Spisalismy oswiadczenie, OC sprawdzilem w ufg i wychodzi, ze ma w Generali. Oczywiscie zamierzam do ASO podjechac na ogledziny, zeby sie upewnic czy cos od spodu nie strzelilo itp. Obstawiam, ze zderzak bedzie do malowania o ile pod spodem bedzie ok. Gdyby nie fakt, ze auto w leasingu to bym pewie machanl reka, ale auto zamierzam oddac.

Ma doswiadczenie jaka jest kolejnosc zalatwiania sprawy przy leasingu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, zinger said:

Zatrzymalem sie przed pasami i dostalem strzala w dupe. Widzialem auto w lusterku ale nie moglem podjechac bo ludzie na pasach byli. Strzal ze srodka wydawal sie konkretny, ale po wstepnych ogledzinach mam jedynie delikatnie zdezak zarysowany.

U goscia, Ibiza 2, nic nie bylo widac.

Spisalismy oswiadczenie, OC sprawdzilem w ufg i wychodzi, ze ma w Generali. Oczywiscie zamierzam do ASO podjechac na ogledziny, zeby sie upewnic czy cos od spodu nie strzelilo itp. Obstawiam, ze zderzak bedzie do malowania o ile pod spodem bedzie ok. Gdyby nie fakt, ze auto w leasingu to bym pewie machanl reka, ale auto zamierzam oddac.

Ma doswiadczenie jaka jest kolejnosc zalatwiania sprawy przy leasingu? 

 

Kolejnosc jest taka, ze najpierw skontaktuj sie z leasingiem i oni Ci powiedza co dalej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Kolejnosc jest taka, ze najpierw skontaktuj sie z leasingiem i oni Ci powiedza co dalej ;]

 

Sprawdzilem i VW leasing ma takie wytyczne:

W przypadku, jeżeli na leasingowanym pojeździe wystąpi szkoda komunikacyjna w pierwszej kolejności należy zgłosić szkodę w Towarzystwie Ubezpieczeniowym- niezależnie czy jest to szkoda likwidowana z AC czy OC sprawcy. Po otrzymaniu numeru szkody, prosimy zgłosić zdarzenie na infolinii pod numerem 22 528 96 28 lub z telefonów stacjonarnych 800 103 301 w celu uzyskania zgody na wypłatę odszkodowania.

 

:)

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, zinger said:

Sprawdzilem i VM ma takie wytyczne:

W przypadku, jeżeli na leasingowanym pojeździe wystąpi szkoda komunikacyjna w pierwszej kolejności należy zgłosić szkodę w Towarzystwie Ubezpieczeniowym- niezależnie czy jest to szkoda likwidowana z AC czy OC sprawcy. Po otrzymaniu numeru szkody, prosimy zgłosić zdarzenie na infolinii pod numerem 22 528 96 28 lub z telefonów stacjonarnych 800 103 301 w celu uzyskania zgody na wypłatę odszkodowania.

 

:)

 

Ja bym i tak zaczal od kontaktu z leasingiem i nagrywal wszystkie rozmowy ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Ma doswiadczenie jaka jest kolejnosc zalatwiania sprawy przy leasingu? 

W moim przypadku zadzwoniłem do leasingodawcy zgłosił uszkodzenie. Po kilku dniach przyjechał pan od wycen zrobić zdjęcia i podpisać oświadczenia. Po kolejnych kilku dniach zabrali auto na naprawę, zostawiając auto zastępcze. 3 dni później dostałem wysprzątane i wyszorowane naprawione auto :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 razy szkody w VW Leasing z OC sprawcy. Zgłaszasz szkod ubezpieczycielowi i od razu zgłaszasz leasingowi, wybierz też sobie ASO, gdzie będziesz to robił. Leasing wyraża zgodę na wypłatę odszkodowania na rzecz ASO, a Ciebie upoważnia do kontaktu z ASO w sprawach dot. szkody (oczywiście nie bezpłatnie - wyślą Ci za to fakturę , coś koło 100 zł ;) ). 

Zalecam wziąc sobi coś na cierpliwość - dodzwonic się do VW Leasing nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

Miałem 2 razy szkody w VW Leasing z OC sprawcy. Zgłaszasz szkod ubezpieczycielowi i od razu zgłaszasz leasingowi, wybierz też sobie ASO, gdzie będziesz to robił. Leasing wyraża zgodę na wypłatę odszkodowania na rzecz ASO, a Ciebie upoważnia do kontaktu z ASO w sprawach dot. szkody (oczywiście nie bezpłatnie - wyślą Ci za to fakturę , coś koło 100 zł ;) ). 

Zalecam wziąc sobi coś na cierpliwość - dodzwonic się do VW Leasing nie jest łatwo.

Dodzwonilem sie bez problemu:) Laska poradzila zglosic do ubezpieczyciela sprawcy, wydrukowac zgode (imo bezplatnie) i teraz bede dzwonil do ASO skody, gdzie bede zostawial auto na ogledziny i zobaczymy co dalej.

Zgloszenie juz poszlo, nr szkody mam, wiem, ze ubezpieczyciel ma podpisana umowe z ASO, wiec licze, ze bedzie ok. Ale az tak rozowo jak to @sherif opisuje, to chyba nie bedzie. Raczej bede sie musial sam do ASO bujnac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mrBEAN napisał:


Jeśli tak było, to pod zderzakiem może być bigos, bo tak często bywa. 
Ale całki chyba nie będzie 😜

w przyszlym tyg pewnie pojade do ASO to sie okaze co i jak. Maja dzwonic jak im auta po dlugim weekendzie wroca zeby mial dla mnie jakies zastepcze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.