Skocz do zawartości

OC a współwłaściciel auta bez zniżek w TU


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, lnk said:

U mnie w takim przypadku była rekalkulacja i większa stawka (żona miała swoje ale auto zarejestrowane na mnie, jak się pieczątki w dowodzie skończyły postanowiłem ja dopisać no i podnieśli stawkę). 

 

Zona miala ponizej 26 lat lub PJ jakos krotko?

Normalnie to nie powinno to miec zadnego wplywu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał:

Zona miala ponizej 26 lat lub PJ jakos krotko?

Normalnie to nie powinno to miec zadnego wplywu...

Nic z tych rzeczy. Po prostu dawniej zawsze rejestrowałem na siebie auta którymi tylko ona jeździ (tak zawsze wychodziło bo było łatwiej załatwić - albo była zameldowana w innym województwie i nie po drodze z rejestracją, albo była w ciąży a urząd się uparł że musi osobiście stawić się też współwłaściciel)

Jak pieczątki się skończyły i musiałem zmienić dowód to stwierdziłem, kobita jeździ już z 10 lat niech sobie buduje historie ubezpieczeniową i dopisałem ją. Ponieważ miałem pakiet OC/AC po wydaniu nowego dowodu, już z współwłasnością na żonę zadzwoniłem to zgłosić do ubezpieczyciela i przyszła rekalkulacja. Musiałbym sprawdzić ile $ więcej. Było to 4 lata temu w Proama. Czy to standard nie wiem. 

Swoją drogą w kalkulatorach OC/AC jest pytanie czy auto ma współwłascicieli i jakie mają zniżki więc coś jest na rzeczy. 

 

Edit: znalazłem; w 02/2017 na mnie był pakiet OC/AC za 890zł, po dopisaniu żony w 09/2017 wystawili aneks za 913zł. Dopłata więc 23zł. Więc tragedii nie było.

Edytowane przez lnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kokosz napisał:

 

Żona ma 2 auta na siebie i komplet zniżek oc/ac.

Jeśli kupi toczydło a mnie wciśniemy na umowie jako współwłaściciela to jak będzie że zniżkami TU ?

 

 

zawsze sądziłem, że będą brane pod uwagę zniżki najkorzystniejsze dla klienta.

czyli jak to napisałeś komplet 'z żony'.

specjalnie nawet kiedyś dopisywałem ojca do faktury zakupu, aby mieć jego zniżki.

 

najlepiej zapytaj u jakiegoś agenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kokosz napisał:

Jeśli kupi toczydło a mnie wciśniemy na umowie jako współwłaściciela to jak będzie że zniżkami TU ?

są brane obie zmienne. Najpierw liczone są ew zwyżki, a potem zniżki od tej 'skorygowanej na +' kwoty (staje się ona niejako kwotą wyjściową).

W przypadku osób nie łapiących się na zwyżki (brak historii, wiek >26lat, PJ >2lat)

 

Inna sprawa, że przy wspólnocie majątkowej zniżki są ''wspólne'' https://cuk.pl/porady/czy-znizki-oc-przechodza-na-malzonka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Zona miala ponizej 26 lat lub PJ jakos krotko?

Normalnie to nie powinno to miec zadnego wplywu...

 

Ubezpieczyciele różne rzeczy wymyślają. Czasami nawet kolejność współwłaścicieli ma wpływ. Kilka lat temu bawiłem się kalkulatorem MTU i różnica w cenie wyszła odczuwalna na korzyść młodszego jako pierwszego. :hehe:

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest, OC jeszcze kilka miesięcy w prezencie ale po dokupienie AC w XXI wieku muszę w ergohestia iść do agenta.
Z przerejestrowaniem też mnie dobili - auto z tego samego miasta a do wydziału za..lać z tablicami żeby hologram przykleili nowy

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cyrku ciąg dalszy.

Opłaciłem haracz 2% przelewem, kilka dni temu telefon ze skarbówki,że opłata błędna, znaczy nie mogą zaksięgować - w nadawcy przelewu tylko moje dane, auto ma współwłaściciela więc powinny być obie osoby. Ale logując się w millenium Bank nie ma opcji takiej zmiany więc trzeba napisać oświadczenie i zasuwać do skarbówki.

Żona nie zmieniła zameldowania, przy odbiorze dowodu potrzeba oświadczenia, że adres zamieszkania inny niż zameldowania.

Ciekawe co jeszcze wypadnie.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.